Skoči na vsebino

Pohvale za Carglass Ljubljana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
38 odgovorov v temi
višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 752
  • Avtomobil: G31

Na vetrobranskem steklu se mi je pojavila dokaj velika razpoka (okrog 10 cm) ne da bi mi nanj priletel kakšen kamenček. Enostavno, zjutraj sem zapeljal iz garaže, in razpoka je bila tam. Med vožnjo pa je samo še hitro rasla naprej.

Seveda na pooblaščenem servisu niso hoteli nič slišati o kakšni garanciji, čeprav je avto skoraj nov in zunanje mehanske poškodbe ni bilo videti. Avto je k sreči tudi ustrezno zavarovan, in zavarovalnica je priznala popravilo. Ker sem do sedaj imel dobre izkušnje s Carglass in slabe s pooblaščenim servisom, sem popravilo naročil na Carglass.

Na voljo so mi dali OEM steklo s hitrejšo dobavo (Saint Gobain, brez logotipa BMW), in originalno BMW steklo z logotipom, vendar bi bilo treba čakati dlje. Opozoril sem jih, da ima avto veliko asistenčnih sistemov za avtonomno vožnjo, in tudi head-up display, in da želim da to še naprej dobro deluje. Ker sem verjel, da so OEM deli po kvaliteti enaki BMWjevim, sem pristal na Saint Gobain, ker sem avto potreboval hitro za daljše službene poti. Steklo so mi vgradili v roku, imelo je enak tip zatemnitve kot original. Na izvedbo nimam pripomb, pri višjih hitrostih ni bilo dodatnega hrupa. Problem pa je bil head-up display. Steklo je imelo pravilen premaz na mestu za HUD, vendar je geometrija stekla očitno rahlo drugačna od originala. HUD slika je bila vidna, vendar je bilo za izostren pogled treba držati ali pomakniti glavo na točno določeno mesto. Če glave nisem imel na tistem mestu, pa je slika postala neostra, prišlo pa je tudi do geometrijskih popačenj (velikost številk se je močno spreminjala če sem nihal glavo gor/dol ali levo in desno). Zato sem znova obiskal Carglass in jim opisal težavo, misleč da to lahko rešijo s kakšno kalibracijo. Izkazalo se je, da oni na vozilu neposredno ne kalibrirajo HUD-a in da se problema ne da popraviti z nastavitvami projekcije. Zato so mi ponudili brezplačno zamenjavo stekla z originalnim BMW steklom. Po tem popravilu HUD deluje enako kot prej, je dobro viden z različnih položajev in nima geometrijskih popačenj.

Po letih prerekanj na raznoraznih servisih, ko so pred prodajo vsi sladki, ob reklamaciji pa je vse dobro in znotraj normativov, je bil Carglassov odnos pravo presenečenje. Brez diskusije, čeprav bi se lahko izvijali da sem pristal na alternativno steklo, in da so vizualna popačenja samo v moji glavi. Toplo jih priporočam, in če imate HUD, vedno zahtevajte originalno BMW steklo z logotipom.

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 725
  • Avtomobil: Becikl

Tudi ce nimate HUD vedno zahtevajte original steklo.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 295

Za razliko od prve (zadovoljne) stranke, moram deliti obratno izkušnjo.

Torej, na netu najdeš kontakt. se naročiš za popravilo stekla (ker ti niso blizu prakse z izigravanjem zavarovalnic). Dobiš termin. Do sem profesionalno.

Avto se dostaavi na predviden rok (čeprav so vmes našli željo, da se avto dodstavi prej??.. jasno na SMS). Dobijo avto še vedno pred določenim terminom. Aaaa, tu se pa začne. Veste, to je možno sanirati. če prevzamem riziko poškodbe nase.

Torej, reklama govori o popravilu okvare do velikosti kovanca... in brez nekih specialnih dodatnih "uzanc"...?

Porečejo nekaj v tem smislu, če se ne spomnite precej "prijaznih" reklam... - Zima je nevarno obdobje za poškodovana vetrobranska stekla - YouTube

A fantje, v praksi gredo pa zadeve takole

take poškodbe 

ne uredijo, dokler ne prevzameš rizika nase.

Verjamem da je za vse družboslovce to sprejemljivo, a zame ne!

Gradim javne vodovode in če ti ne tesnijo, je strošek da to dosežem moj. Ponašam (rekalmiram) se s tem, da ti vodovodi tesnijo. Prav tako se Carglasss reklamira kot izvajalec, ki sanira poškodbe do premera kovanca (da ne grem v meri prvega posta).... le če, če, če, če, če, če... Zanimivo, teh čejev nisem zasledil v reklami?!?

Ta vsebina le v opozorilo, da svetleče reklame pogosto potegnejo za seboj zanimive prakse.

Urejal RobertH, 05.08.2021, 15:01.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in TribesMan uporabnikom je všeč to sporočilo

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 803

Ma cargalss so tak taki zlatarji, ki se samo reklamirajo, po večini pa ima folk slabe izkušnje z njimi...

Podobno kot avtorju teme, ko so mu vgradili neoriginal, naslednjič ne bo mogel dobiti več originalnega stekla na zavarovalnico brez lastnega doplačila (mislim da je 30%)...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 763
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tudi sam imam precej neprijetno izkušnjo z njimi. Na poti v LJ dobim kamenček v šipo in luknjico. Se dogovorim za popravilo in še isti dan pripeljem avtomobil na servis. Popravilo narejeno korektno in v obljubljenem času. Račun pokrije zavarovalnica. Vendar popravilo zdrži le dobre pol leta, kljub 10 letni garanciji takrat... 

Vrnem se z reklamacijo k njim - razpoka se je razširila na velikost in mesto ki nista primerna za popravilo - torej dobim novo vetrobransko steklo. Zopet so želeli mojo polico, da bo zavarovalnica plačala še pol šipe oz. nekaj takega... 

V glavnem ko naslednjič poči šipa raje počakam da bo beyond repair in menjam za novo, kot da dvakrat hodim reševat eno težavo. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 884

Je bil tukaj res problem velikost poskodbe? Ali je bil razlog to, da je poskodba preblizu roba stekla?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 819
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Je bil tukaj res problem velikost poskodbe? Ali je bil razlog to, da je poskodba preblizu roba stekla?

Verjetno je bil problem v tem da poškodba ni ena, ampak sta dve. Vseeno, tudi jaz sem o Carglassu slišal že veliko slabega in ne vem če sploh kaj dobrega, tako da bom šel na popravilo definitivno drugam, ko bo čas za to.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: e39 520i

Ma res so prekleti zlatarji, par let nazaj so mi za za accorda cl7, ker v tem trenutku nisem imel zavarovano dali predračun za menjavo vetrobranskega stekla 700 eurov. Nato se zapeljem 2km stran (bližina btcja) do prav tako dokaj znane firme in so mi dali predračun 260 eurov ob tem, da bi bila vgrajena identična šipa kot pri carglassu. Reklama in ime je vredna 440 eurov? :D

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 575
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Reklame po TV so preklemano drage in nekako jih je treba pokrit..

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 666
  • Avtomobil: F10 3.0d

Jaz sem lani vetrobransko steklo popolnoma razbil v pralnici. Najprej sem se spomnil na Carglass, pokličem, vse gre gladko, čez dva dneva bi bili pri meni doma - dvakrat sem povedal, da mora šipa biti original bmw in nič drugega. Zvečer mal poguglam in ugotovim, da v bistvu ne dajejo original šip, čeprav oni pravijo, da je "originalna in ima certifikat", posledično so imeli eni težave s kalibracijo hud, eni so pa pod kotom še celo lomljenje slike videli, povečano rošenje ipd.

Kličem nazaj in vprašam kaj zdej, in res, dobil bi nekaj podobnega originalu. Za svoj kasko zahtevam original steklo z bmw odtisom - ja to je pa za čakat vsaj dva tedna, nakar jih skenslam. Kličem na Avtoval v Grosuplje, takoj jo je naročil, čez dva dneva sem že imel montirano original steklo, poslano iz Nemčije, delano za bmw, s senzorji, pravilno tonirano, zatesnjeno, z bmw emblemom na steklu.

Ugibam, ne vem: Carglass bi torej lahko od mojega kaska kasiral polni znesek za original bmw steklo, meni bi vgradili pa cenejše "originalno steklo s certifikatom" in seveda pobrali razliko v ceni na moj račun??

Urejal dd1307, 05.08.2021, 23:13.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 101
  • Avtomobil: bmw m3

nikoli šel v tja in nikoli ne bom, cene so od 2 do 3 kratnik višje kot pri ostalih

kot vidim s napisanega mi je jasno da to da je čakanje original šipe 14 sam poslovna finta da naročiš nihovo fejk šipo, pri kateri poberejo še dodatnih par 100€ marže, dandanes dobiš stvari iz amerike v 3 dneh če hočeš, tako šipo pa tud v istem dnevu če je nuja, kakšnih 14 dni neki, kako se folk okoli prnaša

Prikaži več možnosti
    • sash in portland uporabnikom je všeč to sporočilo

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 813
  • Avtomobil: BMW F31 M

Evo v ponedeljek menjam pri konkurenci, pa sporočim kako se bo razpletlo. Zaenkrat naročil original, dobili v treh dneh sedaj pa da vidimo kako bo z menjavo.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 617
  • Avtomobil: BMW

Jaz pa poznam kolega, ki so mu na Opelici Insigniji, kar 2 x menjali steklo, prva clasa ŽBLJ je bila vsa kriva je popačila vidno polje druga je imela spodnji del šipe čudno porezan je spodaj močno pačila sliko, šele tretje steklo je bilo ok, tako, da za mene obvladajo menjave, samo stekla imajo pa samo slabe klase....., verjetno primerna samo za afriške države, kjer ni nobenih standardov.

Prikaži več možnosti

Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 129

Jaz sem lani vetrobransko steklo popolnoma razbil v pralnici. Najprej sem se spomnil na Carglass, pokličem, vse gre gladko, čez dva dneva bi bili pri meni doma - dvakrat sem povedal, da mora šipa biti original bmw in nič drugega. Zvečer mal poguglam in ugotovim, da v bistvu ne dajejo original šip, čeprav oni pravijo, da je "originalna in ima certifikat", posledično so imeli eni težave s kalibracijo hud, eni so pa pod kotom še celo lomljenje slike videli, povečano rošenje ipd.
Kličem nazaj in vprašam kaj zdej, in res, dobil bi nekaj podobnega originalu. Za svoj kasko zahtevam original steklo z bmw odtisom - ja to je pa za čakat vsaj dva tedna, nakar jih skenslam. Kličem na Avtoval v Grosuplje, takoj jo je naročil, čez dva dneva sem že imel montirano original steklo, poslano iz Nemčije, delano za bmw, s senzorji, pravilno tonirano, zatesnjeno, z bmw emblemom na steklu.
Ugibam, ne vem: Carglass bi torej lahko od mojega kaska kasiral polni znesek za original bmw steklo, meni bi vgradili pa cenejše "originalno steklo s certifikatom" in seveda pobrali razliko v ceni na moj račun??

Ko izstavijo račun na zavarovalnico je gor kataloška številka, kjer skodni cenilec pregleda ali je vgrajeno original steklo plus potrebne so slike pred in po menjavi ter logotip(vsaj pri Savi je tako). Tako, da je potrebno biti pozoren zato pa se večinoma takšnih menjav stekel opravi na pooblaščenem servisu.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 402
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Ni res. Zavarovalnici ni treba poslat slik o menjavi samo razbito steklo je treba hranit ce ga zelijo naknadno videt oz da ti ukazejo da posljes slike da je bilo res menjano. Tezava nastane samo takrat ko org steklo zamenjas za neoriginal in da ga moras potem se 1x zamenjat ti takrat ne priznajo vec originala... oz lahko ga zmontiras ampak razliko do orginala placas sam.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 915
  • Avtomobil: službeni Passat

Kdo ve kaksni so pogoji za menjavo stekla? Avto ima sedaj 175kkm, posledicno je kar nekaj kamenckov ze priletelo v sipo. Sipa ni razbita, ima pa en kup odkruskov. Na ene 5 lokacijah so kamencki odkrusili povrsino
Sem enkrat na carglassu dal tisto lokalno popravilo, pa se je videl rob izreza - je bilo po 'popravilu' se slabse. Tako da bi rad menjal pa ne ven ali je to ze eligible?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 617
  • Avtomobil: BMW

Kje se dobi te male BMW logote, za stekla, lahko na ZS. 

Prikaži več možnosti

korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 67
  • Avtomobil: BMW 530i G30

Jaz sem že pri mercedesu ugotovil da vse kar je neoriginal je sranje. Vključno z zavornimi diski, ploščicami, metlicami za steklo, luči... vsako neoriginal sranje ima hibo.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 129

Ni res. Zavarovalnici ni treba poslat slik o menjavi samo razbito steklo je treba hranit ce ga zelijo naknadno videt oz da ti ukazejo da posljes slike da je bilo res menjano. Tezava nastane samo takrat ko org steklo zamenjas za neoriginal in da ga moras potem se 1x zamenjat ti takrat ne priznajo vec originala... oz lahko ga zmontiras ampak razliko do orginala placas sam.

Sava v kolikor ne slikaš in ne uničiš zamenjanih delov na vozilu v njihovi aplikaciji, ne dobiš plačan račun oz. Dobiš odbitek v vrednosti rezervnega dela.
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 847
  • Avtomobil: Šved 2x

Pri mojem Volvotu je zavarovalnica Triglav zahtevala sliko poškodobanega stekla ter sliko novega zamenjanega stekla (oboje je bilo original). 
Občasno zavarovalnice preverjajo tudi izvajalca popravil, če je vse BP.

In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.