Skoči na vsebino

2002 E39 530dT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
tonček44
tonček44
  • Uporabnik
  • Sporočil: 327
  • Avtomobil: E39

Po prodaji svoje 525d limuzine, sva se z očetom dogovorila za njegovo 530dT, avto je projekt, ki se bo izvedel v naslednjih nekaj mesecih, več o tem kako in zakaj se bo avto sploh rihtalo, bo napisano malo nižje.

Pa naj najprej predstavim avto.

Gre se za E39 530dTA, ki jo je prvi lastnik (družinski prijatelj), ki je penzijo zaslužil v BMW-ju v Nemčiji, kupil povsem novo. Lastil si jo je do leta 2017, ko se je odločil da bo kupil novo F10. Prvi lastnik je z avtomobilom naredil 270kkm, nato pa je drugi lastnik (prav tako iz domače okolice), v približno pol leta naredil okoli 3kkm. Tako da je avto k hiši prišel z 273kkm. Avto je oče kupil iz razloga, saj avto poznamo od novega, poznamo prav vso servisno zgodovino, in vemo kako se je z avtom ravnalo.

Sam pa sem avto od očeta vzel zato, ker rabim prostornejši avto, kot pa je to E39 limuzina, brez preklopne klopi :ok2

Spisek opreme je dosegljiv na tem linku: http://bimmer.work/v...a7f4299fb8/ :-D

Slike vozila po nekje pol leta lastništva:

IMG-0440.JPG

IMG-0444.JPG

IMG-0445.JPG

IMG-0442.JPG

IMG-0448.JPG

IMG-0437.JPG

Avto imamo v lasti sedaj nekje leto in pol. Prevoženih ima okol 298kkm. Se je pa novembra pripetila zelo velika neprijetnost. Med normalno vožnjo po avtocesti je spustil semering na visokotlačni črpalki (seveda je vse še original), semering je spustil navznotraj, kar pomeni, da se je nafta pomešala z oljem. Ker pri sproščeni vožnji nihče ni gledal na kazalec z nafto in je avto normalno šel, se to seveda ni opazilo. Potem pa kot si bi človek lahko mislil je bilo konec veselja. Sledila je vleka domov. :damn :crazy In tako avto stoji od novebra. Vmes sem jaz prodal svojo srebrno sulico in tako, se bom v naslednjem mesecu lotil projekta. 

Slika avta preden je sklepetal :cool

style66.jpg

Sledi swap oz. kakor bi temu rekli, menjava motorja. Hvala bogu imam doma na zalogi zelo dober motor 3.0d. Ker pa sem sam bolj navdušenec nad ročnim menjalnikom, pa sledi tudi menjava menjalnika :metalc.

Deli za obnovo se že lepo nabirajo doma:

-3.0d zdrav motor

-6 gang menjalnik E46 330cd

-diff ročni E39 530d

-pedali

-brake booster

-nova sklopka in vztrajnik

-nov štarter

-en kup novih tesnil, ko je motor ravno iz avta (karter, pokrov ventilov, prednje glavno, zadnje glavno,...)

-grelne svečke

-obnovljena turbina

-sledi še obnova visokotlačne črpalke iz donatorja

-obnova šob

-naročilo se je tudi komplet novo podvozje Bilstein B12 Pro-Kit

-narejen bo nov custom izpuh

Vglavnem avto se bo mehansko porihtal, da bo še boljši, pa naj povem da je bil že prej nadpovprečno servisiran. :ok2

Seveda pa negre brez kakšnega bonbončka v "kokpitu"  :laugh , tako da je doma:

-črn strop

-druge notranje letvice

-M volan

-športni sedeži

-style 42 18col so pa tudi že na obnovi pri @chroma_man

Pa verjetno bo še kakšna neumnost :mljask

Želja je še zunanji shadowline, po možnosti gloss in pa čipiranje motorja. :drink

Deli ki bodo šli iz vozila, kot so menjalnik, kardan, diff, sedeži, lep bel strop,...Se bodo prodajali, tako da če bo kdo kaj rabil le na dan z besedo :-D. Prav tako so na voljo deljene Style 66 s slike, s praktično novimi gumam Goodyear.

Več javim, drug mesec, ko bo zadeva začela potekati. :blabla

Prikaži več možnosti
    • MG, peropapero, bedolin in 2 ostalim je všeč

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Zadeve se počasi, a vztrajno odvijajo. :)  Star motor in menjalnik sta bila odstranjena iz vozila. Prav tako, sem že zamenjal sprednja sedeža, strop in notranje letvice. :metalc Motor ki se bo vgradil v avto je pravtako pripavljen.

Včeraj sem zamenjal tudi amortizerje in fedre, prav tako se je na novi motor vgradila obnovljena visokotlačna črpalka.

IMG_1719.jpg

IMG_1720.jpg

IMG_1723.jpeg

Jutri sledi vgradnja novega motorja v vozilo, nato pa se bomo lotili izdelave nosilca menjalnika, predelave prestavljalnega mehanizma in pa izdelave izpuha.

Več slik sledi v prihodnjih dneh :-D

Prikaži več možnosti
    • Jerry, peropapero, penny3 in 2 ostalim je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 373
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Taki projekti mi dajo upanje, da nisem sam v tem :).
Prikaži več možnosti
    • tonček44 je všeč

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Taki projekti mi dajo upanje, da nisem sam v tem :).

Super, sem tudi sam vesel, da še nekdo rihta te stare “kante”. :)
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 385
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Teli bilstein-i bodo sigurno trdotabod trdote:( kako to da si šel v to smer? Kšni koni fsd niso prišli v poštev
Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Za Bilstein sem se odločil nekako iz preteklih izkušenj z njimi, sem bil zelo zadovoljen, bomo pa videli kako bo s trdoto avta po nekaj prevoženih kilometrih. ;)
Sem razmišljal tudi o Koni vzmetenju, in sicer o nasledniku fsd , mislim da se reče sport active ali tako nekako, a sem se za Bilstein na koncu odločil tudi zaradi ugodne ponudbe, ki sem jo našel :)
Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Da malo obudim temo. Avto je 99% pripravljen. Edino kar je še potreno narediti je potegniti kablovje za vzvratne luči. Na avtu se je intenzivno delalo, kar je dalo tudi rezultate. Nov motor in menjalnik sta na mestu, kardan je bil skrajšen in vgrajen, pravtako smo predelali mehanizem za prestavljanje in naredili nosilce menjalnika. Na izpuhu pa je zankrat narejen samo 'decat', pa morem priznati da mi je všeč kako tiho se avto pelje z vsemi lonci :cool

Moram se zahvaliti @schumi-ju, ki je avto na daljo sprogramiral, toliko da smo ga lahko vžgali in se lahko varno vozimo. Seveda je bilo ob prvem zagonu prisotnih nekaj 'porodnih' krčev, ampak ni resnega, tako da je avto sedaj 100% mehansko pripravljen. :beer :metalc

V notranjosti sem zamenjal volan, sprednja sedeža, manšeta prestavne ročice je nova, prav tako smo vgradili črni strop in avto je sedaj ravno takšen kot sem si ga sam zamislil. :mljask Zahvala za spremenjen izgled pa gre tudi @chroma_man-u, ki mi je uredil felge style 42 v 18 colah, tako da je zdaj avto res  :mljask

Izredno sem kupil še novi ventilator prisilnega hlajenja. Na nove felge pa sem nataknil povsem svežo obutev MICHELIN PS4 deljenih dimezij, tako da če ima kdo v okolici Krškega, Brežic za posodit kakšne 18 felge z gumami 235/40 in 265/35 z TUV bi se zelo priporočal da tole homologiram :crazy

Vglavnem, sedaj je avto porihtan, sledi čakanje na odprtje tehničnih pregledov :jok

Za naprej trenutno lahko rečem da nimam nekih planov, mogoče eventuelno poliranje avta in pa kakšno čipiranje, predvsem pa se želim vozit :-D :drink

Pripenjam še nekaj slik nove sulice.

IMG_1964.jpg IMG_1965.jpg IMG_1966.jpg IMG_1967.jpg IMG_1968.jpg IMG_1969.jpg IMG_1970.jpg

Urejal tonček44, 15.04.2020, 16:08.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 820
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Lep avto, bi pa vprasal, kako to da si se odlocil za menjavo motorja, glede na to da je bil avto prej odlicno servisiran?
Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Lep avto, bi pa vprasal, kako to da si se odlocil za menjavo motorja, glede na to da je bil avto prej odlicno servisiran?

