Skoči na vsebino

Izvršba za dolg iz leta 2014

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 360
  • Avtomobil: E90

Pozdravljeni

Z odvetniško družbo iz LJ sem v času med avgustom 2013 ter junijem 2016 poslovno sodeloval, zastopali so me v odškodninskem primeru.

V času sodelovanja so mi izdali (po pošti) 4 račune, katere sem kot smo se dogovorili, poravnaval po obrokih ker so bili nekateri zneski višji.

Junija 2016 mi pošljejo opomin za 101eur, priznam da zadeve nisem preverjal, plačal sem opomin in s strani odvetnice ki me je zastopala prejel preko emaila da so zadeve poplačane. In na zadevo seveda po treh letih pozabim, dokler pred enim tednom ne dobim opomin od iste družbe v višini 700eur in opozorilo pred izvršbo. Pri opominu dopišejo da so se pripravljeni glede dolga tudi dogovoriti. Ko se odzovem da mi ni jasno odkje dolg, mi pač pošlejo neke dokumente iz katerih bi naj bil dolg razviden, ter predlog da v dveh obrokih poplačam 500eur dolga, ostalo pa mi odpišejo. Vse skupaj mi je bilo čudno, in jaz raziskujem. Najdem vse prejete račune ter potrdila o plačilu le teh in ugotovim da je iz moje strane poravnano vse. Nakar mi pošljejo kompletni seznam izdanih računov in mojih nakazil, tam pa ugotovim da imajo na spisku dva računa katerih v mojem arhivu ni. Torej, dva računu v skupnem znesku 700eur, za katera nevem da obstajajo, nevem za kakšno storitev sta izdana, torej nimam pojma.

In moja ugotovitev je sledeča, ugotovim da so moja nakazila s katerimi sem poplačeval račune ki sem jih prejel (nakazila so bila izvedena preko spletne banke in s pripisom kater račun se plačuje, torej številka računa) oni pa so s ta nakazila knjižili na računa za katera dva jaz sploh nevem da obstajajo, in seveda račun katerega sem dejansko plačeval pa je ostal neplačan.

Kaj zdaj ? Kmečka logika mi pravi da če sem jaz nakazal 200eur z pripisom ''Plačilo računa št 1505050'' potem se to knjiži na ta račun, ne pa na neki xy račun? In še to, neznani račun je bil izdan novembra 2014, prvo nakazilo v letu 2015 pa sem jaz opravil šele ko sem prejel še en račun v mesecu januarja 2015.. to pomeni jim tri mesece nisem nakazal nič na domnevni izdan račun, pa me nihče ni pozval k plačilu z opominom.

Je možno da računovodja tako zamoči da pride do take situacije?

S tem da ne omenjam da so minila 3 leta od zadnjega kontakta z njimi, kjer so mi v email potrdili da je vse plačano.

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 280
  • Avtomobil: BMW

Če imaš potrditveni mail da je vse plačano nimajo kaj praskat!

Običajno podjetja ob koncih leta pošiljajo izpiske odprtih terjatev in če nisi v treh letih dobil takega dopisa je to velika krivda na njihovi strani!

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Preveri zastaranje, če si z njimi sodeloval kot fizična oseba pet let, če kot gospodarski subjekt, tri leta. Če je račun iz nov2014, je možno, da je že zastaral. 

Kakšen dogovor ste imeli glede plačila? Račun mora imeti neko podlago, niso ga mogli iz zraka potegnit. 

A računa sta za 700 EUR? Kaj pa zamudne obresti, jih niso računali? Zakaj so se sedaj pripravljeni pogoditi za 500, to mi je čudno. Razen če bi odpisovali del obresti, potem ajde, ampak kdo bi pa odpisal del glavnice, če ima vse čisto?

LP NEjc

PS opomin ne pretrga zastaranja! Morajo vložiti tožbo....

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Zastaralo ni, ker so oni moja nakazila knjižili na račun odprt leta 2014. Novejši računi pa so potem ostali odprti.
Plačevalo se je storitve - dopisi, tožba, zastopanja,...
V opominu ni bilo nobene specifikijacije, nobenih obresti, nič. Zgolj znesek katerega so takoj iz prve znižali na 500eur.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Ali si pri plačilu uporabil pravi sklic? Načeloma namen plačila ni dovolj, včasih ga upnik sploh ne vidi (odvisno od banke). Edino sklic je 100%.

Dolžnik izbira kaj se poplača z delnim plačilom, če pa ne izbere, se poplača najstarejše, tudi zato, ker je to najbolje za dolžnika (obresti).

V glavnem, kolikor zveni enostavno niti ni. Če se misliš resno upreti plačilu najdi nekoga, ki ti bo pregledal zadevo, ker je veliko stvari, kjer lahko pušneš. Na forumu ne boš rešil...

Lp
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ja, saj vem. Pisal sem bolj zato da mogoče kdo pove kaj, kar še nisem slišal.
Nagibam se k temu da plačam, čeprav mi gre na živce poravnavat tako računovodsko šlamparijo.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

Najprej zahtevaj kopije teh računov, za katere ti ne veš, da sploh razvozlaš si dolžan ali so ti kaj 2 x računali !

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 799
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Če imaš potrditveni mail da je vse plačano nimajo kaj praskat!
Običajno podjetja ob koncih leta pošiljajo izpiske odprtih terjatev in če nisi v treh letih dobil takega dopisa je to velika krivda na njihovi strani!

... točno to, poišči potrditveno mail in jim ga pošlji...

... opažam zadnje čase v različnih panogah, da to ni šalabajzerstvo računovodstva, ampak sum, da porobavajo, če gre, pač gre.... ampak pri manjših zneskih in folj enostavno plača, ker se ne spomni, niti ne hrani položnic ali potrdil...

... tudi meni so poslali, da je ena dimnikarske firma šla kao v franže Al da jo je prevzela druga firma in od odvetniške firme nalog pred izvržbo sl ne vem si ga kaj, ker nisem poravnal računa za 27€ za storitve izpred treh ali štirih let...

... ja fak, a ste normalni... če bi bil dolžan bi ja dobil že kakšen opomin, pa ga nisem.... pokažite mi poslane opomin..... gospod, mi imamo vpogled v vsa plačila na TR podjetja in vašega priliva ni bilo zaveden ega, prosimo, če vaš dolg čimprej poravnate... še danes mi je žal, da jih nisem tožil...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti