Skoči na vsebino

Novejši avti z bencinskim motorjem, velikosti VW Polo/Golf

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67 594
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

To je res največji jajc od motorja. Čeprav se vsako leto kaj ''popravi'' in 2015 bi moral biti že približno OK. 

Je pa po drugi strani zanimivo, da njihovi 1.6 dizli so pa OK. Jaz majhnih dizlov organsko ne prenesem, pri vsem kar je pod 2.5 mi gre na kozlanje (ob 2.0 se že zvijam v težkih mukah), ampak roko na srce, za 1.6 PSA dizle še nisem slišal slabe besede. Prvič sem se s tem motorčkom srečal ko je en sosed privlekel domov enega takega pugija, onega grdega s kufrom, že zvok mi je vzbudil zanimanje, ker je bil izredno tih in uglajen. Po zvoku se vidi marsikaj in kasneje se je izkazalo, da je bila moja slutnja pravilna. Jebi ga, na vakih 499 jajc ki jih skonstruirajo, jim včasih očitno tudi kaj rata.

Everyone is gifted, some open the package sooner!

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 624
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Za renaultove trivaljnike sem že stokrat slišal od kolega, ki dela na koprskem Trgo ABC, da pokajo glave za hec, da imajo cele horde avtov, ki čakajo na menjavo tam.

BMW enka je zame eno veliko razočaranje, kar se tiče pričakovanj od avta te znamke oz. tega cenovnega razreda. 

Meni osebno bi bila v tem primeru interesantna nova mazda 3, berem same hvale o tem avtu. Notranjost je menda izredno na nivoju, kar se kvalitete tiče, vozne lastnosti se hvalijo in menda je varnostno zelo visoko, velja tudi za druge najnovejše modele te znamke. Pojdi jo vsaj peljat.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

BMW enka je zame eno veliko razočaranje, kar se tiče pričakovanj od avta te znamke oz. tega cenovnega razreda. 

Katera enka in kateri cenovni razred? Če si vozil novo za 20k eur itak da je za tak denar jajc, če vzameš recimo tako za 7k eur, s tem da je že novejši model, je pa to zelo dober avto. Za vozit na šiht ali kaj podobnega seveda, ne za dolge relacije. S tem da mora bit (vsaj za moje pojme) obvezno avtomatik, ročni je poraz. Jih je pa večina z ročnim, ti si verjetno vozil ročnega, zato ti ni bil všeč. Iz 530iA na 120d z ročnim je res kot da bi šel s konja na osla, lol

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

F20 120dA kot zadnji. Usnjeni sedeži, itd., pač avto od Avto Elite. Ima nekaj opreme. Kombinacija motorja in menjalnika je sicer dobra, ampak avto kot avto je pa sekret. Glasen - res glasen, trd, živčen po cesti, najdejo se črički, lučke na stropu so mi v nekem naključnem momentu kar dol padle in obvisele na kablih, to je sicer verjetno posledica kakšnih preteklih "posegov" tam okoli, težko verjamem, da je tovarniška napaka to. Usnjeni sedeži poleti (svetlo usnje) so živo trpljenje, kot bi sedel na radiatorju. Občutka kvalitete praktično ni. 

2.0dA proti 3.0iA iz e39 je sicer hitrejši, zmogljivejši - tja do 130, morda kaj čez, potem se itak počasi prevesi tehtnica, ampak za regionalke vseeno zmaga dizel. Čeprav vem, da gre zasluga v resnici menjalniku bolj, kot motorju. 

Ampak kakšno olajšanje je bilo sesti nazaj v e39... Uf :-D

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 567
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Razen zanic gum in plavajocega podvozja, ter cukajocega menjalnika, se je meni ta enka dopadla :) Smo bili z njo na morju, glede na to da je bil V8 na tretmaju pri etoretu.

Edino prostora, mati mila...yugec se mi zdi da je limuzina po vprasanju prostornosti napram enki :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, sem omenil prekomerno umetni obcutek na servo volanu? Res upam da so to odpravili v novejsih serijah, ker drugace ni slab avto. Zabaven za vozit. Ampak, razen ce nisi ljubitelj, dobis pri konkurenci vec za ta denar.

Urejal MajoR, 20.01.2020, 09:26.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

MajoR in x-driver, vidva sta face. Za Prvega ni OK ker na cesti preveč plava, drugemu isti avto ni všeč ker je premehek - Only in bmwslo! :umruodsmeha

X-driver, vozil si nadomestni avto, pri takem pač ne moreš pričakovat neke čudežne ohranjenosti  :ok2 Kar se "usnja" na sedežih tiče pa to ni "u" od usnja, sedel si na skaju ali po domače, na PLASTIKI  :laugh Od avta ki nov stane cca 20k eur pač ne moraš pričakovat enake kvalitete kot pri onem ki stane 50k, ampak kot rečeno, za par 1000 eur je čisto v redu voz ;)

Ampak, razen ce nisi ljubitelj, dobis pri konkurenci vec za ta denar.

