Skoči na vsebino

Novejši avti z bencinskim motorjem, velikosti VW Polo/Golf

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 820
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Na srečo ima motor jermen in ne verige, z izjemo 2.0 katerega pa tako ne gleda.  :)

1.2 TSI in 1.4TSI imata verigo, razen morda zadnjih par let. 

Trivaljni 1.0 TSI pa ima jermen, ki ga baje ni treba menjati... (vsaj tako so me podučili v enem VW salonu). Se pa 1.0 TSI pelje skoraj lepše kot 1.2 TSI, le za trivaljni motor ima tipičen zvok in vibracije. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 829

1.2 TSI in 1.4TSI imata verigo, razen morda zadnjih par let. 

Avtor teme išce avto od letnika 2014 dalje, in ti so že vsi na jermenu, razen morda z izjemo kakšne zastarele Škode ali Seata.
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 612
  • Avtomobil: F15

Matej kaj veš o 1.4 tsi, težavah? Torej motorjih na jermen, ali je bolje 1.2 vzeti?

Neki vijaki odmičnih bi se naj odvili in padli v motor.

Prikaži več možnosti

trakus
trakus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: tsi mlinček

Kot je ze nad mano povedal, 1.2 in 1.4 tsi imata od leta 2013 dalje jermen (prvi vozili z modificiranim motorjem sta bili octavia 3 in golf 7). Veriga je ostala se nekaj casa na nizkocenovnikih skodi rapid, seat toledotu in mogoce se katerem. Koda motorja z jermenom se zacne z CJZ.
Doma imamo dve octavii z 1.2 tsi motorjem, stari 6 let, 60 in 100 tisoc prevozenih km, zaenkrat nobenega problema z voziloma. Povprecni dolgorocni porabi sta 5,9 in 6,1, 70% relacije, 20% ac, 10% mesto. Precej pomaga, da je masa vozila samo 1200kg. Ce je vozilo nalozeno se muci, sploh pri visjih hitrostih.
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: BMW 320d Touring

Mislim da je tale tema kar dobro uspela za start. mogoče ze kje kaksna obtsaja ampak meni bo tale definitivno pomagala. Hvala. Vsekakor je opcij vseeno ocitno veliko in bo treba pač malo v akcijo kaj pogledat premislit in na koncu nekaj nabavit.

Vsec mi je Megane ker je povrh vsega se kar nekaj avta in prostora v njem. Na koncu pa bomo videli kaj bo boljsi polovici najbolj usec.

Hvala.

lp,J.

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 829

Matej kaj veš o 1.4 tsi, težavah? Torej motorjih na jermen, ali je bolje 1.2 vzeti?

Neki vijaki odmičnih bi se naj odvili in padli v motor.

Se ni to z vijaki dogajalo pri 1.4 z verigo? 

Kar se tiče 1.2 in 1.4 "jermenarjev", za kakšne večje omembe vredne serijske oz. pogosto se pojavljajoče napake še nisem slišal, pa se kar pogosto srečujem z njimi. Enako velja za 1.0, ampak ta je še vseeno malo premlad, tako da ne bi rad prehitro vlekel kakšnih zaključkov. 

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 374
  • Avtomobil: UFO

Jaz sem imel "čast" se peljat z T-rocom novim z 1.0tsi motorjem in lahko povem da ta motor ne gre nikamor in ropota kot kakšna stara napol zaribana kosilnica.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Bmwe46mb uporabnikom je všeč to sporočilo

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 938
  • Avtomobil: Citroen c5

Ne, za ta denar dobiš že novejši model:

https://www.avto.net...asp?id=14947745

To še za do trgovine ni, tak avto se kupi za 100 eur, ne pa za 12 jurjev... kje ti je pamet, lepo te prosim  :napaka

tut ti nisi lih za kazat.. pa kaj.. :crazy

Prikaži več možnosti
    • Fort je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 583
  • Avtomobil: Mašina

Če ni v igri pretirano čustev in je bolj pomemben racio nimaš kaj zgrešit. Ne boš vedel da jo imaš.

https://www.avto.net...ris 1.8 Hibrid

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 546
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz sem imel "čast" se peljat z T-rocom novim z 1.0tsi motorjem in lahko povem da ta motor ne gre nikamor in ropota kot kakšna stara napol zaribana kosilnica.

Itak, lol

Jaz sem lep kot slika in vozim 3.0, tako da sem že skoraj kičast  :pimp

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 270
  • Avtomobil: Mesanec

Oskubljena zjebana 1, ki je sam se za.na odpad vs skoraj nov avto? Kak kreten mors bit da kupis 1ko?

P.s.na Jerrya leti, narobe sem citiral

Urejal Cdriver, 17.01.2020, 20:37.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Oskubljena zjebana 1, ki je sam se za.na odpad vs skoraj nov avto? Kak kreten mors bit da kupis 1ko?

P.s.na Jerrya leti, narobe sem citiral

Hvala bogu da obstajajo tudi taki, kot si ti. Če vas nebi bilo, kdo za vraga bi potem še kupoval razne spačke, trabante, wartburge in zaporožce v moderni obliki? Enka je BMW dragi moj, če še nisi vedel ti pa jaz povem. In je prekleto dober avto za svoj denar. Jaz se z njo sicer nebi vozil ker kot rečeno kar je manj kot serija 5 me ne zanima, če bo kdaj žena naredila izpit ji bom pa točno enko kupil, v poštev ne pride noben drug SEKRET, kar ostale znamke so. 

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 541
  • Avtomobil: BMW brez M nalepk

Pri nas smo tud kupoval podoben avto, kot ga iščeš ti. Budget je bil tud okol 10k

Na koncu smo kupil Nissan Juke :D   Gledal pa vse od cliota mazde ibice....

Prikaži več možnosti

DHR
DHR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 88

Obstaja več verzij 1.0tsi motorja, 75 konjski verjamem da ne gre nikamor. Polo z 115 konji in dsg motorjem je veliko bolj zanimiv kot povprecni 318d.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala bogu da obstajajo tudi taki, kot si ti. Če vas nebi bilo, kdo za vraga bi potem še kupoval razne spačke, trabante, wartburge in zaporožce v moderni obliki? Enka je BMW dragi moj, če še nisi vedel ti pa jaz povem. In je prekleto dober avto za svoj denar. Jaz se z njo sicer nebi vozil ker kot rečeno kar je manj kot serija 5 me ne zanima, če bo kdaj žena naredila izpit ji bom pa točno enko kupil, v poštev ne pride noben drug SEKRET, kar ostale znamke so.

Dragi moj Jerry, ravno zato ker je Bmw 1 ni za kupit s temi km, pa se bencinar se isce ne dizel. Pa Btw 1 f20 mam doma, pa je sranje v primerjavi s tem kolikor stane. Kaka m140i verjamem da je boljsa, vendar vse manj ni vredno svojega denarja, zdaj konje fwd pa se posebaj ne.

Pa eni ne drkamo na Bmw, sprijazn se
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Dragi moj Jerry, ravno zato ker je Bmw 1 ni za kupit s temi km, pa se bencinar se isce ne dizel. Pa Btw 1 f20 mam doma, pa je sranje v primerjavi s tem kolikor stane. Kaka m140i verjamem da je boljsa, vendar vse manj ni vredno svojega denarja, zdaj konje fwd pa se posebaj ne.

Pa eni ne drkamo na Bmw, sprijazn se

Dragi moj Cdriver, zakaj jaz bencinarje odsvetujem, sem podrobno obrazložil v postu #9. Kar se tiče vrednosti glede na ceno ti pa kar verjamem, ti ponavadi svoje avtomobile preplačaš ker si mahnjen na letnik in potem logično da te boli glava, ko daš za neka oskubljena jajca toliko, kot nekdo drug za vrhunsko opremljen stroj. Enka za recimo 8.000 eur je čisto nekaj drugega kot enka za 15.000, oba avta sta skoraj do pike enaka in nudita enako, samo če drkaš na letnik, potem logično da nisi zadovoljen, ko jajca dvakrat preplačaš ;)

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

kavelj22
kavelj22

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: BMW 320d Touring

Fantje saj lahko odpremo tudi temo samo o tem kdo na kaj drka, ker vidim da obstaja veliko zanimanje za to ;)

Tukaj je v ospredju bencinski motor čeprav eni zato mogoče ne morete spati. Je pa dobrodošel seveda vsak nasvet in mnenje. Kaj pa kaj takega, kakšni so ti motorji.

https://www.avto.net...VTi - 1 lastnik

lp,J.

Prikaži več možnosti
    • Bmwe46mb je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni dober motor, glej takega z turbo motorjem, tist je pa ok.

Aja zakaj ni dober, spajdasen z BMW, posledicno problemi s ketno itd...
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 838
  • Avtomobil: Becikl

Ne vem ce je turbo kaj manj problematicen.

Kavelj22 teh motorjev bi se izogibal, sem prebral prevec grozljivk, da bi upal rabljenga kupit.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 157
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

To je res največji jajc od motorja. Čeprav se vsako leto kaj ''popravi'' in 2015 bi moral biti že približno OK. 

Urejal bvogri, 19.01.2020, 09:35.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.