Skoči na vsebino

Inštrukcije fizike za gimnazijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 459
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Pozna kdo kakega dobrega inštruktorja fizike za gimnazijo? Če se le da kje na primorskem.

Vsi bi neki preko skypa. Jaz raje vidim, da v živo.

Rabim za sina nujno.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 022
  • Avtomobil: new age e39

Jerry?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Jure24, Iztok Z., Bavaria fan in 20 ostalim je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 472
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Škoda, da ni s Primorske, drugje težav ne vidim.
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 048
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Jerry?

A se ti je Veloce kaj zameril?

Če ti lj ni predaleč z veseljem pomagam. Bi pa pomagalo če napišeš v kateri letnik fant hodi in katera snov je najbolj kritična. Skype mojstrov pa se izogni, pogovor 1 na 1 v živo je tudi v 21. stoletju zakon za učenje.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 022
  • Avtomobil: new age e39

Hec hec a sm smajlija pozabil?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hec hec a sm smajlija pozabil?

Si ja :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 775
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Pozna kdo kakega dobrega inštruktorja fizike za gimnazijo? Če se le da kje na primorskem.

Vsi bi neki preko skypa. Jaz raje vidim, da v živo.

Rabim za sina nujno.

... v Lj je v živo, za drugje preko skypa, ki ga pa večina ne zna uporabljati (ne govorim o tehnični ampak o kvalitetni uporabi)

...če ti kaj pomaga lahko dobiš kontakt od inštruktorica, če ni najboljša v Slo je pa zagotovo med najboljšimi petimi....

.... minimalno lahko vzameš samo dve uri, ker pravi, da v eni uri ne moreš kvalitetno nič narediti....

...Ljubljano uči v glavnem v živo, ostalo Šlo in EU pa preko Skypa...

... aja pa ni ravno gratis...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: ni moj:(

Vprašaj/preveri, ali ima kakšnega sošolca, ki mu gre fizika dobro, mogoče mu lahko razloži.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Jaz bi ti predlagal knjige za srednješolsko fiziko od Hinkota Šolinca, zbirko Skozi fiziko z rešenimi nalogami. Notri so med drugim rešene vaje z razloženim postopkom step by step z utemeljitvijo/razmislekom. Meni je to še na faxu koristilo za kickstart, ker na srednji šoli nisem imel fizike. Resnično priporočam, rešene naloge se tudi stopnjujejo po težavnosti.

Urejal U2ros, 12.11.2019, 19:46.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... te knjige so vse ok, če imaš voljo in predvsem čas, ter osnovo za tisto kar trenutno rabiš, če ne je pa hitreje in bolje inštruktor, seveda takšen, ki zna razložiti tako, da razumeš...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... te knjige so vse ok, če imaš voljo in predvsem čas, ter osnovo za tisto kar trenutno rabiš, če ne je pa hitreje in bolje inštruktor, seveda takšen, ki zna razložiti tako, da razumeš...

lp

joda

Joda, fizika in matematika se ne naučita preko noči. To sta dva predmeta, ki terjata razumevanje snovi in tu ni bližnjic. Lahko imaš dobrega inštruktorja, ki ti zadeve razloži na bolj razumljiv način. Od tu dalje pa je samo še veliko vaje in še enkrat vaja. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in E39-530d uporabnikom je všeč to sporočilo

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

No ok, ampak če rabiš policaja za učenje imaš drugačen problem kot je nerazumevanje snovi ;) Če volja je, dam za omenjene knjige roko v ogenj. Za posamezen sklop (recimo eno kontrolno) rabiš eno popoldne. Mislim da je občutek, ko se nečesa naučiš sam, precej boljši kot če ti nekdo vbija v glavo...
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 603

