Skoči na vsebino

Cene za E30?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 358
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Jaz sem vcasih pred vsako zimo kupil e30, placal sem jih od 200-400e,sedaj so enaki primerki po 2k do 4k €... Tako pac je, zanimivo je samo to da je ponudba se vedno enaka kar se tice številcnosti, cene pa so sle v nebo... Je pa bila dobra nalozba za tistega ki je kupil 3 okusne e30ke po 200e.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 942
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Recimo kaj takega...

Pripete slike za predogled

• 75380060_10158132755902269_1692065566702960640_o.jpg

Urejal Davidf1, 16.11.2019, 12:49.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 587
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Recimo kaj takega...

Dvomim, da je bila taka kdaj 200-300 eu....
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: bmw m3

Swap ne bo nikoli toliko vreden pa čeprav bi nekateri to hoteli. Stem se strinjam ,da ne greš obnavljati avta z osnovno mašino brez opreme. Cene so pa prenapihnene za marsikateri avto.

čaki zej, mislim da za 500€ ga komot spraviš nazaj na 320 če to hočeš. in m20b25 prodaš za 1000 tko da to ne more držat za ta primer. To kar ti praviš lahko velja za 316 s swapam na 6 cyl

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

https://mobile.willh...d=1573911015880

Evo poceni 2dr šestaka.
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 439
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Začelo se je z 12.000€ končalo pa mislim da blizu 6000€, stvar je pač padla na realna tla in se takrat prodala.

Avta sigurno nisi šel pogledat več kot preko slik na avto.netu, pa zgrešil si vsaj dva nadaljna oglasa za isti avto od dveh novih lastnikov, ki so bili hitro eden za drugim.

"No such thing as free lunch", saj veš. Cena je bila poštena, a stanju primerna.

Te teme o jamranju kaj je bilo in kaj je danes so tako brezpredmetne, da groza. Pa vedno isti profil akterjev- nekdo ki je imel, ko je bilo poceni in zdaj ni več in je cel svet kriv za to.

Pravi ljubitelj bo itak vesel, da se stanje premakne, da si avto vsaj zasluži nek status, ne pa da je "čefur gajba", ki konča pod kozolcem, ker nihče ni hotel dat 500€.

In časi ko si kupil za malo in vozil poceni so odšli,ne bo jih več nikoli, danes je tak avto dražji od novejšega in posledično ga skozi bolj vozijo tisti, ki si ga res želijo, kar je v bistvu dobro. Tudi tisti ki strašijo s krizo v vsej svoji zavisti in privoščljivosti pozabljajo da ja, cena bo padla, ampak hkrati vsem ostalim stvarem enako in razmerje razlike v ceni bo ostalo nespremenjeno, s časoma le še večje v prid stari gajbi. Enako je z vsako nadaljno generacijo recimo VW kombija, ko stane par jurjev vsi govorijo kako itak nikoli ne bo dosegel status predhodnika, ko se pa cena za večkratnik dvigne, so pa ravno ti isti osebki najbolj glasni češ, da "to ni fer, ker si se včasih vozil skoraj zastonj".

Pa kaj e30... stanovanje v prestolnici, ki je deset let nazaj stalo 140 tisoč je danes 290. V Kamniku kupljeno za 82 prodano prejšnji teden za 140 v par tednih. Pa lahko vpiješ v nebo, taka je cena.

Tole temo smo tudi pozabili, za 15 jurjev se je stroj valjal po avtonetu, dokler ga ni LMG vzel. Danes bi se za 15 jurjev stepli in telefon bi mu pregorel. Vsak je imel priložnost. Pa stavim pol mojih lovk, da če bi se danes prodajal za 30 bi se zopet našlo kup nakladačev ki bi razlagali kako to ni vredno in so cene napihnjene in kako ni fer, da je bil takrat 15... čez 10 let bi pa zopet isti osebki kleli, da je bil nekoč 30... :ok2

https://www.bmwslo.c...i/#entry1711980

EDIT:

Tale link od Bavarec fan-a je poceni, dokler ne kupiš. :)

Urejal Octopus, 16.11.2019, 14:39.

Prikaži več možnosti
    • soulfly, croma_man in m-power81 uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

To je bil tudi moj namen... En nasvet ki mi ga je dal človek, ki je imel-ima v lasti ogromno zanimivih oltimerjev. Če se greš v obnovo ne kupuj avtov in motorizacijo ki je bila narejena za delavsko rajo, barva, tapetnik, kleparija in varjenje te pride enako za hrošča in p930... Pač hotel mi je povedat da je pri teh hecih največji strošek obnova in ne nabava vozila.
Prikaži več možnosti
    • Jerry in _BuLLet_ uporabnikom je všeč to sporočilo

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 435
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Hay!

... evo sem šel za hec gledat, kaj se dobi na avto netu od e30. pa je edini normalen samo od Denisa,(sem mislil, da bo dražji, tako je pa samo 8,5k€) pa še tam manjka kar nekaj stvari....

lp

joda

Tisti je res edini, ki kompleten izgleda tako kot mora E30 izgledati (z izjemo grdega neoriginalnega strešnega okna).. ampak je ravno ta od vseh najbolj precenjen! E30 316 fergazer nikoli in nikdar ne more biti vreden 8K, niti približno, pa je lahko kot nov. Žal.
Tudi oprema je naknadno vgrajena, kar pomeni da originalne vrednosti nima, čeprav so dodelave kvalitetne, ker takšen pač ni prišel iz tovarne. 

Pa še ena zanimivost.. pred leti se je domov pripljala zelo solidna E30 318i od prvega lastnika za 150€... prodala se je čez leta za precej več, še kasneje pa se je ta isti avto celo kupil nazaj in se je v drugo plačal 1700€, če se prav spomnim   :-D

Recimo kaj takega...

Ravno zadnjič sem nekje videl en oglas iz starega salomonovega oglasnika od Bele E30 M3.. M3 je bil že takrat kar 15000€  .. Danes so pač 50k+

Urejal _BuLLet_, 16.11.2019, 21:04.

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: 330 xi

čaki zej, mislim da za 500€ ga komot spraviš nazaj na 320 če to hočeš. in m20b25 prodaš za 1000 tko da to ne more držat za ta primer. To kar ti praviš lahko velja za 316 s swapam na 6 cyl

Da tako sem mislil , starejše kot je , bolj se išče originalnost. 

Urejal Lebn47, 16.11.2019, 21:13.

Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 182

pa te e30 k se zadnje 5 let nabijajo v nebo, sploh 316ke so hipsterski lastniki ki umetno nabijajo ceno oziroma tekmujejo kdo bo vecji bedak pri postavitvi cene, me zanima kolk od teh jih ima sploh pojma o bmwjih, kar jest vidim po cesti v LJ so sami mladi okol 30let notr ce ne manj.

Vedno se samo vprasam kaksen uzitek je vozit poljsko dvignjeno bmwjevsko stoenko  316 75 konjev za 5keur plus????? 

Al pa kaj ti mora delat v glavi da kupis sicer e30 325i za 10keur potem pa cist pri vsakem oglasu slika notranjosti razrezan strgan in zdrsan do belega leder . Kaksni bmw freeki so to k nabije ceno avta v nebo pa nemore v imenu intuziazma dat tistega jurja za preoblect notranjost. 

Urejal RALLIART, 17.11.2019, 18:17.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 189

Saj se najdejo danes tudi revezi, ki placajo 40 letni skrbasti zenski na drogi za sex in se enkrat toliko za blowjob, ker bojsega ne morejo dobiti. Ne obsojamo. :)
Vedno vec jih je.

Urejal jjjernej, 17.11.2019, 21:34.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 345
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

pa te e30 k se zadnje 5 let nabijajo v nebo, sploh 316ke so hipsterski lastniki ki umetno nabijajo ceno oziroma tekmujejo kdo bo vecji bedak pri postavitvi cene, me zanima kolk od teh jih ima sploh pojma o bmwjih, kar jest vidim po cesti v LJ so sami mladi okol 30let notr ce ne manj.

Vedno se samo vprasam kaksen uzitek je vozit poljsko dvignjeno bmwjevsko stoenko  316 75 konjev za 5keur plus????? 

