Skoči na vsebino

Novejši avti z bencinskim motorjem, velikosti VW Polo/Golf

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: BMW 320d Touring

Pozdravljeni,

Potrebno bo zamenjati starega VW Polo, ki bo dopolnil 15 let za nekaj novejšega bencinskega, ker dela krajše relacije in malo letnih kilometrov.

Kaj se danes splača od bencinskih motorjev kupit recimo od 2014 letnika nekje naprej in v velikosti VW Polo/ Golf ?

Hvala,lp.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 004
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni,

Potrebno bo zamenjati starega VW Polo, ki bo dopolnil 15 let za nekaj novejšega bencinskega, ker dela krajše relacije in malo letnih kilometrov.

Kaj se danes splača od bencinskih motorjev kupit recimo od 2014 letnika nekje naprej in v velikosti VW Polo/ Golf ?

Hvala,lp.

Nič. Zakaj bi menjal starega, če ti dobro služi? Novi so taka jajca da glava peče, ti ga kar nabavi in boš videl zakaj sem ti to rekel, vse lase si boš populil. Jaz imam Caddya letnik 1999 (osnova je ista kot Polo) in ga ni denarja da bi ga menjal za novejšega, ni šans.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 713
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Mazda 3, toyota corolla, nissan micra, kak budget je na voljo?
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Recimo okoli 10keur.
Tudi meni je stari Polo bomba ker na avtu nic ne crkne in vse je poceni.
Se pa dnevno v njem vozi partnerka in najim otrok in bi zelel da se vozi v recimo temu malo varnejsem avtomobilu. Mogoce je to samo obcutek ampak 15let star polo je res konzerva. Nov ni velik obcutek varnosti je pa vseeno malo boljsi.

Lp, J.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 598

Recimo okoli 10keur.
Se pa dnevno v njem vozi partnerka in najim otrok in bi zelel da se vozi v recimo temu malo varnejsem avtomobilu. Mogoce je to samo obcutek ampak 15let star polo je res konzerva. Nov ni velik obcutek varnosti je pa vseeno malo boljsi.
Lp, J.

Kaj pa kaksen golf 7?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Recimo okoli 10keur.

Lp, J.

To je pa druga stvar. Kje se pa vozita, po mestu ali relacijsko?

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja v bistvu je lahko karkoli zanimam me predvsem katere bencinske motorizacije so dobre oz. neproblematicne.
In tudi nasplosno, ker napr. jerry pravi da me bo sigurno bolela glava pa sem zdaj se bolj radoveden zakaj.

Lp, J.
Avto se vozi dnevno okoli 20-30km. Relacija dom - Ljubljana. Mogoce kaksna daljsa turca enkrat na teden pa po ljubljani sem in tja tu in tam.

Lp, J.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 141
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Uff 30 km v polotu dnevno... Svaka čast, jaz sem se v stari octavii vozil 20km na dan pa me je po 6 mesecih vse bolelo, da ne govorim ko sem naredil 800km na dopust in nazaj, sem moral malo ko ne do kiropraktika. Če te zanima bo v roku 1 meseca kolega prodajal golfa 7 1.6 tdi highline in je zelo lepo ohranjen lahko več na PS, če te zanima pa cena bo tudi manjša od tvojega budgeta. Vem, da iščeš benzinca ma sem samo predlagal.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ja v bistvu je lahko karkoli zanimam me predvsem katere bencinske motorizacije so dobre oz. neproblematicne.
In tudi nasplosno, ker napr. jerry pravi da me bo sigurno bolela glava pa sem zdaj se bolj radoveden zakaj.

Lp, J.

Glava te bo bolela zato, ker so novejši avtomobili povečini zelo slabo narejeni. Točno moraš vedeti kaj kupuješ, če ne imaš lahko čisto po nepotrebnem cel kup problemov. Razlog za to je preprost. Od leta 2000 dalje se je velika večina razvoja začela posvečat dizlom, razvoj bencinarjev je bil zaustavljen oziroma so ga čisto zapostavili, bencinske motorje so skonstruirali na hitro in večinoma samo za silo, zato da so zapolnili prodajno vrzel oziroma nišo. Šlo je za direktivo od zgoraj, tako kot se danes forsirajo EV, so takrat dizli veljali za bolj čiste in v njih naj bi bila prihodnost (lol). Posledica tega je dejstvo, da imaš od leta 2000 naprej ogromno zanič bencinskih motorjev in precej dobrih dizelskih. Najnižjo točko oziroma dno je tehnika dosegla nekje leta 2007, ko so s povišanjem vbrizgalnih tlakov in piezo injektorji zmanjšali izpuste, a so se injektorji in visokotlačne črpalke kvarili kot po tekočem traku. K temu dodaj še zanič (poddimenzionirane) verige, NOX sonde, turbine (do takrat so bili bencinarji večinoma atmosferci) in kot da vse to še ni dovolj, je svoje dodal še downsizing. Rezultat so KATASTROFALNO ZANIČ bencinski motorji, o tem sem na forumu že pisal, začel sem takrat ko je luč sveta ugledal prvi VAG-ov 1.2 TFSI motor, v nulo sem ga skurcal (vse je shranjeno na forumu) in nisem se zmotil, kvečjemu še premalo sem ga. 

