Skoči na vsebino

Prva alternativa - nov servis v Ljubljani

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
61 odgovorov v temi
Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 188

Super so, edino mene moti to da me je vedno kasneje klicala ženska za anketo o servisu.
Ok, vprašajte prvič ni problema rečem ocena 10 sem zadovoljen, ne pa težit za vsak servis...

Anketa po servisu je za sprejemnika zelo pomembna saj mu predstavlja določen procent stimulacije poleg ostalih dodatkov, ki jih dobi. Pri nas je tako, da če imaš v povprečju ankete nad 90% učinkovitosti dobiš dodatno stimulacijo. Je tudi pokazatelj kako stoji servis z storitvijo in kakšen odnos je na servisu. Tako, da kr veselo izpolnjujte.
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: F10 3.0d

Že imajo tako poceni material, da se jim splača. Ne verjamem, da bi šli stranke pridobivat na nemogočo ceno. Ker stranke, ki pridejo zaradi neke cene, bojo tam toliko časa, dokler bo taka cena. Ko bo višja, grejo drugam, servisov je še pa još. Imaš vsaj narejeno za poceni denar.

Urejal dd1307, 27.05.2021, 14:53.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 361
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tako poceni da je že sumljiva storitev, važno da se židom kot Joda zdi poštena cena.

... ti si pa butl.... kje sem napisal, da je poštena cena

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 669
  • Avtomobil: BMW

Dajmo še nekaj razčistiti,  delajo tudi garancijska, popravila, uveljavljajo pri čudnih napakah tudi kulance pri proizvajalcu, ali izključno vse samo samoplačniško, kar pač je ? 

Nadgrajujejo tudi firmware , imajo za to podporo principala ali ? 

Super je sicer, da je čim več konkurence, ker več, ko jo je, postajajo vsi boljši !

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 790
  • Avtomobil: V8

oni plačajo 3€ netto 1L olja.

Torej? Sam sebe negiraš. Se jim splača menjat olje in filter za 70e?
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 010
  • Avtomobil: F10

Kako ste eni smešni, mi prve obiske delamo s konkretnim minusom zato, da 30% strank potem hodi redno k nam. To delas zato, ker je to cenejo od tiskanih in ostalih oglasov dokler se ne siri glas sam od sebe od ust do ust.
To je to.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 695
  • Avtomobil: e24 635csi

Hay!

... tolk je cena "pod kozolcem"

z računo in vpisom so pa cene malo drugače... evo pri nas če kupiš original.... original 5l olja z filtrom z 30% popustom in računom pride70€, zavorna original z 50% popustom dobrih 12€...

lp

joda

Pri nas je liter originalnega BMW olja (LL04 5W30 8eur z DDVjem). To je prodajna cena z všteto maržo

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 183

5.5 litra olja je 20€ z DDV nabavna , 12€ je filter z DDV nabavna , 11€ je vpis v bazo BMW(9€+DDV stane vpis) smo na 43€ do 70€ imamo še 27, od katerih je še 5€ ddv, torej je razlike RVC  22€, s temi 22€ moraš pokrit sprejemnika, mehanika, elektriko, orodje, morebitni najem, vzdrževanje delavnice saj se hecaš ane? :rofl Mehanik/sprejemnik pa v tisti regiji stane bruto vsaj 11€ na uro če ima 1000neto plače (brez da gre na bolniško ali dopust, če vključiš še to zraven pridemo že na 14€ bruto na uro, če računaš, da niti pod razno ne prodaš vseh ur, k večjemu tam 60-65% pa postane delavec vedno dražji , tja do realnih 18€ na oddelano prodano uro. Če je bilo dela samo pol ure za sprejemnika in mehanika je to 18x2 = 36€  

Zdej pa ti meni napiši, se splača? si si probal? :) oz.  lahko utemeljeno negiraš mojo zapisano matematiko?

Prikaži več možnosti

Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 626
  • Avtomobil: Ni BMW

Isto zadevo z akcijskimi cenami je imel KMAG, vsak mesec za določeno znamko servis olja (olje, filter olja in delo) za mislim da tudi okoli 60€, čista bula.

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 313
  • Avtomobil: E30 318IS

Kot je rekel @Mihold, to je lahko akcijska cena za pridobivanje strank. Ker dolgoročno to ni finančno vzdržno...Ko bodo vračunali amortizacijo /najemnino stavbe, orodja, izobraževanja mehanikov in ostale stroške, bo ta cena bolj proti 150 kot 70 eur...Pomoje so samo želeli pobrati stranke Wallisu...

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 835
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Več strank več problemov, nase bodo navlekli največje drekače ,kateri se bodo potem ob nekem zapleten rebusu ,ki bo stal 500eu naredili kontra reklamo, kako oni lupijo ljudi, čeprav so mu verjetno ugodno in kvalitetno rešili zadevo. Zelo pomembno je kakšne imaš stranke in ne samo koliko jih imaš.Jaz jim želim vse dobro še naprej.

Urejal voodoo child, 27.05.2021, 19:49.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 049

Isto zadevo z akcijskimi cenami je imel KMAG, vsak mesec za določeno znamko servis olja (olje, filter olja in delo) za mislim da tudi okoli 60€, čista bula.

Tukaj je bila poanta, da ko pripelješ avto na servis zamenjat samo to, se potem najdejo še kakšne zavore, brisalci, filter...

Seveda mora biti ugodno, in nekaj potem ostane, ko je enkrat račun 250€..

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 173
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Ti je mihold lepo napisal. Za 70€ z ddv ni racunice.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 010
  • Avtomobil: F10

Glede na to, da je to njihova ze druga PE ze vedo kaj delajo ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 695
  • Avtomobil: e24 635csi

5.5 litra olja je 20€ z DDV nabavna , 12€ je filter z DDV nabavna , 11€ je vpis v bazo BMW(9€+DDV stane vpis) smo na 43€ do 70€ imamo še 27, od katerih je še 5€ ddv, torej je razlike RVC  22€, s temi 22€ moraš pokrit sprejemnika, mehanika, elektriko, orodje, morebitni najem, vzdrževanje delavnice saj se hecaš ane? :rofl Mehanik/sprejemnik pa v tisti regiji stane bruto vsaj 11€ na uro če ima 1000neto plače (brez da gre na bolniško ali dopust, če vključiš še to zraven pridemo že na 14€ bruto na uro, če računaš, da niti pod razno ne prodaš vseh ur, k večjemu tam 60-65% pa postane delavec vedno dražji , tja do realnih 18€ na oddelano prodano uro. Če je bilo dela samo pol ure za sprejemnika in mehanika je to 18x2 = 36€  

Zdej pa ti meni napiši, se splača? si si probal? :) oz.  lahko utemeljeno negiraš mojo zapisano matematiko?

Vse fino in fajn. Ampak bo treba vzet v zakup da ne delajo samo menjavo filtrov in olja. Naredijo najbrž tudi kake večje posege

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Vse fino in fajn. Ampak bo treba vzet v zakup da ne delajo samo menjavo filtrov in olja. Naredijo najbrž tudi kake večje posege

... seveda jih, ampak lahko greš samo na menjavo olja in filtra, ostalo oa drugam.... saj če pogledaš koliko so računali menjavo zavorne (28€) kar naredijo usput pri menjavi olja je cena že bolj servisu primerna...

... je pa kot sem že napisal 70€ za to o čemer je govora đabe in so po moji računici v minisu... je pa to idealna prilika za vse tiste, ki morate na oljni servis, jer ceneje z vpisom tega ne boste dobili nikjer drugje....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 231
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Jaz pa mislim da je za stranko danes najtežje dobit servis v katerega lahko zaupaš. Najbolj grozno je to ko pelješ avto na servis ga moraš tam pustit in pol se avto čudežno kvari in se hodi nazaj. NA lagerju kar nekaj zgodb takih po katerih zgubš zaupanje v serviserje saj dobiš občutek da vse deluje na goljufiji.

Že to da se vedno sprašuje kje je dober servis je zaskrbljujoče, Tako da imam občutek da fanje v tem servisu lovijo stranke na nizke cene, da jih pridobijo pol kasnej bo pa vedno dražje. 

Prikaži več možnosti
    • arijan90 je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... itak, da bo slej ko orej dražje... jaz bi rekel, da livijo na oljni servis, jar se pri tej ceni splača 95% lasnikom bmw in ko bodo enkrat tam in če bodo zadovljni bodo pri njih opravljalu tudi druge storitve in nabavljali original nadomestne fele, cene so pa ori vseh teh servisih tam tam... pa čiščenje oblog in polnjenje klim je nezahtevno opravilo, ki se lahko ob servisu dodatno naredi in prinese dodaten taslužek brez velikega vložka...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 395
  • Avtomobil: star Bmw

Vi. g.joda imate bmw servis, da se tako spoznate na cene?
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 536
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Kvantiteta pred kvaliteto. Tak servis na dolgi rok na pije vode. Ali se gredo reklamiranje in pridobivanje strank ali pa nagajanje drugim servisem. Seveda na kratek rok. Navlekli si bodo "sitne" stranke, ki jim gre samo za ceno in bodo imeli v prihodnje težave, ker z 70€/servis na dolgi rok ne bodo mogli delovati in "živeti".  Že davno sem zaključil s takšnim razmišljanjem in poslovnim načrtom, ki je enostavno zgrešen.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.