Skoči na vsebino

Odnosi med delodajalci in delojemalci, višine plač, davki in kreditiranje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
710 odgovorov v temi
višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 635
  • Avtomobil: G31

Ja? In na Japonskem je pa skor dżabe. In?

Na japonskem je šolnina in vpisnina okrog 5000€, temu prištej še visoke stroške življenja, stanovanj, letalskih kart... brez 10.000€ za prvo leto se jaz česa takega ne bi loteval.

https://www.timeshig...niversity-japan

Dejstvo je, da pri nas šolstvo pri naj JE zastonj. Če kakšen starš pomeša stvari v glavi in meni da bi jim država morala kriti vse ostale stroške za otroka pa je druga stvar.

Michael Moore je sicer pogosto avtor cenenih propagandnih filmov, tudi v teh sekvencah je precej netočnosti... gotovo pa je res da je šolstvo v Sloveniji med najbolj dostopnimi na svetu, pa tudi ne tako zelo slabo. In v veliki večini sveta ni tako.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 689
  • Avtomobil: ni moj:(

Isto, objektivno, velja tudi za zdravstvo.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 125
  • Avtomobil: Bmw

Na japonskem je šolnina in vpisnina okrog 5000€, temu prištej še visoke stroške življenja, stanovanj, letalskih kart... brez 10.000€ za prvo leto se jaz česa takega ne bi loteval.
https://www.timeshig...niversity-japan

Dejstvo je, da pri nas šolstvo pri naj JE zastonj. Če kakšen starš pomeša stvari v glavi in meni da bi jim država morala kriti vse ostale stroške za otroka pa je druga stvar.

Michael Moore je sicer pogosto avtor cenenih propagandnih filmov, tudi v teh sekvencah je precej netočnosti... gotovo pa je res da je šolstvo v Sloveniji med najbolj dostopnimi na svetu, pa tudi ne tako zelo slabo. In v veliki večini sveta ni tako.
https://www.youtube....h?v=5g3Km5kSi7A

Zastonj se še macka ne goni. Denar iz katerega se financira solstvo in druge JU prihaja iz nasih zepov.
Ce nekaj ni direktno na poloznici, se ne pomeni da tega ne placujes.

Urejal branevrankar, 07.11.2019, 06:28.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • powerslide in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 542
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

S pregovorom se sicer strinjam, ampak v tujini tudi plačujejo davke in potem še šolnine posebej.

Posted Image

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 809
  • Avtomobil: bmw m3

Fora je, da tudi, ce gre podjetju dobro, bo sefe tezko dal delavcu boljso placo, posebi, ce si ta ne upa karkoli rect.... Sefe si misli, ce je zadovoljen s tem kar ima, ker nic ne rece, pa ok...sam od sebe ne bom sebi trgal. Ko pa prides z odpovedjo, je pa hitro cmok v grlu pa visje ponudbe....posebej, ce si bil priden. Ampak ce si priden, se lahko najde tudi boljse, ce si pa luftar, pa pac ne. Da pa drzava prevec pobere, je pa itak jasno.

in kdo je tukaj bedak? Kje je problem šefu povedat kolko hočeš? Šef se ne sme zajebavat in višat brezpametno, pride slabše obdobje pol se pa ne da dopovedat da bo treba plačo znižat: Enostavno, če ti kaj ni prav to poveš šefu in ne v gostilni in na forumu, to je totaLNo idiotsko

Zastonj se še macka ne goni. Denar iz katerega se financira solstvo in druge JU prihaja iz nasih zepov.

teško je tem ljudem to dopovedat, zastojn ni nič

šola bi itak mogla bit po osnovni plačliva, al pa vsaj po srednji, se bi veliko stvari uredilo, veliko manj zabušavanaj bi blo

Prikaži več možnosti
    • etore in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 116
  • Avtomobil: --------:)

D.o.o., registriranih imamo polno razlicnih dejavnosti, tudi ukvarjamo se z vec deli in nismo fokusirani samo na eno. Gostinstvo, turizem, VIP varovanja, protokolarni sprejemi, izredni prevozi, itd. Ampak vse to na drugacen nacin, kot si mogoce kdo predstavlja. V vecini primerov smo samo vezni clen in ne direktni izvajalec. Po vseh teh letih obstoja delamo v 99% za znane narocnike iz cele evrope in imamo dela za par let vnaprej.

torej ste 24/7?
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

torej ste 24/7?

