Skoči na vsebino

Odnosi med delodajalci in delojemalci, višine plač, davki in kreditiranje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
364 odgovorov v temi
bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 707
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Tema oddvojena iz "Gospodarstva" by Admin

Baje naj bi bila ta fora z omejitvami s krediti povezana s plačami po "slovensko". Baje ful dosti folka še vedno prejema minimalno plačo na račun ostalo pa na roko. Država pa bi rada imela kaj od tega, nekako to privede do tega,da ti delodajalec nakaže komplet, da boš dobil kredit ona pa davke.

Prikaži več možnosti
    • gade in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 407

sigurno ja....tudi, če bi bilo to res verjemi, da skoraj noben delodajalec zaradi tega nebi večje plače nakazoval na račun (bo bolj na roke ali pa nič), v to sem prepričan. 

ampak je pa odličen pokazatelj, kako zanič so Slovenske plače in kakšno kvaliteto življenja imamo....in spet vsi na BS namesto, da bi se zavedali primarnega problema in to so ZANIČ! plače. druga švica my ass.

Prikaži več možnosti
    • Milan P, jocker, Bavarious in 2 ostalim je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 832
  • Avtomobil: E61 525D

sigurno ja....tudi, če bi bilo to res verjemi, da skoraj noben delodajalec zaradi tega nebi večje plače nakazoval na račun (bo bolj na roke ali pa nič), v to sem prepričan. 

ampak je pa odličen pokazatelj, kako zanič so Slovenske plače in kakšno kvaliteto življenja imamo....in spet vsi na BS namesto, da bi se zavedali primarnega problema in to so ZANIČ! plače. druga švica my ass.

Boljše ne moreš povedati..niti drugače..to je to.. x2!

Se je pokazalo pri ''brezdavčnih regresih''..zelo zelo zelo in še enkrat zelo MALO podjetij je dalo ''poln'' regres..vse ostalo??? Enako le ''razliko'' oz. davek je pobralo podjetje..in enako je s prispevki..vsi jokajo znižat...vseeno je,če se znižajo ali ne..delavec ne bo imel popolnoma nič več..zdaj dobi država potem bi pa požrešni delodajalci..

Prikaži več možnosti
    • Milan P je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 396
  • Avtomobil: star

Ma ce je tako enostavno biti delodajalec zakaj ne porabite casa ki ga namenite pritozevanju na forumu raje v to da postanete vi delodajalci in boste imeli vsi super life...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • fp4492, višnja, SONiK in 8 ostalim je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ker nimamo vsi začetnega kapitala,regijske prednosti,določenega znanja...itd. govorim za sebe..če ste se pa v tem spoznali je pa bistvo zadeto..pa ni šlo na nikogar osebno..

P.S. pa meni osebno niti ni interes biti delodajalec..sem šel namesko v druge vode..

P.S 2. pa že milijonkrat obdelana debata pa še milijonkrat bo..niso/nismo vsi za vse..in ker je tak se pravi eni niso vredni dostojnega življenja??

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: G31

Se je pokazalo pri ''brezdavčnih regresih''..zelo zelo zelo in še enkrat zelo MALO podjetij je dalo ''poln'' regres..vse ostalo??? Enako le ''razliko'' oz. davek je pobralo podjetje..in enako je s prispevki..vsi jokajo znižat...vseeno je,če se znižajo ali ne..delavec ne bo imel popolnoma nič več..zdaj dobi država potem bi pa požrešni delodajalci..

Na podlagi česa to trdiš?

Ali razpolagaš s kakšnimi podatki, ali je samo "rekla kazala"?

Moje podjetje je na primer je izplačalo maksimalni regres. Verjamem da tudi veliko drugih.

Za vsako podjetje je bolje čim več plače izplačati na način, ki je manj obdavčen, da tako delavec dobi čim več.

Tudi jubilejne nagrade sem vedno izplačeval, saj niso obdavčene, čeprav je obveznost izplačila sivo področje, glede na to ali je zaposlitev neprekinjeno pri enem delodajalcu ali ne. Vse, kar je manj obdavčeno, je dobro.

Gotovo pa je za velika podjetja z veliko maso plač in tesno planirano likvidnostjo težko ad hoc spreminjati bruto višino regresa, ko finančni minister spreminja zakone iz meseca v mesec, resni biznis pa rabi planirati malo bolj dolgoročno.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

To da nimas tega pa tega so sami izgovori... dejstvo je da ce si nekaj res zelis potem bos naredil popolnoma vse kar je mozno da bos to dobil/naredil/ustvaril itd...

Jaz sem mojo idejo razvijal pomojem 15 let. Poslovni nacrt sem izdelal za sebe na 40 straneh in se vedno sledim temu...

