Skoči na vsebino

Dvomi glede nakupa E65 735i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 709
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz imam v svoji E60 530i plin in ga bom dal ven, ker se mi ne da enkrat samkrat hodit na servis čistit injektorje in počet podobne oslarije, kaj šele da bi to počel vsakič, ko začne trokirat. Pri nas je plin umazan in se injektorji stalno mašijo. Pa je moj plin zmontran tako kot je treba in avto je prevozil zadnjih 110.000 km na plin. Hvala lepa. To je za tiste ki znajo sami kaj pošraufat, oziroma se jim to da počet, meni se ne da. Bencinarja imam ker se dokaj malo vozim s tem avtom (no pa saj je tudi moj drugi avto becinar brez plina, hehe), prej ko sem se dosti vozil sem imel dizla in tudi če bi se še vedno dosti vozil, na plin niti pomislil nebi. Če bi že dal komu plin zmontirat oziroma servisirat je pa to edino Boyski na Hrvaškem, ampak kot rečeno, zame je predaleč.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377

A to je oni na netu za 3'900e?
Za ekonomicno voznjo poleg Lpg predlagam kurilca iz avstrije za cca 75 centov...za nas ob avstrijski meji...:) malo off topic...Slovence lupijo Slovenci, da glava peče...

Jaz imam v svoji E60 530i plin in ga bom dal ven, ker se mi ne da enkrat samkrat hodit na servis čistit injektorje in počet podobne oslarije, kaj šele da bi to počel vsakič, ko začne trokirat. Pri nas je plin umazan in se injektorji stalno mašijo. Pa je moj plin zmontran tako kot je treba in avto je prevozil zadnjih 110.000 km na plin. Hvala lepa. To je za tiste ki znajo sami kaj pošraufat, oziroma se jim to da počet, meni se ne da. Bencinarja imam ker se dokaj malo vozim s tem avtom (no pa saj je tudi moj drugi avto becinar brez plina, hehe), prej ko sem se dosti vozil sem imel dizla in tudi če bi se še vedno dosti vozil, na plin niti pomislil nebi. Če bi že dal komu plin zmontirat oziroma servisirat je pa to edino Boyski na Hrvaškem, ampak kot rečeno, zame je predaleč.

Kateri sistem imas in za koliko prodas?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A to je oni na netu za 3'900e?.

Kateri sistem imas in za koliko prodas?

Ne, moj avto ni v oglasu, mislim pa da zelo podobnega prodaja forumaš, samo je brez plina.

Sistem je Zavoli če se ne motim, dam ga za ceno demontaže pri schumiju, se pravi ti plačaš samo njegovo delo da ga odmontira in dobiš komplet sistem. 

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 375
  • Avtomobil: BMW e91

Fantje nisem objavil teme da bi se prepucaval glede plina ampak za pomoč, nikoli nisem bil lastnik avta na plin,parkrat sem se vozil ter tankal in to je vse. Zato me zanima kakšni so stroški servisiranja plina za vgradnjo vem,nisem pa ljubitelj. Eni pravijo da je treba letno opravit servis drugi pa spet dokler dela, dela.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 104
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Jaz ti samo svetujem da plin ni bav bav, kot je tle ljudi strah.
Itak pa ljudje ne znajo brat. Nikjer ti nisem priporocil plinex.
Glede vzdrzevanja lpg sistema ga ni, oz. Vse mora delat na 15.000 menjas fliter za 6 eur.

Ato ti bo zrl 15 l bencina, ce ti je to ok pol go for it.
Jaz se vsak dan z v8 vozim zakaj bi placeval za benz?

Foušija ki jo jaz vidim je ker bi moral imeti 2.0d tako kot vsi in ne V8 na plin ( ker nimam denarja da bom not benz zlival).

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 237
  • Avtomobil: star Bmw

Zakaj hinavščine pišete?
Če že omenjate faušijo, potem povejte duletu, da je plin in strokovna vgradnja v tak avto najmanjši strošek.
No, razen če ni dule ali njegov najboljši prijatelj dober avtomehanik..
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 386
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Zakaj hinavščine pišete?
Če že omenjate faušijo, potem povejte duletu, da je plin in strokovna vgradnja v tak avto najmanjši strošek.
No, razen če ni dule ali njegov najboljši prijatelj dober avtomehanik..

Jaz sem mu že na začetku napisal kakšne so težave teh avtomobilov, pa nisem naštel vseh…. Sem pozabil še CCV membrane, tefloni, veriga, pa še kaj bi se našlo. In ja, vgradnja plina na tak motor je res majhen strošek, ki pa lahko ob neprimerni vgradnji nastane zelo velik, ko ne bo več dovolj par 100eur ampak jih bo treba par 1000 odkartat.

Plin debata se je pa razvila ravno v tej smeri, da je za nekatere, ki mislijo da vse vejo vgradnja enaka za vse motorje in ne vidijo problemov. Treba je pa jasno vedet, da je N62BXX motor že v osnovi zelo občutljiv motor, tudi podvržen pregrevanju in potem raznim odpovedim tesnil itd… Je pa treba v tej smeri pred samim posegom v motor razmislit kako boš v osnovi tak motor vzdrževal in ko bo, ker bo prišlo do določenih težav, ki so hibe teh motorjev tudi servisiral. In potem mi tukaj eni pametujejo na podlagi mojih lastnih izkušenj, da ne vem, sem kupil jajca, ali pa sem fouš in še ne vem kaj. Potem pa vredu, ni problema. Jaz pa zase še prekleto dobro vem kaj je N62BXX motor in kaj pomeni, ko ima tak motor 200k+ prevoženih itd… Sem na njem pustil kar nekaj vijolic, da je sedaj tak kot more bit in niti v sanjah mu ne dam gor jebenega plina. Ker to je osmak, v osnovi bencinar. Period.....

In tukaj ni nobene hinavščine, so samo realna dejstva. Vsak se pa sam odloča kaj bo delal z svojim avtom. Proti temu pa jaz osebno nimam nič in me tudi ne skrbi. Imam pa vso pravico delit svoje mnenje in izkušnje, ki jih pa tudi nimam ravno malo. BMW vozim in šraufam 11 let in na svojih vozilih 90% dela opravim sam ali pa s pomočjo kolega mehanika, Kateri pa tudi ni od muh, če lahko tako rečem za človeka, ki ima 22 let delovne prakse z motorji različnih znamk in jih ve sestavit in razstavit kot lego kocke ob polnoči in me je v življenju kaj se tiče šraufanja motorjev naučil ogromno, dokazal ogromno in sem vedno pred njim kaj se motorjev tiče lahko samo tiho.

Z tem postom zaključujem debate v tej temi.

Lep pozdrav vsem ki berete in srečno z nakupom E65 735i želim avtorju teme.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 281

Morate si pa nekaj priznati oba nasprotnika lpgja v tej temi jerry in dragan klep imata vgrajeno od plinexa. Ko vidiš tiste kreacije v motorjih bi najraje vseskup prodal.
Primer da bi kupil dacio ki te je razočarala pa bi spluval vse avtomobile in rekel zdaj naprej pa še samo pecikl? Eni pa se radi vozijo/mo z dizelicami zaradi porabe pa kdo bi jih razumel? Dobro vsak ima svoje mnenje da nebojo hantli za brezveze ... 

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 386
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Morate si pa nekaj priznati oba nasprotnika lpgja v tej temi jerry in dragan klep imata vgrajeno od plinexa. Ko vidiš tiste kreacije v motorjih bi najraje vseskup prodal.
Primer da bi kupil dacio ki te je razočarala pa bi spluval vse avtomobile in rekel zdaj naprej pa še samo pecikl? Eni pa se radi vozijo/mo z dizelicami zaradi porabe pa kdo bi jih razumel? Dobro vsak ima svoje mnenje da nebojo hantli za brezveze ... 

Jaz sem komplet vrgel ven že 3 leta nazaj :) zamenjal vsak del z fabričkim kateri je bil predelan zaradi vgradnje plina do zadnjega vijaka….. So so happy :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Fantje nisem objavil teme da bi se prepucaval glede plina ampak za pomoč, nikoli nisem bil lastnik avta na plin,parkrat sem se vozil ter tankal in to je vse. Zato me zanima kakšni so stroški servisiranja plina za vgradnjo vem,nisem pa ljubitelj. Eni pravijo da je treba letno opravit servis drugi pa spet dokler dela, dela.

Kakšno prepucavanje, saj si sam vprašal kakšno je naše mnenje o plinu?! Stroški servisiranja plina niso visoki, to je najmanjši problem. Večja težava je kot rečeno čas ki ga porabiš za to, če hočeš da zadevo servisira zanesljiv mehanik, ne najbližji šalabajzar. E65 735i ki ga omenjaš je verjetno še zadnji model ki se ga da predelat brez večjih problemov, ampak kot rečeno, jaz to laiku vseeno odsvetujem. Kar se servisiranja plina tiče je tako, če je dobro vgrajen načeloma ne rabiš nekih hudih servisov, razen tega da se injektorji včasih zamašijo zaradi slabe kvalitete plina, kot sem že omenil. Pri plinu je ključna nastavitev, plin se apriori bolj greje od bencina, v izgorevalnih komorah so temperature višje in je zato večja nevarnost da ti skuri kak bat ali ventile. To se lahko zgodi iz dveh razlogov, prvi je nepravilna vgradnja, drugi pa napačna nastavitev oziroma delovanje plinskega sistema. Tisti ki plina ne servisirajo tvegajo strojelom, avto se načeloma vozi tudi z zapacanimi injektorji, ampak če pride v valj premalo plina to poviša temperaturo in za posledico imaš luknjo v batu in/ali prežgan ventil. Tu moram resnici na ljubo povedat še to, da ima BMW od vseh proizvajalcev najkvalitetnejše komponente oziroma ene najkvalitetnejših, če je vse OK torej z ventili in bati ni problemov, ker so materiali zelo kvalitetni. Problem je drugje, tam kjer sem napisal. Za moje pojme je plin igra na srečo, če si laik in ne veš kaj točno se dogaja v motorju imaš lahko srečo z njim ali pa ne. Plin je za nekoga ki točno ve kaj dela, ki zna zadeve sam poservisirat, ali pa za takega ki ima res dobrega mojstra, da mu to rihta. Vedeti moraš še to da če boš peljal avto ki ima vgrajen plin na BMW servis, te bodo verjetno kar odslovili rekoč naj ga servisira tisti, ki je vgradil plin. Mehaniki so pri nas večinoma že tako naveličani popravljanja oziroma odpravljanja napak šalabajzarskih vgrajevalcev (od katerih je na prvem mestu Plinex), da tak avto že v štartu na pragu odslovijo - toliko da veš, kaj te čaka.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nasprotnika? Ma ne, nebi jaz temu tako rekel. Jaz nisem apriori proti plinu, sem pa zadeve pretehtal in prišel do ugotovitve, da v trenutni situaciji pri nas plin odpade. Plin v mojem avtu je kot rečeno delal BP 110.000 km, imam servisno knjižico plinskega sistema kjer so žigi vseh servisov ki so bili na njem opravljeni kar je redkost, poleg tega je plin pri meni tudi vizualno v nulo zmontiran, bom slikal moto in prilepil kako fotko. Enostavno ne da se mi s tem ukvarjat, jaz sem kar se tehnike tiče izredno pedanten in zahtevam da vedno vse dela v nulo, pri plinu ki je naknadno montiran (ne tovarniško) pa to praktično ni uresničjivo. Zato sem proti in ga odsvetujem, nisem pa nasprotnik. Želel bi da se plin v Sloveniji bolj "prime", saj ima veliko dobrih lastnosti, ampak brez dobrih mojstrov to žal ni mogoče. Zavedati se moramo da je mehanikov pri nas premalo, tisti ki so dobri očitno raje delajo kaj drugega, s plinom se noče ukvarjat nihče, ker to nikakor ni enostavno - razen šalabajzarjev, ki plin dobesedno zmečejo notri in je zadeva za njih opravljena.

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

Nasprotnika? Ma ne, nebi jaz temu tako rekel. Jaz nisem apriori proti plinu, sem pa zadeve pretehtal in prišel do ugotovitve, da v trenutni situaciji pri nas plin odpade. Plin v mojem avtu je kot rečeno delal BP 110.000 km, imam servisno knjižico plinskega sistema kjer so žigi vseh servisov ki so bili na njem opravljeni kar je redkost, poleg tega je plin pri meni tudi vizualno v nulo zmontiran, bom slikal moto in prilepil kako fotko. Enostavno ne da se mi s tem ukvarjat, jaz sem kar se tehnike tiče izredno pedanten in zahtevam da vedno vse dela v nulo, pri plinu ki je naknadno montiran (ne tovarniško) pa to praktično ni uresničjivo. Zato sem proti in ga odsvetujem, nisem pa nasprotnik. Želel bi da se plin v Sloveniji bolj "prime", saj ima veliko dobrih lastnosti, ampak brez dobrih mojstrov to žal ni mogoče. Zavedati se moramo da je mehanikov pri nas premalo, tisti ki so dobri očitno raje delajo kaj drugega, s plinom se noče ukvarjat nihče, ker to nikakor ni enostavno - razen šalabajzarjev, ki plin dobesedno zmečejo notri in je zadeva za njih opravljena.

Že že vsak ima svoje teorije. Ampak koliko strojelomov si pa dejansko imel možnosti videt v bmw r6 / v8 zaradi lpg? Verjetno nič :) V naših koncih med mehaniki ni takega primera.
V dizelicah pa si videl kar nekaj strojelomov tudi v r6 pa so stroški malo bolj brutalni ...
Vsako sranje je za nekaj dobro ali pa slabo. Je pa res da to so stare jajce za par vijolic in z lpgjem toliko prišparaš da bi lahko imel motor ali dva v rezervi doma :)

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 286
  • Avtomobil: F11

Kje pa je plin montiran tovarniško? Sploh dela to kak proizvajalec? 

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 953
  • Avtomobil: FR-V + RT

Kje pa je plin montiran tovarniško? Sploh dela to kak proizvajalec? 

opel, subaru, volvo mislim da ima cpl,...

npr.

https://www.sawal.si/lpg/

Urejal gusti4u, 15.01.2020, 12:38.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik

Stroški vzdrževanja LPG sistema so relativno majhni - LPG svečke po 5EUR/kom (Brisk čist super zadeva, držijo več kot predpisanih 15.000 ampak ok ... kakor kdo), menjava dveh filtrčkov (max 5 EUR/kom), proti zapacnju ventilov (tu ima Jerry prav pomaga sprej pena direkt v prazen LPG tank - deluje preverjeno-15 EUR Butan plin črpalka LJ), na cca. 100.000 km menjava membrane v uparjalniku - obstaja poceni kit), v kolikor so membrane iz kovine (npr. Prins VSI2) verjetno še bolj poredko, preverit plinotesnost, če ti že nos ne pove dovolj zaradi dodanega "smrdljivca", če si res picajzl - update softvera .... in še eno bogokletno!!! interval menjave olja se lahko podaljša - dejansko popolno izgorevanje in olje veliko manj nase vleče ostanke izgorrevanja preko obročkov ....kat manj trpi, je pa ponovno res, da ni bistven toliko sistem kot vgradnja sama, ... LPG injektorji Keihin imajo ,mislim da 1.000.000 km garancije ....in še eno bogokletno temo LPG VS elektro polucija (saj poznate ono sliko o Tesli priključeni na elekktro agregat gnan s starim dizelašom, malo karikiram) potem je LPG zagotvo čista alternativa....

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 780
  • Avtomobil: Rdeča raketa

npr.

Mislim da je tudi Fiat imel nekaj primerkov pred leti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da je tudi Fiat imel nekaj primerkov pred leti.

Opel, Kia, Hyundai, Ford, Dacia ....

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 286
  • Avtomobil: F11

Subaru sigurno ne.. vsaj kolikor je meni rekel na servisu, da to ni vgrajeno v tovarni ampak naknadno.. lpg...

npr.

Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik

npr. dostavniki, predelani na LPG, obdržijo tovarniško garancijo, 

https://www.drivelpg...w-lpg-vehicles/

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 880
  • Avtomobil: BMW V8; Kappa SW, Rexton

Naj si raje dule nabavi e32 735i. Bo glih tak mel 200hp+, leder, klimo, velik avto, pa se kot oldija registracijo. In pa kar je najbolj vazno - nobenih problemov z avtom...
Najboljši ansambel ima 8 članov postavljenih v obliki črke V!!
Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.