Skoči na vsebino

K: MB Viano ali Vito do 12.000 eur

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 006
  • Avtomobil: 1977 e21/320, ex-E30M3

Spomladi imam namen kupit Mercedes Viano ali Vito. Će pozna kdo koga, ve kdo katerega iz avto.neta da je res vreden nakupa  ali pa je tu kateri forumaš, ki se bo mogoče odločil za prodajo me prosim kontaktirajte v privat ali pa mobitel 041625699 Miha!

Kombi bo namenjen kot osebno vozilo in tudi kampiranje, 4x4 pogon je dobrodošel  :ok

Napisal bom moje top želje seveda pa se bom prilagodil saj vem, da pri nas je težko najti takšno varianto;

-Viano ambiente

-kratka verzija

-136-163hp (najraje 150hp)

-avtomatik

-4x4 

-6sedežev +miza

-klima itak

-strešno okno

-ohranjena notranjost

-barva vozila m ni tako pomembna...

-kamp oprema dobrodošla (marco polo varianta)...-tenda

PS: Mi lahko še kateri pove koliko bi me prišle vse dajatve recimo, da ga uvozim in je vrednost vozila 10000eur, euro 4motor, 150hp?? 

Hvala za pomoč  :beer

Pripete slike za predogled

• MERCEDES-BENZ-VIANO-00.jpg
  • MercedesViano0604Int(2)_794_529_70.jpg
  • Mercedes-Benz_Viano_Kompakt_CDI_3.0_V6_BlueEFFICIENCY_Ambiente_Edition_(W_639,_Facelift)_–_Heckansicht,_13._Februar_2011,_Mettmann.jpg
  • c7c5ab3d142b53fa940b7180d1f1a62e.jpg
  • MercVianoInt_794_529_70.jpg
Before I got:mznak........"IT WAS ALL A DREAM, I USED TO READ WORD UP MAGAZINE"
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 159
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Čez cca 14 dni bo na voljo naš (od mati) kratka verzija letnik 2006, ni 4x4, prva lastnica cca 220k km..... Če te interesa ne lahko kontaktirate
Prikaži več možnosti
    • -M- je všeč

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 047
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

vidu kak let nazaj tega od Pocesnkove matere...150hp verzija, 6 gang...super voz !

za marcopolo si pa hudo prekratek ! Dobu bi W638 marco polota, takega ko mam js - @Mihold ma svojga še za prodajo če se prav spomnim, prideš pa z W638 povsod ! Ni važna podlaga.

Urejal croma_man, 17.01.2020, 12:16.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

Mihold je W638 marco polota prodal in se mu že pošteno kolca...išče se marco polo 3.0 V6(pogojno 2.2), če ga ima kdo meni za ponudit lepega W639 lahko v PS. Ampak pravi Marco Polo (ne activity in razni neki približni home made derivati).

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 047
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

maš, @nalim uporabnik če je slučajno tule gor....w639 3.0 v6 originaln polo.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

On je prodal, je bil pa activity, brez kuhnje in hladilnika.
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 090
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Tako je, moj je šel dalje. :)

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

3.0 in 200+ konjev me ne zanima saj sem ga vozil... ce gledam na porabo in registracijo cez celo leto, peljem sem pa po AC itd. isto kot z 150hp"

PocesnkII - zanima me odvisno od stanja in kakšno sliko prosim

Webasto in dvojna drsna vrata so tudi velik + " Najraje bi imel kratkega Vianota zaradi notranjosti ampak, ce nebo druge bo pač Vito.

Jaz osebno sem imel 2001 110cdi Vito in za vozit je bomba, mehansko bp, redni servisi samo, ampak pleh v kurcu in pozimi (sprednji pogon) ne prideš skoraj nikamor z novimi gumami C*.
Zadnji pogon mi je seveda všeč ampak problem je ko so vzadaj lahki in že ko obrneš na blato ali mokro travo ne gre glih. Kakšen nasvet? Razen poln tank, dobre gume in 200kg v kuferanu
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 352
  • Avtomobil: Chevrolet Kalos 1.4

Glede na avto.net bo kar težko trenutno dobiti tak voz.