Saj ni treba imel 1M da uspes. Kupis motorko za 500€ in gres zagat v gozd. Dela kolikor zelis. Ti ni vsec. Kupis kangooja in gres za malarja. Ti ni vsec. Pojdi vlect elektriko, polagat talne obloge opcij je miljon. Ce si se pa zavestno odlocil da bos bil delojemalec potem se pa enostavno nimas kaj za pritozevat...
Prikaži več možnosti
    • fp4492, Tattoo, branevrankar in 10 ostalim je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Na podlagi česa to trdiš?

Ali razpolagaš s kakšnimi podatki, ali je samo "rekla kazala"?

Moje podjetje je na primer je izplačalo maksimalni regres. Verjamem da tudi veliko drugih.

Za vsako podjetje je bolje čim več plače izplačati na način, ki je manj obdavčen, da tako delavec dobi čim več.

Tudi jubilejne nagrade sem vedno izplačeval, saj niso obdavčene, čeprav je obveznost izplačila sivo področje, glede na to ali je zaposlitev neprekinjeno pri enem delodajalcu ali ne. Vse, kar je manj obdavčeno, je dobro.

Gotovo pa je za velika podjetja z veliko maso plač in tesno planirano likvidnostjo težko ad hoc spreminjati bruto višino regresa, ko finančni minister spreminja zakone iz meseca v mesec, resni biznis pa rabi planirati malo bolj dolgoročno.

Rekla kazala??? Saj pa te imam kolege ter poznam ljudi,kateri delajo v različnih podjetjih..in vsak ve koliko je dobil..saj so bila objavljena podjetja katera so dala ''polni'' regres..verjamem,da so še nekatera podjetja dala polnega in niso imenovana..skratka poznam pa ljudi v različnih podjetjih,kateri so dobili enako..npr. moja punca..tako,da evo iz prve roke..

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 037
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Ker si ti etore retard jaooo. Kaj pa invalidi? Kaj pa ljudje ki ne morejo. Eni ne morejo, kako tega ne moreš razumet?

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

To da nimas tega pa tega so sami izgovori... dejstvo je da ce si nekaj res zelis potem bos naredil popolnoma vse kar je mozno da bos to dobil/naredil/ustvaril itd...

Jaz sem mojo idejo razvijal pomojem 15 let. Poslovni nacrt sem izdelal za sebe na 40 straneh in se vedno sledim temu...

Saj ni treba imel 1M da uspes. Kupis motorko za 500€ in gres zagat v gozd. Dela kolikor zelis. Ti ni vsec. Kupis kangooja in gres za malarja. Ti ni vsec. Pojdi vlect elektriko, polagat talne obloge opcij je miljon. Ce si se pa zavestno odlocil da bos bil delojemalec potem se pa enostavno nimas kaj za pritozevat...

Spet..Rabiš,za te stvari znanje..drugo kot drugo (govorim za pomurje) rabiš maso ljudi za določen oz. uveljavljen biznis..tretjo kot tretjo je v pomurju večina ''privatnikov'' ter velikih podjetij iz dolgih časov nazaj..katera so že renomirana in samo podmladek vodi biznis naprej,ter ne moreš niti konkurirati..s tem tvojim po možnosti stavkom,da imamo pa vsi enake možnosti si pa pokazal način razmišljanja in je nadaljna debata bv...P.S. Sita vrana ne verjami lačni..glede pritoževanja?? se pravi ker osebno nisem šel za delodajalca naj rintam za sirotinjo ter kapitalistične žulje in igram hlapca v eni luknji po tvoje,ker si drugo ne morem privoščit?? Zato sem pa šel v tujino hlapca igrat,da se vsaj nekaj pozna na računu..

Po Etorejevo si delavci ne zaslužijo človeka dostojno življenje..le delodajalci

Prikaži več možnosti
    • Milan P, jocker in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 037
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

No tle ne pozabit še eno podlost, ki jo je država to lepo prikrila, namreč regres, ki ni bil pračan takoj je na koncu bil/bo vseeno obdavčen. Takoda tu se še zdaleč ni šlo za to da bo komu kaj boljše ampak da država na hitro zbaše veliko sredstev v žep. 

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 077

Ni pravila pri placah. Velikokrat pa je problem produktivnosf. Ce men delavec naredi za 1000 eur dodane vrednosti mu ne morem dat 1000 eur place neto ampak 400. Ker rabim 600 eur za placat vse stroske ki jih njegovo delovno mesto nosi. Sem mel pred casom enega pametnega delavca ki je skoz jamral kako je slabo placan. Pa sva naredila deal da dobi vse kar zasluzi sam minus prispevki minus najem pisarne in racunalnika. Na konc niti za minimalca blo. Pa smo se pol hitro poslovili...
Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ni pravila pri placah. Velikokrat pa je problem produktivnosf. Ce men delavec naredi za 1000 eur dodane vrednosti mu ne morem dat 1000 eur place neto ampak 400. Ker rabim 600 eur za placat vse stroske ki jih njegovo delovno mesto nosi. Sem mel pred casom enega pametnega delavca ki je skoz jamral kako je slabo placan. Pa sva naredila deal da dobi vse kar zasluzi sam minus prispevki minus najem pisarne in racunalnika. Na konc niti za minimalca blo. Pa smo se pol hitro poslovili...

