Skoči na vsebino

Koliko vozil na leto lahko imaš?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
iessovšek
iessovšek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 480
  • Avtomobil: 545i 6gang, Cayenne S

Zanima me koliko neregistriranih vozil lahko letno kupiš in prodaš, da nisi v kakršnemkoli prekršku? Gre za vozila v rangu od 700 do 1200€.

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 193
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

V prekršku si čim zaslužiš 1€ in ne prijaviš dobička in odvedeš DDV.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 882
  • Avtomobil: BMW logicno

Uradno pravi Furs največ dve, ostalo je dejavnost .....

Prikaži več možnosti
    • Mrcina je všeč

iessovšek
iessovšek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Registriranih, ja.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 726
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Kaj registriranih? Sem v kaksnem prekrsku ce imam 5 vozil na svoje ime registriranih? Menda ne..
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iessovšek
iessovšek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Če prodaš letno pet nase registriranih in si jih v tem letu tudi kupiš si lahko, ja. Jaz pa sprašujem za neregistriran, ker so to druge evidence in me zanima kako je s tem, če te kdo prijavi.
Prikaži več možnosti

artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 502
  • Avtomobil: e34

Če si zaposlen te pride sp tistih 100eur na mesec, če nisi nekaj čez 300, greš za normiranca in kupuješ/prodajaš po mili volji. Ob teh opcijah, ki jih imaš sedaj, res ne vem komu se še splača na črno furat. Ni vredno, če mene vprašaš + skos se treseš ali je ta, ki je prišel na ogled dejanski kupec ali inšpektor, ker je nekdo dal prijavo.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629
  • Avtomobil: bmw m3

Če si zaposlen te pride sp tistih 100eur na mesec, če nisi nekaj čez 300, greš za normiranca in kupuješ/prodajaš po mili volji. Ob teh opcijah, ki jih imaš sedaj, res ne vem komu se še splača na črno furat. Ni vredno, če mene vprašaš + skos se treseš ali je ta, ki je prišel na ogled dejanski kupec ali inšpektor, ker je nekdo dal prijavo.

z normirancem bi ti preprodajal vozila?

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter, bedolin in E39-530d uporabnikom je všeč to sporočilo

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 953
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Uradno pravi Furs največ dve, ostalo je dejavnost .....

Tudi jaz sem "slišal" tole, na čem pa temelji, pa ne vem...Tole je spet ena cvetka naše države, v resnici, če to opravljaš kot dejavnost (da boš od tega služil) je, kot je napisal še en zgoraj, že en dovolj. Če pa to ne opravljaš z namenom zaslužka, pa jih lahko prodaš tudi pet (sploh, če delaš minus). Ampak ne, ker pri nas zdrava kmečka pamet ni dovolj, je potrebno postaviti nek fiksni kriterij.

Potem pa diler, ki piše vsako leto po dva avta nase, na mamo, na fotra, na brata, na ženo, na vsakega izmed petih otrok pride mimo. Francelj, ki pa v istem letu zamenja dva družinska avta, ki jih je imel pet let, pa buhnedaj vmes kupi še eno garo za premostitev, ko čaka na novega in jo proda, ko novega dobi, je pa opravljal dejavnost?

Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 286
  • Avtomobil: E46 Compact

Ne spomnim se, kdaj sem mel daily avto nazadnje pol leta. Upam, da se ne vtaknejo zame, ker ko gre avto od mene, gre sigurno za manj, kot sem ga kupil. Včasih ga celo pri gasilcih uporabimo za vajo.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kako pa je z vozili ki se pri gasilcih uporabijo? Sploh sedaj ko je treba za neregistriran avto plačevati dajatev.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik

Jih prevzame nekdo, ki se ukvarja z prodajo vozil. Lastnik prepiše vozilo na njega. Kako pa potem on operira naprej s tem avtom pa ne vem.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Prodajo vozil, al razgradnjo?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 654
  • Avtomobil: star

Tudi jaz sem "slišal" tole, na čem pa temelji, pa ne vem...Tole je spet ena cvetka naše države, v resnici, če to opravljaš kot dejavnost (da boš od tega služil) je, kot je napisal še en zgoraj, že en dovolj. Če pa to ne opravljaš z namenom zaslužka, pa jih lahko prodaš tudi pet (sploh, če delaš minus). Ampak ne, ker pri nas zdrava kmečka pamet ni dovolj, je potrebno postaviti nek fiksni kriterij.

Potem pa diler, ki piše vsako leto po dva avta nase, na mamo, na fotra, na brata, na ženo, na vsakega izmed petih otrok pride mimo. Francelj, ki pa v istem letu zamenja dva družinska avta, ki jih je imel pet let, pa buhnedaj vmes kupi še eno garo za premostitev, ko čaka na novega in jo proda, ko novega dobi, je pa opravljal dejavnost?

ubistvu edino pravilno in ja na dealerje so pozorni... Sam poznam dve pravni osebi iz LJ ko so delali na tak način (torej oglaševali prodajo vozil na avto netu kot podjetje katero je dejansko obstajalo, imeli so pač kontejner na enem izmed parkirišč in prodajali avte kao iz fizičnih oseb na fizične osebe. Tudi uvoz je potekal tako...) ko so lepo prišli do njih in rekli pokaži zalogo vozil, inventuro ubistvu je nastala težava… Ker na parkingu 30-40 vozil nič ni bilo v evidenci podjetja, nobenih komisijskih ali konsignacijskih pogodb in je nastala težava. In ni bilo nič pisano na firmo oz dva avta od 30ih in so vse zaplombirali tako tiste avte kot poslovanje firme dokler se zadeva ne uredi... Celo za nazaj so šli gledat in sedaj imajo kupci vozil ki se vozijo z pošteno plačanimi vozili težave in morajo hodit na sodišča kot priče ker so prekrili določen določen del mesečnega dobička in potem še davka na dobiček in 3% DDV-ja... 

in ne na take franclje ki menjajo dva avta v enem letu se ne spravljajo... mogoče se ti zdijo glupi ampak to je njihovo delo in imajo zadeve tako naštudirane da lahko samo obmolkneš ko pridejo do tebe in ti predstavijo dejstva... če boš pa kaj preveč kokodakal proti njim te pa naredijo tako majhnega kot je noht na mezincu v 5min

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • BISSON in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik

Prodajo vozil, al razgradnjo?

Prodajo.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 456
  • Avtomobil: new age e39

Ni omejitve v številu avtomobilov, ki si jih lahko lastiš.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 953
  • Avtomobil: Honda Accord type R

ubistvu edino pravilno in ja na dealerje so pozorni... Sam poznam dve pravni osebi iz LJ ko so delali na tak način (torej oglaševali prodajo vozil na avto netu kot podjetje katero je dejansko obstajalo, imeli so pač kontejner na enem izmed parkirišč in prodajali avte kao iz fizičnih oseb na fizične osebe. Tudi uvoz je potekal tako...) ko so lepo prišli do njih in rekli pokaži zalogo vozil, inventuro ubistvu je nastala težava… Ker na parkingu 30-40 vozil nič ni bilo v evidenci podjetja, nobenih komisijskih ali konsignacijskih pogodb in je nastala težava. In ni bilo nič pisano na firmo oz dva avta od 30ih in so vse zaplombirali tako tiste avte kot poslovanje firme dokler se zadeva ne uredi... Celo za nazaj so šli gledat in sedaj imajo kupci vozil ki se vozijo z pošteno plačanimi vozili težave in morajo hodit na sodišča kot priče ker so prekrili določen določen del mesečnega dobička in potem še davka na dobiček in 3% DDV-ja... in ne na take franclje ki menjajo dva avta v enem letu se ne spravljajo... mogoče se ti zdijo glupi ampak to je njihovo delo in imajo zadeve tako naštudirane da lahko samo obmolkneš ko pridejo do tebe in ti predstavijo dejstva... če boš pa kaj preveč kokodakal proti njim te pa naredijo tako majhnega kot je noht na mezincu v 5min

Si me narobe razumel... zame je že prodaja enega avtomobila dejavnost, če jo opravlja z namenom zaslužka. In tak primer, ko si ga navedel ti, je edino pravilno da so ga zaprli.

Moti me arbitrarno postavljanje meje na dva avtomobila letno. Če bi bilo našim inšpektorjem "vse jasno" ne bi bilo potrebe po tem. Saj je takoj jasno kdo opravlja dejavnost, kdo pa ne...
Prikaži več možnosti

iessovšek
iessovšek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ni omejitve v številu avtomobilov, ki si jih lahko lastiš.

Lastiš ja, ampak koliko jih lahko zamenjaš na letni ravni?
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 354
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Mene pa zanima, ko npr. sp-jevec preprodaja vozila. Na podlagi česa davčna njemu določi dobiček oz. promet. Na podlagi razlike med nabavno in prodajno ceno vozila na računo oz. kupoprodajni?

Kako je, če prodajalec za avto kupi npr. alu platišča (od tretje fizične osebe) in jih na avto namontira z namenom dodane vrednosti oz. prodaje za večji znesek. Računa od platišč kot strošek ne more predložiti, ker ga nima.

Kot normiranec preprodajat avtomobile mislim da nima smisla, ker si omejen na 50.000eur letnega prometa. Če prodajaš avte za 20k eur to pomeni 2,5 avta na leto. Lahko pa, da sem si kaj narobe zapomnil.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 972
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

In jaz imam vprašanje, ki se navezuje na zgornja.

Imam odprt normiran S.P in sicer orodjarstvo. Kaj ko prodam avto se mi glede na ceno na kupoprodajni pogodbi zaračuna davek?

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.