Skoči na vsebino

2007 E60 530d space-grey metalic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 860
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

A se ni ta par dni nazaj prodajal nekje na CE?

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 463
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Zanimiv postopek. Jaz po update-u novih map XHP vozim 80km/h zelo nežno po mestu (to so navodila od XHP Flashtoola), pa je vse OK, čisto lepo menjava. Mogoče pa da je pri XHP SW postopek učenja drugačen.

xHP Flashtool ti ne resetira naucenih vrednosti, se pa mora malce adaptirati na spremenjen nacin delovanja, zato je d zacetka priporocljiva nezna voznja. ;) Menjalnik se drugace nonstop uci novih vrednosti, po prej opisanem postopku pa je ucenje malo hitreje.

Mi lahko kdo razloži nekaj glede ključa in home lights...

1) Odklenem, ključ v kontaktno režo, start...ključ ne gre ven....ko ugasneš avto, ga odstranim iz kontaktne reže in ga lahko ponovno prižgem brez da ga vstavim, zaklenem prižgan avto...?

2) Kako se aktivira home lights, nastavljene imam na 60sec, vendar, ko zaklenem, mi nikoli ne gorijo?

:-D

1. - poor man's keyless go. Zelo uporabna zadeva - jaz sem se je posluzeval ko sem zjutraj peljal tamalo v vrtec, da se mi je zaklenjen avto dalje segreval na dvoriscu...

2. - odklenjen avto z izkljucenim kontaktom (kljuc v tvoji roki), na kratko poblendas (rocico za luci potegnes nazaj), prizgejo se luci in ugasnejo cez 60 sekund, zaklepanje jih ne ugasne.

Urejal zok, 30.10.2019, 07:29.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

sando
sando

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 916
  • Avtomobil: 1er

A se ni ta par dni nazaj prodajal nekje na CE?

Mhm, se vin je bil napisan in avtolog pravi da je avto od starejsega gospoda 1. Lastnik, to je avtor tudi potrdil:)

lpS

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: E61 535D

Mi lahko kdo razloži nekaj glede ključa in home lights...

1) Odklenem, ključ v kontaktno režo, start...ključ ne gre ven....ko ugasneš avto, ga odstranim iz kontaktne reže in ga lahko ponovno prižgem brez da ga vstavim, zaklenem prižgan avto...?

2) Kako se aktivira home lights, nastavljene imam na 60sec, vendar, ko zaklenem, mi nikoli ne gorijo?

:-D

1. To je normalno, vbistvu si lahko zagreješ avto in ga zakleneš. Lahko se tudi voziš brez ključa, sem probal parkrat ;)

2. Follow me home lights mislim da se aktivira, če ptegneš ročico za luči nazaj, ko vgasneš vozilo. Nisem še sprobal (zmeraj pozabim) :)

Edit: Ups zdaj sem komaj videl da ti je zok že odgovoril :)

Urejal panki_86, 30.10.2019, 07:43.

Prikaži več možnosti

helmut
helmut

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: E60 530d

Na avto.net sem ga jaz dal, imel sem neke pritiske za prodajo, dišal mi je en dober XC 90 2007 od 1. lastnika, vendar me je žena z vso silo odvrnila, češ da je avto noro grd, no to drži, ima pa karakter, da ti postane všeč...  Potem sem pa raje E60 predstavil na forumu... :-D

Hvala za info o ključu, zelo uporabna zadevaja, sploh pred vrtcom ja :metalc

Danes ko pade noč, probam luči...

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 998
  • Avtomobil: 330d F31

Zelo lep in originalen, jaz ne bi dajal M odbijačev gor, obdrži ga v originalnem stanju.

Prikaži več možnosti
    • helmut in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

helmut
helmut

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zanima me še sledeče:

Ali lahko upirabim AUX IN, ki je pod zadnjimi zračniki na sredinski konzoli za vhod, da lahko glasbo poslušam preko tel.?

Moti me še, ker ima prestavni joy stik resss minimalno zračnost-sama ročica. Mehanik je rekel, da se to ne da rešit, da me naj neha motiti :)

Problem imam z povezavo Bluetooth, nikakor mi ne najde telefona, nobenega. Na testerju ni kazalo, da bi bil modul.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 841
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Zanima me še sledeče:
Ali lahko upirabim AUX IN, ki je pod zadnjimi zračniki na sredinski konzoli za vhod, da lahko glasbo poslušam preko tel.?
Moti me še, ker ima prestavni joy stik resss minimalno zračnost-sama ročica. Mehanik je rekel, da se to ne da rešit, da me naj neha motiti :)
Problem imam z povezavo Bluetooth, nikakor mi ne najde telefona, nobenega. Na testerju ni kazalo, da bi bil modul.

