Skoči na vsebino

Sklep o izvršbi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
volvo
volvo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: volvo

Zdravo, lepo prosim za malo pomoči.

Prejel sem Sklep o izvršbi, ki ga v drugem delu dopolnjuje Predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine. Na njem je označenih 10 različnih oznak zahtevkov (trikrat zamujena plačila položnice, ostalo so zakonske zamudne obresti). Kot razumem, je potrebno vse zneske sešteti in seštevek (cca 95 eur) nakazati na račun upnika. Na koncu vseh oznak zahtevkov so navedeni še stroški upnika v znesku 0,63 eur (administrativni), ter zahtevek za (morebitne) zakonske zamudne obresti, v kolikor zadeve ne poravnam v zahtevanih osmih dneh (imam namen). Zahteva se še vračilo takse za predlog in sklep, vendar brez navedenega zneska. Na začetku Predloga je naveden tudi račun za nakazilo izterjanega zneska.

Na prvi strani Sklepa pa je naveden strošek upnika, ki se odmeri na 44,63 eur. Je morda to skupni znesek sklepa in takse? Sklepam, da bi lahko bila taksa 0,63 eur in znesek za sklep 44 eur. Imam prav?

Kam zdaj nakazati ta znesek za strošek upnika? Ali naj ga enostavno prištejem ostalim zneskom iz Predloga? Je morda najenostavneje počakati, da mi zadevo odtrgajo od plače?

Ne znam lepše napisati, a upam, da se razbere moj problem: kateri zneski so relevantni in kam naj se jih nakaže? Ali je to:

95 eur + 0,63 eur + 44,63 eur = vse na navedeni TRR 

95 eur + 44,63 eur = vse na navedeni TRR

44,63 eur = vem da ta tretja opcija ni, a sem se najprej razveselil tega zneska s prve strani :)

Hvala lepa za pojasnilo!

Prikaži več možnosti

Caffrey
Caffrey
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: E91

Svetujem, da v ponedeljek pokličeš v času uradnih ur na sodišče, ki je izdalo Sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine ter prosiš za pomoč strokovnega sodelavca ali sodniškega pomočnika- ti bodo dali natančen izračun na tisti dan.

Taksa za vložitev predloga je sicer 55 EUR oz. 44 EUR, če je po elektronski poti. Tako, da je tvoje sklepanje povsem pravilno. Takole na pamet bi rekel, da je torej najbolj ustrezna prva varianta. Pazljiv bodi na zakonske zamudne obresti (če so zahtevane) od zapadlosti posameznega zneska (torej ene izmed položnic), ker se obračunavajo različno (glede na dolgovan znesek)- zato je najboljše kar poklicati na sodišče.

Uspešno uredi.

Prikaži več možnosti

volvo
volvo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: volvo

Najlepša hvala za pojasnilo, Caffrey! Pokličem in se pozanimam.

Lep pozdrav!

Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 481
  • Avtomobil: E30

Na prvi strani Sklepa pa je naveden strošek upnika, ki se odmeri na 44,63 eur. Je morda to skupni znesek sklepa in takse? Sklepam, da bi lahko bila taksa 0,63 eur in znesek za sklep 44 eur. Imam prav?

95 eur + 44,63 eur

Da, imaš prav. Vendar 0,63eur so stroški upnika (npr. bančna provizija za nakazilo takse itd.), 44 eur je strošek samega sklepa.

Urejal mico, 04.11.2019, 09:51.

Prikaži več možnosti