Niti ne, zaposleni v nasem podjetju so vse vikende in praznike prosti. Tud med tednom se delovnik vecinoma zakljuci ob 15 uri, izjemoma se zgodi, da se dela dlje. Zaposleni si samo organizirajo delo in tudi proste dneve. V naprej se ve, kaj je v tekocem tednu treba naredit oz organizirat in si dela razdelijo. Zaposlenega imamo cloveka, ki mu lahko zaupamo vse, dobesedno tudi vodenje podjetja, ko smo mi odsotni. Jaz sem vecinoma terenski, ker mi ne odgovarja najbolj sedenje v pisarni, nisem tak tip. Dosti sem na poti, Dunaj, Munchen, Beograd pa tud dalje gor do Berlina grem, ko je potrebno. Vcasih je narocilo logisticno zapleteno in priprave oz organizacija vsega traja tudi po par mesecev.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 037

Ker nimamo vsi začetnega kapitala,regijske prednosti,določenega znanja...itd. govorim za sebe..če ste se pa v tem spoznali je pa bistvo zadeto..pa ni šlo na nikogar osebno..

Tole je primer, razmisljana cloveka, ki ne bo nikoli uspel, ce bo se tako naprej razmisljal. Velja tudi za vse ki ste lajkali tole izjavo. Sami izgovori.

Se pa strinjam. Nismo vsi za vse. To je pa res. Nekdo ni za vodenje ljudi, je boljsi tehnicno ... itd ... Ampak se vedno lahko tak clovek uspe.

Le izgovorov ne sme imeti. Se manj pa trapastih izgovorov, ki so navedeni zgoraj. Res so trapasti. Brez zamere.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 302
  • Avtomobil: Ni €€€

Ja,za sobo v kampusu daš 87€. Pri nas je dijaški dom 210€ recimo.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti
    • davidr je všeč

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 609

soba v študentu v ljubljani je od 50-100e, v kolikor starši nimajo extra plače. A v tujini, če plačaš letnik faxa 40.000e je soba zastojn? 
Tako kot je pri nas dostopna izobrazba in da lahko gre vsak na fax je neverjetno. Lahko si iz revne družine in boš šel študirat, v tujini je to bolj malo mogoče. Je pa posledično zato tudi veliko zabušantov... No drugo pa je, da je popolno razvrednotenje srednjih šol in če ne greš naprej na fax si skoraj kot, da bi končal le osnovno šolo. Skratka za vsako neumnost obstaja diploma, da lahko rečeš da si nekaj diplomiranega....

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 308

V mb je brez subvencije študentska soba okoli ~120€. Z subvencijo okoli ~50-70€ (odvisno od doma in velikosti sobe, ter ali si sam noter, samske so 150€ +)

Ne vem pa kako je z subvencijami, samo mislim da te subvencije dobi skoraj vsak, za državno štipendijo pa dobiš ~100€ na mesec če sta 2 starša z 1000€ neto plače in 2 vzdrževana otroka (poznam primer). 100€ + boni pa če starši dajo zraven za položnico za dom je čisto dovolj. Strošek je vsega skupaj, če zaokrožimo navzgor od 1000-2000€ na leto na študenta, če nimajo starši nadpovprečnih plač.

V tuition fee pa tako kot je Domen napisal soba in hrana nista všteti.

Morate računat da bone dobijo vsi študenti in če ješ vsak dan prišparaš 20-40€ na teden, to je ogromno za študenta.

Urejal Maticb, 07.11.2019, 11:01.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 100
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Če si pa med študijem lastiš še MB E55 AMG si pa itak na konju :D

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Če si pa med študijem lastiš še MB E55 AMG si pa itak na konju :D

Jah, jaz sem imel prihodke med študijem višje kot prvih 6 mesecev službe, stroške pa 3x manjše.

Imel sem štipendijo + 600-1000€ na mesec od študentskega dela, odvisno koliko ur sem oddelal tisti mesec + boni + poceni "najem".

Tako da bi lažje imel AMGja takrat kot zdaj :D

Urejal Maticb, 07.11.2019, 12:09.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 100
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

No vidiš, Jerry ima vedno prav hehe

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj je vendar jasno, da govorim o tem, da je zastonj za študente in ne za davkoplačevalce.

Lahko dostopno šolstvo je prvi korak do pravične družbe, ki omogoča socialno mobilnost in meritokracijo.

In v tem pogledu je Slovenija dobra država, čeprav jo tako radi kritiziramo.

Študiral sem v tujini in vem o čem govorim. In nisem prišel na top univerzo v ZDA, čeprav sem bil na več univerz sprejet po akademski plati, ker nisem imel denarja za šolnino in bivanje. Starši pa niso bili pripravljeni za ta namen prodati hiše in živeti v najemu. Pa tudi če bi bili, bi potem zmanjkalo za financirane študija mojih bratov. Zato sem šel lahko samo tja, kjer sem dobil štipendijo. Enako tudi brat.

In štipendije niso univerzalna rešitev za študij revnejših, saj jo dobijo samo najboljši. Če nisi v top 5% populacije, potem brez denarja ne moreš študirati.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 853
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

@visnja, v cem je fora da si zazelis studija v Ameriki? Kolko vem, smo v Evropi in tudi v Sloveniji na marsikaterem podrocju veliko bolj napredni od njih. Zaradi recenzij? Necesa cesat ni pri nas? Zelja za Ameriko? :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Saj je vendar jasno, da govorim o tem, da je zastonj za študente in ne za davkoplačevalce.

Lahko dostopno šolstvo je prvi korak do pravične družbe, ki omogoča socialno mobilnost in meritokracijo.

In v tem pogledu je Slovenija dobra država, čeprav jo tako radi kritiziramo.

Študiral sem v tujini in vem o čem govorim. In nisem prišel na top univerzo v ZDA, čeprav sem bil na več univerz sprejet po akademski plati, ker nisem imel denarja za šolnino in bivanje. Starši pa niso bili pripravljeni za ta namen prodati hiše in živeti v najemu. Pa tudi če bi bili, bi potem zmanjkalo za financirane študija mojih bratov. Zato sem šel lahko samo tja, kjer sem dobil štipendijo. Enako tudi brat.

In štipendije niso univerzalna rešitev za študij revnejših, saj jo dobijo samo najboljši. Če nisi v top 5% populacije, potem brez denarja ne moreš študirati.

Študij bi morali bolj omejiti, pri nas je veliko vpisov v prve letnike samo na papirju.. Pa standardi so prenizki za nekatere študije. Pa prepovedat vpise na srednje šole zaradi statusa, da lahko delaš preko študenta. Če v 1 mesecu ne prideš niti na ene vaje ali predavanje, avtomatski izpis brez debate.

Takoj bi morali lastniki low-end barov prodati svoje M in AMG avte, ker bi denar šel v plače redno zaspolenih delavcev :D

Preveč ljudi hodi na faks, ki ga dejansko sploh ne potrebujejo. Je samo 3 leta, kjer lahko poceni še na račun starše hodiš na koncerte in popivaš vsak dan. Mah okej, po eni strani boljše da se tu malo znoriš, da nimaš potem kakšne slabe volje čez 5 let, da nisi nikoli živel.

Urejal Maticb, 07.11.2019, 12:55.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, fp4492, etore in 2 ostalim je všeč

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

@visnja, v cem je fora da si zazelis studija v Ameriki? Kolko vem, smo v Evropi in tudi v Sloveniji na marsikaterem podrocju veliko bolj napredni od njih. Zaradi recenzij? Necesa cesat ni pri nas? Zelja za Ameriko? :)

Diplomiral sem tukaj, v ameriko sem želel na podiplomski študij. Sicer je bilo to v obdobju malo pred razpadom juge, ko so stvari zares hitro strmopizdile.

Sedanje generacije si ne predstavljajo, kako težko je bilo takrat oditi v tujino, težave z vizami... bil si samo stopnjo nad migranti, ki lezejo čez ograjo. Tudi GRE test te dobro prizemlji, saj vidiš kako dobro znaš jezik v primerjavi s tistimi, katerim je angleščina materin jezik. Toefl je otročje lahek.

https://www.ets.org/gre/

https://www.ets.org/toefl

Danes pa lahko zastonj študirate kjerkoli znotraj EU, in za to ne potrebujete potnega lista. Potrebna je samo volja. Zato mi ne gre v glavo ta konstantni negativizem v Sloveniji; možnosti je več kot kdajkoli, standard še nikoli ni bil tako visok, ljudje pa vsi nesrečni in zagrenjeni.

O pogojih, ki sem jih imel na univerzi Edvarda Kardelja v primerjavi s tem, kar sem dobil v tujini je nesmiselno razpravljati, to je tema zase.

Na mojem področju (IT) je bila ZDA vedno prva, in to z velikim naskokom. Tudi drugje lahko dobite dobro izobrazbo, tam pa je zares vrhunska (seveda ne na vseh univerzah).

Sicer pa je nehigienično diplomirati, doktorirati, predavati in umreti na isti univerzi (ali znotraj kroga 200 km). Če si dober, enostavno moraš ven, vsaj za nekaj časa. Se znebiš predsodkov, dobiš širino, pa tudi dokazati se moraš od ničle. Zato s(m)o migranti pogosto bolj uspešni od brezvoljnih domorodcev.

Sedaj včasih svoje produkte prodajam tudi univerzam, in vidim zadevo od znotraj, kakšni so postopki, kvaliteta profesorjev, kako se troši denar. In razlike so še vedno drastične.

Če je komu Amerika daleč in nima denarja za šolnino, lahko priporočim tole izvrstno univerzo:

https://www.aalto.fi/en

https://www.aalto.fi...nd-tuition-fees

Edino za partylife je slabše, ker je alkohol nenormalno drag.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Simon, ginek in 5 ostalim je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 595
  • Avtomobil: Becikl

Pa prepovedat vpise na srednje šole zaradi statusa, da lahko delaš preko študenta. 

Čisto ena cvetka ki sem jo včeraj slišal in nisem mogel verjet. Srednja šola v moji bližini je imela odraslo žensko mamo 2eh dijakinj, zaposleno preko študentske napotnice od tamale...WTF. Sicer je šlo za delo 3x do 4x na teden oz. po potrebi ne za polno zaposlitev....ampaj javni srednješolski zavod se je takole zajebaval. 

jaz pa kolega sva se menla z to žensko...dvakrat sva jo vprašala če sva prav razumela. Je potem rekla, da naj jo zaposlijo ali pa ne kličejo več, ker bo na napotnico toliko zaslužila, da če bodo šle hčerke kaj delat poleti jih lohk davek doleti. 

Seveda gre za isti zavod kjer si lahko kupiš status dijaka(javna tajna) 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 205
  • Avtomobil: Volvo V70

in kdo je tukaj bedak? Kje je problem šefu povedat kolko hočeš? Šef se ne sme zajebavat in višat brezpametno, pride slabše obdobje pol se pa ne da dopovedat da bo treba plačo znižat: Enostavno, če ti kaj ni prav to poveš šefu in ne v gostilni in na forumu, to je totaLNo idiotsko

teško je tem ljudem to dopovedat, zastojn ni nič

šola bi itak mogla bit po osnovni plačliva, al pa vsaj po srednji, se bi veliko stvari uredilo, veliko manj zabušavanaj bi blo

Sef se res ne sme zajebavat, ampak lepo zepe filat, delavci se pa tudi ne smejo zajebavat, ce ne so delomrznezi. :-D   Ja ce ti placo zniza iz 1500 na 1000 je bolj bolece, kot ce ti jo iz 2000 na 1500. Ampak najraj pa sef vidi, ce jo mas 800 recimo.  :laugh

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.