Drugace s temi instrukcijami delate samo skodo otrokom, ker podpirate lenobo. Jaz nikoli nisem imel 1 uro instrukcije ne v osnovni srednji in zdej na faksu, pa mi vse super laufa.
In sem hvalezen da nisem imel potuhe, saj sem se navadil delat in vem kaj pomeni poprijeti za knjigo in delo ;)
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... če snovi ne razumeš ti ne pomaga nobena volja in knjiga, se pa strinjam, da je ogromno odvisno od predhodnega znanja, ker te snov že apriori odbija, če porabiš par ur za eno stvar, ki ti jo inštruktor razloži v 10. minutah, potem pa jasno, delat vaje, vaje in še enkrat vaje....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Hay!
... če snovi ne razumeš ti ne pomaga nobena volja in knjiga, se pa strinjam, da je ogromno odvisno od predhodnega znanja, ker te snov že apriori odbija, če porabiš par ur za eno stvar, ki ti jo inštruktor razloži v 10. minutah, potem pa jasno, delat vaje, vaje in še enkrat vaje....
lp
joda

Ce v osnovi nerazumes, se poglobis. Poslusas profesorja, mogoce pristopis do profesorja, ali pa imas sosolca/sosolko ki ti lahko pomaga...
A ce v sluzbi cesa nerazumes ali pa dobis nov projekt se gre na instrukcije ker se ti neda 20ur studieat pa dojet ene tematike? Zelim povedati to da vedno manj je pri mladih vztrajnosti... vse bi nekaj na izi po najlazji mozni poti
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 039
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Lej fiziko moraš osnove res znat in ti bit jasne, drugače si ga najebal. Plus da če imaš smotanega profesorja ti nobeno dodatno vprašanje ne pomaga. Sem imel v srednji šoli profesorja fizike, ki ni znal zadeve razložit, pa da se ubijaš. Nekaj je teorijo razložil kar nam je bilo napol jasno, potem smo naredil skupaj eno enostavno nalogo, za domačo pa eno težko (s katero sem se kar mučil). Za kontrolno pa dal še kako težjo, po možnosti z nepotrebnimi podatki vmes, da te še dodatno zmede, ko že tako nisi zadeve štekal. :damn Meni je fizika postala jasna šele na faksu, pa takrat smo z integrali in odvodi izpeljevali stvari, ne tista "enostavna" srednješolska fizika. Razlog pa je bil dober profesor.

Jaz bi ti predlagal knjige za srednješolsko fiziko od Hinkota Šolinca, zbirko Skozi fiziko z rešenimi nalogami. Notri so med drugim rešene vaje z razloženim postopkom step by step z utemeljitvijo/razmislekom. Meni je to še na faxu koristilo za kickstart, ker na srednji šoli nisem imel fizike. Resnično priporočam, rešene naloge se tudi stopnjujejo po težavnosti.

Jaz osebno njegovih srednješolskih knjig nikoli nisem uporabljal, je pa bil on moj profesor fizike na faksu in je bil ZAKON. Bil je eden tistih oldschool profesorjev, ki je znal vse razložiti, skoraj ni uporabljal pripomočkov, bil ful strog, imel svoje muhe (ki so te lahko stale kakega roka ali ocene) in včasih kake sočne fore govoril. Tak tip človeka k bi ga v današnjem svetu kake feminacistke že česa obtožile in hotle spravit v arest. :-D Ma, mam vicev in anekdot na njegovo temo kolkr hočeš, od tega kako je potekala prva učna ura k je blo bruce treba mal prestrašit in prizemljit, da fore z grdo in lepo študentko, njegovih kadilskih navad in podobno. :laugh

Sem imel pri njem kar težave da sem izdelal, samo je še vedno moj najljubši profesor na faksu in eden od dveh mojih najljubših učiteljev v celem življenju. Meni so osnove fizike bile končno jasne po njegovih predavanjih.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 459
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Uf, hvala fantje. Bom šel danes v knjižnico pogledat, če imajo te knjige. Drugače pa se obrnem na dva forumaša, ki sta ponudila pomoč.

Fantje, super ste!!!

Če pa je še kak predlog, se priporočam.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Lej fiziko moraš osnove res znat in ti bit jasne, drugače si ga najebal. Plus da če imaš smotanega profesorja ti nobeno dodatno vprašanje ne pomaga. Sem imel v srednji šoli profesorja fizike, ki ni znal zadeve razložit, pa da se ubijaš. Nekaj je teorijo razložil kar nam je bilo napol jasno, potem smo naredil skupaj eno enostavno nalogo, za domačo pa eno težko (s katero sem se kar mučil). Za kontrolno pa dal še kako težjo, po možnosti z nepotrebnimi podatki vmes, da te še dodatno zmede, ko že tako nisi zadeve štekal. :damn Meni je fizika postala jasna šele na faksu, pa takrat smo z integrali in odvodi izpeljevali stvari, ne tista "enostavna" srednješolska fizika. Razlog pa je bil dober profesor.

Jaz osebno njegovih srednješolskih knjig nikoli nisem uporabljal, je pa bil on moj profesor fizike na faksu in je bil ZAKON. Bil je eden tistih oldschool profesorjev, ki je znal vse razložiti, skoraj ni uporabljal pripomočkov, bil ful strog, imel svoje muhe (ki so te lahko stale kakega roka ali ocene) in včasih kake sočne fore govoril. Tak tip človeka k bi ga v današnjem svetu kake feminacistke že česa obtožile in hotle spravit v arest. :-D Ma, mam vicev in anekdot na njegovo temo kolkr hočeš, od tega kako je potekala prva učna ura k je blo bruce treba mal prestrašit in prizemljit, da fore z grdo in lepo študentko, njegovih kadilskih navad in podobno. :laugh

Sem imel pri njem kar težave da sem izdelal, samo je še vedno moj najljubši profesor na faksu in eden od dveh mojih najljubših učiteljev v celem življenju. Meni so osnove fizike bile končno jasne po njegovih predavanjih.

Hja se strinjam, jaz sem sam rabil naštudirati fiziko... vzame 2 tedna, ampak sem sam sebi dokazal da se da

Drugače pa za matematiko se učit je super razlaga s primeri tukaj:

https://astra.si/

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 727
  • Avtomobil: Bmw

Ne, inštrukcije niso podpiranje lenobe...če bi se lahko vse sami naučili, zakaj potem sploh hodimo v šole?

Z inštrukcijami ni popolnoma nič narobe, nismo vsi za vse predmete in pri nekaterih rabimo dodatno pomoč, če se zatakne ali pa nam nekdo samo malo drugače razloži stvar in naredi klik.  Sošolci - bitch please, verjetno na prste ene roke lahko preštejemo sošolce, ki so bili pripravljeni pomagati in so nam res želeli dobro, učitelji pa tudi nimajo ravno časa oz volje.

Veloce, če sin rabi inštrukcije, go for it - eno uro več bo utrjeval snov z nekom, ki mu bo rade volje pomagal, za to so oni hodili v šolo in za to jih imamo :)

Urejal Meerkat, 13.11.2019, 07:46.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in veloce uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Ne, inštrukcije niso podpiranje lenobe...če bi se lahko vse sami naučili, zakaj potem sploh hodimo v šole?

Z inštrukcijami ni popolnoma nič narobe, nismo vsi za vse predmete in pri nekaterih rabimo dodatno pomoč, če se zatakne ali pa nam nekdo samo malo drugače razloži stvar in naredi klik.  Sošolci - bitch please, verjetno na prste ene roke lahko preštejemo sošolce, ki so bili pripravljeni pomagati in so nam res želeli dobro, učitelji pa tudi nimajo ravno časa oz volje.

Veloce, če sin rabi inštrukcije, go for it - eno uro več bo utrjeval snov z nekom, ki mu bo rade volje pomagal, za to so oni hodili v šolo in za to jih imamo :)

Jaz gledam to iz drugega vidika, ker sem videl pri sošolcih, da se jim ni dalo učiti in so izkoriščali inštrukcije... se pa strinjam snov, ki sem jaz potreboval 3+ ur da sem dojel o čem se gre, bi mi lahko inštruktor v 30min razložil :)  

Prikaži več možnosti