Skoči na vsebino

Izkušnje in nasveti pred nakupom 318i touringa

* * * - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
87 odgovorov v temi
borut87
borut87

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: BMW 116d 2011

Pozdravljeni,

Zanima me splošno mnenje 318 ci karavana, zanimam se za rabljeno vozilo iz Nemčije. Zanima me vzdržljivost motorja, potencialne okvare, možnost optimizacije motorja ter ostali potencialni problemi z modelom, gledam pa letnike 2016-2017. Za odgovore se že v naprej zahvaljujem.

Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: Tvoja mama

Kupi Mercedesa.

swg.jpg

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 743
  • Avtomobil: Nemški

X2, kupi Mercedes. Boš imel manj sivih las čez nekaj let :ok

LP
Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: Tvoja mama

LP

Točno tako. 

swg.jpg

Prikaži več možnosti

borut87
borut87

Začetnik

• Uporabnik

Torej je problematičen po celi črti? Namensko se izogibam dizlov, ker delam malo km, ali z bencinarji ni nič boljše?

Prikaži več možnosti

elmatador
elmatador
  • Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: F31

Odvisno od budgeta, MB je ene 20% dražji pri istem letniku in opremi...
Na splošno pa ne boš z nobenim zgrešil
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

borut87
borut87

Začetnik

• Uporabnik

Kaj pravite na spodnji primerek:

https://suchen.mobil...58.html?ref=srp

Prikaži več možnosti

elmatador
elmatador
  • Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: F31

Kaj pravite na spodnji primerek:

https://suchen.mobil...58.html?ref=srp

Lep ful, se pa bojim da je malo podhranjen. No ne vem...
Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 324

Kupi vsaj 190KM razlicico 2.0 (ce ne cca 250KM). Z 136 KM bos razocaran, avto se pribliza tezi dveh ton, ko je nalozen in zal nima zadostne moci, da bi ti risal nasmej na obraz. Veliko dela bos imel z menjalnikom (oz.bo imel menjalnim sam, ce bo avt.) in veliko casa bos vozil v visokih obratih. Res je, da so neposredni stroski njzji, ce se pa veliko vozis pa moras upostevati tudi posredni strosek (za gorivo), ki bo kar visok. Naceloma vsi od taksnih avtov pricakujemo veliko, ker si v spomin vtisnemo samo obcutke nekoga (ponavadi novinarjev), ki so vozili top opremljene primerke z mocnimi motorji, potem smo pa razocarani, ko kupimo na videz lep avto z motorji in opremo, ki ga tak avto sploh ne bi smel nuditi. So pa proizvajalci pohlepni in hocejo zavzeti cim vec kupcev.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 127

1.5 karavan? Kaj si še ne bodo izmislili vse  :-D  
Kupuješ mlinček od mlinčkov pa te že v štartu zanima optimizacija elektronike? Kupi raje "kralja" mlinčkov dva nula .

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 129
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Mislim, da vseeno ni tako kritično...F31 je v osnovi lažji od E46, pa v tej seriji se ve, katera motorizacija prevladuje, pa se tam ni kaj poudarjalo, da je podhranjeni mlinček. :)

Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 324

2.0 bencinc sploh ni posmeha vreden, moci in navora je dovolj. Kar prej nisem izpostavil je, da ce zivimo v vecjih mestih in imamo veliko kratkih relacij, recimo 20km v sluzbo in nazaj, je smotrna izbira tudi prikljucni hibrid, 330e.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 399
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mislim, da vseeno ni tako kritično...F31 je v osnovi lažji od E46, pa v tej seriji se ve, katera motorizacija prevladuje, pa se tam ni kaj poudarjalo, da je podhranjeni mlinček. :)

Kako da se ni poudarjalo lol, kje ti živiš?

Na to kar si napisal, se jaz nebi zanašal. V teoriji je E60 tudi lažji od E39, pa gre z istim motorjem (recimo M54B30) dosti slabše kot starejši model. Zakaj je tako sicer nisem natančno raziskoval, bi pa rekel da je povezano s trenjem in z uporom, drug logičen odgovor ne obstaja. Zaključek je torej tak da gre večja krava apriori slabše, tudi če vaga par kg manj.

Avtorju teme ABSOLUTNO odsvetujem nakup vsega kar ima prostornino pod 2.0, nima veze ali je bencin ali dizel. Že 2.0 je dostikrat crkovina, kar je pod tem pa sploh nimam primerne besede, je slavisti še niso pogruntali. Pamet v glavo, da ti ne bo kasneje žal!

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 327
  • Avtomobil: e61, r55

Jerry, to je spet samo obcutek. Po tehnicnih podatkih iz te strani ima e60 z istim motorjem 6,9 do 100, e39 pa 7,1.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Sorry jaz ne morem prebaviti trivaljnika za 25k €, jaz bi se počutil nategnjenega. Pa še sram me bi bilo da sem na zunaj pozer s tem m paketom, vidim da se pri nakupih čedalje bolj v odspredje postavljajo pred motorje ti M paketi, sline, r line, amg line opreme... KRIZA.  :frown

Tole je sicer show car za foro, samo pri nas gre trend v to smer...

Urejal Bavarec fan, 27.11.2019, 06:32.

Prikaži več možnosti

borut87
borut87

Začetnik

• Uporabnik

Kako da se ni poudarjalo lol, kje ti živiš?

Na to kar si napisal, se jaz nebi zanašal. V teoriji je E60 tudi lažji od E39, pa gre z istim motorjem (recimo M54B30) dosti slabše kot starejši model. Zakaj je tako sicer nisem natančno raziskoval, bi pa rekel da je povezano s trenjem in z uporom, drug logičen odgovor ne obstaja. Zaključek je torej tak da gre večja krava apriori slabše, tudi če vaga par kg manj.

Avtorju teme ABSOLUTNO odsvetujem nakup vsega kar ima prostornino pod 2.0, nima veze ali je bencin ali dizel. Že 2.0 je dostikrat crkovina, kar je pod tem pa sploh nimam primerne besede, je slavisti še niso pogruntali. Pamet v glavo, da ti ne bo kasneje žal!

Vsekakor pogledujem proti večjem 2 literskem bencinarju z 252KM, vendar avto bo vozila žena 5kkm mestne vožnje na leto v službo in 5kkm letne relacijske vožnje. Njej je bolj pomemben izgled in oprema kot motor, sicer če ob tej opremi, km in letniku dodaš še boljši motor cena skokovito poskoči, čeprav bi sam rajši izbiral med boljšim motorjem in manj opreme.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Hybrid, nova Corrola karavan. Nimata kaj za razmišljat. 

https://www.avto.net... VVT-i Execu...

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 990
  • Avtomobil: prdalica

Pa klinco za žile rezat...12s do sto in 140Nm navora. Se morda vračamo v čas Yugov? Od kdaj ste ratali tako pomehkuženi. Če si na avto forumu se v večini primerov smatra, da si Petrolhead..ali? Če bi rad špral si kupi 1.9 TDI passat za 3k in ti ostane denarja za tankat naslednjih 15let.

Avtorju teme: če kupiš tega 3cyl bemfla ti dam za tank goriva. Iz usmiljenja.

Urejal mihaing, 27.11.2019, 07:32.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo in jjjernej uporabnikom je všeč to sporočilo

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 169
  • Avtomobil: BMW Xdrive

-avto bo vozila žena 5kkm mestne vožnje na leto v službo in 5kkm letne relacijske vožnje.

Njej je bolj pomemben izgled in oprema kot motor

Žal ni edina, ki kupuje avto za "druge" in ne za sebe... :crazy 

Avto iz linka je lep (ima sicer malo manjše diske kot jaz na kolesu :laugh ), pa vendar bi ji bolj priporočal kakšnega audita, saj imajo dekawci v zadnjih časih zelo atraktivne led luči, ki jih raja prej opazi in so zelo všečnega  izgleda.  :grin :jezna :blackeye

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa klinco za žile rezat...12s do sto in 140Nm navora. Se morda vračamo v čas Yugov? Od kdaj ste ratali tako pomehkuženi. Če si na avto forumu se v večini primerov smatra, da si Petrolhead..ali? Če bi rad špral si kupi 1.9 TDI passat za 3k in ti ostane denarja za tankat naslednjih 15let.

Avtorju teme: če kupiš tega 3cyl bemfla ti dam za tank goriva. Iz usmiljenja.

Meni je vseeno, pač sledim trendom (tu na forumu). Samo za cijazenje po mestu je hybrid z N/A motorjem boljša izbira kot pa 3 valjni turbak. 

Moja realnost pa je taka...

IMG_20191126_091003.jpg

Še sreča da mi 3.0 hladilnik pije samo 9.5l, ajde na relacijah celo 7-7.5l. 

Žal ni edina, ki kupuje avto za "druge" in ne za sebe... :crazy

Avto iz linka je lep (ima sicer malo manjše diske kot jaz na kolesu :laugh ), pa vendar bi ji bolj priporočal kakšnega audita, saj imajo dekawci v zadnjih časih zelo atraktivne led luči, ki jih raja prej opazi in so zelo všečnega  izgleda.  :grin :jezna :blackeye

Pa 1.4 zyl (vseeno 4 valjnik) turbo bencinca, so zamenjali za 2.0t 150hp (upsizing)

Prikaži več možnosti