Skoči na vsebino

Kako očistiti steklo?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 675

Avto vedno perem v samopostrežni ročni avtopralnici. Ena od opcij je aktivna pena (krtača + pena) in sumim, da je kriva za mojo težavo.

Opazil sem, da se na steklih pojavlja nekaj podobnega vosku. Problematično je v času dežja, ker se vlaga prej prime določenih delov stekla. Brisalci cvilijo, ker jih očitno ta vosek ovira pri brisanju.

V priponki je slika, kako izgleda ta vosek. Avto je sveže opran, ta vosek se vidi, ko dahnem po steklu, da se zarosi.

S čim bi lahko odstranil ta vosek?

Pripete slike za predogled

• 20191109_132448.jpg

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 233

Imajo navodila, da vsakič po uporabi opcije (vosek pranje) je potrebno iz cevi izpraznit z zadnjim izpiranjem. Veliko jih tega ne stori in je možno da te je kaj takega, lahko doletelo.

Redko kdo bere navodila in jih tudi uporablja, seveda dokler ne pride do napake.

Drugače pa dva krat šampon pranje in dva krat pranje. 

Možno pa je, da se je nekdo igral in šprical z voskom po krtači ali šel s krtačo po povoskanem avtu. 

Ne vem pa imena kemije za steklo, vem pa samo da je oranžno in ˇˇnajnajboljšeˇˇ. 

Urejal Srebro, 09.11.2019, 14:22.

The only way we can save ourselves and the planet (as best we can) is by working together.
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator

Pištolo za vodo vedno izpraznim in vem o čem govoriš, ampak ni to, ker vedno najprej kolesa operem in zato stekla vedno dobijo čisto vodo.

Pena, o kateri govorim, je pa vezana na krtačo (druga pištola), tam pa nimaš kaj praznit.

Ampak vse to niti ni važno, ker me zanima samo to, kako to odstranit s stekel.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 227
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kakšen stelex, alkohol (izopropanol)...? V najslabšem primeru poliranje...

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 737
  • Avtomobil: Nemški

Stelex dela čudeže. Pa vklopljena klima...
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 604
  • Avtomobil: BMW logicno

Poznam zadevo, vse jasno .....  tole spodaj uporabi najprej, naj ne gre po gumi in brisalcih. 

Ko odstraniš "loščila" iz šipe greš še enkrat z stelexom čes, da šipa enakomirno drsi .....

https://trgovina.mer...il-cisto-750-ml

Tu imaš šipo v nulo piko, če bi pa rad več, pa da je šipa in kaplje v nulo piko pa potem še : 

https://www.mimovrst...epellent-200-ml

In ja nobenih mavric ali kaj podobnega ne bo tudi sledi brisalcev ne bo,  te nastanejo samo takrat, ko loščila na šipi zmešamo s to zadevo,  če pa smo šipo predhodno očistili loščil bo pa pogled jasen in po tem namazu se tudi vosek vsaj ene 4 do 6 mesecev ne prime na steklo.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 465
  • Avtomobil: R6 topless

Podobno sem imel na zimskem avtu in sem lepo kar Sonax pulir pasto in gas.
Malo podrgneš in gre dol.

Pomaga tudi pri impregnacijskem sredstvu za platneno streho, ko mi ga je na šipe naneslo, pa tudi lak v spreju in smolo sem s Sonaxovo pulir pasto očistil.

Sonax dela čudeže.

Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator

Kakšen stelex, alkohol (izopropanol)...? V najslabšem primeru poliranje...

Izopropanol 50:50 sem probal. Niti malo ne odstrani, slikano je po čiščenju z izopropanolom.

Stelex dela čudeže. Pa vklopljena klima...

Kaj ima pa klima veze?

Poznam zadevo, vse jasno ..... tole spodaj uporabi najprej, naj ne gre po gumi in brisalcih.

Ko odstraniš "loščila" iz šipe greš še enkrat z stelexom čes, da šipa enakomirno drsi .....

Tu imaš šipo v nulo piko, če bi pa rad več, pa da je šipa in kaplje v nulo piko pa potem še :

https://www.mimovrst...epellent-200-ml

In ja nobenih mavric ali kaj podobnega ne bo tudi sledi brisalcev ne bo, te nastanejo samo takrat, ko loščila na šipi zmešamo s to zadevo, če pa smo šipo predhodno očistili loščil bo pa pogled jasen in po tem namazu se tudi vosek vsaj ene 4 do 6 mesecev ne prime na steklo.

Zanimivo, poskusim. Od nekje imam v spominu, da Rain X in podobni delujejo najbolje tako, da sploh ne brišeš z brisalci in samo pustiš, da se voda odpihne med vožnjo. A brisalci ne razmažejo tega Rain X premaza ob brisanju?

Podobno sem imel na zimskem avtu in sem lepo kar Sonax pulir pasto in gas.
Malo podrgneš in gre dol.

Pomaga tudi pri impregnacijskem sredstvu za platneno streho, ko mi ga je na šipe naneslo, pa tudi lak v spreju in smolo sem s Sonaxovo pulir pasto očistil.

Sonax dela čudeže.

Pa to dejansko odstrani madeže? Je polir pasta po delovanju podobna Rain X?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 227
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Rain X in podobni premazi delujejo le pri višjih hitrostih, pri nižjih so kot, da jih ni. Tako da brisalce rabiš. Sčasoma pa brisalci naredijo "stezo" po šipi s tem premazom, ki se nabere na robovih poti brisalcev. Ni moteče, je pa vidno. 

Poliranje stekla je bistveno težje od poliranja laka, tako da ne boš dosegel popolne gladkosti. Ti pa odnese neželene premaze dol zaradi fizičnega kontakta oz. sile. S poliranjem približaš rabljeno šipo novi, pa veš da tudi nova šipa nima takega odtekanja vode, kot ti ga dajo premazi.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Tomzl, da se ne zaplezaš,  on uporablja polir za odstranitev voska, kar pa polir pasta po mojem ne odstrani ......

Rain je samo na povsem čisto šipo, če daš na povoskano šipo Rain bo mavrica in še slabše .....

Rain je za odboj kapljic , gre z 60 km +  brez brisalcev, vendar tudi z brisalci dosti lepše brišejo, če je Rain. 

Tako narejen namaz, kot v prejšnjem postu, sam, ko se ne vozim zelo veliko obnavljam tam po enakem sistemu na 6 do 10 mesecev , pač ko vidim, da kaplice več ne bežijo ravno hitro....,   vedno pa cel postopek, kot v prejšnjem linku, torej nikakor samo rain premaz brez predhodnega čiščenja loščil - voskov z stekla. 

Urejal Mat xxl, 09.11.2019, 20:01.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 079
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Kaj pa če bi probal z kuhinjskim razmaščevalcem :confused

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 262

Sploh je stekam kako je to mogoce, jest se na nobenem avti nisem mel taksne tezave. Nekaj majo narobe v tej pralnici nastimano bi rekel.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa če bi probal z kuhinjskim razmaščevalcem :confused

Lahko, samo vosek nekako ni maščoba , je loščilo........

Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator

Poznam zadevo, vse jasno .....  tole spodaj uporabi najprej, naj ne gre po gumi in brisalcih. 

A kaj razredčiš z vodo čistilo ali direktno iz flaške?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem direkt iz flaše  ... no evo vam cele zgodbe od srede......

Sem imel sam na steklih povsem uničen namaz Rain X od pred 10 mesecev in ja za piko na I sem bil v pralnici Avtostop pri Bauhausu v Lj in posebej dodatno "poliral" avto in oni dajo tam en vosek, ki me je spravil ob živce, tako se je nalepil na steklo.....  če je dober Rain x namaz na steklu, se sploh ne more prijeti vosek na steklo)  .

No standard grem z odstranjevalcem loščil direkt Ilirija iz flaše,  in to 3 x in vsakič sem osušil steklo pa ni bilo ok,  potem naprej, z izopropanolom, dva krat,  nato še z steleksom 1 x,  prej sem uporabljal papirne krpe, tu za Stelex pa mikrovlakna krpo. 

Poskusim potem z papirjem,        Ja, ja, ja enakomerna drsnost niti malo ne cuka ....  steklo je "razdevičeno" . 

Potem pa Rain x, kar malo več, pa na z novo, suho, mikrovlakna krpo, lepo malo na debeleje nanesem ....... spredaj,  bok,  zadaj,   vzvratna ogledala  .....pustim čez noč....

Naslednji dan zbrišem, kolikor gre dol in zapoliram z papirnatimi krpami, se potrudim......

Ko se peljem z avtom naslednji dan jasno ni dežja opazim pa, da sem slabo očistil Rain x dol ker so lise pa nič ne de, je dokaj težko to v nulo narediti, gre po enem, ali dveh pranjih dol......  samo od sebe .

V petek DEŽ,    voila ,  deluje, nobenih mavric ,  tako,  pa tako, pa od 60 km/h brisalcev ne potrebuješ.............

Urejal Mat xxl, 16.11.2019, 23:30.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 153
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

A kaj razredčiš z vodo čistilo ali direktno iz flaške?

Poizkusi s plastelinom in seveda lubrikantom za plastelin
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 755
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... Stelex je za notranjost avta in notranje šipe, zunaj pa meglio... najboljše in najceneje čistilo za vse pralne površine...mi ga še na zelo umazane cunje damo, preden gredo v pralni stroj....

... pošpricaj šipo, pusti ene dve minuti, malo zdrgni z gobico in speri

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti