Skoči na vsebino

Nova navadna kosilnica za košnjo cca 2.000 m2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 679

Letos bi rad kupil novo kosilnico, gledam mulčer varijanto, torej brez izmeta. Površina za košnjo je nekje 1800-2000m2, traktor pa ne pride v upoštev zaradi ovinkov okoli roz in grmovja.

Gledal sem HUSQVARNA LB553SE IN ACTIVE 5500SB Mulching (tega mi svetujejo v zaku), nekak mi HUSQVARNA bolj diši.

Imate kake izkušnje z temi modeli?
Prikaži več možnosti

primoz
primoz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 062

Predlagam kosilnico nemške izdelave AS.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

To je dvojna cena zgoraj omenjenih, to mi je malo preveč.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.active-s...00-svb-mulching

https://www.zak-ljub...53-s-e?___SID=U
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

najbolše po mojem mnenju price/performance je Iskra (kitajska) ,...sam uporabljam tako za 200eur  za občasno košenje parkrat na leto in dela bp že par let in to tako s kitajskim motorjen, ne B&S,.....če ti dela pet let in crkne magar kupiš lahko novo ,..vsak servis "dobre" znamke te košta  pol tolk kt ta kosilnica košta nova,....imaš pa na razpolago celo paleto,...

aja še to, imel sem prej eno renomirano znamko za dvojn oceno ma je bila tako "optimizirana" da je ohišje in kolesje razpadlo po treh letih,..pri Kitajcu je težko, bullet prof kovinsko...

Urejal Zmago1, 03.02.2020, 13:57.

Prikaži več možnosti
    • naroz je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 194
  • Avtomobil: prdalica

Sem mislil ob naslovu teme, da se je kdo razpizdil in bi spluval kaksen pregresno dragi BMW trivaljni izdelek :)

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Engine in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Bomber_Pilot
Bomber_Pilot

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18

Poglej Toro kosilnice.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 368
  • Avtomobil: e91

najbolše po mojem mnenju price/performance je Iskra (kitajska) ,...sam uporabljam tako za 200eur  za občasno košenje parkrat na leto in dela bp že par let in to tako s kitajskim motorjen, ne B&S,.....če ti dela pet let in crkne magar kupiš lahko novo ,..vsak servis "dobre" znamke te košta  pol tolk kt ta kosilnica košta nova,....imaš pa na razpolago celo paleto,...

aja še to, imel sem prej eno renomirano znamko za dvojn oceno ma je bila tako "optimizirana" da je ohišje in kolesje razpadlo po treh letih,..pri Kitajcu je težko, bullet prof kovinsko...

večjega sranja od Iskre mislim da ne obstaja... 

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma mora biti nekaj dobrega. Drgnem slabe tri ure travo, in spomladi je to na vsakih 10dni, zato mora biti nekaj kolikot toliko dobrega.
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 522
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Nekaj v smislu Husq. Rider glej. Ima zadaj krmiljenje, kot viličar, prideš vsepovsod zraven. Imamo doma nekaj podobnega rabljenega za prodat.

Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 368

Kaj pa ročna kosa pa brus kamen v kravjem rogu, mišice pa to :)))

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 378

2000 m2 z navadno kosilnico ne se hecat, to kosiš 2-3 ure. To rabiš nujno nekaj za sedet gori, jaz ti priporočam Husqvarna Rider. Za podobno površino ga imamo že od leta 2011 in je super. Do sedaj menjal samo 1x jermen od nožev, 1x akumulator pa 2x menjava motornega olja, pa z njim delamo kar grdo in se ga nič ne špara. Vzemi pa čim močnejšo verzijo zaradi višine trave, naš je 16 KM in tudi brez težav vleče cca 600 kg avtomobilsko prikolico po travniku.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 194
  • Avtomobil: prdalica

Delam za AL_KO in tudi uporabljam njihove produkte. Noro zadovoljen brez slehernih tezav. Sam imam 1600m2 trave in kosim z...

https://www.merkur.s...fort-51-0-sp-a/

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 254

Jaz pa 2500m2,neraven teren, na 2-3 tedne, ze 20 let
Jeb**, 15 let tehumsec 2t, sedaj, mislim da 3leta alpina 53cm sirine, 4t, kupljena v mercatorju za 400€. Upam, da zdrzi se ene 5let, ce ne bo b&s zaribal zaradi neravnine.
Za 1x z alpino zadovoljen, motorka stara 30 let, sr brez servida laufa nekajkrat na leto, res pa je, da je se rumene barve...
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 245
  • Avtomobil: F10

Al ko prezracevalnik menjam vsako leto, ker crkne. Se sreca za garancijo :) ampak je nadlezno...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 219
  • Avtomobil: e39 530iM

Kupi si Husqvarna rider, imaš možnost muličar/košnja, širina reza od 90 dalje, radij obračalnega kroga na mestu 30cm, je draga zadeva ampak je to to.

Urejal SONiK, 03.02.2020, 19:59.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 280
  • Avtomobil: Corona ga je vzela

Lani kupili rajderja od huskquarne, mislim, da je model 112c (najmanjši rajder). Ker imamo veliko dreves na parceli so nam vsi svetovali riderja in ne traktor, traktor je bil krepko cenejši. Zelo lepo se kosi med drevesi, največ ga vozi 8 let star sin :). Če bi se mogel zmišljevat se nebi branil servo volana :)

lp, Matej

Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502

Evo spet bmwforum v svojem sijaju. Človek eksplicitno napiše v naslov teme navadna kosilnica in že peti post predlaga super duper avtomatik samovozeče sranje za  krat deset denarja kosilnico za 2000m2. Vsako prase ma svoje veselje pa tudi jaz da sem sploh komentiral tole. Avtorju teme priporocam da kupi tocno to kar je napisal v svojem postu. Simple kosilnica za katero bos sicer hodil ampak ti bo delala vsaj deset let. 

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 905
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Na Pil Impexu so očetu rekli, da imajo honde nonstop na servisu, medtem ko Kitajec dela in dela. Katera znamka točno je to, pa ne vem.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Gledal sem pred časom prvo traktor, vendar bi potreboval nek pokrit prostor za garažiranje, ravnotako ta riderja. Bi imel to takoj, a potem moram širiti garažo,kar pa nisem ziher da bi sedaj delal. Je pa ta rider mikavna zadeva, pa še višjo travo lahko kosis.
Prikaži več možnosti