Skoči na vsebino

Problem pri prejemu paketa iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 025
  • Avtomobil: Passat CC

Prodajalec iz FR mi pošlje paket pripročeno (vrednost cca 60 eur +15 poštn.) . Dobim FR tracking in paket je že kake 10 dni v Sloveniji pri trackingu pa tole:      Votre colis subit un incident. Il est en cours de traitement par nos services.

Očitno neka poškodba ali kaj ,   ...kaj sedaj? A gre to prek naše pošte ali lahko kaj uveljavljam če je vsebina paketa poškodovana, ali lahko reklamiram pri Ebayu če ne dobim kar sem plačal?

kake izkušnje?

hvala lp Z

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 356
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Pokliči na dostavno službo v SLO in ti bodo povedali.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 025
  • Avtomobil: Passat CC

Pokliči na dostavno službo v SLO in ti bodo povedali.

ok še mal počakam ,...potem urgiram.

Še en problem, iz UK mi je poslal paket international standard, (vrednost cca 30 eur) vednar paket ni prišel kupec pa pravi da je poslal vednar non-signed?! ? Še mal počakam in recimo, da ne pride, kdo odgovarja tu, ali lahko uveljavljam od EBAYa kako povračilo za nakup če ne dobim robe ki sem jo plačal?

Zdej sem tudi videl da prodajalec ponuja non signed  in tracked and signed poštnino,...vendar po defaultu izbere in računa prvo varianto,...

Urejal Zmago1, 16.01.2020, 09:37.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 099
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Jaz če kaj nisem dobil iz Ebay-a sem najprej pisal prodajalcu, naj na pošti preveri kaj in kako. Če potem paketa še vseeno ni po določenem času (in presega estimate kdaj bi naj prispel), sem zahteval vračilo kupnine. Sem vedno dobil nazaj... če pa je paket potem prišel (se je zgodilo že da je prišel teden ali dva zatem) pa sem mu pisal in plačal.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 356
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Še en problem, iz UK mi je poslal paket international standard, (vrednost cca 30 eur) vednar paket ni prišel kupec pa pravi da je poslal vednar non-signed?! ? Še mal počakam in recimo, da ne pride, kdo odgovarja tu, ali lahko uveljavljam od EBAYa kako povračilo za nakup če ne dobim robe ki sem jo plačal?

Zdej sem tudi videl da prodajalec ponuja non signed  in tracked and signed poštnino,...vendar po defaultu izbere in računa prvo varianto,...

Kako pa ti vidiš tracking, če kao ni tracked poslano?

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 328
  • Avtomobil: F10

O dveh različnih paketih govori.

Ko je ravno tema o paketih, doma sem si namestil privat paketomat, trenutno še testiram  in pošiljke, ki ustrezajo dejansko dobiš v paketomat doma, odkleneš s telefonom in gasa. Zaenkrat brez pripomb... https://www.direct4.me/sl-SI

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 168
  • Avtomobil: BMW x

Kako pa ti vidiš tracking, če kao ni tracked poslano?

Imaš tudi virtualne trackerje, ki ne beležijo dejanske poti paketa ampak navidezno kot naj bi v resnici bila.

Eden takih je t.17track.net  - podatkom na tem trackerju verjame celo ebay in dispute zato zavrnejo ... lastna izkušnja in po enakem pojasnilu pošte in DHLa ... https://www.trustpil...www.17track.net

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 088
  • Avtomobil: 2Fast4You

Ce si plačal z Paypalom potem bo EBay lahko pomagal, drugače težko. Jaz sem letos na ta način en TV pusnil, tako da kupujem samo se z Paypalom. eBay ni je rekel, da naj primer prijavim policiji, pa sem lani preko 10K € zapravil preko njih.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 563
  • Avtomobil: VW Passat CC

Ce si plačal z Paypalom potem bo EBay lahko pomagal, drugače težko. Jaz sem letos na ta način en TV pusnil, tako da kupujem samo se z Paypalom. eBay ni je rekel, da naj primer prijavim policiji, pa sem lani preko 10K € zapravil preko njih.

LAHKO NAPIŠEŠ KAJ KONKRETNO JE ŠLO NAROBE, DA SE MOGOČE IZOGNEMO PODOBNEMU?

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 662
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Prodajalec iz FR mi pošlje paket pripročeno (vrednost cca 60 eur +15 poštn.) . Dobim FR tracking in paket je že kake 10 dni v Sloveniji pri trackingu pa tole:      Votre colis subit un incident. Il est en cours de traitement par nos services.

Očitno neka poškodba ali kaj ,   ...kaj sedaj? A gre to prek naše pošte ali lahko kaj uveljavljam če je vsebina paketa poškodovana, ali lahko reklamiram pri Ebayu če ne dobim kar sem plačal?

kake izkušnje?

hvala lp Z

Sem imel podoben primer z DPD, moj paket iz DE je ležal v LJ več kot 14 dni, ker je DPD kao javil pošiljatelju, da je paket poškodovan (mene ni poklical nihče). Pošiljatelj naj bi naročil vračilo paketa v DE, kar se zaradi bedakov v LJ ni zgodilo. Po 14 dneh, ko so domače živali že skoraj stradale, sem sam poklical na DPD in smo paket tam pregledali... Roba je bila vsa, le po pack listi je manjkala ena gratis malenkost, ki je bila v resnici v drugem paketu. Robo sem prevzel, sem se pa iz tega primera naučil, da delajo vse službe po liniji najmanjšega odpora, čeprav v sprejemni pisarni visi slogan o trudu za zadovoljstvo uporabnikov....

Ne ostane ti drugega, kot da sam kontaktiraš paketno službo in da se paket pregleda, ker je verjetno obležal pri nas v skladišču. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

LAHKO NAPIŠEŠ KAJ KONKRETNO JE ŠLO NAROBE, DA SE MOGOČE IZOGNEMO PODOBNEMU?

Kupoval sem TV za staro mamo. Našel sem ugodnega Phillips Ambi, ter plačal ( z bančnim nakazilom ). Drug dan dobim info od eBaya, da je ponudba sumljiva, da so jo odstranili in da naj ne nakazujem denarja. Kličem na banko, ampak denar je je že bil na poti. Kontaktiram eBay ( preko telefona ) in so mi povedali da nimajo druge kot da vključim policijo.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 367
  • Avtomobil: BMW

Lepo in stara mama ima sedaj TV ali ne ? 

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 563
  • Avtomobil: VW Passat CC

evo moja zadeva kot zakleto oba primera rešena danes:

1. Paket iz UK brez podpisa prišel, poslal UK royal mail,  prinesla pošta , vednar se je videlo da je bil odprt in naknadno zaprt, ker so bili prvotni salotejp trakovi prerezani in zelo lepo prelimani čez,.......ni bilo pa nič komercialno uporabnega za vzet in ni nič  manjkalo, vendar odprt!?

2. Paket iz FR s trackingom poslal Colissimo, prinesel DPD, paket je bil raztrgan na robu, odprt v velikosti lih da gre not roka, spet nič komercialno zanimivega  in ni nič manjkalo, vendar odprt?! Dostavljalec je rekel da ne more nič, lahko pa zavrnem prejem.

Ne vem kaj se dogaja to d dostavami, pod kritiko vglavnem,....kaj če bi naročil ročno uro omega za 2.000???

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 376
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ljudje dajte si zapomnit, da se zadeve prek neta placuje preko kreditne kartice ali kot nekateri hicete preko paypal-a.

N stevilo reklamacij sem resil za stranke, ki robe niso dobili ali pa je prislo do zlorabe ravno zato ker so uporabljali kreditno kartico.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 296

Jap tristan, delam v sluzbi, kjer imamo dnevno veliko paketov, in ja, drzat se moras pravil, kot pijanc plota, sicer se lahko pod nosom obrises, ce je npr paket poskodovan, ukraden itd, zal...
Nekaj robe narocil preko ebaya in ce kaj nisem dobil, poslal mail in dobil se vedno povracilo. Res pa je, kot je zgoraj omenjeno, ali z bancno ali prekopaypal, nikoli direkt nakazila!
Ce pa direkt iz svojega racuna nakazes, se pa lahko le pod nosom obrises.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 662
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Jap tristan, delam v sluzbi, kjer imamo dnevno veliko paketov, in ja, drzat se moras pravil, kot pijanc plota, sicer se lahko pod nosom obrises, ce je npr paket poskodovan, ukraden itd, zal...
Nekaj robe narocil preko ebaya in ce kaj nisem dobil, poslal mail in dobil se vedno povracilo. Res pa je, kot je zgoraj omenjeno, ali z bancno ali prekopaypal, nikoli direkt nakazila!
Ce pa direkt iz svojega racuna nakazes, se pa lahko le pod nosom obrises.

Tu moramo sedaj ločiti dve zadevi:
A) varnost nakupa - plačilo, zanesljivost trgovca...
B) sam fizičen transport blaga h kupcu.

Pod točko A je napisanega že preveč, pa se še vedno najdejo junaki, ki kupujejo mimo ustaljenih praks in padajo na ponudbe v stilu predobro da bi bilo res. Na tem področju sem si na jasnem kaj in kje kupujem.

Težave imam s točko B. DPD in se kdo z veseljem podpišejo z velikimi online trgovci. Število paketov je ogromno... Problem je v tem, da dostava fizični osebi ni enaka kot podjetju. Fizična oseba pričakuje dostavo popoldan, ko je doma, prijaznega voznika, ki bo z nasmehom dostavil paket in se držal dogovorjene ure... Žal je pri nas to znanstvena fantastika. Dobiš sistemski SMS da jutri ob X uri pripeljejo paket in se slikaj, pusti službo, postavi urnik na glavo, da boš doma ali pa si za konec dneva nakoplji na glavo se iskanje paketa na katerem od bencinskih servisov v bližini in dodaten strošek prevzema.

Ko gre kaj narobe pa si prepuščen svoji iznajdljivosti, saj kaj več kot da v tracking sistem vnesejo opombo ne bodo storili. V mojem primeru je ležal paket 14 dni v Ljubljani, ko bi ga moral pošiljatelj že zdavnaj imeti nazaj v De. Če nebi sam rešil zadeve bi bil verjetno paket v tistem skladišču se več tednov preden bi ugotovili da ga morajo vrniti pošiljatelju. Se dobro da je bila v paketu le hrana za živali. Če bi bil kakšen pomemben rezervni del zaradi katerega bi se vse ustavilo, bi lahko nastalo nekaj tisoč Eur škode. Me zanima kako bi od reagirali takrat...

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 713
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Tu moramo sedaj ločiti dve zadevi:
A) varnost nakupa - plačilo, zanesljivost trgovca...
B) sam fizičen transport blaga h kupcu.

Pod točko A je napisanega že preveč, pa se še vedno najdejo junaki, ki kupujejo mimo ustaljenih praks in padajo na ponudbe v stilu predobro da bi bilo res. Na tem področju sem si na jasnem kaj in kje kupujem.

Težave imam s točko B. DPD in se kdo z veseljem podpišejo z velikimi online trgovci. Število paketov je ogromno... Problem je v tem, da dostava fizični osebi ni enaka kot podjetju. Fizična oseba pričakuje dostavo popoldan, ko je doma, prijaznega voznika, ki bo z nasmehom dostavil paket in se držal dogovorjene ure... Žal je pri nas to znanstvena fantastika. Dobiš sistemski SMS da jutri ob X uri pripeljejo paket in se slikaj, pusti službo, postavi urnik na glavo, da boš doma ali pa si za konec dneva nakoplji na glavo se iskanje paketa na katerem od bencinskih servisov v bližini in dodaten strošek prevzema.

Ko gre kaj narobe pa si prepuščen svoji iznajdljivosti, saj kaj več kot da v tracking sistem vnesejo opombo ne bodo storili. V mojem primeru je ležal paket 14 dni v Ljubljani, ko bi ga moral pošiljatelj že zdavnaj imeti nazaj v De. Če nebi sam rešil zadeve bi bil verjetno paket v tistem skladišču se več tednov preden bi ugotovili da ga morajo vrniti pošiljatelju. Se dobro da je bila v paketu le hrana za živali. Če bi bil kakšen pomemben rezervni del zaradi katerega bi se vse ustavilo, bi lahko nastalo nekaj tisoč Eur škode. Me zanima kako bi od reagirali takrat...

Lp Tristan01

Nevem zate, js pa zihr enkrat na teden tankam, tko da spotoma pac poberes un paket, ce pa ti dodatnih 0,30€ do 1,35€, ne odtehta tega da lahko v veliko primerih dvignes svoj paket  24/7, pol pa si uzam dopust za ta dan, da privarčuješ to silno bogatstvo...

Jaz do sedaj nisem imel problema z dpdjem, v decembru dobil 2 paketa, en vrednost 40e, drugi 300e, pa sami parfumi so bili not, nic poskodovano ali odpirano, en dan prej dobis sms, ce te ni doma pustijo na petrolu, placas 30 centov in gres... To s prevzemom na petrolu je sploh zakon

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepo in stara mama ima sedaj TV ali ne ?

Ima, sem ji ga kar v Big Bangu naročil, z vnosom in montažo.

Ampak denar je pa ostal v Španiji

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Hertz
Hertz

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 282
  • Avtomobil: FWD

Prejšnji mesec naročil izdelek v Franciji in Colissimo je že naslednji dan paket predal DPD. Nato je pošiljka romala čez Nemčijo proti nam in na koncu obležala v DPD skladišču v Šentvidu. Po treh tednih čakanja sem moral urgirati in klicati na DPD klicni center. Naslednji dan ko je dostavljalec prišel pred blok se mu ni dalo ven iz kombija?! (žena z malim otrokom je bila doma) in sva se zmenila naj ga pač pusti na Petrolu. Kasneje me kliče in pravi da je paket pustil v xy baru in naj ga grem iskat. Preverim tracking in vidim da je majster gladko ponaredil podpis vročitve. Komaj sem se zadržal, da ga nisem prijavil..

So here I am in the Internet Cafe with the biggest fucking nigger I've ever seen reading every word I ty
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Avtomobil: E91 320d xd

Kot bivši gls, Lahko trdim da smo ljudje taka golazen da ne moreš verjet...
Dostava gre na tak način da jzt začnem od Šiške proti Mednem in nazaj,se pravi levo in delno desno strano Celovške ceste..in grem po vrsti..
Če hoče nekdo točno določeno uro, Lahko plača Express dostavo in jo bo dobo ob določeni uri..
Kažeš popoldan,ko si doma ob 5i uri bi imel Paket,kdaj pa naj jzt grem domov..od 21h??
Sploh ne zavedate se kakšen je to šiht... noben nima drobiža, noben nič
.
Pozvonis in ti kreten samo otpre Vrata v stavbi z 5.6.7 nadstropjih,pa ti misli kam moraš iti..
Al pa za paket 15€ ti prinese 100€..
Pa tisti k tam živite,imate Petrol na levi in desni strani,pa OMW pri Lidlu,in spet vam je teško it po 17h iskat,al pa naslednji dan..

O tem da nimate sploh priimek napisan na nabiralniku,je škoda besed..

Kako si lahko tok mutav da delaš v centru, naročiš Paket pa v Šiško...?
Naroc ga v Centar...

Pa ko dobiš SMS o dostavi,poklic, napis SMS da te ni doma, Lahko preusmeris za jutri na služben naslov,izberi na kjerem Petrolu boš pobral paket,ampak nič,pizdun bo ob 17:00 klico kje je paket,jzt sam plačal dostavo...si plačal,sem bil na tvojem naslovu,in te ni bilo doma..

Upam da boste razumeli,pač Bosanc,in na vso srečo bivši GLS kurir..
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.