Skoči na vsebino

Menjava olja v avt. menjalniku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
123 odgovorov v temi
simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 829
  • Avtomobil: BMW

Hvala.
Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

Veš da bo v redu :-).

Hecno se mi je samo zdelo, da nisi pozabil zapisat recimo moment zategnitve vijakov karterja, to, da MORA motor med meritvijo nivoja olja delovati v prostem teku, menjalnik pa v P ali N si pa spustil, oziroma celo napisal, da se ga ugasne in nato preveri nivo.

Če bi kdo delal po tvojem opisu, bi lahko postopek zaključil z več kot liter olja premalo v menjalniku.

To je pa že manjko pri katerem - recimo ob daljši vožnji navzdol - začne v menjalniku nastajati škoda na mehanskih komponentah.

Posledično seveda tudi na mehatroniki in stroški take napake hitro presežejo par vijolic.

Veliko posledic takih banalnih napak vidim, neumno se mi zdi da se dogajajo in zato sem se oglasil.

ok morda sem res kaj opisal napak glede vrstnega reda oz. sem kaj izpustil - se opravičujem, bo u redu?  :ok  vseeno pa ni tok mimo, da ne bi človek vedel za kaj se gre.. komu se pa da brati, ima link navodil pa naj bere ZF priporočilo in gleda slikce. Še vedno pa niso avti vesolje in NASA, tako da ja v mojih očeh še vedno niso "umetnost" :)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Bavaria fan, fp4492 in 3 ostalim je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 386
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Veš da bo v redu :-).

Hecno se mi je samo zdelo, da nisi pozabil zapisat recimo moment zategnitve vijakov karterja, to, da MORA motor med meritvijo nivoja olja delovati v prostem teku, menjalnik pa v P ali N si pa spustil, oziroma celo napisal, da se ga ugasne in nato preveri nivo.

Če bi kdo delal po tvojem opisu, bi lahko postopek zaključil z več kot liter olja premalo v menjalniku.

To je pa že manjko pri katerem - recimo ob daljši vožnji navzdol - začne v menjalniku nastajati škoda na mehanskih komponentah.

Posledično seveda tudi na mehatroniki in stroški take napake hitro presežejo par vijolic.

Veliko posledic takih banalnih napak vidim, neumno se mi zdi da se dogajajo in zato sem se oglasil.

ja ok lahko pa še dodamo (pa ti vrini noter kamor hočeš ;) ) da ko je v N, so obrati motorja okoli 2rpm :P

daj gremo rajši na en pir al pa na špricar, bo bolj pametno (k vidim da si iz nm-oz saj piše tako). :)

Urejal Taucher, 17.01.2020, 07:25.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ahhh, ti se hecaš iz resnih stvari.

Ok, torej pir, ko se zunaj malo otopli in boš v nm mi smsni in se najdeva.

Druga tema, detergenti: Jaz jih nikoli ne dodajam, tudi za 5 minut ne, jih je že v oljih dovolj.

Če je olje res zažgano, menjalnik pa še ne izgleda, da bi bil v zadnjih zdihljajih, naročnik pa v finančnem safety mode-u, potem raje sperem z low budget oljem.

ja ok lahko pa še dodamo (pa ti vrini noter kamor hočeš ;) ) da ko je v N, so obrati motorja okoli 2rpm :P

daj gremo rajši na en pir al pa na špricar, bo bolj pametno (k vidim da si iz nm-oz saj piše tako). :)

Urejal vwdrajver, 17.01.2020, 07:46.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 456
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Ampak res tauher, nekj si pametn pa razlagaš postopke in kako je vse simpl in seveda razložiš narobe oz. nepopolno, ko te pa človek ki je vešč tega posla popravi, pa neki smejkoti pa izgovori pa hihi haha ...krneki.

Vsaj posipej se s pepelom pa povej da nimaš pojma pa je, ane...sej vsi šraufamo ko jutube gledamo, ampak zato še nismo kvalificirani mehaniki.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ampak res tauher, nekj si pametn pa razlagaš postopke in kako je vse simpl in seveda razložiš narobe oz. nepopolno, ko te pa človek ki je vešč tega posla popravi, pa neki smejkoti pa izgovori pa hihi haha ...krneki.

Vsaj posipej se s pepelom pa povej da nimaš pojma pa je, ane...sej vsi šraufamo ko jutube gledamo, ampak zato še nismo kvalificirani mehaniki.

ja pa sej sem se opravičil in napisal da sem kaj tudi izpustil, pa kaj res vsi mislite da bo folk bral forum pa šel po vrsticah kaj kdo napise in potem doma korak po koraku tako se naslanjal recimo v tem primeru na moj tekst? ma dejte no, ohladte se malo, iščete dlako v jajcu oz. črke med vrsticami ali pa imate preveč cajta spet pometat pred drugim pragom. pejte rajši na malco pa na kufe... jaz nič ne gledam na youtube, karkoli sam lahko postorim postorim kolikor sem se sam naučil in videl po delavnicah, ko sem bil poleg... kar se tiče menjalnika pa je zame zgodba zaključena in ne nisem ne tak ne drugačen mehanik in nikjer nisem tega napisal.  če se gremo popolnosti, bi moral še napisat, da je potrebno avto dat na dvigalko, plastike dol pošraufat, imeti mtr. na voljo. itd itd... brezvezna solata, pa poglej sebe kako si moj nick napisal - napačno, pa se ti posipavaj s komer češ ... :)

Urejal Taucher, 17.01.2020, 10:01.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti bi moral it za politika, majkemi...dobr znaš mutit in izpostavit nebistveno. 

In ja, res, narobe (pogovorno) sem napisal tvoj nick, glih tako ko sem narobe (pogovorno dobesedno-porogljivo) napisal jutube...buh pomagej  :-D

Skratka moj point je bil da čevlje naj sodi kopitar in kopitar je presodil, ti si pa mutil dalje pa smejkote limal...

No sej pa nima veze, škoda nadaljnje debate...grem na kufe, malco  :-D

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 221
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

VWdrajver je en redkih, ki res ve kaj pise :ok
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti bom kar tukaj odgovoril in ne na zasebno, nenazadnje sem tukaj začel "gonjo" proti tebi, pa naj še tukaj končam...bom se potrudil biti kratek in jedrnat za razliko od nekaterih (  :-D ) in povzeti bistvo mojega pisanja.

Skratka človek te je prijazno opozoril na napačno razlago tvojega postopka menjave, ti pa se niti nisi direktno opravičil, ampak se hotel z nekim duhovičenjem izmuznit da si le prav mislil, a v par korakih zamešal sosledje postopka oz. izpustil kak korak.

Saj načeloma ni panike, a moti me način komunikacije in cinično izmikanje. Ja, seveda bo, kdorkoli da že se bo lotil tega postopka, prebral ZF oz. katerakoli že pač navodila in ne bral tvojega zapisa, a dejstvo ostaja da si se izmikal priznanju svoje napačne oz. nepopolne razlage. Sej motiti se je človeško, priznati ko si zajebal pa prav tako.

Pač bil sem jutranje razpoložen za dozo sarkazma in ti si stopil na mino. In jezi me ko nekompetentni ljudje začnejo prodajat določene stvari kot enostavne. Je bilo že dostikrat razloženo, da je pri tovrstnih postopkih (pa tudi sicer nasplošno) lahko ena napaka fatalna in da se ni za zajebavat, ti pa narediš točno to in istočasno še samo menjavo označiš za nobeno umetnost.

Ok dejmo nehat.

Lep dan vsem  :beer

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

če že vztrajaš, ti bom podal tukaj odgovor oz. nasvet: lepo počasi, pomirjen ;)  še 1x preberi moj post (št. 79) in se osredotoči na prvo vrstico... :ok  in še enkrat, če tam ne vidiš da sem se opravičil pol pa ti žal ni pomoči.... in ja ne da se mi več, raje neham (pa ne delat iz muhe slona kjer ni potrebno).  :beer

Urejal Taucher, 17.01.2020, 11:45.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

ajmo se ohladit prosim. Tule sta Taucher in WVdrajver uporabila tehniko Cunninghamovega zakona, da sta nam servirala nekaj koristnih informacij. Pol pa sledi kup postov brezveznega prepucavanja egotov, ki ne pa ne bodo koristili nikomur, iz teme pa delajo nepregledno sranje.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 233
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

@vwdrajver- obstaja kakšen "test" da se vidi v kakšen stanju je 6hp19?

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: BMW 520d F11

Tudi sam se zanimam za servis avtomatskega menjalnika na 520d, 8 prestav. Po prebrani debati še vedno nimam odgovora... če prav razumem - potrebno ni, je pa priporočljivo. Je tako? Prevoženih imam 156 tisoč.
BMW tega servisa ne predpisuje. Tudi mehanik mi rekel, da neke prerirane potrebe po njem ni. Bi pa vseeno mogoče naredil, da sem miren... kaj priporočate?

Hvala, lp
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 612
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Dober mehanik za bmw je priporoča servis pri okoli 120 000 kilometrov. Sam bi ga na tvojem mestu čim prej naredil, če misliš avto še imeti.

Urejal miho1, 24.01.2020, 06:45.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 4 kolesa in volan

BMW menjave olja v menjalniku ne predpisuje (ne vem zakaj ne), proizvajalec menjalnikov pa predpisuje menjavo na 120 Kkm ali 5 let.

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Test obstaja, za forumaše ga vedno naredim brezplačno, oglasi se.

@vwdrajver- obstaja kakšen "test" da se vidi v kakšen stanju je 6hp19?

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na temo maziv v pogonskih sklopih je marsikje napisano marsikaj, če imaš težavo izluščit verodostojno informacijo od laži, potem se zanesi vsaj na star rek: ko maže taj vozi.

Načeloma pa vsaj za klasične avtomatske menjalnike velja: novejši kot je, bolj je občutljiv na nečistoče.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 900

BMW menjave olja v menjalniku ne predpisuje (ne vem zakaj ne), proizvajalec menjalnikov pa predpisuje menjavo na 120 Kkm ali 5 let.

Zato, da ti lahko potem novega prodajo... Simpl ko pajek...

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Tole zadnje se dvoumno bere, pravilno bi bilo: novejša kot je zasnova....

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Zanimivo pa je recimo, da v tisti E39, ki je imela milijon km, avt, menjalnik ni bil nikoli odpiran. Vem, da je govora o the E39 ( :bmwfans  ) ampak vseeno, očitno zdrži brez menjave olja.

Urejal sssimon, 24.01.2020, 09:17.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.