Skoči na vsebino

Strgana veriga pri 191.000 km - F31 318d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
456 odgovorov v temi
525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 661
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Ja VAG 190 in 184 konjski motorji so pozeruhi. Evo ravno vceraj moja tedenska relacija v eno smer 620km, 7.2l/100km. Sem pa pozabil pogledat kolk sem mel povprecno.

Slovenija (teh 45km) cca 160-190, Avstrija tempomat 160 (gps 153), cez tunele 122 (gps 115), magistrala 50-150 (noc,brez zivali na cesti) nemcija povprecje okoli 150km/h.

Zdaj, ce bi vozil na tempomat skoz 140, bi mogoce prisel na 6,2l, pod to pa dvomim.

Pri V8, ce pa cijazis, te te sele rukne po denarnici, to ne smes pod 90 vozit, bog ne daj kaksna pospesevanja od 30-100 na uro al pa podbno :cool

Drži glede požrešnosti. Pri  meni je enako med 5,8 in 7 se giblje poraba.

Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Zgleda da bos brez jajc ostou :)
Poraba ni vazna toliko od hitrosti ampak od pospesevanj in predvidevanj dogajanj v prometu ;) nekdo ima lahko 7l porabo pa vesno vozi po omejitvah nekdo pa na isti relaciji 5l.

tut od brzine je važna,  za 110 rabiš precej manj moči, da jo vzdržuješ kot 180. Hint: zračni upor.

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in 8skyline7 uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 063

tut od brzine je važna,  za 110 rabiš precej manj moči, da jo vzdržuješ kot 180. Hint: zračni upor.

Seveda je vazna saj to je logicno. Ampak kot sem napisal nekdo lahko skos vozi 150 pa bo imel 6 l porabo, nekdo pa stalno pospesuje bremza pa vozi 130 pa ima porabo 10 l. Dostikrat vidim take “voznike” na cesti. Se peljes po celovski k lahko lepo jadras 70kmh, ampak za ene je ocitno znanstvena fantastika enakomerno drzat gas :) eni poznajo sam on off na gasu
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., sokol in naroz uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 395
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Moj kuri od 130 do 180 skor isto :-D Izgleda mu vedno bolj in bolj pašejo obrati :-D

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Poraba je odvisna od zelo veliko dejavnikov, pavšalne primerjave niso na mestu.

Že samo aerodinamika igra pomembno vlogo, karavan je na primer 13 % manj aerodinamičen od GC, kar takoj nanese pol litra. Potem so tu še pnevmatike, semaforji, zastoji, speljevanje, teža, tip menjalnika, obutev in seveda zelo različne percepcije hitrosti. Merodajno povprečje je na podlagi 1000 primerkov, kjer se te številke vrtijo med 6 in 6,5 litri na 100 km. Vse ostalo so specifični pogoji, zelo pogosto tudi škodljivi za motor.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • MG, Iztok Z., Warden in 2 ostalim je všeč

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: 5er

Dvomim da je bilo olje ze menjano ker to ni splosna praksa sploh pri pooblascencih... olja gre pa 5.5L in ja treba je zamenjat tudi filter menjalnika... strosek cca 350€

Ja sm kontaktiral trgovca gor v de. pravi da olje ni bilo menjano, ker ni v nobeni evidenci, in da interval za ta avto ni predviden?

Zdej me pa nekaj zanima, etore ti praviš da se na pooblaščencih tudi pri nas sploh naj nebi menjalo olje v menjalnikih, pri tem modelu?

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 635
  • Avtomobil: star

Pri nobenem ker bmw pravi da je za vedno. Ampak nic ni za vedno zato vsak ki zeli imeli avto brezhiben in zanesljiv kdaj zamenja kaksno zadevo preventivno. Od tekocin so tu olje v VTG olje v menjalniku in na koncu sele olja v diffih razen ce je LSD diff.
Drugace smo pa vceraj eni 218da menjavali olje v avtomatiku...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 468
  • Avtomobil: Mašina

Ne vem, pomoje je pa stvar dogovora tudi na pooblaščencih. Moj BMW kateri je bil do mojega lastništva vedno servisiran samo na pooblaščencu in sem bil smrtno prepričan

da olje v menjalniku ni bilo nikoli zamenjano je že imel enkrat zamenjano olje. Že ko sem odvil čep in spustil olje ven je bilo preveč lepo...na koncu sem ugotovil da je bilo zamenjano 5let in 60kkm nazaj na pooblaščencu :)

Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: 5er

@etore  kolk kilometrov pa ima ta 218d, ki ste ji menjali olje v avt. menjalniku? in na koliko km ti priporočaš menjavo za te aisin menjalnike ?
   aja pa še to, ta menjalnik naj nebi imel filtra oz se ne menja, menja se samo olje v menjalniku...

sem pa dobil podobno info od bmw makome in od kokalj-a da se olje v menjalniku po navodilih tovarne ne menja, oni pa svetujejo tak poseg po potrebi oz med 150-200 k km

@ MIHOLD , ti praviš da bi bilo bolje zamenjat olje vsakih 60k km?

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

120000km ima. Sam bi ga zamenju tako kot pravi mihold vsakih 60 ali 90 tisoc... to je nekoliko prej kot pri zf to pa zaradi tega ker je manj olja 5.5 vs 8.5L in en je brez filtra en z filtrom... zadnjic sem narobe napisal ker sem razmislju druge stvari...

Fora je v tem da tej isti menjalniku so v veliko toyotah in lexusih in tam je predpisan interval in na teh dveh znamkah imajo ti menjalniki tudi filter olja... torej je bmw 2x ustrelil mimo. Tako z filtrom kot z kao ne potrebno menjavo olja...
Prikaži več možnosti
    • MG in bmw330cd uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 063

Bmw je vedno bolj naravnan za prve lastnike, ki kupijo avto za z max 3 leta in v tem casu naklepajo kilometre. V tem casu morajo biti pa stroski vzdrzevanja cim nizji. Zato pa tudi ni predpisanega intervala.
Prikaži več možnosti

Mstyle
Mstyle

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: BMW 320dA E91 facelift

Ne vem, pomoje je pa stvar dogovora tudi na pooblaščencih. Moj BMW kateri je bil do mojega lastništva vedno servisiran samo na pooblaščencu in sem bil smrtno prepričan

da olje v menjalniku ni bilo nikoli zamenjano je že imel enkrat zamenjano olje. Že ko sem odvil čep in spustil olje ven je bilo preveč lepo...na koncu sem ugotovil da je bilo zamenjano 5let in 60kkm nazaj na pooblaščencu :)

sej veš, kako je pri meni.....:)    motor cca. 340.000, menjalnika ima 410.000, olje menjano pri 170.000

BMW Power - vse ostalo so samo prevozna sredstva!
Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 373
  • Avtomobil: BMW e91

In kako naj bi se slišala veriga!??
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 769
  • Avtomobil: 218d AT, M2

In kako naj bi se slišala veriga!??

tktktktktktktktktktktktktktktktktktktktktktktktkt... :)

Prikaži več možnosti
    • sash, jocker, mihaing in 2 ostalim je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Mariborcani. A je res da baje pri vas menjujete verige za 350€ na n47 motorjih? Ker mi je stranka pokazala sms enga mehanika da mu naredi da 350€ ampak je rekela da mu ne zaupa ker za toliko se ne kupi niti materiala...
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 468
  • Avtomobil: Mašina

To dela tudi en tam zelo blizu tebe prakticno samo preko ceste za tak denar :)
Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 735
  • Avtomobil: BMW F31 M

Potem greš pa čez 40k km na novo menjavo, če maš srečo da ne vtrga prej.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.