Pri kateri konkurenci? Konkurenca je samo mercedes in kak audi, da tam dobiš več za isti denar se pa vsekakor ne strinjam. No pri mercedesu še mogoče, B serija ni slaba če ima 2.0 motor, o podloškarju pa škoda besed za ceno po katerih se ta jajca prodajajo.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede tistega podvozja - dejansko plava (gor-dol), ampak luknje pa tudi čutiš in se na njih strese cel avto. Tako nekako... Pač res čuden filing no, meni ni bil všeč in mi ni vlival zaupanja. Vozil sem ga pa na tistih starih zimskih gumah, ki so bile čista plastika, in potem na novih letnih, sicer touring gumah, ne športnih. Občutka stabilnosti res ni.

Mogoče bi moral it probat še kakšno drugo enko, da vidim, a so vse take, ali je morda s tistim avtom bilo kaj narobe.

Glede na to, kaj slišim, da stranke delajo s temi avto od etoreta, pa vsa čast njemu, da se mu sploh še da s tem ukvarjat :respect 

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 825
  • Avtomobil: BMW

BMWjevo usnje res ni nek pojem kvalitete. Pa naj govorimo o Dakota, Nappa ali Individual izbiri.

Sicer pa je dakota usnje enako v seriji 1 kot tudi v seriji 5 - če uporabnik izbere to opcijo ( govorim za E in F modele ).

V zadnjem času veliko ljudi pohvali novo Mazdo 3, BMW 1 pa malokdo.

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 173
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Nisem ravno bral cele teme, vem pa za avto, ki ga prodaja moj tast. Kupljen je bil julija 2017. Tik preden je tašča zbolela za rakom. Avto je bil kupljen nov. Gre za seat ibizo z bencinskim motorjem. Verjetno je bolj tašvohen. Tudi opreme ni nekaj, avto je pa bele barve. Prevoženih ima 6000 kilometrov. Mislim da se je pigovarjal o ceni nekje 8500 eur nisem pa siguren. Če te bolj resno zanima, moram pa za točne podatke o motorju in opremi še povprašat. Vem, da je avto praktično nov in brez pikic in prask. Tast ga tedensko enkrat zapelje, da malo premiga zadeve.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avto.net... KOT NOVA SA...

Avto je kot nov...
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 821
  • Avtomobil: skunk :)

Pa to je 2 leti in pol staro :eek

Fabio dobiš novo za tak denar.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

Cena ni zadnja. Nekje 8 bo končna
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 611
  • Avtomobil: Modra sulica

https://www.avto.net...asp?id=14754058

Je že vozil kdo ? Kako se vam zdi avtomat v kombinaciji z tem motorčkom ? Meni je čisto dovolj, me pa zanima izkušnja tistih, ki lahko primerjajo z katerimi drugimi podobnimi avti.

Za ca. 28.000 bi dobil takega, ko na sliki ( ampak v srebrni barvi ).

Za to , kar je , je avto zelo dober.  Ni ultra športaš, ni pa tudi povprečno naravnani avto. Kar dobra sredina. 

No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30
  • Avtomobil: Toyota Yaris 1.33

Tehniko si deli z I30 in Ceedom, okrog pa šminka, to je to. Za ta denar dobiš avto razreda višje tako da tole po moje nima smisla.
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik

Tehniko si deli z I30 in Ceedom, okrog pa šminka, to je to. Za ta denar dobiš avto razreda višje tako da tole po moje nima smisla.

Z veseljem kupim kaj boljšega.
DSG + bencinar z ca. 200km + oprema ( LED, lane assist, aktivni tempomat,hlajenje in gretje sedežev, gretje volana,kamera vsaj odzadaj, multimedia ekran večji od telefona, konkreten prtljažnik in da avto zgleda prebavljivo... To so recimo osnove katere hočem imet).
Za ceno pod 30.000. Seveda čisto novo.
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Si pregledal kaj zalogo Octavij RS?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik

Si pregledal kaj zalogo Octavij RS?

Ja. Težko da prideš pod 35 ali 36000. S tem da motor dobiš definitivno boljši. Podvozje pa je pri Octavii že malo hardcore za vsakodnevno fijakanje. S tem da niti v najboljši opremi ne ponuja toliko kot ta KIA. Vsekakor pa je odličen avto.

BTW. Nova Octavia ki izzide letos je pa hudo dobra. Znotraj in zunaj in je prvič bre kakršnegakoli dvoma posekala Golfa! Ampak spet, cena.

Urejal bmwcs, 03.02.2020, 23:19.

No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

https://www.avto.net...asp?id=14754058

Je že vozil kdo ? Kako se vam zdi avtomat v kombinaciji z tem motorčkom ? Meni je čisto dovolj, me pa zanima izkušnja tistih, ki lahko primerjajo z katerimi drugimi podobnimi avti.

Za ca. 28.000 bi dobil takega, ko na sliki ( ampak v srebrni barvi ).

Za to , kar je , je avto zelo dober.  Ni ultra športaš, ni pa tudi povprečno naravnani avto. Kar dobra sredina. 

Pojdi ga probat, lastnik avtohiše je forumaš.

Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik

Pojdi ga probat, lastnik avtohiše je forumaš.

Sem ga vozil in mi je čisto OK. Mislil sem, če ima kdo izkušnje z konkurenco.... raznimi Focusi, Astrami, Mazda 3 itd. z avtomatom in podobno konjenico.. Ker nimam ne veselja ne časa da grem do vsakega.
Verjamem pa da malokdo proba več kot 2 avta, tako da nekih grznih ugotovitev pač ni za pričakovati. Itak je vse skupaj podobna konfekcija za podoben denar.
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.