AUX lahko uporabiš. Samo je bolj tih.
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 523

AUX lahko uporabiš. Samo je bolj tih.

Vidim da nisem edini ki ga moti slaba jakost aux-a, kako bi lahko ojacal zvok na auxu?

Se da kodirati da preko Bluetootha predvajas muziko?
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Vidim da nisem edini ki ga moti slaba jakost aux-a, kako bi lahko ojacal zvok na auxu?

Da se, če daš noter CIC enoto in Combox. Combox je za predvajanje glasbe preko BT. Jaz to zelo malo uporabljam, večinoma poslušam preko USB. Ne da se mi zmeraj ko se vsedem v avto glasbo nastavljati...

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Sem že vse to premišljeval. Vrjetno dokler ne bom menjal za CIC enoto, si bom nabavil tisti Bluetooth to FM vmesnik in preko tistega predvajal. To mi gre pri e60 najbolj na živce. En USB port bi montirali in bi bila stvar rešena.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Sem že vse to premišljeval. Vrjetno dokler ne bom menjal za CIC enoto, si bom nabavil tisti Bluetooth to FM vmesnik in preko tistega predvajal. To mi gre pri e60 najbolj na živce. En USB port bi montirali in bi bila stvar rešena.

Sepravi CIC oz. enga androida ko shodi CCC enota... saj koliko pa stane upgrade iz Ccc business na CIC?

Glede usb-ja, je pa zanimivo da x5 e70 ga ima v sredinskem predalu e60 pa ne
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Sepravi CIC oz. enga androida ko shodi CCC enota... saj koliko pa stane upgrade iz Ccc business na CIC?

Iz ccc na cic te pride okoli 700€, kolikor sem jaz gledal.
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Mene je prišlo iz CCC Pro na CIC, kablovje, pini, konektorji + Combox + FL klima enota cca 1200€.
Vgrajeval sem sam, kodiral ALFAinBMW
CCC enoto sem prodal za 500€ (Zaslon, kontroler z dvema tipkama, enoto in Motorolin BT modul), tak da me je prišlo cca 700€
Jaz imam v sredinskem predalu USB, ker sem si ga sam potegnil iz Combox-a :metalc
C6A10790-28B5-4DC0-B884-3092A092F8EE.jpeg

Urejal panki_86, 31.10.2019, 12:43.

Prikaži več možnosti
    • bedolin in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Uh tok pa ne dam za CIC, rajs kupim f serijo pol :-D šala, a ne obstajajo tudi aftermarket zadeve?
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Uh tok pa ne dam za CIC, rajs kupim f serijo pol :-D šala, a ne obstajajo tudi aftermarket zadeve?

Obstaja že, samo ni to to.

Jaz sem hotel original, tudi ta USB port z AUX in USB port v sovozniškem predalu imam novi original. Edino kar ni original je Samsungov 250GB SSD disk v CICu  :laugh Aja pa alu krog od kontrolerja je iz Kitajske, ker mi je originalni CIC-ov bil premali. Je pa presenetljivo dobre kvalitete, še v kovinski škatli je bil  :-D

Urejal panki_86, 31.10.2019, 13:40.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

helmut
helmut

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Fantje, tole so pa kar projekti, kapo dol... Pomoje si bom cdje pekel,
Prikaži več možnosti
    • penny3, BMW_V10 in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Ahja, vidim da nisem edini ki mece velke denarje v e60ko :-D
Bom prezivel z Ccc, moram najti sportne sedeze iz blaga to mi je prvo... pozna kdo kje bi se jih dal dobit po pametni ceni? Na ebayu so dobri ze od 220€ naprej. Zgleda da ce je iz blaga je nicvreden
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Ahja, vidim da nisem edini ki mece velke denarje v e60ko :-D
Bom prezivel z Ccc, moram najti sportne sedeze iz blaga to mi je prvo... pozna kdo kje bi se jih dal dobit po pametni ceni? Na ebayu so dobri ze od 220€ naprej. Zgleda da ce je iz blaga je nicvreden

Uff nočeš vedet  :-D  CIC, soft close, Aktivni tempomat, Light modul 2, Highbeam asisst, HUD,....  Se nabere  :napaka  Kje je še vzdrževanje in dobre pnevmatike  :crazy

Sedeže samo Comfort  :mljask

Prikaži več možnosti
    • Donki kong in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Uff nočeš vedet :-D CIC, soft close, Aktivni tempomat, Light modul 2, Highbeam asisst, HUD,.... Se nabere :napaka Kje je še vzdrževanje in dobre pnevmatike :crazy
Sedeže samo Comfort :mljask

Komfort sedezi iz blaga, to obstaja?

Urejal Donki kong, 31.10.2019, 16:12.

Prikaži več možnosti