Skoči na vsebino

Sušenje avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 786
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Meni je zamakala tapeta, bil je moker tepih za voznikom. Z gobo sem ven popivnal kolko je šlo, ožel peno na tepihu, popivnal spet po tleh. Potem sem pustil tepih v avtu ampak dvignjen, avto sem pustil 2 dni na soncu poleti in not sem dal razvlažilec z granulatom. Potegnil je cca 4dclvode
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 144
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Ma te počasne opcije s soljo in gretjem od pečke vozila ipd, so za solidno namočen avto premalo. Sploh kak šibedah in recimo serija 5 ki ima tako debelo "gobo" za poden, da jo zlepa ne osušiš. Če v trenutnem vremenu uporabljaš avto dnevno, pozabi. Po parih dneh in ob gretju bo cel avto smrdel ko močvirje.

Da, povrhu je suh otip, na dnu pa leži voda. V avtu se kondenzira vlaga, stekla se rosijo, začne smrdet, po podnu rjavet ipd.

Soliden razvlažilec reši kot je treba, zapreš v avto in pustiš, dokler ni dovolj, odvisno zdaj ali imaš higrometer na stroju in se bo ustavil, ali pa pač preveriš. Po potrebi ko se stabilizira, ponovno pomeriš. Pazit je treba pri vozilih z usnjem da ne dela predolgo in se ne segreje ter preveč izsuši usnjene dele.

Ne verjameš dokler ne vidiš, iz vozil kjer je par nalivov le po malem kapljalo zlahka potegneš ven po 5 litrov vode. Par ur nazaj sem mojega ravno postavil v avto od sorodnika, ki je včeraj ugotovil, da je imel eno zadnje steklo odprto. Sem že večkrat reševal puščajoča stekla, strešna okna, ipd- razvlažilec.

Gredbenega lahko najameš ponavadi za 5€ na 24h, če nimaš drugega, daš v prtljažnik in čez noč bo avto suh bolj kot prej.

Thx, tole mi sploh ni kapnilo. Bo verjetno res najboljša varianta.

Sej, če tale zadevšna potegne vso vlago ven, potem globinc sploh ne bi bil potreben ali pač?

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 323
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dlje traja da potegne tisto, kar globinc posesa v minuti. Pa več štroma gre. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Dlje traja da potegne tisto, kar globinc posesa v minuti. Pa več štroma gre. :-D

Jeba je, če avto dnevno rabiš. Poleg tega je na avto frej šele od ene 6h popoldne naprej - takrat pa itak noben več ne dela.

Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 386
  • Avtomobil: Superb

Mogoče kdo ve, kje se da najeti razvlažilec?
lp, julius
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 402
  • Avtomobil: 523i

Ni blo avta ki se ne bi sam posusil z lastnim gretjem. Pa sem jih posusil vec 100. Pa najhitreje je
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 489
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Oprosti, a lastno gretje po hitrosti in učinkovitosti nima šanse proti solidnemu razvlažilcu.

Sploh v trenutnih vremenskih pogojih, ko je praktično nostop dež. Po možnosti da nimaš suhega prostora, pozabi. Sploh pa pri konkretno namočenem avtu. Kaj dela lastno gretje? Ogreva vozilo, vlaga izhlapeva in gre kam in koliko, sploh če je zaprto?

Razvlažilci so namenski stroji ki delajo točno to, kar je njihovo ime- razvlažujejo, vlečejo vlago v posodo/odtok in ko vidiš koliko en tak gradbeni stroj potegne vode iz zraka, ki jo praktično ne vidiš, razumeš v čem je štos.

Nisto ti stroji zamanj v uporabi pri razvlaževanju in sušenju poplavljenih zgradb, sušenju estrihov, ipd. Tam jih nič ne nadomesti.

Mogoče kdo ve, kje se da najeti razvlažilec?

Poglej na bolho, brez heca. Razvlažilec, sušilec, razvlaževalec... pod različno ljudje vpisujejo in tega je na precej, ker kitajske gradbene od proair/omega in ostale ljudje oddajajo. To ima praktično vsako podjetje ki se ukvarja z estrihi. To velja za gradbene.

Za hišno verzijo pa koga vprašaj od znancev. Jaz sem si nekajkrat sposojal gradbene, pa od kolega, sedaj imam svojega, ki je v garaži na časovniku ali pa občasno po vozilih in skrbi da so meni preljube kripe v bolj kontrolirani atmosferi.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 402
  • Avtomobil: 523i

Zato mas pa okna priprta...kako pa mislis da se susijo avti po kemicnem ciscenju
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Jaz danes dobim razvlažilec in bo čez noč laufal, pa bomo videli, kako bo zjutraj.

@Miholl - pišuka, če se ti nekaj litrov vode razlije v kabino, da je tepih "soaked", dvomim, da bo lastno gretje to rešilo.

Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 386
  • Avtomobil: Superb

Sem malo že pogledal, vglavnem najdem le ogromne zadeve 50-60kg, gradbene. Saj načeloma ne bi bilo problema postaviti ga v avto za čez noč, samo ne vem, če ni tole malo overkilla?

Nisto ti stroji zamanj v uporabi pri razvlaževanju in sušenju poplavljenih zgradb, sušenju estrihov, ipd. Tam jih nič ne nadomesti.

Poglej na bolho, brez heca. Razvlažilec, sušilec, razvlaževalec... pod različno ljudje vpisujejo in tega je na precej, ker kitajske gradbene od proair/omega in ostale ljudje oddajajo. To ima praktično vsako podjetje ki se ukvarja z estrihi. To velja za gradbene.

Za hišno verzijo pa koga vprašaj od znancev. Jaz sem si nekajkrat sposojal gradbene, pa od kolega, sedaj imam svojega, ki je v garaži na časovniku ali pa občasno po vozilih in skrbi da so meni preljube kripe v bolj kontrolirani atmosferi.

Urejal julius, 20.11.2019, 09:04.

lp, julius
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 489
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Sem malo že pogledal, vglavnem najdem le ogromne zadeve 50-60kg, gradbene. Saj načeloma ne bi bilo problema postaviti ga v avto za čez noč, samo ne vem, če ni tole malo overkilla?

Če gre za močno zadevo, ki ne omogoča regulacije pa postaviš za manj časa in spremljaš kaj se dogaja vmes? V primeru, da imaš na voljo pokrit varen prostor, rahlo pripreš vrata, da se ne segreva preveč notranjost in omiliš moč razvlaževanja? Saj se ne bo avto utekočinil.  :-D  Oziroma če te zares skrbi, da bo šlo kaj narobe in imaš na voljo kako manjšo garažo, odpri vsa vrata, postavi avto notri, prižgi razvlaževalec v garaži zraven avta in nekaj dni meči ven vodo.

Zato mas pa okna priprta...kako pa mislis da se susijo avti po kemicnem ciscenju

Nisi prebral kar sem napisal. Kako boš priprl okno v primeru, če človek nima vsaj nadstreška in to v trenutnem vremenu? Nima nobene možnosti. In ravno takim največkrat avto namoči, ker v garaži ali pod streho ga ne.

In ne, lastno gretje vozila nima možnosti proti konkretnemu razvlaževalcu, že sama namembnost enega je ogrevanje, drugega pa namensko razvlaževanje. Eno je kemično čiščenje, drugo ko naliv nalije v eni noči skozi odprt šibedah, ki zliva čez celo streho kakih 30 litrov vode, po možnosti avto še malo visi na terenu, spredaj odprt šibedah na zračenje in zliva s cele strehe vodo direkt v kabino. Ali pa avto ki po malem kaplja pri preprelem tesnilu stekla/slabem popravilu menjave vetrobrana in je zadnji dve noči konstantno zunaj parkiran- v tak avto se je komot nateklo 5 litrov+ vode.

Poleg tega, da res ne poznam ljudi, ki bi izvajali kemično čiščenje in vozilo stranke 2 uri lavfali z gretjem na polno in odpirali okna. Tako čiščenje, ne hvala. (Poznam pa take, ki uporabljajo razvlaževalce.)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, julius in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.