Skoči na vsebino

2001 BMW E46 325i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 52

Kolega me je prepričal da še jaz delim zadevo z vami. Res je, avto sem imel teden/dva na avto-netu, ampak zaradi neresnosti kupcev, ki kličejo in ponujajo 1500-2000e, sem enostavno rekel, da bo zadeva ostala pri meni še par let, mogoče celo več. Razmišljal sem o uvozu m3-a iz Nemčije, vendar sem toliko truda vložil v ta avto, da je enostavno brez veze da se avto proda. Kupujem pa vseeno F-serijo iz Nemčije.

Nekaj zgodovine o avtu

(2019): 258403-261250 km

V zadnjih dveh mesecih zamenjano:

-novi prednji blatniki org., nove zadnje obrobe, profesionalno sanirana rja + epoksi, vosek v blatnikih in vseh obrobah kjer ponavadi rjavijo te modeli, prebarvan (razen strehe) pri znanem ličarju, ki se ukvarja z obnovo oldtimerjev, nekateri verjetno poznate Simona iz Litije.

-zadnji amortizerji BILSTEIN b14+zaščita, lezaji amortizerja zd. LEMFÖRDER, svečke NGK, vodna črpalka GRAF, zategovalci jermenov, 2x jermen CONTINENTAL, hladilna tek. FEBI, zav. obloge ATE, vsa tesnila zavor ATE, novi zavorni batki ATE, zavorna tekočina ATE, zračni filter MANN, kabinski filter MANN, benz filter MANN, oljni filter MANN, olja: liqui moly (dif. 75w90, menj. 75w80, motor 5w40), akumulator BOSCH, senzor pozicije odmične gredi. Nekje okoli 800e z 50% popustom.

-vse cevi za vodo FEBI, tesnila injektorjev (12) ORG., tesnilo pokrova ventilov ELRING, zamašek motorja ORG., zamašek tanka ORG., cev motorčka prostega teka ORG., motorček prostega teka, tesnilo lopute zraka ORG., tesnilo sesalnega kolektorja ELRING, zgornja + spodnja sesalna cev FEBI, oljni separator + vse vakum cevi (8) FEBI, disa loputa FEBI, vanos rebuild kit (dihtinge + vijaki) X8R, očiščen maf senzor, nova plastika pod prednjo sipo, nova tesnila nad lučmi. Nekje okoli 1000e s popusti.

(2018): 251523-258403 km

-volanski končniki levo/desno LEMFÖRDER, spone volana levo/desno LEMFÖRDER, short shifter 545i, shift knob ORG., strutbar zadaj/spredaj, ekspanzijska posoda, olj. filter, benz filter, zračni filter, kabinski filter, olje dif, olje menjalnik, olje motor, svečke ngk, michelin pss+optika,

(2017): 237569-251523 km

-olje, olj. filter, zračni filter, kabinski filter, benz filter, olje menjalnika/dif, črpalka vode, servo črpalka, jermeni, hladilna tekočina, servo tekočina, svečke, tesnilo ohišja ol. filtra, hardi zglob, nosilci menjalnika, nosilci motorja, diski ate powerdisc, zavorne obloge cheramic, kolesni ležaj spredaj 2x, kolesni ležaj zadaj 2x, lambda sonda 2x, senzor vžiga,

Servisni intervali delani na vsake 8k, oz vsako spomlad četudi je imel avto samo 5k km.

Trenutno je avto na:
-sparco assetto gara 18 (2016 225840km)
-bilstein b14 gewinde (2017 237912km)
-michelin pilot super sport (2018 251523km)

Avto v mojem lastništvu nikoli driftan, vedno ogret pred vožnjo, služil mi je kot drugi avto (vikend varjanta), med zimo garažiran (prižgan na vsake 2 tedna). Avto ni videl snega, kupil sem ga na prvih zimskih gumah starih 15 let. Spije približno liter olja na 10k km, odvisno od vožnje. Lastnik avtomobila sem 5-6let.

