Skoči na vsebino

Senzor za pretoka zraka občasno ne dela

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
seb
seb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F30 320d

Pri F30 320d se mi zadnje čase prižiga lučka za motor. Ko smo avto dali na diagnostiko, pokaže občasno odstopanje pretoka zraka. Lučka se npr. prižge za 2 dni in potem spet za 3 dni ugasne, ne vidim nikakršnega vzorca. Težava z EGR bi bila najvrjetnejša, vendar je le ta blindiran. Imate kakšno idejo, kaj bi lahko bil razlog za to napako?

Hvala!

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 418
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Imel sem podobno zadevo, pregnita instalacija na parih mestih. Smo jo krpali 2x za par dni je bilo ok, dokler nisem dal drugo instalacijo. Potem so vse napake cudezno izginele sem pa pred tem menjal vse zivo, naj ti mehanik dobro pregleda kable. Lp

Prikaži več možnosti

DS78
DS78
  • Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: F34

Pri meni je bil prvič kriv zabit sesalni kolektor (glej sliko), drugič pa slab akumulator. Ko je bil krivec akumulator je vrglo napako takoj ob zagonu in sem že brez testerja sumil na accu.

Pripete slike za predogled

• IMG-6752.JPG
Prikaži več možnosti

seb
seb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F30 320d

Najlepša hvala za oba odgovora. Tudi pri meni lučka vedno posveti ob zagonu in včasih dobim občutek, da se avto kar malo preveč zaleti v zagon, mogoče je kakšen senzor ali pa res kaj zapacano. Če bi bil akumulator, bi se to verjetno pokazalo tudi kako drugače? (pri odklepanju se nebi prižgale vse luči, itd.?)

Prikaži več možnosti

DS78
DS78
  • Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: F34

Meni se je iztrošen akumulator manifestiral samo čez to napako, res pa je, da še ni bil čisto na koncu. Tudi vžigal je po občutku čisto OK.

Takrat ko se pri odklepanju ne bi prižgale luči, tudi avto verjetno ne bi več vžgal.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.