Zaradi vsega zgoraj naštetega sem jaz čez novejše bencinarje naredil križ, zadnji pogojno užiten bencinski motor je bmwjev N52, ampak to je šestak in zate ne pride v poštev. Čeprav se mogoče ne sliši najbolj logično, bi jaz tebi raje priporočal dizla. Serija 1 z 2.0 dizlom bi znala bit prava za tvojo družinico, avto je komforten, varen (v svojem razredu), udoben, malo porabi in je hkrati poceni za vzdrževanje, saj je zelo enostavno sestavljen. Res je sicer da sem imel včasih tudi čez te motorje dosti za povedat, ampak za žensko je tak mlinček OK, poleg tega je velika razlika ali za nekaj daš recimo 20.000 eur ali pa 7-8.000, kolikor dandanes odšteješ za dobro rabljeno enko. To je tisto kar bi jaz nabavil za svojo ženo in otroka če bi kupoval, enako svetujem tudi tebi.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 930
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Morda kaka prva generacija Škode Rapid s TSI motorjem? Mi smo imeli službenega in se je zelo dobro obnesel.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 310
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

1.2 Tsi so res znani kot precej slab motor, vsaj 2, ki sta na forumu sta imela probleme, na avtomobilizmu pa je še cela tema o problemih. O 1.0 TSI nis problemov samo dvomim da so že pri 10k€.  Isto bi se izogibal 1.2 Tce Renaultov, tudi precej problemov, Clio je z 0,9 Tce ok. 

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 363
  • Avtomobil: Saab, Mazda, Honda

Vzemi japonca in ne bo ti žal!

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 527
  • Avtomobil: E39-525i ///M

Z 1.0 tsi ne boš nič zgrešil.
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Res je sicer da sem imel včasih tudi čez te motorje dosti za povedat, ampak za žensko je tak mlinček OK, poleg tega je velika razlika ali za nekaj daš recimo 20.000 eur ali pa 7-8.000, kolikor dandanes odšteješ za dobro rabljeno enko. To je tisto kar bi jaz nabavil za svojo ženo in otroka če bi kupoval, enako svetujem tudi tebi.

Tole verjetno govorimo o letniku pred 2007 je tako ?

Lp, J.
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 704
  • Avtomobil: E91 325d

Honda Civic. Ne moreš falit.
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Uff 30 km v polotu dnevno... Svaka čast.

Govorim o 30 v obe smeri. Saj ce se peljes iz Skofljice v ljubljano in nazaj jih je tolk pa se v bistvu od semaforja do semaforja premikas.

Lp, J.

Honda Civic. Ne moreš falit.

Nikoli imel honde ali sploh azijskega avtomobila. O katerih letnikih in motorjih govorimo ?

Lp, J.
Prikaži več možnosti

Matevz156
Matevz156
  • Uporabnik
  • Sporočil: 171
  • Avtomobil: V V60&e-Golf,Z4 2.5

Pozdravljen,

zena vozila ta avto 5 let, avto niti enega problema, poraba 7,5 litra.

Avto je kot nov, redno servisiran, res dober avto.

Za ceno se pa da tuki se kaj dogovoriti.

https://www.avto.net...MA 16V Sport...

lp,Matevz

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 629
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Glej Japonce in Korejce. Od nekdaj so bili mojstri malih bencinskih motorjev in vecina evropskih znamk pocasi caplja dalec za njimi.

Midva sva za drugi avto vzela Hyundai Getz z 1.4 16V atmosferskim motorjem. Avto je pri hisi leto in pol, ce nebi malo zacel cviliti mikro jermen, bi pozabil, da je avto treba kdaj peljati tudi na servis. Ene stvari se nisva rihtala, bo pa treba olje + filter zamenjat, ker je ze vec kot leto od servisa.

Glej:

Honda Jazz

Hyundai i20/i30 (odvisno koliksen avto zelita)

Toyota Yaris

... (jih je se, ampak tile nasteti res slovijo po zanesljivosti med bencinci).

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 575
  • Avtomobil: F15

jaz bi kupil megana s tem "starim" preizkušenim motorjem. Avto je varen, ne rjavi, poceni vzdrževanje, ni problem z rezervnimi deli. Tudi prodaš ga z lahkoto.

Poraba 7l. Ampak res samo ta motor ostali so nezanesljivi. Ta je malo čez tvoj budget, je pa v garanciji. Ampak se najde 2017 letnik za 10.000    https://www.avto.net...asp?id=14810455   

Honda bo za ta denar stara, imeli bo dosti prevoženih,  pa težava je pločevina, dragi rezervni deli

mogoče kaj takšnega, čeprav tu ne vem kako bo čez par let z rjo        https://www.avto.net...asp?id=14800396

tudi kaj takšnega se dobi za 10k             https://www.avto.net...asp?id=14307800

1.2 tsi ne bi priporočal. Pogojno le, da je v garanciji in ima malo prevoženih.

bmw 1ka, kaj boš s tem :) avto je star, kilometrov ogromno, zadnji pogon ni navajena

Vsekakor bosta pa kupila nekaj kar je njej všeč. Pojdita na testno vožnjo in poročaj :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 930
  • Avtomobil: Rdeča raketa

1.2 Tsi so res znani kot precej slab motor, vsaj 2, ki sta na forumu sta imela probleme, na avtomobilizmu pa je še cela tema o problemih. O 1.0 TSI nis problemov samo dvomim da so že pri 10k€.  Isto bi se izogibal 1.2 Tce Renaultov, tudi precej problemov, Clio je z 0,9 Tce ok. 

Ne vem katera verzija je v Rapidu 115KM s 6 prestavami, samo naš službeni ni imel enega problema v 5 letih, tudi sedaj ga je odkupil sodelavec in mu dela bp.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.