Skoči na vsebino

Tresenje pri zaviranju na F11

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 678
  • Avtomobil: Božje vozilo

Da ne bo podobno kot pri E39, vse tehnično zelo dovršeno, zavore pa pač tresejo, menjaš, kmalu spet... :napaka

Pa jaz res ne vem kaj vi delate z avtomobili, da vam tresejo diski? Pomoje vam sploh ne tresejo diski ampak luft na podvozju, menjajte to in težave bodo rešene. Diski zelo redko tresejo. :ok

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 233
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Sem imel e39 in mi je bil zakon avto, samo tam je bilo vedno nekaj. Ali je treslo volan ali pa zavore
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 221
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Nic ne delamo, lepo furamo in zelo drago vzdrzujemo :ok
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 612
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Skoraj vedno so krivi diski, da trese. Jst dam original vedno, pa je potem ok. Seveda mora bit tud podvozje bp. Ce mas luft podvozju ti zarai tega lahko skrivi diske. Lahko so skrivljeni samo zadnji diski pa trese. Res pa da ce trese ze pri 70 000 km je to prehitro. Moj f10 ma zdaj 110 000 pa ni sledu o tresenju.
Prikaži več možnosti

Sani
Sani
  • Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: Bmw

[quote name="miho1" post="3079859" timestamp="1578213933"]Skoraj vedno so krivi diski, da trese. Jst dam original vedno, pa je potem ok. Seveda mora bit tud podvozje bp. Ce mas luft podvozju ti zarai tega lahko skrivi diske. Lahko so skrivljeni samo zadnji diski pa trese. Res pa da ce trese ze pri 70 000 km je to prehitro. Moj f10 ma zdaj 110 000 pa ni sledu o tresenju.[/quot
Dvakrat skrivljeni diski ATE ,podvozje pregledano veckrat brez luftov.. Sem od nekaterih mehanikov slisal da samo org dela brez problemov.
Prikaži več možnosti

Tma
Tma

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 119
  • Avtomobil: F11

Skoraj vedno so krivi diski, da trese. Jst dam original vedno, pa je potem ok. Seveda mora bit tud podvozje bp. Ce mas luft podvozju ti zarai tega lahko skrivi diske. Lahko so skrivljeni samo zadnji diski pa trese. Res pa da ce trese ze pri 70 000 km je to prehitro. Moj f10 ma zdaj 110 000 pa ni sledu o tresenju.

Moj ima skoraj 300 000 pa nič ne trese. Imam pa dva kompleta pnevmatih na original feltnah (enakih). Eno poletje so zavore malenkost tresle pri hudem zaviranju na 100km/h.

Nato sem dal zimske gume gor in je tresenje izginilo. Vulkanizerja sem opozoril - je gumo na feltni zavrtel (centrirana je bila na 100%) in smo jo dali odzadaj in tresenja ni več...

Samo kot opcija da je lahko tudi kaj na kolesih in da potem trese...

LP, Tomi

Prikaži več možnosti

Sani
Sani
  • Uporabnik

Dvakrat skrivljeni diski ATE, podvozje veckrat pregledano brez luftov, po tem lahko sklepas da je do diskov problem.Nekateri mehaniki striktno predlagajo orginal vsaj sprednje. Lp
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 828

Živjo,

danes sem ene parkrat zaviral na polno in pri takem zaviranju nič ne trese, tudi na splošno če bolj na hard zaviram je ok... Samo, ko se počasi ustavljam se čutijo vibracije...

Ne vem a je vedno tako ko so diski v k.... ali iščemo še kje drugje..

Sem pa preveril diske (vizualno) z obeh strani  in so na zadnji na obeh straneh brez roba, sprednji pa na zunajni strani malenkost pobrani...

lp

Prikaži več možnosti

Sani
Sani
  • Uporabnik

Živjo,
danes sem ene parkrat zaviral na polno in pri takem zaviranju nič ne trese, tudi na splošno če bolj na hard zaviram je ok... Samo, ko se počasi ustavljam se čutijo vibracije...
Ne vem a je vedno tako ko so diski v k.... ali iščemo še kje drugje..

Sem pa preveril diske (vizualno) z obeh strani  in so na zadnji na obeh straneh brez roba, sprednji pa na zunajni strani malenkost pobrani...

lp

Zivjo si kaj resil glede tresenja? Lp
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zdravo,

še nič....

Razmišljam da bi najprej zamenjal ploščice, ker so še cca 8k do menjave po board comp. Potem pa dalje.. In pa seveda prej pregled podvozja...

Diski 99% ne morejo biti zviti, so praktično celi in pa original... Poleg tega vozim avto samo jaz in jih nisem pregrel..

Je pa zanimivo, da enkrat trese enkrat pa ne... in pa da niti ni veliko vibracij na volanu...

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 203
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

3x močno zaviraj od 100 do 20km/h, ne smeš se ustavit, potem pa normalno pelji naprej, da se zavore ohladijo. Tako boš naredil da ima površina diska enako trenje povsod.

Če greš gledat disk je po vsej verjetnosti lisast, in to trese potem. Površina diska mora biti rahlo modrikasta, to je naparjen material iz ploščice in taki diski so idealni.

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Živjo,

diski se svetijo in niso nič lisasti imajo min. roba praktično nič.. Res je pa da so zadnji diski lisasti... Samo to najbrž ne vpliva na tresenje spredaj?

Sedaj sem samo enkrat na polno zaviral na AC... bom pa sedaj malo večkrat da vidim če kaj pomaga..

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 160
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

menjaj puše na velikih rokah spredaj

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ti pripeljem ;)

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 155
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Pri 70kkm fuč puše? :confused

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ne vem diski,puše.. bo potrebno vse pogledati... pol avta :)

lp

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.