Skoči na vsebino

Kje kupit nogavice iz 100% bombaža?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
63 odgovorov v temi
bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 280
  • Avtomobil: E30 318IS

OK :D

Jaz sem zraven....

Prikaži več možnosti
    • Mrcina je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 207
  • Avtomobil: avtomatik

@Jerry: tudi jaz sem precej izbirčen, kar se tiče nogavic. Trenutno sem najboljše nogavice kupil v Galileo-vih trgovinah.

Je pa seveda pogoj, da so tudi čevlji na nivoju. Priporočam CAT :ok.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 882
  • Avtomobil: BMW logicno

Kaki internet linki ???

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 664
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

@Jerry: tudi jaz sem precej izbirčen, kar se tiče nogavic. Trenutno sem najboljše nogavice kupil v Galileo-vih trgovinah.

Je pa seveda pogoj, da so tudi čevlji na nivoju. Priporočam CAT :ok.

LP A.

So omenjene nogavice iz 100% bombaža?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 096
  • Avtomobil: Rog

Kje v Kočevju je ta trgovina?
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 953
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Kje v Kočevju je ta trgovina?

Če greš iz Kočevja, proti Petrini (Hrvaški), na koncu mesta, za Tušem, na semaforju zaviješ levo (trgovino že vidiš) in nato na prvem križišču levo in si tam... Ali pa parkiraš pred Tušem in se sprehodiš peš 100m. 

LP

Prikaži več možnosti
    • rx88 je všeč

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 131
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Čevlji so tako predpogoj, buy geox :)

Po parih kilometrih, mesecih pa začneš računat, če boš doma do dežja al ne...

Prikaži več možnosti

Thomson
Thomson
  • Uporabnik
  • Sporočil: 52
  • Avtomobil: šajtrga

Obstaja kaka finta proti prekomernemu potenju nog, razen kvalitetnih nogavic in primerne higiene? Za tiste, ki nosimo službene čevlje - zaprte in celo visoke tudi poleti. 

Sem pa npr., samo kot zanimivost, do sedaj v življenju našel ene Salomonove nizke čevlje, kateri so kot vliti za moje nege, stopala nič ne trpijo, pa še fino dihajo in jih lahko nosim tako pozimi kot poleti brez prekomernega potenja. To so neki nizkocenovni, mislim da sem jih v Sportsdirect, al kaj je že ta trgovina, kupil za 45 € v akciji, na normalne vezalke in so mi super. V službi žal ne morem zbirat in moram nosit isti šrot kot vsi ostali  :damn

Prikaži več možnosti

rx88
rx88
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25

Če greš iz Kočevja, proti Petrini (Hrvaški), na koncu mesta, za Tušem, na semaforju zaviješ levo (trgovino že vidiš) in nato na prvem križišču levo in si tam... Ali pa parkiraš pred Tušem in se sprehodiš peš 100m. 

LP

https://www.itis.si/...ersocks?4600758

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 121
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Obstaja kaka finta proti prekomernemu potenju nog, razen kvalitetnih nogavic in primerne higiene? Za tiste, ki nosimo službene čevlje - zaprte in celo visoke tudi poleti.

Sem pa npr., samo kot zanimivost, do sedaj v življenju našel ene Salomonove nizke čevlje, kateri so kot vliti za moje nege, stopala nič ne trpijo, pa še fino dihajo in jih lahko nosim tako pozimi kot poleti brez prekomernega potenja. To so neki nizkocenovni, mislim da sem jih v Sportsdirect, al kaj je že ta trgovina, kupil za 45 € v akciji, na normalne vezalke in so mi super. V službi žal ne morem zbirat in moram nosit isti šrot kot vsi ostali :damn

V deichmanu prodajajo neke vložke spodaj so modre ali sive barve in gumjasti zgoraj so crne ali bele barve in iz neke tkanine, 3 pari cca 5 e

P. S. Tko to zgleda

Pripete slike za predogled

• IMG_20200121_113915.jpg

Urejal jastreb, 21.01.2020, 11:41.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 298
  • Avtomobil: E91 LCI

Nogavice 100% bombaža ne obstajajo, ker če bi jih kdo imel/nosil bi videl, da so neuporabne. Vse imajo najmanj 3% elastana, drugače ne obstanejo na nogi. Jaz sem za vzorec dobil en par nogavic iz bambusa, brez barvil (so umazano bele oziroma skoraj rjavkaste), brez elastana, najbolj naravno kar je možno ampak jih ni mogoče nositi. Po parih urah se raztegnejo začnejo uhajati s stopala. Nosil sem jih samo enkrat, pa še takrat sem jih po mojem predčasno menjal. Tako tudi če oglašujejo 100% bombaž, verjetno niso... 

Pletilstvo petra poznam osebno, imajo trgovino v Celju za City centrom. Imajo vrhunske nogavice za vsakodnevno uporabo in namenske nogavice (kompresijske z nevem kakšnimi certifikati, športne, ...)

Osebno poznam tudi proizvajalce nogavic Calze iz Šempetra. Je družinsko podjetje, se precej ukvarjajo s čim bolj naravnimi nogavicami. Imajo recimo nogavice iz konoplje in bambusa. 

Calze najlažje najdete na kakšnih kmečkih sejmih, recimo kmetijski sejem komenda, potem je v okolici LJ še kakšen sejem v Lukovici, sejmov je ogromno, skoraj vsak dan so na terenu. Pa tudi ugodni so, proti kakšnimi kitajskimi iz H&M in podobno so vrhunski. Cenik je zelo preprost 5€ za 3 pare ali 10 € za 7 parov. Verjetno jih je možno naročiti preko telefona ali na domu, pa še ogledali si boste lahko kako letijo štumfi iz strojev v garaži.

Oboje poznam zelo dobro in garantiram zadovoljstvo. 

@Jerry če ti monotone barve ne ustrezajo (sive, črne, modre, ...) je Calze zate jackpot. Izdelujejo večinoma pisane nogavice, imajo tudi modre, črne, ampak zgolj za vzorec, ker se pisane prodajajo 5x bolj. 

Urejal J9320, 21.01.2020, 11:56.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A Calze pa spletne strani nimajo?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

A Calze pa spletne strani nimajo?

Žal ne, so bolj old school.  :napaka

Lahko priskrbim telefonsko, ampak ne vem kdo bi kupil, če ne vidi.  :confused

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jih bom na kakem sejmu ujel pa je.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 882
  • Avtomobil: BMW logicno

Se pravi tako zadaj, da tudi na FB nobene slike nič ???   Sam iščem debele zimske , številko 45 samo sorazmerno nizke malo nad gležnjem največ še 5 cm, nikakor pa onih, do kolen, če kdo ve, kje dobiti ......

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Jap, se kmečki sejmi obnesejo, dosežejo ogromno ljudi in zato ni ravno interesa o spletni prodaji. Pa tudi recimo vsaka serija nogavic je pri njih malo drugačna, ker je vse pisano je dejansko vsaka serija unikatna. Razen enobarvni, nimaš kaj falit vzorca.  :laugh Potem je težko prodajat različne nogavice, če jih stranka ne vidi, da bi pa za vsako serijo objavljal nove slike na spletni strani je pa tudi malo preveč. 

Tu sem recimo jaz videl problem, ko sem študiral kako bi prodajal. Potem se še zatakne pri delovni sili, ker sta samo dva, sejmi in delo na strojih sta dva malo več kot full time job.

Se pravi tako zadaj, da tudi na FB nobene slike nič ???   Sam iščem debele zimske , številko 45 samo sorazmerno nizke malo nad gležnjem največ še 5 cm, nikakor pa onih, do kolen, če kdo ve, kje dobiti ......

To bi mogoče lahko pomagalo pletilstvo petra v Celju. Če nimajo pa za primerno ceno tudi naredijo po naročilu. 

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 990
  • Avtomobil: 2Fast4You

Ma Zdenc tudi takšne. 040/749-847 pokličite pa se dogovorite. Smo pa osebki iz njegove klike dnevno po celi Sloveniji in ni problem kakšna dostava.

Jaz ter moja družina zadnje desetletje nosimo samo Calze pa je top shit.
Imam tudi nekaj starih slik, ali lahko naložim direktno iz Google slik?

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • MG in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na PM sem dobil še eno priporočilo za Pletilstvo Petra, bom nalepil kar tule, ker bo verjetno še komu prav prišlo - citiram:

pošiljam link prodajalne: Pletilstvo PETRA:

https://www.najnogav...y=058&results=4

Art., ki je podoben Polzelinemu -art 1311, je tu art. 058.

Razlika z artiklom Polzela art. 1311:

- materialna sestava:

art. 1311-POLZELA deklarairan kot 100% bombaž

art. 058 -PLETILSTVO PETRA deklariran: 90 % bombaž; 6% poliamid; 4% elastan ( za boljšo oprijemljivost nogavice)

- da je v art. 058 česan bombaž, ne pa merceriziran – merceriziran b. deluje na otip nekoliko bolj hladno in malo se posveti

- art. 058 ima komforni rob, ki ne stiska; Polzelin art. ima RIP (rebrast rob), ki je manj udoben in se ponavadi zaje v kožo - odvisno od občutljivosti nog

- art 058 je možno dobiti tudi v velikosti 47-48

Očitna pa je tudi razlika v ceni:

Polzela art. 1311 – 6,00 eur (tako na spletu): https://www.polzela....category/moski/

Pletilstvo Petra: 2,50 eur/par v akciji 5 kom. skupaj 12, 50 eur v njihovi prodajalni v Celju in na sejmu, v centru mesta do konca leta; na spletu pa je cena višja, in sicer 2,70 eur/kom.

Pri Pletilstvu PETRA je mogoče nogavice tudi naročiti, saj imajo v razliko od Polzele svojo lastno proizvodnjo- torej tudi z merceriziranim bombažem po želji;

minimalna količina za naročilo = 100 parov, vendar se lahko znotraj te količine/ v okviru ene barve izdela več stevilk.

Cena/par pa ostaja enaka.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 922
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Pletilstvo Petra Celje https://www.najnogavice.com

Jerry vidis ko me nisi poslusal ze na zacetku posta....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry vidis ko me nisi poslusal ze na zacetku posta....

Pa res, se opravičujem. Sem prebral tvoj post ampak ker sem omejen s časom se žal ne morem vozit tako daleč, to bi prišlo v poštev kvečjemu če nikjer nebi našel bombažnih nogavic, pa se je izkazalo da le niso tako redke kot sem mislil. Meni sicer ni problem skočit kamorkoli v Sloveniji, ampak pridejo obdobja ko moram bit blizu doma in trenutno sem v enem od takih. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.