Skoči na vsebino

Spletni izračun DMV dajatev po novem (2021)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 972
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Pa dobro stari kaj je? Iz napisanega sklepam, da drkaš na nove ali par let stare avte. A res ne razumeš, da je mogoče nekomu e39 ali e46 holy grail od avta in si samo to želi, ne pa 2020 modela? Pusti ljudem veselje.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry, zaxxon in Sorgo uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 664
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ok, se predam...

Naredite evropski avtoodpad iz države :)

Da nisi ti mogoče malo prepameten za ta forum, kaj?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 739

Sej je za uvoz takih avtov vseeno koliko je dmv. Bodo pac cene visje. Pri redkih modelih je samo vprasanje padca vrednosti. A je boljs kupit M3 brez dmv poceni za 11 jurjev in ga cez 3 leta proda za 6, ali kupit ob visokem dmv za 20 jurjev in prodat za 18? Druga varjanta je bistveno cenejsa za lastnika...
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 504
  • Avtomobil: R6 topless

Ok, se predam...

Saj ne boš razumel pa vseeno. Dokler se tudi stari avtomobili vozijo po cesti in vzdržujejo na nivoju, le tej niso odpad. So zapuščina, zgodovina, za nekatere idealni voz itd..
Drugo je kar ima kdo doma, v grabnu ipd. kjer samo leži in gnije (in tu so tako stari kakor novejši ali novi).

In, če smo že pri tem, je marsikater starejši voz dosti bolje vzdrževan kakor nov oz. novejši in tudi v boljši kondiciji teko vizuelni kakor tehnični (pa čeprav za kakšen model stanejo kosi več kakor, ko je bil nov).

Ampak kakor napisnao, ne pričakujem, da boš razumel. Kakor ne boš razumel, da se nekdo raje vsede in vozi v E36 kakor F30 (ah sorry, star model, G20).

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sej je za uvoz takih avtov vseeno koliko je dmv. Bodo pac cene visje. Pri redkih modelih je samo vprasanje padca vrednosti. A je boljs kupit M3 brez dmv poceni za 11 jurjev in ga cez 3 leta proda za 6, ali kupit ob visokem dmv za 20 jurjev in prodat za 18? Druga varjanta je bistveno cenejsa za lastnika...

A lahko svojo dilersko mentaliteto enkrat na pragu pustiš? Eni kupimo avto za svojo uporabo, ne za zaslužek naprej.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Octopus je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol je pa itak vseen koliko stane. Sam pravim da je strosek avta treba izklicno cez izgubo vrednosti gledat in ne cez nabavno ceno. Ta ni bistvena
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Bosanci so prepovedali uvoz avtov starejsih od leta 2004 in s tem resili tezavo kopicenja prestarih avtov. Sem zihr da bodo tudi pri nas omejili uvoz vsega kar ne bo euro6 ali vsaj euro5. Tko da kdor ma plan starega nabavit naj to naredi letos....
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 120
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Bosanci so prepovedali uvoz avtov starejsih od leta 2004 in s tem resili tezavo kopicenja prestarih avtov. Sem zihr da bodo tudi pri nas omejili uvoz vsega kar ne bo euro6 ali vsaj euro5. Tko da kdor ma plan starega nabavit naj to naredi letos....

No če pogledaš tako bi bosanec sedajle z veseljem plačal DMV le, da bi avto lahko uvozil. :ok2

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 705

A se ti zdi da uvažamo Golfe II,III???

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ziher je blo vec golfov uvozenih kot m3...
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 162
  • Avtomobil: Volvo V70

Te mine stara jajca vzdrzevat in si reces, klinc, bom pa nek budget nov avto vzel, garancija, 100k nima kej bit ,razn redni servisi, pa dejmo....pol pa gledas cene, te pa mine. Ena  Kia Ceed, sej zgleda mnogo bolje kot prva vezija, pa vseen, 15k, osnovni model., da mal zgleda je pa hitr 20k....pa gres pac nazaj na stara jajca, k se se zmer peljejo super.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Srbi imajo od novega leta nekaj podobnega, samo nisem razumel ali je EURO4 še dovoljen, al tudi EURO5 ni več. Slednje bi zelo dvomil, ker bi s tem pomoje ustrelil sebe v koleno kar se tiče uvoz rabljenih avtov.

Pol je pa itak vseen koliko stane. Sam pravim da je strosek avta treba izklicno cez izgubo vrednosti gledat in ne cez nabavno ceno. Ta ni bistvena

Mogoče tebi ki ga imaš za biznis (pa še lažje si ga privoščiš). Jaz z njim ne zaslužim enega evra in je nabavna cena hudičevo pomembna. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Strosek je samo izguba vrednosti, nabavna cena nima veze. Se zgodi da je drazji avto lahko na koncu cenejsi kot tisti ki je poceni.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629
  • Avtomobil: bmw m3

Ok, se predam...

upam da hodiš peš v službo in s kolesom na morje

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 287
  • Avtomobil: 3er

Tudi, razen kadar imam obiske večine lokacij po SLO potem pa se mi bruha od vožnje...

Morje: nazadnje bil 2017 z avtom in po 12h poslušanja dretja malega je bilo dovolj za en čas.

Do naše obale letos ni uspelo kolesarit (200km), ker me je jeseni prehitela (pre)hladna noč.

Trgovina 300m peš (so sosedje, ki se peljejo :crazy ), pošta 1km enako...

Res pa je, da se dosti z motorjem (ceneje, bolj praktično)

Sicer pa mislim, da ni naslov teme moje transportne navade.

Urejal BMW RALLY, 22.01.2020, 08:56.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Strosek je samo izguba vrednosti, nabavna cena nima veze. Se zgodi da je drazji avto lahko na koncu cenejsi kot tisti ki je poceni.

Če misliš s tem ohranjenost, potem včasih ja, ni pa to pravilo, na žalost. Seveda ne kupiš najcenejšega na netu, vendar po mojih izkušnjah najdražji tudi ne pomeni avtomatsko najbolj zanesljiv.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 664
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tudi, razen kadar imam obiske večine lokacij po SLO potem pa se mi bruha od vožnje...
Morje: nazadnje bil 2017 z avtom in po 12h poslušanja dretja malega je bilo dovolj za en čas.
Do naše obale letos ni uspelo kolesarit (200km), ker me je jeseni prehitela (pre)hladna noč.

To pa verjamem da se ti mali ves čas dere v avtu, ni dvoma po kom se je vrgel.
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • sash in Sorgo uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629
  • Avtomobil: bmw m3

niti ni naslov teme ''Mnenja posameznikov in določanje drugim kaj je komu všeč in kaj so za koga smeti''

Prikaži več možnosti
    • Jerry, Sorgo in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.