Skoči na vsebino

P: Garažo v Šiški (LJ)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 114
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Dobro jutro. Zaradi planiranega odkupa deleža nepremičnine sem primoran prodati eno od svojih garaž. Garaža se nahaja v Zgornji Šiški, poleg AMD Zvezda in avtoservisa Strajnar, tik ob severni ljubljanski obvoznici. Je zidana (betonska - ni montažna kot so nekatere), vrstna, pritlična (ne triplex), ima elektriko in je še dodatno varovana z električnimi vrati na daljinca. Kompleks garaž v katerem se nahaja je brezhibno urejen in kar je najlepše, obratovalnih stroškov (vključno z elektriko) se ne plačuje - lastniki imamo vse ugodnosti zastonj! Poleg vsega naštetega (odličen dostop, varovanje, urejenost) je prednost tudi velikost garaže, je namreč dovolj velika da gre vanjo osebni avto v velikosti BMW serije 5. Točnih mer garaže sicer ne vem na pamet, jih bom pa dopisal naknadno. Nepremičnina ima urejeno dokumentacijo in je vpisana v zemljiško knjigo. Cena je 14.000 eur. Če koga še kaj zanima me lahko kontaktira na PS, ali na številko 041/342-672. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Notranje dimenzije garaže so nadstandardne, širina je 2.63 m in dolžina 5.30 m, kar pomeni da gre notri tudi večji avto. Tudi s tega vidika je garaža odlična investicija, tako velike garaže so v LJ zelo redke, saj je bila velika večina takrat delana po JUS (jugoslovanski standard), kar pomeni da po zakonu niso smele biti daljše od nekje 4.80 metra, če se prav spomnim. Garaža se zaenkrat oglašuje samo na forumu, čez par dni pa jo dam še na nepremičnine.net, tako da bi rad kdo pametno naložil denar, nima prav veliko časa - garaže na tej lokaciji se zelo hitro prodajo, izbire praktično ni in tisti ki jo išče, včasih čaka nanjo tudi po 5 ali celo 10 let. Ceno sem pripravljen še malo spustit da bo ponudba ugodnejša, prav veliko pa ne, saj je to že zdaj zelo zelo ugodno.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 224
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Notranje dimenzije garaže so nadstandardne, širina je 2.63 m in dolžina 5.30 m, kar pomeni da gre notri tudi večji avto. Tudi s tega vidika je garaža odlična investicija, tako velike garaže so v LJ zelo redke, saj je bila velika večina takrat delana po JUS (jugoslovanski standard), kar pomeni da po zakonu niso smele biti daljše od nekje 4.80 metra, če se prav spomnim. Garaža se zaenkrat oglašuje samo na forumu, čez par dni pa jo dam še na nepremičnine.net, tako da bi rad kdo pametno naložil denar, nima prav veliko časa - garaže na tej lokaciji se zelo hitro prodajo, izbire praktično ni in tisti ki jo išče, včasih čaka nanjo tudi po 5 ali celo 10 let. Ceno sem pripravljen še malo spustit da bo ponudba ugodnejša, prav veliko pa ne, saj je to že zdaj zelo zelo ugodno.

po kok so pa najemnine za garaže tam k ti to prodajaš? 

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 547

Tam kjer on prodaja je ogromno povpraševanje, ker že v osnovi primankuje parkingov kaj šele garaž. Cena najema se pagiblje za take garaže med 75-110€ na mesec.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nekje od 70 do 100 eur, s tem da se za 70 ponavadi oddajajo majhne zanemarjene garaže, ali pa parkirna mesta v podzemnih garažnih kompleksih, kar za moje pojme ni vredno svoje cene. Jaz moje sicer ne oddajam in tega niti ne nameravam, če pa bi jo, je za manj kot 100 eur mesečno nebi dal v najem. 

Če malo pobrskaš po oglasih, se na prvi pogled zdi da je ponudbe garaž dosti, tako za najem kot tudi za kupit. Ko greš na teren pa potem ugotoviš 1000 stvari zaradi katerih določene enote "visijo" v oglasih tudi po mesece ali leta dolgo, medtem ko se tiste taboljše prodajo oziroma oddajo takoj, ponavadi sploh do oglasa ne pridejo, ali pa je ara položena še isti dan kot se odda oglas. Jaz kot rečeno trg z garažami spremljam in lahko povem kakšno je stanje in katere so tiste prednosti in slabosti šišenskih (pa tudi na splošno ljubljanskih) garaž, ki vplivajo na ceno oziroma na ponudbo in povpraševanje. Tako da če koga kaj konkretno zanima, lahko razložim.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 717
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Nekje od 70 do 100 eur, s tem da se za 70 ponavadi oddajajo majhne zanemarjene garaže, ali pa parkirna mesta v podzemnih garažnih kompleksih, kar za moje pojme ni vredno svoje cene. Jaz moje sicer ne oddajam in tega niti ne nameravam, če pa bi jo, je za manj kot 100 eur mesečno nebi dal v najem. 

Če malo pobrskaš po oglasih, se na prvi pogled zdi da je ponudbe garaž dosti, tako za najem kot tudi za kupit. Ko greš na teren pa potem ugotoviš 1000 stvari zaradi katerih določene enote "visijo" v oglasih tudi po mesece ali leta dolgo, medtem ko se tiste taboljše prodajo oziroma oddajo takoj, ponavadi sploh do oglasa ne pridejo, ali pa je ara položena še isti dan kot se odda oglas. Jaz kot rečeno trg z garažami spremljam in lahko povem kakšno je stanje in katere so tiste prednosti in slabosti šišenskih (pa tudi na splošno ljubljanskih) garaž, ki vplivajo na ceno oziroma na ponudbo in povpraševanje. Tako da če koga kaj konkretno zanima, lahko razložim.