Kot sem napisal v prvem postu, je pri vožnji na avtocesti visokotlačna črpalka spustila v karter, kar pomeni da je v karter natočilo polno nafte, kar je rezultiralo v uničenih ležajih na glavni gredi. :napaka  Ko smo s potegnili ven oljni filter smo imeli občutek kot da bi gledal lepo metalik barvo, samo da takrat nam ni bla tolko všeč. :crazy  Vglavnem to je bil glavni in edini razlog za menjavo motorja.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 531
  • Avtomobil: V8

Glede felg, imam ampak ne dam...kot ogledalo, sicer pa naj ti služi. :ok
Prikaži več možnosti
    • tonček44 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 820
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Isto kot moj moder, mogoce malo temnit sipe...
Optimiziraj pa le :oky
Prikaži več možnosti
    • tonček44 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 820
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

A to 1991 ima kakšen pomen?

Spojlerček spodaj pod prednjim odbijačem še manjka?

Alarma avto nima verjetno?

Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

A to 1991 ima kakšen pomen?

Spojlerček spodaj pod prednjim odbijačem še manjka?
Alarma avto nima verjetno?

Te tablice so bile na avtu preden je le ta crknil :)
So pa drugače od očeta in imajo za njega in mojo mamo pomen. To sta začetnici njunih imen in pa letnica ko sta se spoznala. ;)

Spoljerček manjka ja še pride, alarma pa kolikor vem tudi nima ;)
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 066
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

spredaj in zadaj pa nista isti tablici? :) spredaj JR, zadaj RJ?

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

spredaj in zadaj pa nista isti tablici? :) spredaj JR, zadaj RJ?

Bo držalo, saj ima vsak od staršev na svojem avtu te tablice, to so 3je tablice, ki so bile dane na avto zgolj in samo za sliko. ;) Avto sedaj čaka na registracijo v garaži in se ga seveda ne uporablja, dokler se ne odprejo tehnični pregledi in dobi svoje tablice in se ga registrira :)
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 820
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kot sem napisal v prvem postu, je pri vožnji na avtocesti visokotlačna črpalka spustila v karter, kar pomeni da je v karter natočilo polno nafte, kar je rezultiralo v uničenih ležajih na glavni gredi. :napaka  Ko smo s potegnili ven oljni filter smo imeli občutek kot da bi gledal lepo metalik barvo, samo da takrat nam ni bla tolko všeč. :crazy  Vglavnem to je bil glavni in edini razlog za menjavo motorja.

Aaaaaa, ta tekst o okvari je bil med sklopoma slik in ker sem se pasel na slikah nisem videl texta, sorry. Drugace zelo lep avto!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 580
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Še žaromete od Pirca vzemi, pa bo avto zgledal takoj 15 let mlajši :ok In še svetilo bo noro :ok en izmed mojih najboljših vložkov v avto.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 385
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Kaj pa je s style 95?
Prikaži več možnosti

tonček44
tonček44
  • Uporabnik

Še žaromete od Pirca vzemi, pa bo avto zgledal takoj 15 let mlajši :ok In še svetilo bo noro :ok en izmed mojih najboljših vložkov v avto.

Imam v planu, samo bo trenutno moralo malo počakati :laugh Se hočem še pred enim večjim vložkom vsaj malo vozit, pa roko na srce te luči ki jih imam niti niso še tako porazne  :-D  Je želja tudi to do konca leta naredit  :ok2 

Kaj pa je s style 95?

Za style 95 sem bil že vse dogovorjen, pa si je na koncu prodajalec premislil, jaz pa sem potem kupil nove gume za Style 42, tako da bo avto sedaj kar na teh platiščih. :-D  Style 95 še vedno ostajajo želja, tako da če se bo pojavil kakšen lep komplet za pameten denar, bom verjetno tudi te nabavil. :ok2

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 406
  • Avtomobil: e61 525DT

Iščem kaj bi bil tole za en style platišč pa ne najdem. Style42 sem mel jaz na trojki za zimska platišča in so bila brez tistih "vijakov". Lohk je pa kakšna različica le teh :confused

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.