Skoči na vsebino

Lancia Kappa SW 2.4 JTD Part 2

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 869
  • Avtomobil: BMW V8; Kappa SW, Rexton

Pozdrav...

...spet nekaj starega 5-cilindrskega na mojem dvorišču. Hoteli so jo vrečt na odpad pa nisem mogel pustit tega.

Posebnost tega avta je, da je bil kot 4 leta star uvožen v Slo - leta 2003. Potem pa je bil celi čas !?16let?! last enega gospoda iz okolice Tržiča,

ki je imel (imata njegova sinova še zdaj) avtokleparstvo.

Gospod je imel v lasti še 2 Lanciji Thesis. Žal je gospod umrl in najlepša Thesiska je ostala doma (v spomin na gospoda), tale kappa SW in druga Thesis-ka je pa šla v paketno prodajo...

En švercer je potem dal oglas na net in tukaj pridem jaz v igro. Slučajno sem jo videl na netu za smešen denar - ker so se je hoteli samo še znebiti na hitro ali pa na odpad in sem poslal aro kar na pamet temu šverkotu...

14 dni po tistem sem šel po njo. Seveda ni bilo vse ok, kot je šverko hvalil na vse pretege, da je v nuulooo. Motor je sicer vžgal takoj in bil odziven, ampak tresel v prostem teku, gorela lučka za motor, na prednjih vratih ne dela pomik šip, na zadnjih pa je centralno zaklepanje mrtvo in klima prazna.

Sem bil čist na tem, da aro pozabim, pa sem si rekel - glede na to da je brez rje, motor suh, komplet zavore nove in je avto dejansko imel 16 leta enega lastnika in "samo" 273.000km -  se ji splača dati priložnost.

Nič druga, svežo nafto nalit, čistilec šob med gorivo, preizkušnje gor in lepo izi do 2000 rpm iz Tržiča do Ptuja po starih cestah... In je zdržala.

Motor se je umiril že v tistih 200 km do doma, zavore so se "razmigale" in naredil sem tehnični pregled (brez vez) ko sem prišel na Ptuj.

Do zdaj je bilo zrihtano naslednje:

- komplet vsi filtri in tekočine zamenjane,

- menjan termostat,

- menjan predupor ventilatorja hladilnika,

- spucani kontakti na potenciometru gas pedala,

- menjane vzmeti in amortizerji spredaj,

- menjane gume za nove zimske,...

Lučka za motor je gorela, ker je 1 grelna svečka zanič in ker je gas pedal potenciometer javljal napačne vrednosti.

Trenutno sem v predelavi zadnjih "nivomat" amortizerjev v navadne z ojačanimi vzmetmi in lepljenju šipe na vratih prtljažnika.

Ko se otopli, pa se poigram še z centralnim zaklepanjem in el. šipami pa bo avto za vozit.

Nekdo bo reko, kaj te je s tem tipom, da se s to grdobo ukvarja. Ampak kdor tega avta ni vozil ne kapira kak voz je to za tak denar. VSE lahko sam rihtaš, avto ima noro posrečen pogonski sklop (moč/poraba/registracija). Ogromno prostora v kabini, odlično podvozje, zelo dobro zvočno izolacijo,... Skratka tapravi "krizni avto".

Edino ko iščeš dele, moraš biti iznajdljiv in uporabiti tujino ter odpade.

Še nekaj slik o tej hobi zadevi...

Pripete slike za predogled

• IMG_20200121_152348.jpg
  • IMG_20200121_152422.jpg
  • IMG_20200121_152441.jpg
Najboljši ansambel ima 8 članov postavljenih v obliki črke V!!
Prikaži več možnosti
    • Big D, penny3, dragan klep in 5 ostalim je všeč

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 490
  • Avtomobil: F15

Thesis še prodaja? Si jo kaj pogledal?
Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 366

Super...mi smo imel v družini 2,0 benz s power drive menjalnikom...bi se reklo, da je lancia ta pravi voz.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 654

Stare Lancie so tud men vsec. Fotr je mel pred davnimi casi novo themo turbo, to je bla raketa.
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 275
  • Avtomobil: E46 Compact

Notranjost tega avta je meni nekaj najlepšega. Sploh, če ima pravo barvo sedežev.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 223
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Ufff, ko se zmislim moje SW z 2.0 turbo bencinarjem... Zelena z sivim alcantara sedežima :-)

Urejal Big D, 25.01.2020, 23:23.

Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo je všeč

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

@Silvekk...tisti Thesis, ki se je prodajal je imel smesno ceno - mislim da manj kot jurja. Ni me kaj pretirano zanimal, ker se odkrito povedano bojim tistega avta. Vsaj kar se zahtevnosti vzdrzevanja in cene delov tice je tisto overkill.
Je pa to tale avto:

https://www.avto.net...asp?ID=14895254

Tista druga Thesiska je pa kot nova, ampak baje neprodajna. Vsaj takrat mi je tako rekel sin pokojnega lastnika.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 931
  • Avtomobil: /

Ona zelena thesis na oglasu je za popizdit lepa.
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 223
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

750 eura in ročni menjalnik... Da je na Hrvaškem, riskeral bi. Skyhook je lahko zajeban, ampak si že 1500 eur v prednosti ker ne treba rihtati menjalnik :-)

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 654

Najvec kar zgubis je 750 eur. Ko crkne jo porines v graben ali celo prodas za dele in si na plusu
Prikaži več možnosti

BMWMaN
BMWMaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 335
  • Avtomobil: Volvo

Braco - še na mnoga leta in veliko prevoženih km s tole Lancio :drink

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja mas prav bratec, verjetno bom se mnogokrat smirast poleg nje. Kolk bo se kilometrov pa ne bom napovedoval po debaklu z Volvo-tom...
Je pa tako vse original na njej da kar boli. Se bom lahko pojavil na Avtonostalgija 80&90 let srecanjih, ki so navduseni nad popolno originalnostjo...
Pa se teh Lancij karavanov prakticno nikjer vec ne vidis.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 969
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

po debaklu z Volvo-tom...

???

Sicer pa ja avto, ki se je ne povsem upravičeno šenkoval od vedno :) 
Stric je  imel pred davnimi leti 3 res krasne Kappe, dve sta bile Turbo. Lepi spomini.

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Volvo je kar na lepem selfdestruct-al svoj 2.5 TDI motor pri normalni vožnji. Nič porabe olja, nič prekomernega kajenja, nič porabe vode, lepo vžigal, lepo laufal, lepo vlekel...

Potem pa oblak črnega, oblak sivega, oblak modrega dima in avto izgubil vso moč. Pregled pri mehaniku je razkril vtrgano plombo na glavni jermenici in zabit motor. Hladen motor se ni dal več na roko zavrtet in nisem imel več volje nekomu dajati 100 EUR da mi ga odpre in pove, da rabim drug motor. Ker pa je bil letnik 2000 je imel posebej v ku**u motorno elektroniko in ni nič skup pasalo z 2001 letnikom in nič z starejšim od 1998.

Skratka z starimi volvo dizli sem zaključil. Edino, če bi dobil kakšnega 1996 ali 1997 letnika - ki je dejansko komplet z elektroniko VAG mašinerija, da vsaj imam kam na servis it in dele dobiti.

Prvi V70 od letnika 1998/10 so imeli ene 2-3 verzije motornih računalnikov in elektronike. Skupno je bilo vsem, da niso več delovali z VAG in nobeno hoby diagnostiko. Še sama eminenca g. Bauman je rabil 3 testerje in pol ure da je prišel v modul za motor. Pa je tudi sam povedal da so tu pri Volvotu eksperimentirali med tem ko so razvijali D5 lastni diesel motor. Torej Volvo diesel samo do leta 1998/6 ali od 2003. Kakšen 850/V70 Ph1 T5 solidno ohranjen pa mogoče še kdaj bo... ;).

Razen res super prtljažnika pa prvi V70 nima kaj iskat v primerjavi z tole Lancijo - primerjam samo dizel izvedbe. Klimatizacija, gretje, podvozje, prožnost motorja, zvočna zatesnitev vse to je na strani Lancije - to je moje mnenje po mnogih urah šraufanja na obeh...

LP D.

Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 178
  • Avtomobil: bel traktore

Tista zelena je pa res za popizdit. Kako to, da ima 04 2.4 jtd 150 oslov, zelena 05 pa 175? Kako je s tem avtom glede mehanike, elektronike, je zahebano?

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 969
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Pri Thesis je bilo podobno kot pri 166-ki. 10V-150hp, 20V-175hp oz. zadnji letniki 186hp. 

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 178
  • Avtomobil: bel traktore

Bolj me zanima vzdrževanje, rezervni deli, kritični mehanski deli, elektronika...

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 546
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Mene bi zanimal bolj bencinar 20V turbo. Tisto mora bit prava raketa.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 888
  • Avtomobil: BMW

Skyhook ni ravno trpežne sorte.

https://www.alter.si...-thesis.473668/

Prikaži več možnosti

V8-BMW
V8-BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

heheh...tudi mene bi zelo zanimal 2.0 20v turbo.

Ampak že karavanov je malo, dobrih 5 cilinder turbakov v kombinaciji s karavanom je pa huuudaaa redkost...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.