Skoči na vsebino

K: Mini Cooper S ali JCW

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
edinokic
edinokic

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 397
  • Avtomobil: E91 325d M | E30 318i

Kupim lepo ohranjenega in vzdrževanega Cooper S, še bolje kako JCW verzijo, do letnika 2009.

Vse ponudbe s slikami in ceno dobrodošle.

Lp,
031304055
LP,
Edi
Prikaži več možnosti

google@Enigma
google@Enigma

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 69
  • Avtomobil: R53, R56

https://www.avto.net...i Cooper S Avt.

Imam na prodaj lepo ohranjenega Cooper S, je pa avtomatik zato tudi primerna cena.

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

A ni full enih problemov s temi avti in motorji? Vprasam, ker me avto zanima...
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 121
  • Avtomobil: BMW

https://www.avto.net...n Mini Cooper S

Tega ti lahko priporočim, lastnica sestra, prva in edina lastnica, kupljen pri nas nov, vseskozi uraden servis, nekaramboliran, nepoškodovan vse v originalnem stanju, prodaja pa ga samo zato, ker rabi večji avto, zaradi povečanja družine .....   Tako transparentnih vozil, je sila malo na trgu....

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 639
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

A ni full enih problemov s temi avti in motorji? Vprasam, ker me avto zanima...

Iz prve roke - ogromno :D Sam sem imel med 100kkm in 150kkm praktično vse okvare iz spodnjega seznama (vir: https://www.facebook...713376242178096)

------------------COMMON FAILURE POINTS TO LOOK OUT FOR / REPLACE EARLY:

--TIMING CHAIN: $400 - Stretches over time, the guides can break, or the tensioner stops working properly. Results in the “Death rattle” during cold starts and ultimately the timing will jump / break resulting in catastrophic engine failure.

--HPFP (High Pressure Fuel Pump): $800 (Now around $275! (Anddd it's back up 1f641.png:( )) - Seals inside go bad over time and can result in difficulty starting and random loss of power while driving. Can cause a variety of codes or none at all. May be covered under 120K mile or 10 year extended warranty. There are suspiciously cheap pumps on ebay for around $200, but people have had mixed luck with them.

--VACUUM PUMP: $120 - Oil inlet clogs and lets the pump run dry. When this happens, it overheats and breaks in such a way that it seizes in place. Sheers the exhaust camshaft bolt resulting in catastrophic engine failure with no warning. Pierburg is the OEM supplier.

--THERMOSTAT HOUSING: $80 - Leaks or has electrical issues resulting in CEL. Bremmen parts is the current OEM supplier. Replace the plastic water pipe whenever you change the thermostat. I cannot stress that enough. If you disturb the T-stat housing at all (unbolt it) you MUST replace the plastic water pipe at the same time if it is high mileage.

--PLASTIC WATER PIPE: $85 - Runs behind engine, under intake manifold. Connects water pump to thermostat. Becomes brittle over time and shatters at water pump connection point causing total coolant loss in minutes and engine overheating. The plastic bits can also get into the coolant system causing clogs inside the engine. I would change it every 80K at least or whenever the thermostat is changed. If you are replacing one (thermostat or water pipe), replace both while you are in there. Make sure that the source of the leak is not the water pump. DO NOT try to be cheap and skip replacing the thermostat if replacing the pipe or vice versa. I paid the price as well as many other have when doing this.

--WATER PUMP: $55 (for upgraded metal impeller version) - Another common leakage point. The design has changed from a plastic housing to a cast aluminium one to prevent this. Make sure that the source of the leaks is not the plastic water pipe. There are aftermarket options with a metal impeller instead of plastic like the OEM.

--TURBO DIVERTER VALVE: $55 - Fails resulting in unexpected (low) boost pressure. A common source of a yellow engine warning light and limp mode. Pierburg is the current OEM supplier.

--INTAKE BOOT: $110 - Connects filter box to turbo intake. Heat rot will break down the rubber at the turbo connection. Check it and replace once it starts to break down. You can also wrap it in a product called fiber fix ($10) to fix it or strengthen it significantly and make it last indefinitely. IMO the fiberfix is a better solution than buying a new pipe, regardless of the cost. PM me for a photo of an example.

--VALVE COVER / PCV SYSTEM: $330 - The Positive Crankcase Ventilation system is built into the valve cover. It can get clogged resulting in various problems like rough idle, CEL, etc. Also, a common source of oil leaks. You may be able to replace just the gasket for oil leaks. Make sure you get some ultra black RTV when you get the gasket.

--EVAP PURGE VALVE: $100 - Not sure how wide spread of a problem this is, but I've had it and have read of others having it recently. Gets stuck open or partially open causing CEL for evap leak, close gas cap warning, difficulty starting after fueling up, and even limp mode due to boost pressure leak.

--PCV HOSE: $40 - Runs from rear passenger side of the valve cover to the intake manifold. Thin plastic that breaks over time resulting in large vacuum/boost leak / unmetered air. Search for "MINI Cooper S PCV Hose Fix" on youtube for a more durable DIY alternative.

--CRANKSHAFT SEAL: $10 - Another common source of oil leaks. Fel-Pro has good community feedback and comes with a handy plastic guide to help line up the seal. Use a 2" PVC pipe coupling to help tap in the new seal without the need of a special tool.

--OIL FILTER HOUSING GASKET: $30 - Yet another common source of oil leaks.

--VANOS SOLENOID: $45 - Can get clogged or fail over time resulting in rough idling or timing over/under retarded codes. You can get one that works fine for cheap on amazon.

--LOWER ENGINE MOUNT: $30 - Breaks down over time and causes the engine to be loose in relation to everything else. You can fill it with 3M window weld (urethane) to make it more rigid. I would do the urethane mod even with a brand new one, gives a less "lurchy" ride without being too stiff like some expensive aftermarket inserts.

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Iz prve roke - ogromno :D Sam sem imel med 100kkm in 150kkm praktično vse okvare iz spodnjega seznama (vir: https://www.facebook...713376242178096)

Hvalaaa,

Noro.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

edinokic
edinokic

Novinec

• Uporabnik

Hvala za ponudbe, avtomatik, odpade, countryman izgleda super vendar iščem cooper model in za dosti manj denarja... Pozna kdo te tri mogoče:

https://www.avto.net...asp?id=15024844

https://www.avto.net...asp?id=14928916

https://www.avto.net...asp?id=15036986
LP,
Edi
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 341
  • Avtomobil: E91 LCI

Kolega ga je prodajal pred časom. Preverim in sporočim...

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 639
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Hvala za ponudbe, avtomatik, odpade, countryman izgleda super vendar iščem cooper model in za dosti manj denarja... Pozna kdo te tri mogoče:

https://www.avto.net...asp?id=14928916

https://www.avto.net...asp?id=15036986

Če lahko se stegni za 2011 letnik - N18 motor... precej kvalitetnejša zadeva kot N14 ;)

Edit: Vem da noben od teh ni 2011... Hint: Uvoz za te "mlinčke" ni drag 

Urejal Kirn, 10.02.2020, 14:18.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 522
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Jaz sem vzel FL R53 S, še stari motor s kompresorjem imajo najmanj težav. Pa občutek za volanom in zvok sta tudi nekaj posebnega.

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 505
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Je pa kar problem dobit lepega fl R53 S...

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 331
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Drugi link je r53 fl
Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik

Tale se je parkrat prodajal že leta nazaj ampak za absurdno ceno. Sedaj je cena bolj normalna, vseeno pa more biti za tak denar brez večjih vlaganj. Ima pa res lepo opremo.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Jaz sem našel lepega (forumaškega), ampak sem do zdaj vložil vanj že cca 1500 €. Na prvi pogled izgleda lep, ko se pa začneš poglabljat se pa marsikaj najde. Preventivno sem menjal verigo, zamenjal kpl izpuh, zaščita podvozja, nekaj malega rje pod zadnjo letvico nad tablico, nove xenon žarnice, lager.... Zdaj je res brezhiben. Edino ena lambda me še nekaj heca, ampak bo tudi to poštimano.

Urejal sssimon, 11.02.2020, 15:58.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 331
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Pa drugace si zadovoljen, je to, to - lega, pospeski, obcutek za volanom?
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

R 53 so dosti bolj robati kot R 56. Sem peljal oba. R 56 je mehkejši, bolj daily kot R 53. Je pa res, da R 53 vleče iz nižjih obratov, zaradi kompresorja. V bistvu se lahko v peti brzini voziš skoraj vsepovsod. Pospeški so za moje pojme zelo dobri, ne morem jih pa primerjat, ker sem samo enega R 56 peljal, pa ga nisem glih ožemal na probni vožnji. Nekje na forumu sem tudi prebral nekaj v smislu, da bi naj v mojem bila menjena jermenica, ampak nisem ziher. V glavnem pospeški so zelo dobri, plus tega avta ne rabiš terat v obrate, ker res dobro potegne že tam do 4k obratov. Pa še žvižganje kompresorja je nekaj posebnega. Moj ima sport plus podvozje, tako da je kr trd. Vsak dan se glih ne bi vozil 50 km z njim po naših cestah.

Avto se dobro drži ceste, ampak kupil sem ga novembra lani tako, da ga dosti tudi nisem imel priložnosti sprobat na letnih gumah. Vedno mi nariše nasmešek na obraz, pokanje iz izpuhov, vsi te gledajo... Mini je takšna pojava od avta, res simpatičen avtek, s katerim se da ornk hitro peljat. Res je užitek imeti odprto panoramo in se zapeljati po okoliških ovinkih.

Aja, muzika zelo dobro igra v avtu... baje je original, čeprav jaz težko verjamem to, ker vsi vemo kako je bilo pri BMW-ju v tistih časih. Ljudje so prav presenečeni kako dobro igra.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zavore so tudi zelo podhranjene glede na moč in kako se da z avtom peljat. Tako, da upgrade na R 56 brake kit je skoraj obvezen. Če ima kdo, ga jaz kupim.

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik

Se strinjam, bremze res niso kos performansam avta. Brake upgrade sem delal jaz lani...vse skupaj me je prišlo 500€...čeljusti, diski, ploščice, hel pletene cevi, olje, vse novo...je pa razlika občutna sploh pri višjih hitrostih.

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

edinokic
edinokic

Novinec

• Uporabnik

Še vedno iščem...
LP,
Edi
Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 488

O tem se ve kaj več?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.