Skoči na vsebino

Menjava operaterja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 689

sem gledal če je kje tema,pa je nisem našel. Skratka, razmišljam o menjavi operaterja zaradi prihranka. Smo dolgoletni naročniki pri Telekomu, z storitvijo oz delovanjem sem zadovoljen in mi nekako menjava ne diši. Smo na optiki, paket Neo ter mobilni telefon (nek modri paket), o menjavi pa nisem razmišljal vse dokler me kolega ni zbudil. Namreč, če grem na T2 ali Telemach prvo leto prihranim 400 eur in več, kar pa ni več malo. Drugo leto je strošek isti, pa po 24 mesecih lahko spet menjam.

Kako ste zadovoljni z t2 oz telemachom? slednji mi najbolj diši zaradi eon-a.

mnenja
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 404
  • Avtomobil: avtomatik

Jaz sem pri Telekomu, imam pa dva kolega, ki skačeta z enega operaterja na drugega, iz drugega na tretjega, čez x let pa spet ponovi vajo. 

Torej: ne moreta se ravno pohvalit, da sta kaj prihranila :hihi, sta pa vsaj tolk fer, da povesta da sta bila najbolj zadovoljna s  prvim ponudnikom - Telekomom.  Prenos podatkov, pomoč - po telefonu ali fizični obisk na domu - menda svetlobna leta pred ostalimi. 

Kje točno boš pa prihranil 400€ in več? Če pogledaš top pakete, je redna cena najdražji T2 (diamant - 70€), nato Telemach (Eon Premium - 61€), Telekom je pa z Neo C (56€) najcenejši.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 310
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Jaz sem pri Telekomu, imam pa dva kolega, ki skačeta z enega operaterja na drugega, iz drugega na tretjega, čez x let pa spet ponovi vajo. 

Torej: ne moreta se ravno pohvalit, da sta kaj prihranila :hihi, sta pa vsaj tolk fer, da povesta da sta bila najbolj zadovoljna s  prvim ponudnikom - Telekomom.  Prenos podatkov, pomoč - po telefonu ali fizični obisk na domu - menda svetlobna leta pred ostalimi. 

Kje točno boš pa prihranil 400€ in več? Če pogledaš top pakete, je redna cena najdražji T2 (diamant - 70€), nato Telemach (Eon Premium - 61€), Telekom je pa z Neo C (56€) najcenejši.

LP A.

A1 polni L Kombo je tudi 56....s tem, da je zdej vezava na dve leti in 39,90€. Doktorat sem naredil iz paketov v zadnjem mesecu in je A1 najbolj ugoden..glede na to, kaj nudi. Ima paket še dodatno 10+ točk, ki jih uporabljaš za odklepanje raznih HBO-jev, ne da bi se kej spremenilo na naročnini.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 385
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... seveda se da prihraniti 400€ in več, samo se ti je treba dati zajebavati s tem....

...pa odvisno je tudi koliko uporabnikov je....

... najprej ti dajo popust na fiksne storitve, potem še na mobilne, za nove naročnike, pa če imaš na en fiksni paket vezane recimo 4 mobilne si lahko vsak sam izračuna prihranek...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 375

kaj pa A1 si preveril...imajo najcenejše fiksne storitve + popust za celotni 2 leti. Ker imaš sedaj Telekom bo tudi prehod najlažji (gre preko istih kablov).

Jaz plačujem za interent + TV (okoli 200 programov) in dve mobilni številki 53 eur / mesec.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

Sem na  Telemachu kabel in sem prešaltat iz T2 optike.

Telemach bistveno hitrejši net a občasno pada dol in si brez uro/dve, ali pa celo dopoldne (to se dogaja kr pogosto, vsaj 1x na mesec)  bistveno cenejši posebno z vsemi tušmobil paketi ki jih imamo (prvo leto itaq vse še  1/2 zastonj), boljša odzivnost supporta (2x v enem tednu mi je skurilo modem, zamenjali praktično takoj-a kdo rabi imam dva  daljinca D3 čist nova  viška hehe), programi enaki, TV vmesnik slab predvsem časovni zamik dela kr neki po svoje, posebno ko gledaš oodajo za nazaj po koncu odaje v časovnem zamiku  vrže na trenutni program kar je non sense,...naj bi se nadaljevalo z nasl. oddajo iz časovnega zamika kar je logično .

T2 precej dražji za enako nazivno storitev, net počasen-komaj sem dobil 1/2 nazivne hitrosti in drugi TV ni bilo možno?!  (in to na čist novi optiki-kriva kao hišna  UTP napeljava kjer sedaj BP šopa 100x hitrej vse!), TV časovni zamik superioren, odziv slab (res pa da sem rabil samo 1x za TV  v 10 letih, net pa res ni padel dol niti 1x v 10 letih!)

SUMA sumarum bolj zadovoljen s Telemachom in še ceneje, bi se pa lahko še izboljšal.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 375

Sem na  Telemachu kabel in sem prešaltat iz T2 optike.

Telemach bistveno hitrejši net a občasno pada dol in si brez uro/dve, ali pa celo dopoldne (to se dogaja kr pogosto, vsaj 1x na mesec)  bistveno cenejši posebno z vsemi tušmobil paketi ki jih imamo (prvo leto itaq vse še  1/2 zastonj), boljša odzivnost supporta (2x v enem tednu mi je skurilo modem, zamenjali praktično takoj-a kdo rabi imam dva  daljinca D3 čist nova  viška hehe), programi enaki, TV vmesnik slab predvsem časovni zamik dela kr neki po svoje, posebno ko gledaš oodajo za nazaj po koncu odaje v časovnem zamiku  vrže na trenutni program kar je non sense,...naj bi se nadaljevalo z nasl. oddajo iz časovnega zamika kar je logično .

T2 precej dražji za enako nazivno storitev, net počasen-komaj sem dobil 1/2 nazivne hitrosti in drugi TV ni bilo možno?!  (in to na čist novi optiki-kriva kao hišna  UTP napeljava kjer sedaj BP šopa 100x hitrej vse!), TV časovni zamik superioren, odziv slab (res pa da sem rabil samo 1x za TV  v 10 letih, net pa res ni padel dol niti 1x v 10 letih!)

SUMA sumarum bolj zadovoljen s Telemachom in še ceneje, bi se pa lahko še izboljšal.

Vse kar si napisal je nekako logično...T2 ti je napeljal optiko do stanovanja (omarce) naprej gre pa po tvoji instalaciji katera je verjetno starejša in ne doega takih hitrosti...Telemach ima dostop preko kosialnega kabla (svojega) in si tam zato dosegal hitrosti. Je pa manj stabilen in ima manjši upload.

Na kratko stanje na Slo trgu:
-definitivno najboljsi z najnaprednejso tehnologijo je T2, tu ni dvoma. Sploh kar se tice kakovosti tv slike so dalec spredaj (imajo ze kar nekaj kanalov v 4K). Tudi tv vmesnik je zelo dobro dodelan. Je pa med drazjimi.

-najcenejsi je A1, ki uporablja infrastrukturo (po vecini) od Telekoma. Sploh ce se pri njih zdruzijo vse storitve je cena res dobra (sploh zato ker velja zabcelotno obdobje vezave in ne samo 1 leto kot ostali). Lahko tudi sam spreminjas tv sheme. Minus je Tv vmesnik (ki prihaja nov) in pa "nizke" hitrosti (na optiki 100mb/s max hitrost??). Uglavnem nek price/preformance

-Telemach je uredu sploh za tiste, ki nimajo optike in imajo njihov kabel v stanovanju.(dobre hitrosti,slika kakovostna). Eon kot vmesnik deluje odlicno. Mogoce malce predrag (stvar posameznika)

-Telekom razen Neo nič posebnega...predvsem dražji od konkurence ponudi pa ne nič več.

To je za stanje na danasnji dan :)

Vsak pa izbere kar mu najbolj odgovarja in od razpoložljive infrastrukture.
Prikaži več možnosti
    • j4n3k, Borut30 in tomazic89 uporabnikom je všeč to sporočilo

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 789
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Lahko potrdim, kar je napisal @nixx.

Bil sem na Telekomu.. vse ok ampak precej $$.

Potem sem sel na T2 - optika, v treh letih nimam niti ene pripombe. TV vmesnik je fenomenalen in se mi zelo zelo dopade. To bom najbolj pogresal, ce bom menjal.

