Skoči na vsebino

Težave z neoriginalno lambda sondo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 209
  • Avtomobil: 530 XD

Pozdravljeni,
Imam sledeči problem vozilo BMW 1.6 letnik 2006. Prižge se lučka za motor ,tester pokaže sprednjo lamdo sondo. V pol leta sem jo menjal 2x vendar se vedno po cc meeecu dni oziroma po cc prevoženih 1000km lučka za motor spet prižge in tester pokaže vedno isto napako. Ima kdo idejo kako rešit zadevo, namre menjal sem 2x lamdo sondo pa še vedno isto.
Hvala vam že vnaprej
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 189
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Verjetno problem v instalaciji, ali samem konektorju. Bi verjetno vsaka delala, če bi malo instalacijo premikal in odklopil, priklopil konektor... Pa potem izbris napake z testerjem.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 722
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Si dal originalno ali kopijo.....ker kopije običajno niso za dolgo

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry in dragan klep uporabnikom je všeč to sporočilo

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Konektorji so vredu in vse ostalo tako koz mora bit. Lamda ni original ampak je ta bolša kopija avto bil vedno na original testerju ampak lučka se prižge kot sem napisal ze 2 tedna po tem ko smo jo menjali 2x. Napako 3x izbrisali pa se spet prižge in kaže napako okvare sprednje lamde sonde.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

kopija! Sem se enkrat lepo j..bal z eno ...

Urejal bojan.u, 03.12.2019, 13:41.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Eno zlato pravilo za BMW senzorje itd... Vedno samo original, če želiš imet mir. Tudi sam sem na začetku bil na kopijah. Nikoli več. Ker sedaj tisto. kar sem dal potem gor original, deluje že nekaj let bp... 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 621
  • Avtomobil: --------:)

Jsz sem kupil bosch za e46.. Pa se mi je tud prizgala.. Sem sel do @alfabmw..zrihtal,ampak po 20 dneh spet prizgala, nato sama ugasnila, 10 dni ze mir.. Pojd do tega forumasa, lahko ti jo programsko zrihta, vsaj tako sem razumek..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 628
  • Avtomobil: BMW logicno

Ali so priklopi "bakreni" ali srebrni, če so bakreni ali na oko zlati, obvezno kontakt sprej, ko priklapljaš konektor, dela čudeže .....  

Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Bom šel do@alfabmw sem ga že kontaktiral čeprav dvomim ,da lahko reši saj amo delali vse z original testerjem in še potem neke naatavitve in se potem vseeno vedno znova prižge al po dvehbtednih al po treh oziroma tudi po enem mesecu ponovno.
lp
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 399
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Nabavi si rabljeno ORIGINAL sondo, pa boš imel mir.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 618
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Klasika, imeli enak problem, pa je bila VDO sonda in enak avto. Original sonda, ne bo druge :/ 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

A ve kdo za koga ,ki prodaja rabljeno original čeprav ne vem koliko je to smotrno nabavit,da ne bo potem spet hitro lučka zasvetila potem pa ne bom vedo al je dejansko crknila al je spet ista zadeva.
lp
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Pa dober..... Če tester napiše sondo ni nujno da je zanič. Treba prebrati kaj točno napiše. Da je vrednost prevelika premalo ali da je grelec fuc. Potem pa še kakšen parameter od sonde pogledati itd..... Lahko da je kaka mala luknja v izpuhu pred sondo in vleče folš zrak in daje napačne podatke potem računalniku. En smoke test narest. Tako nekako se tu postopa. Ne pa kar na prvo sondo menjati.
Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 730
  • Avtomobil: e39 528i / a8 4,2

Si bom malo sposdil temo, kako je pa z LMM za e39 se splača kupiti Hella ali Pierburg, namreč rabljena originala sem zamenjal dva v enem letu, tako da bi raje kupil kaj novega?

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Si bom malo sposdil temo, kako je pa z LMM za e39 se splača kupiti Hella ali Pierburg, namreč rabljena originala sem zamenjal dva v enem letu, tako da bi raje kupil kaj novega?

Kupi siemens ali bosch pa boš imel mir. Vsaj te sem jaz mojim strankam vgrajeval, pa še vsi delajo bp.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 717
  • Avtomobil: BMW x

Pa dober..... Če tester napiše sondo ni nujno da je zanič. Treba prebrati kaj točno napiše. Da je vrednost prevelika premalo ali da je grelec fuc. Potem pa še kakšen parameter od sonde pogledati itd..... Lahko da je kaka mala luknja v izpuhu pred sondo in vleče folš zrak in daje napačne podatke potem računalniku. En smoke test narest. Tako nekako se tu postopa. Ne pa kar na prvo sondo menjati.

Zelo pogosta težava. Če ni luknjice pa dostikrat vleče fouš luft tudi na mrežici cevi, čeprav še ni nič slišat ropota ... ljudje pa na prvo žogo kar menjat lambdo ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

NACA BOY
NACA BOY

Začetnik

• Uporabnik

Brez zamere madonca ste eni pametni da joj!!!! Vsi nismo mehaniki in če pelješ mehaniku in tester pokaže lamda sonda fuč je logično ,da jo menjaš a ne???
Lp
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 717
  • Avtomobil: BMW x

Če tester pokaže, da je lambda zanič, v resnici pa dobiva napačen plin in javlja napako, to še ne pomeni, da je zanič ravno ona ... to vedenje je razlika med amaterskimi diagnostiki in profiji, ki točno vedo kaj delajo in kaj je treba vse pogledat ...

Mah, ni problem ... ti jih kar menjaj še naprej ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Eddy in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je kopija je običajno težava z "lambdo"......zdaj bi že lahko vedeli, da nekih bližnjic tu ni.......Če javlja napako potem verjetno odčitava parameter izven dovoljenega, no takrat je "hin" al pa kopija......Običajno se najde tudi kakšen, ki pravi lej sej lambda dela sam vrednosti so previsoke....ja pa ja de

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 271
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Brez zamere madonca ste eni pametni da joj!!!! Vsi nismo mehaniki in če pelješ mehaniku in tester pokaže lamda sonda fuč je logično ,da jo menjaš a ne???
Lp

Ce peljes k mehaniku naj se s tem ukvarja on a ne, zakaj pa je mehanik??? Ni mehanik samo tisti ki prikljuci tester je se ogromno drugega a ne
Prikaži več možnosti