Skoči na vsebino

Cene za E30?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
bozobmw
bozobmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125
  • Avtomobil: e70, f25,e 32, e 10 ....

Pozdravljeni!

Zanima me kdo so tej, ki tako nabijajo cene v nebesa za E 30ke 4 cilindraše.

Cabrio ok 320 325, ampak 4 cilndraši.

Pri nas okoli 5.000 eur, zato pa nikoli nebo nihče niti prodal, pa tudi e 21 pritiravajo pol pa prodaja 2 leti pol se pa naveliča pa vzame dol oglas. V nemčiji pa že cabrio, bauer cabrio ali pa šestaki od 1500 eur dalje.(seveda za rihtati)

Eni in isti so gor že par let?

Malo da slišim vaše komentarje? :-D :-D :-D

lp Božo

Zivi in pusti ziveti
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 734
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Pozdravljeni!

Zanima me kdo so tej, ki tako nabijajo cene v nebesa za E 30ke 4 cilindraše.

Cabrio ok 320 325, ampak 4 cilndraši.

Pri nas okoli 5.000 eur, zato pa nikoli nebo nihče niti prodal, pa tudi e 21 pritiravajo pol pa prodaja 2 leti pol se pa naveliča pa vzame dol oglas. V nemčiji pa že cabrio, bauer cabrio ali pa šestaki od 1500 eur dalje.(seveda za rihtati)

Eni in isti so gor že par let?

Malo da slišim vaše komentarje? :-D :-D :-D

lp Božo

Malo si preveri cene delov in dela predno,kupis takega za 1500EU. Bos hitro se kaksno nulo zadaj napopal. 

Okoli 4 cilindrasov cene so take kot so ce ti je pac predrag gres ponj v tujino. Karte za letalo so danasnjih casih poceni - gres pogledat, kupis in uvozis. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 370
  • Avtomobil: Z4

Uf za 1500€ mora biti res podrtija in kot je kolega napisal potem delov ni prav veliko na razpolago, da verjetno na koncu ne bo neke ekonomske računice. :)

Prikaži več možnosti

bozobmw
bozobmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125
  • Avtomobil: e70, f25,e 32, e 10 ....

Vsi so podrtije tudi za 5.000 nič ni boljši. Računice z 4 cilnidraše pa sploh ni. No ok  BMW se pri meni začne pri 6 kih ( razen o2 modeli) :-D :-D :-D :-D

Sem imel zelo veliko  e 30 pred 25 leti.

Je pa res da se sam sebi smejim kako se eni razburjajo tu na forumu pa bedarije pišejo.

Zivi in pusti ziveti
Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 484
  • Avtomobil: E30

Je pa res da se sam sebi smejim kako se eni razburjajo tu na forumu pa bedarije pišejo.

Prav, da se smejiš sam sebi, ker se tako razburjaš nad cenami teh kant, da greš celo odpret novo temo...

Urejal mico, 14.11.2019, 10:53.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ja cene gredo gor, v Nemčiji ne dobiš nič dobrega pod 3k €. Še tisti za 3-4k imajo za sanirat rjo itd. Je pa fora da tudi jaz ne bi dal 5k+ za 316 318 (brez is). Sploh pa ne za različice s 4 vrati. 

Tale se mi zdi npr. lep in vreden svojega denarja:

https://suchen.mobil...e0-a1046346ddb9

Je pa fora, lep-dober, 2 vratnik, ročni menjalnik, s šestvaljnikom ali pa 318is... ja bo kar blizu 5 mestne vsote ali pa še preko. Jebiga ga, če smo zamudili smo zamudili... 

Prikaži več možnosti

JW
JW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 667
  • Avtomobil: vse kar imajo veliki

V Celovcu nasproti puma outlet se je kar dolgo časa prodajal en črn fl E30 kabrio za dobrega 2k. Avta sicer nisem pogledal podrobno vendar se mi je čudno zdelo zakaj se ne proda, če se pri nas fergiji prodajajo po 4k.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 734
  • Avtomobil: R4,R6,V8

V Celovcu nasproti puma outlet se je kar dolgo časa prodajal en črn fl E30 kabrio za dobrega 2k. Avta sicer nisem pogledal podrobno vendar se mi je čudno zdelo zakaj se ne proda, če se pri nas fergiji prodajajo po 4k.