Leon se popolnoma strinjam..to je itak logično..ampak podjetja,ki ustvarjajo milijonske dobičke pa imajo delavce na minimalcih...leti na njih..kdor se je pa zgoraj spoznal se je pa z razlogom..

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne pac enostavno ne razumen. Ali pac sem deloholik in mi zadeve niso logicne ali sem zabit... ampak tudi invalidi lahko delajo... odvisno pac kaj jim je... moj tata premika levi komolec na pol, bil je ze operiran za hernijo al neka vretenca v krizu pa se vedno dela kot. In ja fizivna dela... urejanje okolic itd... in kdo je sedaj tukaj retard... ok imamo ljudi ki so pac precej omejeni z gibanjem ampak ce se ima recimo tak clovek cas in moznost pritozevat in zgrazat na recimo FB-ju potem bi recimo bil sposoben imet recimo nevem spletno trgovino... tako da zal pri meni taki izgovori ne palijo;)

Ps mislim da od teh ki se tukaj pritozujejo ni nihce invalid;)
Prikaži več možnosti
    • hammanM5, Donki kong in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ne bom imenoval delodajalca v MB...delavci so imeli izpis prometa..vsak je pridelal povprečno 10k mesečno..delavci so dobivali jurja za 300 ur na mesec..dnevno + sobote 15-16 ur v kamijonih...in to je zdaj pošten delodajalec?? Ko so omenili jim je pa rekel,da jim predobro gre,da se imajo čas bunit... :fight :fight :fight aja pa regres kateri je zakonski ni bil izplačan par let..

Ne pac enostavno ne razumen. Ali pac sem deloholik in mi zadeve niso logicne ali sem zabit... ampak tudi invalidi lahko delajo... odvisno pac kaj jim je... moj tata premika levi komolec na pol, bil je ze operiran za hernijo al neka vretenca v krizu pa se vedno dela kot. In ja fizivna dela... urejanje okolic itd... in kdo je sedaj tukaj retard... ok imamo ljudi ki so pac precej omejeni z gibanjem ampak ce se ima recimo tak clovek cas in moznost pritozevat in zgrazat na recimo FB-ju potem bi recimo bil sposoben imet recimo nevem spletno trgovino... tako da zal pri meni taki izgovori ne palijo;)

Ps mislim da od teh ki se tukaj pritozujejo ni nihce invalid;)

Lepo,da si deloholik,če ti to paše..zaradi mene če boš delal 25 ur na dan..pusti pa nekoga,ki hoče z normalnim delovnikom zaslužit človeka dostojno življenje..ti pa če želiš 5 jaht pa 100 vikendov pa rintaj 30 ur dnevno če ti paše..ne seri pa po delovnem narodu katerega jebejo za minimalca..

Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY, Milan P in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

In ne ni res da imajo lahko samo delodajlci dobro zivljenje... gre se samo za to kaj si ti pripravljen naredit da ga bos imel... vsak je sam svoje srece kovac...

Jaz si sam sebi nebi nikoli odpustil da bi recimo bil cele popoldneve v baru imel v eni roki cik v drugi pivo in se zgrazal ko bi sel kdo v x5 mimo... a sam nisem niti mrdnil s k.... da bi si kaj ustvaril...
Pa a razumes da ti ni nihce prislonil pistole na glavo in rekel pri temu in temu moras delat za 650€ na mesec. Ce si sposoben te bo vzelo drugo podjetje... ce pa nisi potem imas pa tezavo...

Tega jamranja ne razumem. Ti ni prav. Ok pojdi pac nekam kjer ti bo bolj ustezalo... sedaj se isce delavce na polno...
Prikaži več možnosti
    • echo, Vugy, Bavarec fan in 6 ostalim je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 304
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ma ce je tako enostavno biti delodajalec zakaj ne porabite casa ki ga namenite pritozevanju na forumu raje v to da postanete vi delodajalci in boste imeli vsi super life...

Se strinjam. Vsak samo vidi polno avtov pred delavnico, polne gostinske lokale, zasedene poslovne prostore itd in takoj mislijo ufff ti pa fajn zasluzijo, ko imajo toliko dela. Noben pa ne vidi, koliko stvari je odzadaj, ki strankam niso vidne. Koliko je enih priprav, organizacije, truda, odrekanja in konec koncev tudi denarnega vlozka, da bo stranka, gost, kupec oz kdorkoli dobil kar se da profesionalno storitev po konkurencni ceni. Koliko se je samo ene zivcne vojne z dobavitelji, poslovnimi partnerji in tudi z zaposlenimi. Bo roba prispela pravi cas, bo delavec naredil to kar se od njega pricakuje, bo dovolj dela, da bo bomo konec meseca lahko pokrili vse tekoce stroske, dali place zaposlenim in poplacali dobavitelje.
Po drugi strani pa tud obsojam delodajalce, ki svojim zaposlenim dajejo minimalne place kljub temu, da zasluzijo dovolj, da bi jim lahko dali vec. Ce ne mores oz ne mislis delavca placat tako kot treba ne mores imet firme. Pika. Ce nisi sposeben dat regresa tud ne. Pika. Ce se hoces it biznis in hoces konkurirat na trgu dela, kot uspesen in zaupanja vreden delodajalec in hkrati bit uspesna firma je treba nekaj dat od sebe. Ce ne gre pac ne gre, z glavo skozi zid nebo slo sploh pa ne na racun zaposlenih, to kar se marsikdo gre. Taki bi morali takoj prenehat s poslovanjem. Ampak ne, vlecejo dokler gre, ne dajo plac zaposlenim, dolzni denar dobaviteljem, drzavi itd, na koncu pa gredo v stecaj in cao. Nekateri celo odprejo drugo podjetje in delajo naprej v istem ritmu. Moja starsa sta pred leti, ko sta odpirala firmo vzela hipoteko na stanovanje v katerem smo ziveli. Prva tri leta je bilo res jebeno, foter je bil cist obupan je mislil, da bo vse slo k vragu. Ampak potem se je odprlo. Zdaj drugi delajo za nas, zdaj smo mi iskana roba na trgu in sami postavljamo ceno za svoje storitve.
Pa se ena stvar glede delavcev. Vcasih se mi zdi, da so delavci prevec zasciteni oz nemalo jih to izkorisca. Preprican sem, da dobrega delavca noben delodajalec nebo odpustil. In ga bo tudi dobro placal. Ni pa prav, da ne mores cez noc odpustit delavca (kljub pogodbi za nedolocen cas), ker je neproduktiven, ki negativno vpliva na ekipo, ker je dobesedno jebiveter. In taki znajo zakone fajn izkoristit sebi v prid. Ampak kot receno, ce je dober delavec ga zakoni nimajo kaj skrbet, se manj ga mora skrbet za sluzbo. In vsak ima moznost, da se nauci do te mere, da lahko svoje znanje proda boljse, kot pa za 4€ ali 5€ na uro. Vsak ima moznost prit do tocke, da bodo delodajalci njega klicali in mu ponujali delo. Takih je trenutno malo, kar je skoda, ker dober kader pomeni tud za delodajalca veliko prednost na trgu dela.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa se to. Ja jaz bim delal 300h na mesec ampak ko bom imel jahto v portorozu potem bom pa tajkun in grd zloben clovek... malo dvolicno a a se ti ne zdi. Torej delodajalec lahko dela 300h drugi pa ne... jao jao...
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Pa se to. Ja jaz bim delal 300h na mesec ampak ko bom imel jahto v portorozu potem bom pa tajkun in grd zloben clovek... malo dvolicno a a se ti ne zdi. Torej delodajalec lahko dela 300h drugi pa ne... jao jao...

Ti delaš za sebe delavec pa za tebe...to kar dela ''za sebe'' pa dobi drobtine..pa ne leti na tebe osebno..se tipkamo po 21ti fantje pičim na trening..(ne kako postati delodajalec) :-D

Aja glede delavcev..seveda jih iščejo..za minimalca bodo povsod iskali..kar je imelo možnost je šlo v tujino..

Prikaži več možnosti
    • Milan P in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 635
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Kolikor sem jaz razumel je govora o negativnih obrestih za pologe, zakaj bi se s tem žrtvovala valuta? S tem še ni rečeno da bo euro izgubil na vrednosti, čeprav če mene vprašaš bodo ljudje dvigovali prihranke, kar je zlasti v času recesije pljuvanje v lastno skledo. Ni pa to še katastrofa.

Problem je, zakaj bi imel presezek kar ustvaris, zasluzis v eur? Spodbuja se investiranje...pa je to res pametno, kje v gospodarskem ciklu smo? Res je, da eni geniji se kr planirajo, kako bodo zidali za trg in prodajali cez 2 leti :-)

Ko bo naveden folk ugotovil, da se bolj splaca presezek drzat v cem bolj trdnem kot je eur, ki jim realno izgublja vrednost je to za eur problem. Delnice, nepremicnine itd so pa itak ze balon.
Prikaži več možnosti