Skoči na vsebino

Strgana veriga pri 191.000 km - F31 318d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
456 odgovorov v temi
saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 235
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

@nos- si mislil na užitek v vožnji. Tega je veliko, imam doma dve e91 in nista nič posebnega še vedno pa nudita užitek v vožnji in to veliko večji kot kakšen volvo npr. Vozil 2015 v60 d4 od majstra, gajba. V notranjosti ropota zadnja prema čez luknje kot da je vse zluftan in to ni edina znamka ki ima take "lastnosti"

Za lastnika te f31 pa upam da čimbolje reši, čeprav že ptički čivkajo da je vsaj pri 150000km dat zmerit raztezek in menjava za modificiran šponar ketnce. Tako vsaj veš pri čem si.
Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 260
  • Avtomobil: F31

Ok, hvala za vse info,... dejansko sem se prenaglil,.... v ponedeljek bo mehanik zadevo zacel rihtat in takrat bom vido kolko je dejansko skode,....jaz sem mislil, da je tega bilo vec in da bo kdo dejansko povedal iz lastne izkusnje da se mu je to zgodilo pa ni blo neke bistvene razlike v ceni kot preventivna menjava,..... v glavnem hvala za info in javim kak se bo razpletlo,....

P.S. ketna je bila merjena pred 22k na pooblascenem servisu in je blo vse v mejah normale,....zato ni bila menjana,.... sem pa jo v zadnjem tednu konkretnu zacel slisat in sem bil narocen v prvem tednu novega leta na menjavo,.... ampak nisem pricakoval, da bo tako hitro sla papapa,....
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 830
  • Avtomobil: BMW

Eni so jo odnesli z 2k eur, drugi krepko več.
Nisem pa še slišal, da bi bila cena popravila po verigolomu enaka ceni preventivne menjave.
Dobro popravi.

Od kdaj je F31 318d avto ki ponuja športno vožnjo? Za šport so bencinarji, 6cyl, 8cyl itd... 4cyl bmw še nikol ni bil športen.

Uporabniku pa svetujem, da prvo vzame glavo dol, pa se pogleda koliko je škode na motorju, potem pa dalje razmišljat, ali je potrebno menjat motor, ali pa porihtat to kaj je. Racionalno gledano pa, če je potrgalo ventile, če je bat naluknjan in je fasal še cylinder, raje nov motor, tistega zunaj poservisirate v nulo in se ga vgradi.
Realno gledano, rešiš z delom vred za 3k eur.

lp in upam, da ugodno rešiš. F31 je lep avto za pogledat, magari je 2.0d. Tudi pelje se lepo.

330i z 255hp se krasno pelje. Sam bi rekel, da res športno, recimo dosti bolj kot cls500 v8 z 306km.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 519
  • Avtomobil: star

To je pa ta jeba z meritvijo verige... ce jo jaz delam napisem na racun da ne odgovarjam za potencialen strojelom... ker da nekomu izmerimo da je raztezek km in mu potem odtrze verigo in da mi pride potem nazaj ces da sem rekel da je ok... ne ne. Ne hvala... edina preventiva je menjava verige in nic drugega... ker pri verigi so dve tezavi. Raztezek oz da jo odtrze. Ni brezvezen rek da je veriga tako mocna kot najsibkejsi clen...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 138
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Kateri letnik oziroma kateri motor?
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 732
  • Avtomobil: 929rr

105kw motor? Isti kot v e90?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 756
  • Avtomobil: BMW logicno

Ok, hvala za vse info,... dejansko sem se prenaglil,.... v ponedeljek bo mehanik zadevo zacel rihtat in takrat bom vido kolko je dejansko skode,....jaz sem mislil, da je tega bilo vec in da bo kdo dejansko povedal iz lastne izkusnje da se mu je to zgodilo pa ni blo neke bistvene razlike v ceni kot preventivna menjava,..... v glavnem hvala za info in javim kak se bo razpletlo,....

P.S. ketna je bila merjena pred 22k na pooblascenem servisu in je blo vse v mejah normale,....zato ni bila menjana,.... sem pa jo v zadnjem tednu konkretnu zacel slisat in sem bil narocen v prvem tednu novega leta na menjavo,.... ampak nisem pricakoval, da bo tako hitro sla papapa,....

Torej ostalim, da se, kaj naučite, na tujih napakah, ko se začne slišati, vgasnite avto in z avtovleko na servis ... !

Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

Dober renome ima bmw, če že slučajno ne pogori se pa kaj takega zgodi :ok
Še vsaka tretje razredna kanta je bolj zanesljiva.
Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 551
  • Avtomobil: Bmw e61

Neposrečeno iskanje sinergij varčevanja v proizvodnem procesu, tudi največji so bili ali pa so podvrženi temu; Benzove brce v temo z 350 in 500 motorji, ki niso bili pojem zanesljivosti, BMW z verigami in “vročimi sedeži”, Renault pred časom z zloglasnimi diesel motorji, Toyotini masovni odpoklici... VAG dieselgate afera prirejanja... žalostno je, da se nekateri nato od tega nič ne naučijo, predvsem BMW z zloglasnimi verigami.
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 407
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Ponavadi se takšen primer reši od 1500-2k €,če le ni kakšnih presenečenj,vsekakor pa je potrebno najprej razdreti..priporočam da razdira in postavlja diagnozo tisti ki bo tudi popravil na koncu.

lp.Tin

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 143
  • Avtomobil: prdalica

Garancijo več ali manj preživi vsak. Lastnika novega ne boli nič, če se okvari ima zastonj popravilo.

Za nas navadne smrtnike kateri kupujemo kiste do max 20k eur pa jim je vseeno kaj se dogaja z avtom, ker statistično tako ali tako nisi potencialni kupec novega vozila.

Simpl recept novodobnega kapitalizma.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: ženin BMW :)

Še vsaka tretje razredna kanta je bolj zanesljiva.

Pri 191.000 km so tudi tretjerazredne kante nezanesljive.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 402
  • Avtomobil: 523i

190 jurjev pa res ni neka kilometrina
Vsak tadrug punto ma toliko
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • magic man je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 601
  • Avtomobil: ni moj:(

Garancijo več ali manj preživi vsak. Lastnika novega ne boli nič, če se okvari ima zastonj popravilo.
Za nas navadne smrtnike kateri kupujemo kiste do max 20k eur pa jim je vseeno kaj se dogaja z avtom, ker statistično tako ali tako nisi potencialni kupec novega vozila.
Simpl recept novodobnega kapitalizma.

Ne negiram tega, kar se napisal. Te razumem in se lahko poistovetim s tem.

Vendar, zakaj se za 20k ne kupi novega vozila? Če se že kupuje za 20k? Za 20k že dobiš lep nov avto. Recimo Octavio 2.0 TDI :)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • 525iX in Foggy uporabnikom je všeč to sporočilo

T&K
T&K

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: ženin BMW :)

190 jurjev pa res ni neka kilometrinaVsak tadrug punto ma toliko

Ne vem...men se zdi, da ko je na števcu 150.000 km ni več neke garancije, da bo vse ok...pa ne glede na znamko...

Pač mimo so časi, ko je bmw-jeva veriga bila sinonim za neuničljivost...ko pogledam svoja nova BMW ja pod pokrov motorja je že skor vse plastično...kar me tudi malo skrbi...

Urejal T&K, 26.12.2019, 22:43.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 402
  • Avtomobil: 523i

Pa ja, vedno loh pride do kake okvare. Sam ne tok hude kokr utrgana ketna
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 519
  • Avtomobil: star

Lahko lahko. posesane loputke. Smo meli v ponedeljek tak primer. Ker smo morali pretesniti nosilec ohisja filtra olja smo demontirali sesalni kolektor. Na 100 srec se je loputka na 3. Cilindru zataknila pod tako cudnim kotom v sesalnem kanlu da ni prisla do ventila... ce bi prisla bi bil isti maseker kot pri verigi... f11 525xd letnik 2014 170kkm.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 762
  • Avtomobil: /

Zdaj sem na morju prek kolega spoznal inzenirko, ki dela za bmw. Pol ure sem ji gnjavil, kake kante delajo, na koncu mi je pa dala sah mat: "vozim japonca" :)))).
Prikaži več možnosti
    • MG, bimmer 5 in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 634
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

Na forumu imaš uporabnika TIN. Ve, kaj dela. govorim iz izkušenj.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 222
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Sem vozil F30 320xdA 191 KM, avto gre lepo, dobro... to je pa vse. Sem pa pricakoval vec.

Recimo tole je drug svet :ok2

Pripete slike za predogled

• 20191226_140420(0).jpg
Prikaži več možnosti
    • JaaN in dragan klep uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.