Starsem sem vzpostavil paket na A1, kar pa moram reci, da je bila grozna izkusnja, da je zadeva sploh zacela delovati (2x brickan box). Vse sem reseval sam na lokaciji, kjer nisem prebival, njihov tehnik ni prisel, so trdili, da ni potrebe. Nazadnje mi je odprlo pokrov in sem spisal za A4 post na njihovo FB stran in naslednji dan v manj kot 12 urah je bil tehnik pri nas in ugotovil, da so neke nastavitve napacne  :crazyin mi nebi delalo nikakor brez njihovega posega. BTW, sem inzenir racunalnistva in sem vedel kaj delam in vse opravil po navodilih.

Uporabniski vmesnik je totalni pogreb. Po pravici povedano, dam raje 5EUR vec namesec, samo da mi ni treba A1 vmesnika uporabljati :napaka .

O telemachu, pa sem slisal samo dobre stvari, nisem pa ga nikoli testiral, ker nimamo kabla na bajti.

Zdaj izvajam preskoke med T2 in Telekom, da koristim 1 leto popusta na nizjo narocnino. Vse uredim preko neta.. ko pride monter (ce je potreba) takrat delam od doma (imam k sreci to moznost).

Izracun je pa v mojem simple: (12*cena s popustom + 12* redna cena) / 24 + ukinitev_storitve = mesecna narocnina. Zdaj nekaj popustov polovim s T2 tockami zvestobe in pa ce malo spremljas in ujames podrazitev paketa, lahko v tistem mesecu brez stroska prekinitve sodelovanja menjas operaterja (v 30 dneh).

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 689

saj to sem imel v mislih, prvo leto je dosti ceneje in tu prišparaš, drugo leto pa je pač normalna cena.

A1 sem gledal tv vmesnik, to je kot bi se vrnil 10l nazaj, to res ne bi imel.

gledam t2 in telemach
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik

gledam t2 in telemach

Z nobenim od teh dveh ne bos falil...

sam bi se sicer odlocil tako:

- imam na voljo opticno omrezje --> T2

- nimam na voljo optike --> telemach

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 310
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Potem sem sel na T2 - optika, v treh letih nimam niti ene pripombe. TV vmesnik je fenomenalen in se mi zelo zelo dopade. To bom najbolj pogresal, ce bom menjal.

Starsem sem vzpostavil paket na A1, kar pa moram reci, da je bila grozna izkusnja, da je zadeva sploh zacela delovati (2x brickan box). Vse sem reseval sam na lokaciji, kjer nisem prebival, njihov tehnik ni prisel, so trdili, da ni potrebe. Nazadnje mi je odprlo pokrov in sem spisal za A4 post na njihovo FB stran in naslednji dan v manj kot 12 urah je bil tehnik pri nas in ugotovil, da so neke nastavitve napacne  :crazyin mi nebi delalo nikakor brez njihovega posega. BTW, sem inzenir racunalnistva in sem vedel kaj delam in vse opravil po navodilih.

Uporabniski vmesnik je totalni pogreb. Po pravici povedano, dam raje 5EUR vec namesec, samo da mi ni treba A1 vmesnika uporabljati :napaka .

O telemachu, pa sem slisal samo dobre stvari, nisem pa ga nikoli testiral, ker nimamo kabla na bajti.

Zdaj izvajam preskoke med T2 in Telekom, da koristim 1 leto popusta na nizjo narocnino. Vse uredim preko neta.. ko pride monter (ce je potreba) takrat delam od doma (imam k sreci to moznost).

Izracun je pa v mojem simple: (12*cena s popustom + 12* redna cena) / 24 + ukinitev_storitve = mesecna narocnina. Zdaj nekaj popustov polovim s T2 tockami zvestobe in pa ce malo spremljas in ujames podrazitev paketa, lahko v tistem mesecu brez stroska prekinitve sodelovanja menjas operaterja (v 30 dneh).

Tukaj je vse napisano relativno. Vsak ima dobre in slabe izkušnje z različnimi operaterji. Sam imam z A1 najboljše, tudi prastari (po tvoje) vmesnik deluje odlično, slika HD je povsod prisotna v normalni shemi programov, kar je mogoče minus je ta..da ima optika Telekomovo omrežje in pa da je nekako blokirana na 100mbs. Ampak za normalnega uporabnika čisto ok. Takšnih je pa 90%. Cena je pa tudi bolj ugodna, kot pri večini..v zdejšnjem paketu cca 10-15€ cenejši, kot konkurenca. Ne vem, veliko ljudi gleda tudi na ceno in za povprečno nezahtevno družino je tudi (prastari vmesnik) dovolj.....

Nedolgo sem šel malo računati te (ne)potrebne storitve telefonija, interneta, televizije, zavarovanj itd....in vse nanese. 5€ tukaj, pa 10€ tam..pa še 30€ nekje, vse govorim dodatno na tisto, kar že imamo. In na koncu plačujemo tudi do 100€ več, kot bi lahko...če bi malo premislili, ali zares rabimo vse to. Marsikdo si to ne more privoščiti, pa si........ na leto je to 1000€+, na deset let pa si lahko izračunamo. 

Kolega je en mesec nazaj podpisal paket NEO z vsem, kar pripada zraven. Dva dni mi je kazal, kaj vse ima.......Vesel je bil, kot malo otrok. Ko ga danes vprašam, če kej gleda TV,.....me samo debelo pogled; kje pa imam čas. Otroci gledajo risanke, moja pa turške. Ja super, glavno, da imaš NEO z vsem. In da plačuješ 20€ več, kot jaz. In se človek malo zamisli........, kako nam okolica proda tisto, kar se sveti, čeprav tega ne rabimo

Sam imam A1 Kombo L paket, vsi programi in najhitrejšo optiko. Plačujem 39,90€. Dodatno imam  10+ točk, ki jih uporabim za odprtje raznih HBO in ostalih plačljivih programov...brezplačno. Slika je zakon, težav nobenih...dela vse, kot je treba. In zakaj bi recimo plačeval 55,00€+ za enako oz za novejši vmesnik, ki praktično nima nobene veze?

Urejal Borut30, 11.12.2019, 12:41.

Prikaži več možnosti
    • Foggy in tomazic89 uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 897

Z Telemachom imam jaz podobne izkušnje kot je nekdo zgoraj napisal.. cena in hitrost sta dobra - jaz imam samo NET paket (VDSL), ne gledam televizije oz. nimam televizje v stanovanju - samo 150/10 linijo imam, plačujem 35€ - ampak je v zadnje pol leta vsaj 20x za par ur nagajalo, internet počasen (tudi jaz sem računalničar tako da vem kdaj ni moja krivda), 2-3x pa je internet ven vrglo za kakšno urco dve. Ponavadi če kličeš podporo našteje 3 "območja" z motnjami, potem dobiš operaterja, ki ti pove da "ja po novem je tudi na vašem območju motnja". Ampak ponavadi res rešijo v nekem normalnem času.

Samo če si odvisen od interneta za kako poslovanje potem je res butasto da ti včasih ven vrže.

Pogrešam pa T2 optiko v svojem stanovanju. T2 je za moje pojme daleč najboljši in najhitrejši (če je optika!). V hiši (starši) imamo optiko od prvega mesca ko so jo napeljali leta 2008 in lahko na prste ene roke preštejmo kolikokrat so bili izpadi interneta v celoti (da ni bila naša interna krivda).

Urejal Maticb, 11.12.2019, 12:49.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 356
  • Avtomobil: Škoda Kodiaq Sportline

Lahko potrdim tudi sam T2 kot zelo dobrega operaterja. Uporabljam že cca 10 let, zelo malokrat kaj dol pade, operaterji zelo prijazni in hitro jih dobiš na telefon. Pri Telekomu (starši) čakaš na prostega operaterja, da ti brada zraste :deda .

lp, Matej

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik

Tukaj je vse napisano relativno. Vsak ima dobre in slabe izkušnje z različnimi operaterji. 

Imas prav, ampak name kot narocnika lahko pozabijo za nekaj casa.

Nedolgo sem šel malo računati te (ne)potrebne storitve telefonija, interneta, televizije, zavarovanj itd....in vse nanese. 5€ tukaj, pa 10€ tam..pa še 30€ nekje, vse govorim dodatno na tisto, kar že imamo. In na koncu plačujemo tudi do 100€ več, kot bi lahko...če bi malo premislili, ali zares rabimo vse to. Marsikdo si to ne more privoščiti, pa si........ na leto je to 1000€+, na deset let pa si lahko izračunamo. 

Tole racunico je pametno na vsake toliko izvesti, se da precej prisparati.

Mene pride internet in mobilna telefonija na mesec 47EUR (to je povprecje zadnjih 20 mesecev).

T2 Optika + Drzni Bob.

Koristim pa razne akcije (nov narocnik, T2 tocke koristim za casovni zamik), bob povabi prijatelja. Najvec se prispara, ce nisi "custveno vezan" na operaterja in ga menjas na 2 leti.

Tu se gre za internet, mobilno telefonijo in tudi distributerja elektricne energije.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 385
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Sam imam A1 Kombo L paket, vsi programi in najhitrejšo optiko. Plačujem 39,90€. Dodatno imam  10+ točk, ki jih uporabim za odprtje raznih HBO in ostalih plačljivih programov...brezplačno. Slika je zakon, težav nobenih...dela vse, kot je treba. In zakaj bi recimo plačeval 55,00€+ za enako oz za novejši vmesnik, ki praktično nima nobene veze?

... zaradi potreb posameznika.... meni se vezava pri Telemach izteče konec junija naslednje leto in samo upam lahko, da bodo imeli kakšno konkretno akcijo za eon premium, ker mi edino ta pride v poštev...

... in če plačaš več tudi več dobiš... jeba je to, da če želiš določene programe, so v glavnem samo v najdražjih paketih...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576

Kot bivši uporabnik Telekoma in sedanji upor. T2 ugotavljam, da:
+ je T2 cenejši
+ meni deluje odlično(preko Telekomovega bakra), brez kockanja, zamrzovanja slike..

- slika je za moj sokolji vid slabša kot na Telekomu
- uporabniški meni, oz. sam izgled je slabši, sploh novi Neo je neprimerljivo bolj pregleden
- tv odjema hitrost liniji, telekom je imel skozi enako hitrost, tudi ob prižganih 2 tvjih
- meni na bakru sicer zelo hitro preklopi kanal(1sec), kjer koli drugje ko sem gledal, pa je počasno(3sec).
- brat ima njihovo optiko 500/100. Speedtest mu pokaže max 320/90, po večini 250/70, vikend zvečer kdaj pa tudi samo 90/40. Slika mu kocka, če pa med gledanjem tv-ja naredi speedtest se mu pa vse sesuje.
- funkcija "priporočeno" je tu en fail. Priporoča nič kar večinoma gledam, 80% stvari ki jih pa hočem pogledati, pa je v prihodnosti in vse kar lahko narediš je, da nastaviš opomnik. Ja fak, časovne funkcije so za 7dni nazaj, pa ni sposobna v tem času nič najti, da mi priporoča film kater bo šele čez en teden???
- če ti kaj crkne, boš prej osivel, kot bo tehnik pri tebi.

Samo za razmislek, da le ni vse v prihranku. Kvaliteta je kdaj vredna tudi kakšen eu več.
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 421
  • Avtomobil: BMW E65

Jaz sem pri Telekomu že 17 let in grem tudi drugam, saj plačujem 85€ za tv + net + gsm + hišni telefon, ki ga ne uporabljam.

Zaenkrat sem našel najboljšo zamenjavo pri HOT telekomu paket za GSM - 9,99€ + A1 Kombo M z vezavo za 29,99€.
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576

T2, xl hd shema, 20/2 hitrost, 2x tv, 2x sim(midi), čas. funkcije.. 48eu. Pa še na s.p. sem si dal, tko da je na koncu 40eu(2 leti vezava).
Prej na Telekomu 90eu.
Prikaži več možnosti

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: E46

Stabilnost Telemachovega interneta je katastrofa v zadnjem času.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 349
  • Avtomobil: Božje vozilo

Samo bejž od ciganov Telemachovih  nikada više k njim pa če sem brez fona do konca lajfa. :ok

Urejal magic man, 12.12.2019, 17:22.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.