Kaj je narobe z garazo na poljanah pri cukrarni ? Objekt je precej nov cene pa so zelo ugodne. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tam kjer on prodaja je ogromno povpraševanje, ker že v osnovi primankuje parkingov kaj šele garaž. Cena najema se pagiblje za take garaže med 75-110€ na mesec.

Tako je. Cena garaž v Šiški je v veliki meri odvisna od tega koliko garaž se nahaja na določeni mikrolokaciji, ogromna razlika je recimo med tem če je v bližini Triplex enota s 300 garažami (od katerih je recimo pol ali 1/3 praznih), ali pa če je za 10 blokov s 1000 stanovalci v neposredni bližini na voljo samo 20 garaž. Moj primer je že tak, tam kjer stoji moja enota ni blizu nobenih drugih garaž, blokov je pa okoli kar nekaj, kar je za oddajo idealno.

Kaj je narobe z garazo na poljanah pri cukrarni ? Objekt je precej nov cene pa so zelo ugodne. 

Misliš tole?

https://www.google.c...QoiowCnoECA4QBg

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Ta garaža na Poljanski je za podret, eventuelno za deratizirat, dezifencirat in *vstavi vse ostalo tega tipa*. Grem velikokrat mimo in se ne morem načuditi tonam in tonam šare, ki se nahajajo tam notri. 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ta garaža na Poljanski je za podret, eventuelno za deratizirat, dezifencirat in *vstavi vse ostalo tega tipa*. Grem velikokrat mimo in se ne morem načuditi tonam in tonam šare, ki se nahajajo tam notri. 

Tako nekako, ja :D

Garaže v tem objektu nimajo cene iz treh razlogov. Prvi razlog je da so totalno premajhne, še stoenka (za katero so bile delane) gre komaj notri, normalen avto ni šans ;) Drugi razlog so enormni mesečni stroški, ne vem sicer koliko znašajo zdaj, ker sem se nazadnje za garažne bokse tam zanimal kakih 15 let nazaj, ampak takrat so bili nekje reda velikosti današnjih 25 eur mesečno, kar je za garažo absolutno preveč  :ok2 Tretji razlog je pa dostop, če imaš tam box v prvem nadstropju še gre, v drugega ti je že blazna muka vozit, v tretjem razmišljaš da bi garažo kar podaril če bi jo sploh hotel kdo zastonj vzet, če ti nekako le uspe prit do zadnjega (vseh skupaj je 8 ali nekaj takega če se ne motim, skratka preveč) si pa direkt za v Polje, pod pogojem seveda da se ti nekako uspe vrnit nazaj dol :rofl

Evo, to je to... še kakšno vprašanje za garažnega eksperta v LJ?  :laugh

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

V teoriji ja, v praksi pa je to žal neizvedljivo. Zakaj? Ker gre za objekt z več lastniki. Naj bo objekt še tako bedasto izdelan, slabo vzdrževan, zanemarjen in podobno, nikoli ne bo nihče mogel zbrat soglasij čisto vseh lastnikov, da se z njim kaj pametnega naredi. Tudi če je na najboljši lokaciji in bi bilo tam dejansko dobro zgradit kaj uporabnega, kar tudi je. Iz istega razloga so v napol podrtem stanju že desetletja tudi nekateri drugi garažni kompleksi, ker pač tečejo sodni postopki in en sam lastnik lahko za par let ustavi kakršenkoli projekt, kaj šele več lastnikov. Tako da za tale krš od garažne hiše sem prepričan da ga bojo gledali še zanamci in pomojem tudi še njihovi potomci, dokler se ne bo sesedel sam vase... bedarija, ampak tako pač je  :blackeye

Prikaži več možnosti
    • dogg1410 je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Tako nekako, ja :D

Garaže v tem objektu nimajo cene iz treh razlogov. Prvi razlog je da so totalno premajhne, še stoenka (za katero so bile delane) gre komaj notri, normalen avto ni šans ;) Drugi razlog so enormni mesečni stroški, ne vem sicer koliko znašajo zdaj, ker sem se nazadnje za garažne bokse tam zanimal kakih 15 let nazaj, ampak takrat so bili nekje reda velikosti današnjih 25 eur mesečno, kar je za garažo absolutno preveč  :ok2 Tretji razlog je pa dostop, če imaš tam box v prvem nadstropju še gre, v drugega ti je že blazna muka vozit, v tretjem razmišljaš da bi garažo kar podaril če bi jo sploh hotel kdo zastonj vzet, če ti nekako le uspe prit do zadnjega (vseh skupaj je 8 ali nekaj takega če se ne motim, skratka preveč) si pa direkt za v Polje, pod pogojem seveda da se ti nekako uspe vrnit nazaj dol :rofl

Evo, to je to... še kakšno vprašanje za garažnega eksperta v LJ?  :laugh

Ampak varnostniki pa čuvajo garažno hišo 24/7, kar je še posebej zanimimvo. So molji in podgane na varnem. :lmao

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ampak varnostniki pa čuvajo garažno hišo 24/7, kar je še posebej zanimimvo. So molji in podgane na varnem. :lmao

Ne samo da jo čuvajo varnostniki, tudi vzdrževanje in ne vem kaj še vse plačujejo lastniki, v to so hočeš - nočeš primorani. Ne vem sicer koliko je garažnih boksov in kolikšni so mesečni stroški, ampak če ugibam da je vsaj 80 boksov in da na mesec vsak lastnik plača 25 eur, je to 2.000 eur mesečno, za ta denar se da pa poleg plače varnostnika še marsikaj postorit  :ok2 Tako da zna bit da bo tista grdoba preživela ne samo dve generaciji, ampak še dosti več... molji in podgane so torej tam več kot na varnem  :laugh  :laugh

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč