Skoči na vsebino

Menjava olja v Aisinovem avtomatskem menjalniku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 898

Ola. Doma je se C5 kateri ima trenutno 85 k kilometrov. Razmisljam oz rad bi zamenjal olje v avtomatskem menjalniku. Teorije so razlicne. Menjalnik je zaprt in ni možno menjat filtra razen ce ga ne rastaviš.

- Tim eckart?
- 3x po 3 litre menjat kot je vecina videov na netu? Kolko ven stece nadomestis z novim...

- kaka druga varijanta?

Aisina imajo vecin ostalih avtov ki niso bmw mercedes ali audi...
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

Menjas dokler ne pritece cisto in je. Vsi se delajo. Eni imajo ze preko 400kkm. Interval menjave 60kkm.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi ono 3 litre cez 3000k kilometrov spet isto pa tak 3x pa je?
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 070
  • Avtomobil: traktor

Jaz sem na zadnjem servisu za Opla vprašal, kako je s servisom oz menjavo olja v GM avtomatu.  Pa se je pozanimal in mi potem sporočil, da firma ne predvideva servisa in tudi GM ima na spletu zapisano, da imajo nek superduper Dexron olje, ki naj ne bi crknilo.

Tole je v njihovem papirju:

The 6T40/6T45 is filled for life with DEXRON®-VI premium fluid, which during normal use need not be replaced. DEXRON®-VI is validated to improve durability and shift stability over the life of the transmission. DEXRON® VI, was developed to have a more consistent viscosity profile; a more consistent shift performance in extreme conditions; and less degradation over time. Internal GM tests have demonstrated DEXRON® VI delivers more than twice the durability and stability in friction tests compared to existing fluids. The DEXRON®-VI fluid was designed specifically and validated for the new family of GM six-speed automatic transmissions.

Ima kdo kakšne izkušnje s temi GM avtomati?

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 159
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Imam. Na mojem saabu 9-3 je bilo menjano olje v aisin avtomatu na 60Kkm. Avto ima 320Kkm in prestavlja BP. Eden boljših avtomatov na trgu glede zanesljivosti.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 191
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Menjas dokler ne pritece cisto in je. Vsi se delajo. Eni imajo ze preko 400kkm. Interval menjave 60kkm.

C5, 3.0 V6, realnih 120k km, letnik 2010. Olje v menjalniku nikoli menjano. Se po tvojem splača menjati olje, ali ga goniti dalje, pa kolk zdrži?

Prikaži več možnosti

matko
matko

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 186
  • Avtomobil: BMW E60 525d

Zdravo,

kontaktiraj vwdrajver, ima izkušnje s temi zadevami. Drugače imam doma opla z aisinovim menjalnikom, menjamo že od novega na 60.000km celotno olje, sedaj imamo 310.000km, in še vedno deluje brez ene težave.

Lp, Matjaž
Prikaži več možnosti
    • Big D je všeč

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik

C5, 3.0 V6, realnih 120k km, letnik 2010. Olje v menjalniku nikoli menjano. Se po tvojem splača menjati olje, ali ga goniti dalje, pa kolk zdrži?

Prodaš?
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 201
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Če menjaš 2x po 3 litre, teoretično ostane v menjalniku 1/4 starega olja (predpostavljam da je celotna količina olja v menjalniku 6l), če menjaš 3x 3 litre pa 1/8. Glede na to da tovarna ne predpisuje mejnave ampak samo kontrolo olja, je po moje mejnava s 6l popolnoma dovolj. Tista 1/8 ne bo naredila nobene razlike..

Če bi hotel bolj sčistit, bi moral dol vzet ventilski blok in ga ščistit, pa magnete sčistit.. bi naredil več razlike kot spiranje še s 3l olja.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

Menjaj :)

Prikaži več možnosti
    • Big D je všeč

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: F10 3.0d

Prodaš?

hahahahaha, jaz sem toliko časa iskal c5 s takšnim motorjem, da sem na koncu kupil f10 in je mir. Teh avtov noben noče prodat.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja res je pa se hidravlika se je poslovila s tem avtom...
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 755
  • Avtomobil: /

https://www.avto.net...i FAP Exclusive

Noro, koliko avta za ta denar.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 771
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

https://www.avto.net...i FAP Exclusive

Noro, koliko avta za ta denar.

Fak, tole pa se mora visoko sedet.

sedež.jpg

Meni je že tu skoraj previsok položaj za volanom..

1158068_800600.jpg

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 191
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Avto je firmin, ne moj :ok2 Po resnici povedano, ne vem ali se 3.0 splača, ker avto totalno duši počasen menjalnik. Optimiziran je na 280 KM, občutiš ih le pri kickdownu in to prvo počakaš 2 sekunde, ker se nič ne dogaja. Potem butne v hrbet, ampak nič spektakularnega. Poraba okoli 9l. V sport modu precej trd na 19", v normalnem modu se pa mi zdi premehek, posebej v ovinkima.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 894

Dizel je ta 3.0? Ker bencinarja ne mores spravit na 280 nikakor....
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik

Fak, tole pa se mora visoko sedet.

attachicon.gifsedež.jpg

Meni je že tu skoraj previsok položaj za volanom..

attachicon.gif1158068_800600.jpg

Ni to namenjeno za tipčke pri 20 letih ki bi radi pred bar prišli pa bi ble vse mokre... To je avto za na autoban pa gasa udobno in postreženo z vsemi igračkami kaj je... Pa ni to od semaforja do semaforja... 

Jaz imam doma se res rad z njim peljem pa glede na to, da sem rekel eden bo vedno pa so nehali delat hidravliko jebem jim... Imel sem xantio pa xm pa 3x C5 pa C6 ... Tukaj pa se pravljica konča... Dobiš pa res za drobiž dober avto.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 814
  • Avtomobil: Citroen c5

v c5 se sedi super. Exclusive ima sedež, kjer se tudi naslonu nastavi kot za oporo ramen. Luknje so stvar preteklosti pri C5. Je pa sigurno dober približek C5 aircross.

lp

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 771
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ni to namenjeno za tipčke pri 20 letih ki bi radi pred bar prišli pa bi ble vse mokre... To je avto za na autoban pa gasa udobno in postreženo z vsemi igračkami kaj je... Pa ni to od semaforja do semaforja... 

Jaz imam doma se res rad z njim peljem pa glede na to, da sem rekel eden bo vedno pa so nehali delat hidravliko jebem jim... Imel sem xantio pa xm pa 3x C5 pa C6 ... Tukaj pa se pravljica konča... Dobiš pa res za drobiž dober avto.

Ja saj vem, samo zanimivo da je tako visoka pozicija sedenja v limuzini. Ima bratranec polno naloženega C5 break, to je nabavil zdaj ko gradi bajto. Kao ogromno avta za mali denar, zaenkrat ne jamra pa je imel pred njim e60, passate, touarege, f01, f10, A6 c7 fl... 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.