Ja za 2000Eu je bil podrtija vrjetno. Cabrio je specificen, kosi so dragi. na koncu te tak avto hitro pride 10000EU+ 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Fantje....z e30 se ukvarjam ze cca 15let in trenutno, so dobiti dober ali povprecen primerek za 5k€ pobozne zelje...neglede na motor.
Zadnja leta sem rihtal par e30 iz uvoza za 5k € in to so same podrtije, polizdelki ali sestavljanke.

Dobra e30 316i 2 vratna brez rje in v prvi barvi vsaj 80% je vredna tud 8k € pa naprej..to so 30let stari avti in vec, torej teh je le pescica..

Lahko se na glavo postavlate ampak okusnega avta taksnega da zgleda in se pelje kot se je v 90 tih letih, pac treba placat.
318is povprecen je 10k+
325i povprecen pa 20k+
Cabrioti in touringi so slabse cenjeni povrecno so do 30% cenejsi pa tudi vec jih je...

V zadnih letih so cene delov kateri niso bili v osnovnih razlicicah za jugo trg, narastle za 200%
188dif z zaporo 1000e
Zadn most z diski 500e
Servo volan 400e
Bbs style 5 felge 1000e
Mt notranjost 1000e+
Da o ostali opremi ne govorim...
Zdaj pa kupi ono e30 za 1000e,jo imej eno leto pri kleparju nato licarju, potem nakupi vse dele in sestavi, pa bos zapravil 15k e in par let, da bos imel presvasano sestavljanko.

Realnost je pac taksna kot je, hoces ali noces, zakaj je temu tako pa tudi google najde zadetkov za dva dni branja..

Lp. Tin

Urejal TIN, 14.11.2019, 17:38.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 433
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

"V nemčiji pa že cabrio, bauer cabrio ali pa šestaki od 1500 eur dalje"

Pokaži mi samo enega cabria za 1500€ prosim...   :-D

Baur je vreden pol manj kot navaden cabrio, žal je grd in čeprav je redkejši, ni bolj cenjen kot navaden. Najbolj cenjeni so 2 vratni, to je dejstvo. Največ je potem odvisno od stanja karoserije, motorja in redke opreme.. TIN je lepo razložil. On najbolje ve  :ok 

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 433
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Najcenejši šestak:
https://suchen.mobil...82-2bef367b7ac7

Potem imamo tu en kup američanov:

Prvi, približno normalen:
https://suchen.mobil...0c-31ac9a31bd85

1500€ v Nemčiji ja  :crazy 

Kvečjemu so dobri tam še dražji kot pri nas! Kar je poceni je z razlogom poceni. 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 775
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ja cene gredo gor, v Nemčiji ne dobiš nič dobrega pod 3k €. Še tisti za 3-4k imajo za sanirat rjo itd. Je pa fora da tudi jaz ne bi dal 5k+ za 316 318 (brez is). Sploh pa ne za različice s 4 vrati. 
Tale se mi zdi npr. lep in vreden svojega denarja:
https://suchen.mobil...e0-a1046346ddb9

Je pa fora, lep-dober, 2 vratnik, ročni menjalnik, s šestvaljnikom ali pa 318is... ja bo kar blizu 5 mestne vsote ali pa še preko. Jebiga ga, če smo zamudili smo zamudili...

... lepa osnova, po tistem kar se vidi bi za cca 10k€ vložka pa pribljižno tak, da se bo dalo "peljat" z njim...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

KockaE30
KockaE30

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: Stare gajbe

Na to temo sem tudi jaz "prejamral" že kar precej, sploh ker imam E30ke še zmeraj za vozit in ne za gledat v garaži, ampak sem že obupal z debato, kot tudi s tem, da bodo kdaj rezervni deli imeli spet neke normalne cene.

Svetujem, da se o tej temi sploh ne pregovarja kaj preveč, ker bo itak kregarija v 3 P.M., iskreno rečeno. Povsem neproduktivno in samo "štrajtanje" zavoljo "štrajtanja".

Še najbolj pametna stvar, ki jo lahko rečem na to temo je tole: Važno je to, za koliko se nek avto na koncu proda, ne to, za koliko se prodaja. :) To je bistvena razlika. Pri E30kah je velikokrat precej velika razlika med tema dvema vrednostma, predvsem zato, ker je veliko prodajalcev, ki samo vidi, da ima neka druga (sicer mogoče res lepa) E30ka neko absurdno visoko ceno, pa misli "ah, saj moja pa ni toliko slabša, bom dal kar isto/podobno ceno". Tako postopoma čez čas pride do zmahanih 316k brez opreme, ki imajo cene po par jurjev. Ta pojav podpira samega sebe in tako cena za katero se prodajajo tudi malce "umetno" raste.

Rešitev je sledeča: Če se zdijo E30ke predrage (kar večina tudi je, bodimo iskreni, za to kar so, so ti avti precejeni za faktor *10), jih pač ne kupit. Zakon o supply/demand bo zaradi tega prisilil znižanje cene določenega primerka oziroma trga nasplošno. Drznil bi si rečt, da je v letošnjem letu splošno cena (oziroma vsaj cena, za katero se na koncu prodajo) E30k dejansko malenkost padla. Če ne drugega, leta 2019 vsaj niso cene nič narasle napram 2018. Razlogov je seveda lahko nešteto, ampak mogoče bo trg počasi le spoznal, da so ti avti le "malenkost" precenjeni.

Pa še za konec, za tiste, ki imajo večni izgovor "v tujini so te avti dosti dražji" (začuda to govorijo predvsem tisti, ki trenutno prodajajo oziroma bodo kmalu prodajali avto o katerem je debata): Če so naši primerki res tako cenejši/boljši za isto ceno, se vam ne zdi, da bi dosti več tujcev pri nas kupovalo te avte in jih uvažalo v svoje države?  :) Ok, seveda ne pravim, da se to sploh ne dogaja. Seveda se, ampak absolutno pa ne tako na veliko, da bi se lahko ta argument uporabil pri čisto vsaki debati na to temo. Ne gre po eni strani trdit, da moraš dober primerek E30ke uvozit s tujine, po drugi strani pa govorit, kako ima naš trg nevemkoliko nižje cene v primerjavi s tujino... To sta sama sebi protiargumenta...

My 2 cents. Več se v to debato raje ne bom vključeval, ker je edin možen rezultat živčnost. Grem raje en krog z E30ko sprobat, če bottlecapsi še znajo vrtet zimske gume.  :-D

Urejal KockaE30, 16.11.2019, 05:57.

"A ga mal zaliva?"
"Vejžde ga, če je pa fergi."

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: 330 xi

Noben ne vidi dela ter predvsem vloženega časa ter živcev , ki ti jih pokuri 30let stara gajba. Kupiš podrtijo za 1500 ga ne boš obnovil za 5k tudi za 10k je vprašanje. Najceneje je kupiti zrihtano pa še tam vprašanje kaj je narobe. 

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

surla
surla

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 459
  • Avtomobil: bmw 540i e39

Se moje mnenje. Obstajajo primerki ki zasluzijo nek sloves in ceno. Ampak tu je res pogoj nekaj vec opreme in sama ohranjenost avtomobila od takrat ko je bil se nov. Se pravi v zvozene in pregnite kante vlagat po 10.000e je totaln nesmisel. Avto je na koncu se le najbolj podoben ladi samari.
Se opravicujem... Podoben ladi 1300
V8 fahrer
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Kaj jamrate... 

M3 spajshutl edition...

https://www.bmwslo.c...93#entry3065764

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 587
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Vse cene so navite, ne samo E30. Že nekaj časa spremljam X3 novejših letnikov. Se valjajo po netu tudi po pol leta, pa tudi 100 eu ne spustijo cene. V bistvu sploh ne prodajajo, ampak čakajo.....
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: bmw m3

cene so visoke od e30 in nekaterim se to zdi normalno, oziroma realno. Pa poglejmo prodajo res malo časa nazaj. Se spomnite 2 vratne bele 320 swapane na 325, mtecnic 2 plastike, športni sedeži in menda zdrava. Začelo se je z 12.000€ končalo pa mislim da blizu 6000€, stvar je pač padla na realna tla in se takrat prodala. Kar ni m3 ali 320is ali saj 6cyl, ni nekaj kar bo vredno, ne razumem zakaj bi kdo kupil 4cyl razen z namenom swapa

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: 330 xi

Swap ne bo nikoli toliko vreden pa čeprav bi nekateri to hoteli. Stem se strinjam ,da ne greš obnavljati avta z osnovno mašino brez opreme. Cene so pa prenapihnene za marsikateri avto.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 775
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... evo sem šel za hec gledat, kaj se dobi na avto netu od e30. pa je edini normalen samo od Denisa,(sem mislil, da bo dražji, tako je pa samo 8,5k€) pa še tam manjka kar nekaj stvari....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti