Skoči na vsebino

K: MB Viano ali Vito do 12.000 eur

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
46 odgovorov v temi
Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 007
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Priporoča kdo katerega Multivana iz avto.neta?

Z forumašem Pocesnk sva sicer dogovorjena za ogled (mi je poslal slike in mi je vsec vozilo) ampak odkar sem zacel gledat Multivane me je kar zamikalo Seveda se moram prej peljati in videt kar mi bolj leži.

Iskreno zaenkrat ni nič pametnega na trgu. Je pa res, da se vsake tok časa pojavi kakšen zanimiv in vreden nakupa. Takrat moraš hitro odreagirati, ker se dobri zelo hitro prodajo. Vem iz lastnih izkušenj. Spomnim se, da se pri dveh cincal in so mi na hitro odšli, no....v vsem slabem je nekaj dobrega in je potem prišel točno takšen, kot sem ga iskal in šel naslednji dan po njega :-D

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 026
  • Avtomobil: ex E30M3, Multivan

Borut bral sem vceraj malo tvojo temo ko si iskal kombi" Malo me čudi, da doben ni pohvalil udobja sedežev niti v Multivanu? Za transporterja vem, da je navaden voz kar se notranjosti tiče ampak kako je tvoje mnenje sedaj ko si prevozil kar nekaj?
In čudi me,da doben ki je na avto.netu do recimo 14.000eur ni okej...
Tako na opis in slike se mi zdijo okej naslednji: 1,2,5,7
Ampak jurja do dva bi moral odšteti realno saj so avti stari 12-16let.
Before I got:mznak........"IT WAS ALL A DREAM, I USED TO READ WORD UP MAGAZINE"
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Pripete slike za predogled

• 20200128_204834.jpg
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 444
  • Avtomobil: T5,kadett,SD990,RR350

Meni na hitro izgledajo vsi ok od naštetih.....

lp

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Borut bral sem vceraj malo tvojo temo ko si iskal kombi" Malo me čudi, da doben ni pohvalil udobja sedežev niti v Multivanu? Za transporterja vem, da je navaden voz kar se notranjosti tiče ampak kako je tvoje mnenje sedaj ko si prevozil kar nekaj?
In čudi me,da doben ki je na avto.netu do recimo 14.000eur ni okej...
Tako na opis in slike se mi zdijo okej naslednji: 1,2,5,7
Ampak jurja do dva bi moral odšteti realno saj so avti stari 12-16let.

Meni so sedeži uredu, so čist Vw-jevo. Malo bolj trdo, ampak udobno/robustno. Multivan ima odlično ergonomijo v kabini. Pri roki imaš vse...ogromno predalov, nasloni na vseh sedežih, vidljivost na cesto in odličen usnjen volan. Zanimivo je, da se 16 let stari Multivan pelje boljše, kot 90% novih kombijev. In še nekaj, do leta 2017 so bili vsi Multivani postavljeni na enako osnovo, kot recimo moj. Veliko pove o sami kvaliteti podvozja in nasplošno avtomobila. Tudi čričkov ni nič v notranjosti, podvozje (seveda če je vzdrževano) ne ponudi nobenih neprijetnih zvokov. Drsna vrata ne pokajo med vožnjo (kar je velika težava recimo M Vianov in Vitov), kar je mene nenormalno motilo in zadeva se baje ne more sanirati na dolgi rok. 

Kar se cen tiče, je eno pravilo; Multivana ne kupuj najcenejšega oz tistega, katerega bo nekdo napol šenkal. Boš že vedel zakaj. Ko sem jaz kupoval, kej dosti ni noben spuščal cen. Ker dobri se prodajo zelo hitro. Avtomatika jaz ne bi kupoval, ker DSG je odličen menjalnik, samo večina ima nad 300k km in znajo počasi pridt razni problemi sklopke, elektronike itd...Meni je en zelo dober mehanik tudi rekel, da so boljši 131KM motorji, ki so skoraj brez napak in tudi pokanje gredi so redkejše. Verjetno zaradi same obremenitve motorja....In ne glede na "manjko" konjev, imajo dovolj navora in enostavno letijo. Veliko bolj, kot recimo 2.0 dci Trafici...

Poraba je lahko skoraj smešna, glede na težo in velikost motorja. Relacijsko imam jaz okoli 7,5L - 8L/100km. Mešani cikel je tam okoli 9-10L. 

Bom malo preveril, kaj si poslal v priponki......

Urejal Borut30, 29.01.2020, 09:33.

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Morda malo za občutek kaj sem jaz nabavil dobro leto nazaj za 8800€

2004 Transporter shuttle LWB 2.5 174 km, ročni menjalnik, 4motion, prvi lastnik (!), 7 sedežev, ogrevan potniški prostor, leva in desna drsna vrata (za leva je doplačilo cca 800€ pri novem), spredaj enojni sedež (veliko bolje kot dvojna klop), ogrevani sedeži, kljuka, el.zložljiva ogledala...

Malo za občutek pri kupovanju...

Urejal Martini Racing, 29.01.2020, 09:46.

Prikaži več možnosti
    • -M- je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

...

Iskreno me noben ne fascinira. Vsi majo že kakšen fail, iz slike sodeč. Ampak ok, sam sem bolj zahteven glede tega in za takšen denar želim imeti res lep avto. Vem, da imajo Multivani trpežno notranjost in eni iz slik so kar precej "zmatrani". To pomeni, da jih niso pazili. Sicer je mehanika veliko bolj pomembna (pri tako starem vozu), kot notranjost, ampak vseeno. Eni niti nimajo sredinske mizice, kot vidim. Vem pa tudi, da se eni prodajajo že kar nekaj časa. 

Meni je recimo tale še nekako najlepši, sicer najdražji. Naj bi bil državni in takšni so zelo dobro vzdrževani. Mogoče se zglihaš za kakšno pametno ceno: https://www.avto.net...asp?id=14996837

Mogoče pogojno tudi tale, ki pa nima tempomata (kar je meni obveza), nima original radio in..... ne vidim ali ima webasto za ogrevanje motorja in kabine v času še toplega motorja in nima zadnjih drsnih predalnikov pod sedeži oz dva manjkata: https://www.avto.net...asp?id=14967052

Sicer je pa tkole; sam sem si dal takrat budget 10k€, ampak iskreno za ta denar nisem našel nič zanimivega in vredno tega denarja. Sem moral malo dvigniti resurse, ker nekaj napol nisem hotel vzeti. 

So  pa res tukaj še Transporterji (ki so sicer daleč od Multivana) in pa Caravelle, ki pa imajo skoraj enake cene kot Multivani...ampak opremljene precej slabše. In še v večini so dolge verzije na razpolago. 

Če se ti ne mudi, še malo počakaj, do maja bo zihr kakšen lep Multivan prišel na net...

Urejal Borut30, 29.01.2020, 10:00.

Prikaži več možnosti

Roger
Roger

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: VW Phaeton, V70

Zdravo,

Borut, super multivan in super opis tvojega stroja, hvala. Koliko cm v globino lahko največ dobiš s pomikom zadnje vrste sedežev naprej in srednja dva ven (če gresta)?

Hvala in lep pozdrav,

roger

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Zdravo,

Borut, super multivan in super opis tvojega stroja, hvala. Koliko cm v globino lahko največ dobiš s pomikom zadnje vrste sedežev naprej in srednja dva ven (če gresta)?

Hvala in lep pozdrav,

roger

Hvala,

A veš, da ne vem, nisem še poizkusil oz zmeril. Gredo pa vsi sedeži po vodilih naprej in nazaj (tako da lahko recimo zadnje zapelješ čisto naprej po vodilih, do voznikovih sedežev). In seveda so tudi vsi sedeži montažni, tako da jih lahko odstraniš. Sam imam ponavadi vseskozi montirane zadnje sedeže in enega sredinskega. Mizico in drugega sredinskega imam spravljeno. Je pa montaža nezahtevna in zelo hitra. Sicer so pa sedeži zelo masivni in močni, tako da niso najlažji, ampak tudi en osebek komot zadevo zmontira. Razen čisto zadnjih, ki pa imajo kr blizu 100kg in sta potrebne štiri roke.

Ko naredim posteljo iz zadnjih sedežev, lahko stanejo vsi ostali sedeži z mizico vred v avtu. 

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Borut hvala za komentar. Se popolnoma strinjam s tabo in imava nekak isti okus oz. želje Zgleda bom tudi jaz moral malo budget dvignit in še malo počakat, da pride tapravi.
Vceraj sem bil v LJ in sem si sproti pogledal enega Multivana saj se prodaja na rudniku - https://www.avto.net...asp?id=14967052
, po slikah in opisu mi je deloval soliden ampak v živo pa je druga pesem. Notranjost kar uničena, na podvozju je nekaj za porihtat in pelje se tud bolj čudno. Me je pa navdušla sicer notranjost in vsi predali pa tudi sedež in vse mi paše...samo najt moram ohranjenega.
In pa pogledat sem sel Vianota od Pocesnk in mehansko ter vožnja (govorim o ohranjenosti med tema dvema, ki sem ju sprobal) veliko lepša kot VW. Dobro na zunanjosti je nekaj boljnih ran, podvozje solidno glede rje ampak notranjost je že kar dotrajana" Da nebom narobe izjavil: je solidna ampak prask v plastiki ne moreš odpravit. Me mika ampak ampak bom raje poiskal nekaj kar si bolj želim.
Moje mnenje med tema dvema;
Viano vreden 7000eur
Multivan pa nekje 8000-9000eur, nikakor pa 12.000.

On črn, ki si pripopal link zgleda dober ja ampak za 1-2tisoč ima preveč nabito ceno.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Ino, kaj sreče?

lp

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo zaenkrat še nič novega, ker enostavno ni bilo časa da grem kaj pogledat. Imam pa ožji izbor pri vw saj mercedesov enostavno ni.
Prvi zelen mi je zanimiv, ker ima 4x4 in naj bi bil ohranjen a ima veliko km ampak okej, ce je bil rihtan tud ni važno, pa srebrn ce je 4x4 je tud ampak huda cena, top mi je pa črn in ce bi bil cca 12000-12500eur (namesto 13600) bi se odlocil. Seveda pa dokler v zivo ne vidim in sprobam ne morem komentirat. Grem cez vikend pogledat dva ...

• 20200213_204156.jpg
  • 20200213_204533.jpg
  • 20200213_204807.jpg
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Evo zaenkrat še nič novega, ker enostavno ni bilo časa da grem kaj pogledat. Imam pa ožji izbor pri vw saj mercedesov enostavno ni.
Prvi zelen mi je zanimiv, ker ima 4x4 in naj bi bil ohranjen a ima veliko km ampak okej, ce je bil rihtan tud ni važno, pa srebrn ce je 4x4 je tud ampak huda cena, top mi je pa črn in ce bi bil cca 12000-12500eur (namesto 13600) bi se odlocil. Seveda pa dokler v zivo ne vidim in sprobam ne morem komentirat. Grem cez vikend pogledat dva ...

Meni je edino črn nekako sprejemljiv. Ok, cena bi se morala zreducirati za 1k € in bi bila realna. Mogoče bo še moj letos naprodaj tam okoli maja. Če se mi bo izšlo bo ena izjemna California naprodaj od kolega in jo bom/bi mogoče vzel. 

Urejal Borut30, 13.02.2020, 21:19.

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 162
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

ne vem če ni tačrn multivan bivši od LMG...sam je mel že čez 400.000km?

Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Uff croma hvala za opozorilo. In kako je najlažje preverit kilometre ko gres do dilerja?
Borut daj še kakšno sliko notranjosti v več variantah objavi (postelja, miza...) pa ceno tvojega ? Lahko v privat.
On zelen 4x4 pa ce je ohranjen ga vidim v varianti : črne felge, tenda, kamp oprema, na strehi kuferan, led luči...
Nekaj v tem stilu:

• 20200213_215627.jpg
  • 20200213_215239.jpg
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 479
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

VIN naj ti dajo pa na avtolog poglej.
Prikaži več možnosti
    • -M- je všeč

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 631
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

https://www.avto.net...ente -Predse...

A predsedniški nobenemu ne diši? :-D
Prikaži več možnosti

-M-
-M-

BMW fanatik

• Uporabnik

Predsedniški: kubiki in konji brezveze stran vržen dnar pelješ se pa isto kot v recimo 160konjskem. Prikolice pa ne mislim vlečt.
Viani bi bil super kratek in da ima dvojna drsna vrata pa seveda ohranjeno notranjost ampak ga ni!

Dylan hvala nisem niti vedel za tole
Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik
  • Sporočil: 159
  • Avtomobil: E46 320d

Mam Trafica dci 125 2017 letnik ce te zanima.
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 214
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Prijateljski nasvet, ker sem podoben proces dajal skozi približno 5 let nazaj: ne omejuj se na SLO trg, aktivno išči po celi EU. Še tam boš težko našel primeren avto, ker gredo zelo hitro v obtok.

Tudi glede cene se ne sekiraj preveč, ker boš na te vrste avtu avtu izgubil zelo malo denarja (če sploh)!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.