Al pa kaj ti mora delat v glavi da kupis sicer e30 325i za 10keur potem pa cist pri vsakem oglasu slika notranjosti razrezan strgan in zdrsan do belega leder . Kaksni bmw freeki so to k nabije ceno avta v nebo pa nemore v imenu intuziazma dat tistega jurja za preoblect notranjost. 

Ah daj no, teh par 1.000 eur pa res ni noben denar za vrhunski avto. Mene bolj skrbijo tisti, ki dajo 50 ali 100.000 eur za štirivaljna jajca ki slišijo na ime E30 320iS/M3, tisto je pa res sekret od motorja, 15 let nazaj ko sem jih gledal nisem našel niti enega ki bi delal po vseh cilindrih, pa že če dela je sekret. 316 za par jurjev je fantastična osnova za dat notri kaj močnejšega in imaš za drobiž avto z zmogljivostmi M3, beat THAT! 325i je pa že sam po sebi tak stroj, da bi morale bit cene 50.000 eur in ne 10... no, saj počasi tja tudi lezejo. 

Če nisi ljubitelj E30 tega pač ne razumeš, tako kot recimo jaz ne nekoga, ki se vozi s podloškarjem. Jebi ga, svet se vrti naprej.

Saj se najdejo danes tudi revezi, ki placajo 40 letni skrbasti zenski na drogi za sex in se enkrat toliko za blowjob, ker bojsega ne morejo dobiti. Ne obsojamo. :)
Vedno vec jih je.

Ne mešaj tega z E30, grde babe so za nekatere fetiš, to je čisto druga stvar. Za tiste ki ne razumejo, oni (ne vsi seveda, nekateri pa) namerno izberejo gršo, saj lepota pri fuku ne igra nujno pomembne vloge, ljudje smo precej zakomplicirana bitja.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 814
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Če nisi ljubitelj E30 tega pač ne razumeš, tako kot recimo jaz ne nekoga, ki se vozi s podloškarjem. Jebi ga, svet se vrti naprej.[/quote]

Amm kaj je podloškar? :D

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Amm kaj je podloškar? :D

Tisti ki ima v znaku 4 podloške, dekovc po domače. Uradno je pa od zdaj naprej podloškar.

Prikaži več možnosti
    • TIN in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 776
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tisti ki ima v znaku 4 podloške, dekovc po domače. Uradno je pa od zdaj naprej podloškar.

... a bejž no, saj verjetno veš kako je podložkar nastal, ne?

https://youtu.be/350tD8E7htM

:)

...ajde, če bi rekel vsaj dvigala, bi folj še razumel...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ker gre tema o e30..me zanima vaše mišljenje.

Stric ima 316i, letnik 1990. Prvi lastnik, cca 85k km. Avto je brez pikice, ohranjen v nulo. Vseskozi v garaži, vsako leto narejen servis in tehnični. Mislim, da je edina napaka, da ima manjšo razpoko na levi meglenki in pa par pikslov ne dela na avtoradiu. Ima šibedah....

Ima ga, ker misli, da ni nič vreden. Dal pa je tistega leta mislim da 48k mark. Računi in vse ostalo seveda obstaja. En mesec dni nazaj si je kupil še Tiguan-a R, pač z vso opremo in sedaj......sedaj ima oba avta v garaži, vozi se z sestrinim P206, ker mu je oba omenjena škoda dati na cesto. Par dni nazaj pa je res kupil za e30 nove gume, ker tiste prej so bile stare 18 let.

Prepričujem ga, naj proda vsaj e30, in naj si kupi za ta denar enga starega Berlingota, da ga bo vsaj fural.......ker vem, da Tiguana bo imel samo do maše in nazaj, BMW-ja pa ima itak samo za gledat. No možakar je star 73 let.

Mišljenje in vrednost takšnega e30? 

Urejal Borut30, 17.11.2019, 23:04.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 776
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...vrednost bolj malo, par jurjev, ker je premlad in takšnih je še ogromno, pa verjetno brez opreme...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Hay!

...vrednost bolj malo, par jurjev, ker je premlad in takšnih je še ogromno, pa verjetno brez opreme...

lp

joda

Avto bo star 30 let (oldtimer), po ohranjenosti pa je mislim da med top v Slo. Takšnih verjemi, da ni več veliko......Je pa res, da ima v nosu mlinček z 102KM, ki je pa veliko boljši, kot tisti z 75KM. Za kakšnega ljubitelja, odličen primerek. Oprema pa je za tisti čas, kar pač je. Meglenke, šibedah..pa mislim da za tisti čas najboljši avtoradio. Mogoče se vseskupaj smešno sliši, samo tko pač je bilo leta 1990 z e30 in 316i modeli :-)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ker gre tema o e30..me zanima vaše mišljenje.

Stric ima 316i, letnik 1990. Prvi lastnik, cca 85k km. Avto je brez pikice, ohranjen v nulo. Vseskozi v garaži, vsako leto narejen servis in tehnični. Mislim, da je edina napaka, da ima manjšo razpoko na levi meglenki in pa par pikslov ne dela na avtoradiu. Ima šibedah....

Ima ga, ker misli, da ni nič vreden. Dal pa je tistega leta mislim da 48k mark. Računi in vse ostalo seveda obstaja. En mesec dni nazaj si je kupil še Tiguan-a R, pač z vso opremo in sedaj......sedaj ima oba avta v garaži, vozi se z sestrinim P206, ker mu je oba omenjena škoda dati na cesto. Par dni nazaj pa je res kupil za e30 nove gume, ker tiste prej so bile stare 18 let.

Prepričujem ga, naj proda vsaj e30, in naj si kupi za ta denar enga starega Berlingota, da ga bo vsaj fural.......ker vem, da Tiguana bo imel samo do maše in nazaj, BMW-ja pa ima itak samo za gledat. No možakar je star 73 let.

Mišljenje in vrednost takšnega e30? 

Dvoje vrat ali 4 vrata?

Prikaži več možnosti

KockaE30
KockaE30

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: Stare gajbe

Avto bo star 30 let (oldtimer), po ohranjenosti pa je mislim da med top v Slo. Takšnih verjemi, da ni več veliko......Je pa res, da ima v nosu mlinček z 102KM, ki je pa veliko boljši, kot tisti z 75KM. Za kakšnega ljubitelja, odličen primerek. Oprema pa je za tisti čas, kar pač je. Meglenke, šibedah..pa mislim da za tisti čas najboljši avtoradio. Mogoče se vseskupaj smešno sliši, samo tko pač je bilo leta 1990 z e30 in 316i modeli :-)

Zakaj potem sploh sprašuješ za ceno, če zgleda, da si si že sam postavil vrednost, koliko je avto vreden? :) Motiš se sicer pri tem, da je M40 (100hp) boljši od M10 (75hp). Niti podrazno. M10 je legenda v svetu BMW motorjev. M40 je pa dober bolj kot ne samo za to, da se ga swapa z M42...

Kar se tiče primerjave PFL in FL je itak stvar osebne preference, je pa res, da so PFL samo do sredine l.87 in je torej težje najdit lepega preprosto zato, ker so starejši. FLje se še kar najde v dobrem stanju. Letos proti spomladi sem kupil enega (tudi 316i z M40 100hp motorjem) brez rje za 600€.  :-D  Tudi lepo ohranjen, notranjost je tudi kot nova, še tehničnega je imel. Edina napaka je par pikic od toče, ampak ni bilo hudega. FLji so imeli pomoje boljšo zaščito proti rji, dosti manj jih vidim pregnitih, napram PFL... Osebno so mi PFLji sicer precej lepši (ne prenesem plastičnih odbijačev na tako 80s avtu kot je E30), ampak kaj češ, za takšno ceno sem ga moral vzet... Sem imel en M42 motor viška, pa sem ga moral nekam vtaknit.  :-D

Cenil avta tvojega strica raje ne bom, ker to počet na daljavo je vse samo ugibanje... Realno oceno lahko poda samo nekdo, ki ve kakšne so hibe teh avtov. ki bo avto videl v živo in temeljito pregledal. Vse ostalo med ocenam 500 in 5000 € je samo slepo ugibanje pametnjakovičev preko interneta, kjer polovica od njih itak samo nekaj govori v tri krasne, zato da izpade pametno. (V tem je sicer ta forum presneto dober.)

Urejal KockaE30, 18.11.2019, 00:21.

"A ga mal zaliva?"
"Vejžde ga, če je pa fergi."

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč