Skoči na vsebino

Hrana v trgovinah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 056
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Ker imamo temo gostilnah sem odprl še debato kam hodite po hrano.
Opažam da je vseeno kam.
Jaz zadnje 4 mesece preferiram TUŠ.
Jutri pa vseeno pokličem na določeno ustanovo, ker jim je kvaliteta mesa padla v poden.
Npr piščanec zasmrdi v 24 urah, 35 urah pa svinjina, vse je brez okusa in polno vode.
Gre za Tuš center Grosuplje. Oni so tudi dodajali preparate v faširano.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Klijo

Vso meso pri "vaškem" mesarju. Zelenjava večina domača (tudi večji del zime). 

Spar/lidl pa sprotno kaj se potrebuje...

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 917
  • Avtomobil: Becikl

Sam osebno sploh ne morem mesa iz teh trgovin, kjer je ze pakirano. Sej vsake tolk vzamem, ker je mesnica do 17ih pa zamudim. Ampak kar se tice okusa ni isto kot iz mesnice.

Jajca s trznice ali direkt h kmetu domov. Mleko z mlekomata. Zelenjava povecini z vrta ali s trznice.

Kruh ma hofer dober. Drugace pa 1x na mesec na Opčine. Vseeno mislim da ima mercator v povprecju mal boljs stvari kot ostali pri nas. Dolocena stvar je tam boljsa druga tam ma ko potegbem crto bi rekel mercator.

Ma meso ni pa nikjer za prehvalt.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Klijo

Sam osebno sploh ne morem mesa iz teh trgovin, kjer je ze pakirano. Sej vsake tolk vzamem, ker je mesnica do 17ih pa zamudim. Ampak kar se tice okusa ni isto kot iz mesnice.

Jajca s trznice ali direkt h kmetu domov. Mleko z mlekomata. Zelenjava povecini z vrta ali s trznice.

Kruh ma hofer dober. Drugace pa 1x na mesec na Opčine. Vseeno mislim da ima mercator v povprecju mal boljs stvari kot ostali pri nas. Dolocena stvar je tam boljsa druga tam ma ko potegbem crto bi rekel mercator.

Ma meso ni pa nikjer za prehvalt.

Mislim, da je mercator še edina trgovina pri nas, katera nima zadržkov do genskospremenjene hrane (ne da so drugi angeli), ampak ne najdem linka kje sem to bral, lahko se tudi motim.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 073
  • Avtomobil: Ni €€€

Hofer po večini. Goveje meso mi zrihta kolega domače,ker se ukvarja s tem,svinjino v prekmurju pri enem mesarju,piščanca perutnina Pivka,bučno olje v prekmurju pri enem kmetu,oljčno olje mi kolega prinese ker ga on stiska,zelenjavo po večini domače. Neki imamo doma,neki da mat,neki tašča. Tko no,preferiramo lokalno proizvodnjo.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 702
  • Avtomobil: BMW

Pri nas uglavnem svoje, domača proizvodnja ekološko
Zanimivo v trgovini je vse slovensko,a se kdo vpraša koliko se ga pridela v Sloveniji
Kmetje prodajamo, če se le da v Italijo in Avstrijo zaradi boljše cene in od kje je potem v naših trgovinah vse slovensko? Sploh neveste kaj jeste piše slovensko, domače in to je to.
Letos določeno obdobje so klavnice ustavile odkup govedi, razen po nižji ceni so ga še vzeli do starosti 24 mesecev, starejše pa še po nižji ceni, a zanimivo nikjer v nobeni trgovini ne piše meso starejše od dveh let in zato je cenejše. Banda, samo en dan čez dve leti je cena že nižja 2,8€ za kilogram mesa, lahko pa še po kvaliteti zniža ceno, kakor hočejo delajo. Jaz imam ekološko in če kaj prodam je cena ista kot drugo, kam pa gre iz klavnice se pa Neve.
Samo zaslužek je pomemben,kaj narod je jih pa popolnoma nič ne zanima. Banda
Prikaži več možnosti
    • Jerry, soulfly, Mat xxl in 2 ostalim je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 271
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Mene najbolj base pri mesu, ker pri piscancu jem samo prsa, jih pa pri nobenem kmetu ne mores dobit brez vsega ostalega okrog prs :-D jih pa pojeva na mesec cisto prevec, pol z ostalim mesom nimam kej pocet. Ma kdo kak kontakt za kako kilo kvalitetnega stegna govejega?
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 378
  • Avtomobil: Z4

Jaz nimam zadrzkov do nobene od trgovin, se najmanj vsec minje sicer Mercator, najpogosteje obiscem Eurospin.

Eurospin ima nejatere izdelke res zelo kakovostne, obenem pa po tako ugodni ceni, da te je v startu strah kupit (ker domnevas, da je totalni klump za to ceno).

Lidl mi je tudi vsec in imajo nekatere super akcije. :)
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 091
  • Avtomobil: Volvo V70

V Grosuplju v Sparu so mesarji tok zadovoljni,da grem raj sam solato brez okusa kupt. :laugh  

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 783
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Jajca domače od kmeta, mleko na mlekomatu ker ga res zelo poredko pijem, kruh (ajdovega z orehi) pa ravno tako (poredko) v sparu z vsemi ostalimi stvarmi
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

Ma imaš tudi top mesarje, samo jih je malo V Ljubljanio eden morda dva....

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 334

Jaz nimam zadrzkov do nobene od trgovin, se najmanj vsec minje sicer Mercator, najpogosteje obiscem Eurospin.
Eurospin ima nejatere izdelke res zelo kakovostne, obenem pa po tako ugodni ceni, da te je v startu strah kupit (ker domnevas, da je totalni klump za to ceno).
Lidl mi je tudi vsec in imajo nekatere super akcije. :)

Lahko nastejes nekaj kakovostnih izdelkov v Eurospinu?
Meni je to dalec najslabsa trgovina, ampak res z naskokom najslabsa.
Sam kupujem kar se da lokalno, direkt od domacih proizvajalcev, ce prav ne gre drugace, ker sem veckrat po Italiji, kupujem tudi tam. Sploh izdelke, ki jih dobis pri nas po 2x visji ceni.

Urejal outsider, 05.12.2019, 14:26.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in _T_O_M_O_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 844
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Sam kupujem kar se da lokalno, direkt od domacih proizvajalcev, ce prav ne gre drugace, ker sem veckrat po Italiji, kupujem tudi tam. Sploh izdelke, ki jih dobis pri nas po 2x visji ceni.

Pri nas v Kočevju imajo zelo dobro mesnico in kakovostno sveže meso (vem iz prve roke kolega inšpektorja za hrano in veterinarstvo). Kolikor slišim, so uredu recimo sirni proizvodi, testenine in pa paradižnikove mezge in omake. Ostale je bolj tko tko. Kokr daš, to dobiš......

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Potem so verjetno vecje razlike od poslovalnice do poslovalnice. Sej ne, da sem preizkusil veliko izdelkov, ampak kar sem, je bilo res slabo. Ze sam obcutek, ki sem ga dobil v trgovini, je tak, kot da ceneje res ne gre, res tak cheap obcutek. Pa ne mislim, da ce je nekaj poceni, avtomatsko ni dobro.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 656
  • Avtomobil: kombi

meni so tudi eurospin in lidl take podn trgovine po občutku, lol, tako pač je 

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 191

Zato, ker gre za koncept diskontne trgovine! Se najde kaj ok, po vecini pac ne. Meni ni vsec klientela. V hofru se ok, vse ostalo podn.

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

Nekaj, kar sem že kupoval, je Ondina tunina, pa kak pršut, včasih, pa da ne pozabim odličen 100% ananasov sok in cenovno dostopen, kak sir bi se še našel, ostalega pa tam ne kupujemo. ...  Pa ja jaz ženo pošljem tja, samo po to, ker ostalo se strinjam z naskokom najbolj podn trgovina.....   Je pa zanimivo, da je v Izoli pa trgovina te firme dokaj porihtana...... napram Ljubljani, kjer je pa res podn. 

Je pa zanimivo, ko vidiš tiste tretje razredne izdelke , npr. piškote, samo je pa res, da so cene tudi zelo nizke in ja , verjetno so oni z manjšo kupno močjo silno zadovoljni, da take trgovine sploh so. 

Silno, me pa zanima, kaj nabavljaš v Italiji, ker tudi sami velikokrat skočimo, pa ja večinoma vse dražje, samo vedno tudi kaj kupimo. Tako me res zania, kaj tam nabavljate pa , da je bistveno ceneje, kot pri nas. 

Urejal Mat xxl, 05.12.2019, 23:46.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Dva izdelka, ki gresta pri nas dnevno skozi zelodec - testenine ter tuna. Barilla polnozrnata po nekje 0,70€ 0,5kg ter Rio Mare pod 10€/kg. Ravno dva dni nazaj kupil tuno, 12x80g za 8,99€; je pa to akcijska cena, zato kupujem na veliko ko je tako, kupil 10 paketov, vec naenkrat ne mores. Ti pa nihce ne brani it dvakrat mimo blagajne. Koliko je cena pri nas? Nisem ze dolgo kupoval pri nas, je pa verjetno blizu x2. Pa se neka drazja je bila, kao ulovljena na palico, ne v mrezo. Ce verjames.

Je pa tega se vec, vendar ne primerjam cen z nasimi, ce se mi zdi cena dobra pac kupim. Razen pri teh izdelkih, ki jih gre pri nas res veliko, pac pogledam kje dobim cenejse, in kupim vec naenkrat, ce je mozno. Muka mi je hodit po trgovinah, zato za malenkosti posiljam mojo :)

Urejal outsider, 06.12.2019, 00:31.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 056
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Eurospin na Rudniku ima tudi lastno mesnico. 5x sem kupil in vsakič OK, pa kakšen WC papir, čips,...

Imeli so še odičen jogurt ter kajmak iz subotice, dol v Srbiji še ne poznajo Ejev. Salame no GO.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 335

Tuna ni glih kvalitetna hrana, jest bi se je na veliko ognil. Za ta denar ti samo odpadek lahko zapakirajo.
Prikaži več možnosti