Skoči na vsebino

DDV ob pridobitvi novega vozila iz Avstrije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 275

Pol pa pejt nazaj, razdri pogodbo sporazumno s prodajalcem, nared en krog in se enktat kupi in napis nove kilometre. Predvsem pa povej za kak znesek gre, da ne bos zdej za jurja ddv si naredu 3 jurje stroskov...
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

A3T
A3T

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 307
  • Avtomobil: 2xE30, X3

Pol pa pejt nazaj, razdri pogodbo sporazumno s prodajalcem, nared en krog in se enktat kupi in napis nove kilometre. Predvsem pa povej za kak znesek gre, da ne bos zdej za jurja ddv si naredu 3 jurje stroskov...

Sem tudi na to opcijo študiral......so mi lepo povedal, da sem dal vlogo not in da je VIN zabeležen. Torej davek v vsakem primeru, potem pa mu ga lahko nazaj prodam in zahtevam povrnitev davka. Vmes naštepam potrebne kilometre in mi ga on takoj nazaj proda. Sam ne vem če bo on kot fizična oseba za take štose....

"Have you ever noticed? Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac."
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Meni je sicer neverjetno... a, če je tako, da moraš pri nas plačati DDV, potem se pozanimaj glede zahtevka za vračilo avstrijskega DDV... druge opcije potemtakem nimaš.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 221
  • Avtomobil: 3er

To sem jim jaz tudi rekel, pa so rekl da lahko pošljejo mobilno davčno enoto, da mi preverijo kilometre na vozilu :)

Čim prej zaprosit, če jo lahko pošljejo ker je prišlo do napake na pogodbi!

Avto pa včeraj uredit tako, da bo kazal "prav"...

Morata pa biti izpolnjena oba pogoja, žal!

Vem kaj govorim

Urejal BMW RALLY, 12.11.2019, 19:26.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 275

Avstrijskega ne mores zahtevat ce prodajalec ni zavezanec ampak fizicna oseba.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 653
  • Avtomobil: /

Pogoj je ali, nazalost. Vem iz prve roke.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 608
  • Avtomobil: BMW logicno

Rešitev je samo ena.....   dejstva se ugotavljajo ob času uvoza,  torej naredi takoj manjkajoče kilometre , da ima avto 6010 km. 

Potem povej, da si kupil res avto z manj km, ko si ga pripeljal in se malo vozil na probnih ima sedaj čez 6000 km in ni več novo vozilo.....

Če ne verjamejo, naj si mobilna enota ogleda avto in po potrebi jim lahko tudi avtoservis ali, kdo drug potrdi, da števec ni manipuliran. 

In dejstva so, da avto pač ni več nov. 

Prikaži več možnosti
    • A3T je všeč