Vse ostale slike pa priložim v kratkem :)

Pripete slike za predogled

• IMG_20191123_115107.jpg

Urejal darzje, 02.12.2019, 18:23.

Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 059
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Zakaj neresnost? Pač ponudili so ti nek znesek, kateri so pripravljeni dat za avto. To ni neresnost. Neresnost je, če se dogovoriš za znesek, nato pa se kupec premisli. Če hočeš avto prodat, se dogovoriš za ceno, če pa ne, ga parkiraš in imaš doma. Res vas ne razumem, prodajate avto in se čudite, če avta ne morete prodat. Kot že neštetokrat napisano, avto se proda za ceno, za katero se najde kupec.

Verjamem, da je avto dober, sam če ti ni nobeden ponudil 4000, to ne pomeni, da so kupci neresni. Enostavno ni nobeden pripravljen toloko plačat za 20 let starga e46.

Sory za off, sam čedalje več vas je s temi e46 in e39, ki vam kar ne potegne, da se ti avti v 1/2 tednih ne prodajo, sploh pa ne za večje zneske.

Zdj pa me raztrgajte.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 917
  • Avtomobil: Becikl

Jaz ti bom dal všečk. Tako pač je.

Drugače pa lep bmw :ok

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • darzje je všeč

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik

Zakaj neresnost? Pač ponudili so ti nek znesek, kateri so pripravljeni dat za avto. To ni neresnost. Neresnost je, če se dogovoriš za znesek, nato pa se kupec premisli. Če hočeš avto prodat, se dogovoriš za ceno, če pa ne, ga parkiraš in imaš doma. Res vas ne razumem, prodajate avto in se čudite, če avta ne morete prodat. Kot že neštetokrat napisano, avto se proda za ceno, za katero se najde kupec.

Verjamem, da je avto dober, sam če ti ni nobeden ponudil 4000, to ne pomeni, da so kupci neresni. Enostavno ni nobeden pripravljen toloko plačat za 20 let starga e46.

Sory za off, sam čedalje več vas je s temi e46 in e39, ki vam kar ne potegne, da se ti avti v 1/2 tednih ne prodajo, sploh pa ne za večje zneske.

Zdj pa me raztrgajte.

Nimam kej rečt na tvojo objavo, vsak je tu da pove svoje in cenim tudi tvoje mnenje. Imaš prav, taki avti se ne prodajo iz danes na jutri, verjetno bi imel več možnosti spomladi, ampak sej zdaj to več nima take veze, avto se ne prodaja več, želim pa ga samo deliti z vami :)

Imel sem samo enega resnega kupca za 6800, vendar se nisem odločil prodat, ker se podrte 46 prodajajo po 5k, pa ne želim nobenega užalit, vendar je velika razlika med zadevo, ki jo imam jaz in zadevami, ki se prodajajo.

Vas pa totalno vse razumem, ne poznate avta, sploh pa ne poznate mene, kakšen sem in kako čuvam stvari :D

Urejal darzje, 02.12.2019, 18:36.

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 436
  • Avtomobil: V8

Nimam kej rečt na tvojo objavo, vsak je tu da pove svoje in cenim tudi tvoje mnenje. Imaš prav, taki avti se ne prodajo iz danes na jutri, verjetno bi imel več možnosti spomladi, ampak sej zdaj to več nima take veze, avto se ne prodaja več, želim pa ga samo deliti z vami :)
Imel sem samo enega resnega kupca za 6800, vendar se nisem odločil prodat, ker se podrte 46 prodajajo po 5k, pa ne želim nobenega užalit, vendar je velika razlika med zadevo, ki jo imam jaz in zadevami, ki se prodajajo.
Vas pa totalno vse razumem, ne poznate avta, sploh pa ne poznate mene, kakšen sem in kako čuvam stvari :D

@gepl, ce se prav spomnim ti nisi imel srece z e39, kupi preverjen avto, jbg neki se naučiš...

Avtorju teme pa samo to, javi za kolko se bo avto prodal, za 6800 bi ti še zdaj rit ploskala.
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 975
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

raje ga imej zase, ko jebe folk, ce nimajo denarja... jz sem tudi popizdeval ko je folk ponujal 25% prodajalne cene... imej ga, ves kaj imas in to je to, tudi jaz sem se odlocil obdrzati avto, in ko sem dobival zadnje ponudbe sem samo pisal veliko srece pri iskanju avta,  :ok2  :ok2  

Prikaži več možnosti
    • darzje je všeč

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik

Iz slik se lepo vidi posledica starosti na bmwjih... Nimam kaj skrivat, avto 100% ni bil 10 let vozen po zimi/snegu/soli, vendar ga je vseeno doletela avtomobilska različica raka. Letos poleti sem avto kompletno pobarval, razen strehe. Ličar se je izredno potrudil, velike pohvale. Novi prednji blatniki, nove zadnje obrobe, minimalno nanešenega kita.

Avto nikoli razbit. Na podvozju, ko bom imel priložnost slikam tudi to, minimalno rjavine, okoli mosta nobene razpoke.

• IMG_20181002_171913.jpg
  • IMG_20181002_172044.jpg
  • IMG_20181002_172111.jpg
  • 68744027_2374382312849214_1263309766206160896_n.jpg
  • 69170523_459731054611664_6458603495661502464_n.jpg
  • 68918523_409307296369620_2901726978019164160_n.jpg
  • 69259792_413345032643843_572376315714338816_n.jpg
  • 69299666_493029751491138_9029229344593018880_n.jpg
  • 69006974_922991278059564_8346422169793724416_n.jpg
  • 69121281_377872522830639_5572322021875908608_n.jpg
Prikaži več možnosti
    • penny3 je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 939
  • Avtomobil: bel traktore

Tak je to. Sam sem tudi sanjal, da bom dobil za e46 330d 3000€. Pa jo zlepa ni nihče povohal, 2-3je ogledi... Nazadnje sem se je znebil za 2300, pa še to bolj zaradi vraževernosti. Namreč kupec je imel RD na datum registracije. 

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 280
  • Avtomobil: BMW

Klasika, naveličal si se vsak teden nekaj popravljat in ker nisi mogel prodati za ceno ki bi ti povrnila vloženi denar se za prodajo nisi odločil!

Sej ko boš še za eno A4-stran rezervnih delov zamenjal boš dal avto "samo da gre" in pri tok starem avtu je konstantno servisiranje na žalost neizogibno!

Nisi prvi ne zadnji ki vztraja, ampak slej ko prej se vsak uda!

Pa srečno vožnjo dokler ga boš imel!!

Prikaži več možnosti
    • darzje je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 878
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Kako pa kaj pragovi izgledajo :), dvižne točke recimo...

Sicer pa všečna e46.
Prikaži več možnosti
    • darzje je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

@mauss 111 Še vedno trdim, da je bila moja e39 ena najboljših na tem forumu, kar se tiče mehanske ohranjenosti in brezhibnosti. Brez pardona. Rjavina jo je pa napadla na žalost. Imel sem smolo z elektronskimi komponentami, ki nimajo nobene veze z rednimi servisi. Avto se še danes vozi in lastnik je navdušen nad vožnjo.

@darzje: a ti si dejansko imel 323ci in 325ci istočasno v enaki barvi?

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 939
  • Avtomobil: bel traktore

Klasika, naveličal si se vsak teden nekaj popravljat in ker nisi mogel prodati za ceno ki bi ti povrnila vloženi denar se za prodajo nisi odločil!

Sej ko boš še za eno A4-stran rezervnih delov zamenjal boš dal avto "samo da gre" in pri tok starem avtu je konstantno servisiranje na žalost neizogibno!

Tako je bilo tudi z mojim. Sicer avto ni bil slab, ampak stalno kakšna malenkost...zato sem se tudi odločil prodati

Prikaži več možnosti

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik

Maš res, nalagal se je nalagal iz tedna v teden, ko je nekaj šlo... To je pripeljalo do tega da sem zamenjal vse možno, pa se še vedno nekaj najde da ti pokvari dan :D Računov je pa cela mapa a4 listou, ne samo par :D Hvala za lepe želje.

Kako pa kaj pragovi izgledajo :), dvižne točke recimo...

Sicer pa všečna e46.

Če bi imel sliko, bi jo objavil, ni pikice rje...

@mauss 111 Še vedno trdim, da je bila moja e39 ena najboljših na tem forumu, kar se tiče mehanske ohranjenosti in brezhibnosti. Brez pardona. Rjavina jo je pa napadla na žalost. Imel sem smolo z elektronskimi komponentami, ki nimajo nobene veze z rednimi servisi. Avto se še danes vozi in lastnik je navdušen nad vožnjo.

@darzje: a ti si dejansko imel 323ci in 325ci istočasno v enaki barvi?

Nene, isti acc uporabljava, oba iz istega kraja, oba imela iste želje v otroštvu, eden obupal prej kot drugi :D

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

Aaaaa. :) Mi je blo čudno vse skupaj. :)

Prikaži več možnosti
    • darzje je všeč

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik

Se nekaj slik pred barvanjem, ker jih imam po zelo malo.

Se en fun fact, v avtu se v mojem lastnšitvu nikoli ni sedelo na zadnjih sedežih. Sliši se debilno, resnica pa je :D

Na slikah vidne rjave obrobe blatnikov.

Zadnje 3 slike po barvanju.

• IMG_20190331_173058.jpg
  • IMG_20190331_173527.jpg
  • IMG_20190331_173549.jpg
  • IMG_20190331_173743.jpg
  • IMG_20190331_173829.jpg
  • IMG_20190331_173918.jpg
  • IMG_20190331_174058.jpg
  • IMG_20190331_174240.jpg
  • IMG_20190331_174256.jpg
  • IMG_20190331_174317.jpg
  • IMG_20190331_174401.jpg
  • IMG_20190331_174641.jpg
  • IMG_20191020_103801.jpg
  • IMG_20191020_103808.jpg
  • IMG_20191020_103921.jpg

Urejal darzje, 02.12.2019, 19:17.

Prikaži več možnosti
    • _BuLLet_ je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 917
  • Avtomobil: Becikl

Lep ni kaj. Mislim da si usekal mimo ker ga nisi dal za 6 800. Se bo koledar kr fajn obrnil preden se bo nasel kdo ki bo pripravljen dat tak denar.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik

Uglavnem, da zaključim današnji pogovor, avto sem skozi vsa leta servisiral sam, dvigalo sem uporabljal pri kolegu. Zadnja zadeva, ki sem se je lotil, so bile vse cevi, dihtinge motorja, vakum, in vse kar je pod sesalcem... Obnovil sem tudi vanos. Vse sem delal sam, za projekt sem rabil nekje 3 popoldneve, tako da če ima kdo kakšna uprašanja glede tega, z veseljem pomagam. Lahko vam pa samo to iz prve roke rečem, da ko zamenjas vse injektorje, dihtinge, cevi, obnoviš vanos itd... Skratka okoli 800e materijala, avto je kot prerojen. Navor skozi celoten rpm range postopoma narašča, moč se mu občutno poveča, nobenega cukanja, tresenja. Obrati padejo brez nihajna itd... Skratka če se kdo odloča to narest, definitivno dej!

Lep ni kaj. Mislim da si usekal mimo ker ga nisi dal za 6 800. Se bo koledar kr fajn obrnil preden se bo nasel kdo ki bo pripravljen dat tak denar.

Jaz pa mislim nasprotno, imam ga kot drugi avto, stal bo v garazi, 2x na mesec se bom kam zapeljal, cena bo samo rasla če mene prašaš... Gledal sem po mobile.de nobenega takega primera, sploh pa da ne govorim v Sloveniji. Koliko original m-optic je tako ohranjenih in tako vzdrževanih brez počene karoserije okoli mostov in totalno rjavega podvozja, mislim da zelo malo, če nisem celo edini ki ga ima. Vem za eno 330 ki je še zelo lepa, ostalo pa mislim da ni. + to da ima vse gumice prve, brez razpok, okoli vrat itd

Urejal darzje, 02.12.2019, 19:33.

Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 280
  • Avtomobil: BMW

Uglavnem, da zaključim današnji pogovor, avto sem skozi vsa leta servisiral sam, dvigalo sem uporabljal pri kolegu. Zadnja zadeva, ki sem se je lotil, so bile vse cevi, dihtinge motorja, vakum, in vse kar je pod sesalcem... Obnovil sem tudi vanos. Vse sem delal sam, za projekt sem rabil nekje 3 popoldneve, tako da če ima kdo kakšna uprašanja glede tega, z veseljem pomagam. Lahko vam pa samo to iz prve roke rečem, da ko zamenjas vse injektorje, dihtinge, cevi, obnoviš vanos itd... Skratka okoli 800e materijala, avto je kot prerojen. Navor skozi celoten rpm range postopoma narašča, moč se mu občutno poveča, nobenega cukanja, tresenja. Obrati padejo brez nihajna itd... Skratka če se kdo odloča to narest, definitivno dej!

Jaz pa mislim nasprotno, imam ga kot drugi avto, stal bo v garazi, 2x na mesec se bom kam zapeljal, cena bo samo rasla če mene prašaš... Gledal sem po mobile.de nobenega takega primera, sploh pa da ne govorim v Sloveniji. Koliko original m-optic je tako ohranjenih in tako vzdrževanih brez počene karoserije okoli mostov in totalno rjavega podvozja, mislim da zelo malo, če nisem celo edini ki ga ima. Vem za eno 330 ki je še zelo lepa, ostalo pa mislim da ni. + to da ima vse gumice prve, brez razpok, okoli vrat itd

To je pa velika stroškovna prednost če si lahko, oziroma znaš avto sam poservisirat! :ok

Problem teh starih avtov je v tem da kolikor jaz poznam zadeve so za stare modele zelo zelo redki kupci in bolj ko je avto star težje ga prodaš ker generacije kupcev se menjavajo in mlajši kupci vsi hočejo čim novejše modele ! Jaz praktično nobenega ne poznam ki bi rekel " u, ful si želim lepo E36 ali pa E30" jaz pa v svojih željah raje modro molčim ker se mi ne da več razlagat zakaj so mi stare kante všeč

Urejal prekov, 02.12.2019, 19:55.

Prikaži več možnosti
    • _BuLLet_ je všeč

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70
  • Avtomobil: e46/5 325ti

Lepo ohranjen avto s pravo opremo! Kako se obnese B14? Bi jih vzel še enkrat, če bi moral kupovati druge? 

Prikaži več možnosti

Dmug
Dmug

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: 330Ci

Jaz pa mislim da je bila cena 6800 za takšno različico precej lepa tudi za kupca oz. je to kar realna cena, pod to ceno ga sigurno ni za dat. Karkoli gledam po A.netu neboš dobil primerljivega avta za tak denar (bilokatere znamke), sploh če ti kaj pomeni da imaš zadaj pogon pa I6 motor. Temu avtu je edina konkurenca e46 330ci, ki jih pa tako ali tako ni veliko. Vzdrževanje pa tut ni tok hudo če ti to služi kot drugi avto, oz. če z njim ne nabijaš 25+kkm na leto.

Srečno prodajo! (če še prodajaš)

Prikaži več možnosti