Skoči na vsebino

Pekoč in smrdeč izpuh 2007 E91 318d M47

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
51 odgovorov v temi
tovi
tovi
  • Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Avtomobil: 318d e91

Tako kot v naslovu. Avto ne kuri olja, ne kadi, ne žre vode, ne spušča čudnih zvokov, vožen relacijske vožnje ampak smrdi da te kar oči pečejo, ko se sprehodiš okoli prižganega avta. Kilometrov je približno 265k. So imele vse e90/91 že dpf? Se komu sanja zakaj avto tako smrdi? Mel že kdo isti problem? Če pa je kdo v nakupu poceni, zanesljive, slovenske e91 dizla me pa tudi lahko kontaktira  :ok2

Lp

Urejal tovi, 10.01.2020, 09:49.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 420
  • Avtomobil: Mašina

Slikaj izpuh :)
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 120
  • Avtomobil: OPC

Poceni in zanesljiva, vendar nevem kaj je narobe xD

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

tovi
tovi
  • Uporabnik

Poceni in zanesljiva, vendar nevem kaj je narobe xD

To se zrihta in je avto top  :-D  Sicer pa avto dela v nulo

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 235
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Ženin 2007 123hp 318d ima dpf, sigurno ga ima ta tud. Vožen na relacije, vse ok. Samo kakšni termostati ne delajo, kakšen senzor heca pa ni regeneracije
Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 299

To moj isto M47, DPF je menda še not. :) Pa nič ne žre olja in hladilne, edino DPF vprašanje v kakšnem stanju je.

Prikaži več možnosti
    • tovi je všeč

tovi
tovi
  • Uporabnik

Ženin 2007 123hp 318d ima dpf, sigurno ga ima ta tud. Vožen na relacije, vse ok. Samo kakšni termostati ne delajo, kakšen senzor heca pa ni regeneracije

To, da termostati niso delali sem ugotovil takoj, ko sem avto kupil in sem jih takoj zamenjal.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem pa ga pelji do nekoga da ga priklopi in pogleda kaj ga matra
Prikaži več možnosti

tovi
tovi
  • Uporabnik

Potem pa ga pelji do nekoga da ga priklopi in pogleda kaj ga matra

Tester nič ne pokaže.. Zato sprašujem, če je kdo imel isti problem in, če mu je to uspelo zrihtati  

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 768
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Po čemu pa naj bi smrdelo? Predvidevam, da močan vonj plinov iz izpuha ali kaj drugega?

Je vonj prisoten že od nakupa ali se je začelo dogajati pred časom?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 624
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Injektorje ocisti/daj ocistit. Kot prvi (in najcenejsi) ukrep ti svetujem menjavo naftnega filtra in en liter antigrippante 25 v tank.

Prikaži več možnosti

tovi
tovi
  • Uporabnik

Injektorje ocisti/daj ocistit. Kot prvi (in najcenejsi) ukrep ti svetujem menjavo naftnega filtra in en liter antigrippante 25 v tank.

Naftni filter je bil zamenjan ob zadnjem servisu in tudi čistilo sem vlil original od VW.. Problem je bil že prej prisoten in še vedno smrdi 

Po čemu pa naj bi smrdelo? Predvidevam, da močan vonj plinov iz izpuha ali kaj drugega?

Je vonj prisoten že od nakupa ali se je začelo dogajati pred časom?

Lp, Samo

Že od nakupa je prisoten vonj ampak ne tako močno.. Smrdi po izpušnih plinih

Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Predlagam ti prisilno regeneracijo
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 249

Ce malo vohate avte ali pa ce ste bolj obcutljivi, je meni najbolj smrdi ravno od bmw-ja, in ja tudi meni 'smrdi' pri moji 318d, ko je avto hladen oz se segreva, potem veliko manj.
Prikaži več možnosti

tovi
tovi
  • Uporabnik

Predlagam ti prisilno regeneracijo

Smo probali - brez učinka..
Prikaži več možnosti

tovi
tovi
  • Uporabnik

Ce malo vohate avte ali pa ce ste bolj obcutljivi, je meni najbolj smrdi ravno od bmw-ja, in ja tudi meni 'smrdi' pri moji 318d, ko je avto hladen oz se segreva, potem veliko manj.

Mogoče te M47 motorji nadpovprečno smrdijo ampak pri mojem ne morem imeti šip odprtih pri prižganem avtu, ker od zunaj toliko smrdi notri, da se začneš dušiti  :crazy

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67 677
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tovi, za začetek slikaj izpuh, kot ti je Mihold svetoval. Največji mojster za dizle na BMW forumu ti ponuja pomoč oziroma nasvet, izkoristi jo, dokler ponudba velja.

Everyone is gifted, some open the package sooner!

Prikaži več možnosti

Benyy
Benyy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 129
  • Avtomobil: E90 318D & E39 530D

Jaz sem imel na E90 M47 motorju počen DPF in je isto smrdelo. Poleti nisem mogel imeti spuščenih šip, če je avto stal oziroma nisem sploh zdržal v bližini avtomobila, ker me je kar peklo v nosu :-D. Najhuje je bilo ko je začel delati regeneracijo, takrat je pa začelo smrdeti tudi med vožnjo. Vse E90 z M47 motorjem sicer niso imele DPF filtra. Če ga tvoj ima mislim, da prepoznaš po izpuhu. Če je izpuh raven potem ima DPF, če pa je obrnjen navzdol pa nima DPFja.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

2007 so imele že vse dpf, 2005 in 2006 pa nekatere ne nekatere pa ja. Odvisno od trga
Prikaži več možnosti
    • tovi je všeč

tovi
tovi
  • Uporabnik

Slikaj izpuh :)

Tovi, za začetek slikaj izpuh, kot ti je Mihold svetoval. Največji mojster za dizle na BMW forumu ti ponuja pomoč oziroma nasvet, izkoristi jo, dokler ponudba velja.

Nisem še imel šanse slikati ker se moja potika z njim naokoli. Danes, ko ga srečam slikam. Lahko pa že kar povem, da izpuh ni čist, kot bi moral biti pri delujočem dpf-ju. 

Jaz sem imel na E90 M47 motorju počen DPF in je isto smrdelo. Poleti nisem mogel imeti spuščenih šip, če je avto stal oziroma nisem sploh zdržal v bližini avtomobila, ker me je kar peklo v nosu :-D. Najhuje je bilo ko je začel delati regeneracijo, takrat je pa začelo smrdeti tudi med vožnjo. Vse E90 z M47 motorjem sicer niso imele DPF filtra. Če ga tvoj ima mislim, da prepoznaš po izpuhu. Če je izpuh raven potem ima DPF, če pa je obrnjen navzdol pa nima DPFja.

Isto smrdi pri meni, grozaa  :laugh  Izpuh je raven se pravi, da bi moral imeti dpf. V delavnici so mi sprožili prisilno regeneracijo tako, da sklepam, da ni bil odstranjen DPF? Upam, da je mehanik pogledal, če je ta zadeva sploh tam preden je delal naprej?  :confused

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.