Nujno MB vito/viano?

Mogoče VW T5?

Urejal Martini Racing, 18.01.2020, 11:12.

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede notranjosti in izgleda pa tudi vem kakšeb voz je mi je ljubši kot VW ampak opcija je tudi. Je pa problem ko je edini potem Multivan, ker drugi imajo sedeže zadnje ko truga"
Pride pa 2006letnik 12.000eur kar je tudi malo huda
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 931
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Glede notranjosti in izgleda pa tudi vem kakšeb voz je mi je ljubši kot VW ampak opcija je tudi. Je pa problem ko je edini potem Multivan, ker drugi imajo sedeže zadnje ko truga"
Pride pa 2006letnik 12.000eur kar je tudi malo huda

Samo Multivan proti Mb Vitu je svetlobna razlika, četudi je Multivan starejši. Jaz imam 2004 T5 2,5 R5 motor...in kar se tiče kvalitete, voznih lastnosti in uporabnosti, je T5 svetlobna leta nad Vitom. Multivan ima že serijsko vse, kar mu srce poželi....tudi izjemno prilagodljive sedeže in mizico in tudi predalnike. Sam ga imam samo za poleti, za vikend vozilo in za kamping. Ima sestavljive in prilagodljive sedeže, ki se spustijo v "posteljo". Je pa tudi cena rabljenih (dobrih) kar visoka. Sam sem dal recimo za 2004 letnik v top stanju 11.500€ lansko leto. Kupil nove gume, montiral Bullbar zadnjo kljuko, naredil obširen servis in to je to. Kupil še blazine za na posteljo, dodatni stranski šotor oz predprostor in par malenkosti za kamping (alu stoli, plastične škatle,...) 

• 20190524_191031.jpg
  • 20190524_191045.jpg
  • 20190623_110039.jpg
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing, -M- in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Borut hvala za mnenje in slike !  Multivan moraš primerjat z Vianotom z isto opremo in ne Vito-tom :student  "  Kot sem rekel osebno mi je lepši Mercedes kar pa ne pomeni, da nebi vzel tudi VW ampak v poštev pride samo Multivan. Torej kaj priporočate ouz. je dobro vedet pri obeh znamkah? Kateri motor, hibe, prednosti, vzdrževanje...??? 4x4?

Dostikrat zaidem tudi v hribe in vikende na pobeg v naravo zato mi je notranjost (recimo miza in vrtljivi sedeži) pomembna.

Še kdo s kakšno sliko, linkom z avto neta, da naprimer avto poznate in lahko priporčate ali pa da se bo kateri v prihodnje prodajal ? :blabla

Se mi pa ne mudi...recimo do maja  je želja nabavit. 

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 333
  • Avtomobil: Citroen AX

Samo Multivan proti Mb Vitu je svetlobna razlika, četudi je Multivan starejši. Jaz imam 2004 T5 2,5 R5 motor...in kar se tiče kvalitete, voznih lastnosti in uporabnosti, je T5 svetlobna leta nad Vitom. Multivan ima že serijsko vse, kar mu srce poželi....tudi izjemno prilagodljive sedeže in mizico in tudi predalnike. Sam ga imam samo za poleti, za vikend vozilo in za kamping. Ima sestavljive in prilagodljive sedeže, ki se spustijo v "posteljo". Je pa tudi cena rabljenih (dobrih) kar visoka. Sam sem dal recimo za 2004 letnik v top stanju 11.500€ lansko leto. Kupil nove gume, montiral Bullbar zadnjo kljuko, naredil obširen servis in to je to. Kupil še blazine za na posteljo, dodatni stranski šotor oz predprostor in par malenkosti za kamping (alu stoli, plastične škatle,...) 

Borut, sem ful vesel, da si zadovoljen z Multivanom. Se spomnim, ko si ga lani kupoval. 

Mi lahko napisas, kaksen sotor imas na zadnji sliki. Nekaj podobnga bi imel tudi sam. 

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

[quote name="miha84" post="3085420" timestamp="1579625265"]Borut, sem ful vesel, da si zadovoljen z Multivanom. Se spomnim, ko si ga lani kupoval.
Mi lahko napisas, kaksen sotor imas na zadnji sliki. Nekaj podobnga bi imel tudi sam.
[/quot

https://www.ideo.si/...sy_32937_BERGER

To je to. Zanimiva uporabna zadeva. Sicer se prvic malo lovis z postavljanjem in lazje je, da sta dva pri postavljanju. Naliv/dezevje zlo dobro drzi in nikjer ne pusca, ce ga seveda prou fiksiras.
Notri imam potem kamp hladilnik, oblacila, obutev itd. Ce je dez, gre notri se mala mizica in dva stola. Spiva pa v avtu. Je fajn za preoblacit, da nisi vsem na ocem.

Kar se Multivana tice,sem zadovoljen. Motor R5 je zakon, kot tudi uporabnost.
Mogoce spomladi se kupim kaksne lepe 18" platisca in dam se zatemniti stekla, ceprav imam roloje na vseh oknih. Se se nisem odlocil, lahko da ga pustim tudi cist original

Urejal Borut30, 21.01.2020, 18:43.

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Borut daj še kako sliko notranjosti pripopaj
Tudi jaz bi ga pustil bolj v original stanju sploh, če se vozis kje bolj offroad ti 18ke glih niso.
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

20190524_191109.jpg
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Borut hvala za mnenje in slike !  Multivan moraš primerjat z Vianotom z isto opremo in ne Vito-tom :student  "  Kot sem rekel osebno mi je lepši Mercedes kar pa ne pomeni, da nebi vzel tudi VW ampak v poštev pride samo Multivan. Torej kaj priporočate ouz. je dobro vedet pri obeh znamkah? Kateri motor, hibe, prednosti, vzdrževanje...??? 4x4?

Dostikrat zaidem tudi v hribe in vikende na pobeg v naravo zato mi je notranjost (recimo miza in vrtljivi sedeži) pomembna.

Še kdo s kakšno sliko, linkom z avto neta, da naprimer avto poznate in lahko priporčate ali pa da se bo kateri v prihodnje prodajal ? :blabla

Se mi pa ne mudi...recimo do maja  je želja nabavit. 

Jaz sem cca eno leto nazaj nabavil od prvega lastnika 2004 Transporterja Shuffle (oprema praktično taka kot pri Caravelli) T5 2.5 174KM 4Motion podaljšanega. Imam ga cca eno leto. trenutno sem pri 320k km. Motor je z eno besedo zakon, zvok petcilinderca je luškan, sploh ko je kombi pod obremenitvijo....kakšno prikolico pelje brez problema.

Če bi še enkrat kupil, bi kupil ravno takega, In ga počasi predelal v tisto za kar bi ga rabil. Jaz ga imam za motokros dirke in mi čisto ustreza. Prostora notri je dovolj za prespat. 

Dodatno sem pod sovozniški namontiral zračni grelec Eberspacher d2, zadeva je funkcionalna in nepogrešljiva! Sicer imam dodatni vodni grelec za potniški(zadnji del) kombija, ampak pač dela samo ko je kombi prižgan......

Hibe: slišal sem naslednje stvari da rade "crknejo": odmična, polgred, pa še nekaj kar si ne morem spomnit trenutno....

[quote name="miha84" post="3085420" timestamp="1579625265"]Borut, sem ful vesel, da si zadovoljen z Multivanom. Se spomnim, ko si ga lani kupoval.
[/quot

https://www.ideo.si/...sy_32937_BERGER

To je to. Zanimiva uporabna zadeva. Sicer se prvic malo lovis z postavljanjem in lazje je, da sta dva pri postavljanju. Naliv/dezevje zlo dobro drzi in nikjer ne pusca, ce ga seveda prou fiksiras.
Notri imam potem kamp hladilnik, oblacila, obutev itd. Ce je dez, gre notri se mala mizica in dva stola. Spiva pa v avtu. Je fajn za preoblacit, da nisi vsem na ocem.

Kar se Multivana tice,sem zadovoljen. Motor R5 je zakon, kot tudi uporabnost.
Mogoce spomladi se kupim kaksne lepe 18" platisca in dam se zatemniti stekla, ceprav imam roloje na vseh oknih. Se se nisem odlocil, lahko da ga pustim tudi cist original

JAz sem dal na svojega 20" platišča z 255 gumami in mu kar dobro pobere moč, ampak zgleda pa ok. je pa kombi znižan na kvalitetnem nastavljivem podvozju seveda...

Slike mojega....

• 0_1.jpg

Urejal Martini Racing, 21.01.2020, 21:57.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Borut daj še kako sliko notranjosti pripopaj
Tudi jaz bi ga pustil bolj v original stanju sploh, če se vozis kje bolj offroad ti 18ke glih niso.

Problem Vianov je, da se težko dobi kratkega, sploh pa v nekakšni normalni ohranjenosti in seveda za normalen denar. Jaz sem pregledal xxx oglasov Vianov in Multivanov in je bilo res težko dobiti takšnega, kot sem si zamislil. Moj budget je bil tam do 12k €, ampak sem imel zahteve podobne tvojim. Na koncu niti nisem gledal letnikov, ker je pri 10+ starem avtu vse drugo bolj pomembno kot to. Vsaj pri tovrstnih vozilih. Tako da sem naletel na sicer kar dokaj starega (2004, brez DPF filtra - kar je prednost), ampak lepo ohranjenega Multivana. Vito je preveč gol (sicer je vedno kar nekaj izbire) in me ni prepričal, recimo Trafic tudi ne, ker je dve ali več stopnic nižje po kvaliteti in opremi, kot recimo VW in Mercedes. 

Kar se motorjev tiče, je best buy pri Mercedesih stari dobri 2.2d z 150KM. Pri T5 Multivanu kej dosti izbire nimaš. Pride v poštev stari dobri R5, katerega eni ljubijo(katerih je sigurno več), drugi sovražijo. Slednji v večini zaradi zgaranih in neservisiranih avtov, ki imajo veliko km, brez pravega vzdrževanja in pa poglavitna zaradi napačnega motornega olja(težave potem pri gredeh). Meni so dobri mehaniki v en glas zatrdili, da je R5 izjemen stroj, ki pa ima tudi svoje slabe trenutke, kot vsi ostali. Seveda, če ga zanemarjaš. In tisti, ki so se kvarili, so se v večini pri Transporterjih, ki so bili delovne mule. Največje težave so povzročile odmične gredi, pol-osovine in pa vodne črpalke. Ampak sama narava in konstrukcija, ter občutek pri R5 je izjemen. Ko ga imaš, ga ne želiš zamenjati z drugim motorjem. Sicer je pa tako, če si skpetičen glede napisanih napak, enostavno zamenjaš vse napisano......vložiš 1000-1500€ in imaš mir za 500k km. Sam nisem šel na to, ker dela odlično, videti je lepo vzdrževan in tudi moja kilometrina na leto bo zelo majhna. Pozimi ga skoraj ne vozim, v njem ne vozim tovora itd.....in je pač le za vikend izlete.

Mb ni imel oz nima nekaj posebnih težav, razen rjavenja in pa nekaterih težav z menjalniki. Za moje pojme se Multivan lepše vozi, je večnamenski in malo večji oz deluje robustnejši. 

Tako na kratko povedano...izbira je tvoja

Urejal Borut30, 22.01.2020, 09:42.

Prikaži več možnosti
    • Martini Racing, miha84 in -M- uporabnikom je všeč to sporočilo

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Priporoča kdo katerega Multivana iz avto.neta?

Z forumašem Pocesnk sva sicer dogovorjena za ogled (mi je poslal slike in mi je vsec vozilo) ampak odkar sem zacel gledat Multivane me je kar zamikalo Seveda se moram prej peljati in videt kar mi bolj leži.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Jaz nobenega. Če gledaš faceliftane t5, se izogni problematičnemu 180KM dizlu....

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.