Skoči na vsebino

Nova navadna kosilnica za košnjo cca 2.000 m2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 912
  • Avtomobil: FR-V + RT

Samohodnega Kitajca z BS motorjem imam že 5 let. Dela BP.  cca 1700m2 gor-dol. 1x 7-10 dni. Edina neumnost teh BS motorjev je, da je treba obrniti kosilnico, ko menjuješ olje, ker nima čepa za iztek olja  :napaka .

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: 5er

No pol pa napište še s katerimi kitajci mate dobre izkušnje oz. keri naj bi bili bulletproof?

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 635
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Iskra BSH motor, kupljena v tušu za švoh 300€ če se prav spomnim, samohodna. Teče 8 leto uporabe pri košnji cca 1500m^2 na 14dni. Po pravici olje nit enkrat menjano. Edina težava je bil polomljen (počen) airbox, zamenjano za 15€.

Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 774
  • Avtomobil: e39 touring

dejansko se menjuje olje v kosilnici? Mi ze 25let furamo kitajce z BS motorji, na olje nobeden ne pomisli pa delajo in delajo.. dokler ohisje ne razpade od rje, pa motor se vedno dela..

Zdaj imamo v 25 letih tretjo kosilnico.
Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37

Jaz bi se tut pridruzil vprasanju. Pogoji so nastavljiva visina kosnje, samohodna, koš, mulcenje in cimvisja hitrost. Imam za kosit 1200m2 ravne povrsine, kosim 2x tedensko, robot mi ne diši, ker ta toliksno povrsino je cca 1500€ in pa zemljisce je razdeljeno na 2 dela in mi ne disi robota prenašat, imet 2 omejevalni zici in postaji. Budget je nekje 800€, rajsi manj, z znamkami pa nism obremenjen.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 679

Nič nisem še kupil, je še čas, sem pa ugotovil da ima nagledana kosilnica sprednji pogon. Je to slabost ali prednost? Teren je raven, imam pa nekaj zavijanja okoli grmičkov.
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 057
  • Avtomobil: star Bmw

Drifrat ne moreš, drugače je pa OK
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 254

Dr. Boljsi je zadnji pogon, morebiti res pri ravni povrsini da je ok, sicer pa imas kos zafaj in tako tudi vecino teze, pa zdej rszmisljaj...
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 378

Nič nisem še kupil, je še čas, sem pa ugotovil da ima nagledana kosilnica sprednji pogon. Je to slabost ali prednost? Teren je raven, imam pa nekaj zavijanja okoli grmičkov.

Pri nas smo pred več kot 10 leti kupili Husqvarno na sprednji pogon, dejansko jo je priporočil zastopnik kot nekaj novega in inovativnega. No že prvi dan smo jo dali nazaj in zamenjali z drugim modelom na zadnji pogon. Ne vem kako je to danes rešeno ampak takrat nisi niti približno enako lahko zavijal kot z zadnjim pogonom. Pri zadnjem pogonu na 90° ali 180° ovinkih še vedno držiš gas in samo malo dvigneš sprednji del in se kosilnica sama obrne, pri sprednjem pogonu pa ko dvigneš sprednji del se vse ustavi in potem nekaj na mestu obračaš, v glavnem ni mi bilo všeč niti malo.

Vem pa da še danes delajo modele s sprednjim pogonom čeprav jaz ne vidim niti ene prednosti v tem, mogoče je to danes kako drugače rešeno, pred nakupom pa nujno prej testiraj.

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, preskočim sprednji pogon, bom pogledal še Honda hrx 537
Prikaži več možnosti

cilinder
cilinder

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: VAG group

Letos bi rad kupil novo kosilnico, gledam mulčer varijanto, torej brez izmeta. Površina za košnjo je nekje 1800-2000m2, traktor pa ne pride v upoštev zaradi ovinkov okoli roz in grmovja.

Gledal sem HUSQVARNA LB553SE IN ACTIVE 5500SB Mulching (tega mi svetujejo v zaku), nekak mi HUSQVARNA bolj diši.

Imate kake izkušnje z temi modeli?

Jaz veliko kosim, mnogo let, različne, večinoma samohodne kosilnice, do 600 eur

Do sedaj naboljš zadeva

Makita

PLM5113N2 - BENCINSKA KOSILNICA - SAMOHODNA

Prikaži več možnosti

elkodu
elkodu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 904
  • Avtomobil: e36,e46,e83,e84,f34

Ok, preskočim sprednji pogon, bom pogledal še Honda hrx 537

Mam že par let....raketa
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem se odločil da bo honda hrx 537 hye prava, samo še šparovec moram razbiti.
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 806
  • Avtomobil: Nemški

Jaz imam v svoji firmi vse od Villager. Delavci žežijo na polno pa vse dela že 5 let BP :ok2 Toplo priporočam! Tudi dokaj ugodni so... z Husquarno so bile samo težave, pa cenovno so zelo neugodne :frown

Urejal BMW Deutschland, 01.03.2020, 17:51.

Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 537
  • Avtomobil: BMW brez M nalepk

Imel smo pri nas sprednji pogon, zdej imamo pa zadnji.

Sprednji je meni bolj ušeč (pri kosilnicah :D), lažje zavijaš, ročaj pritisneš dol, pa so sprednje gume v zraku da lažje manevriraš, to je sam moje mnenje...

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 806
  • Avtomobil: Nemški

V kolikor je visja trava in najmanjsa neravnina ti prednji pogon ne pomaga kaj dosti. Moj glas gre pogonu na zadnji par, gre veliko lažje tudi cez neravnine, pa tudi teža polnega koša še dodatno pritiska dol na os. Glej tako da nima pogon na jermen, ker se tja rada zabaše stara trava in jermen pogosto drsi po jermenici...
Prikaži več možnosti
    • cilinder je všeč

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem dobil tole zadevico:

Pripete slike za predogled

• 20200323_180934.jpg
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 217

A ma špero?

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 643
  • Avtomobil: Modra sulica

Jaz kosilnice brez vrtljivih sprednji koles, ali še boljše zadnjih, sploh pogledal več nebi :

LM3_ER53_b.jpg

http://www.trgovina-...cadet_LM3_ER53/

stihl-rm-3-rt.jpg

https://www.zak-ljub...m-3-rt?___SID=U

No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 140
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

V kolikor je visja trava in najmanjsa neravnina ti prednji pogon ne pomaga kaj dosti. Moj glas gre pogonu na zadnji par, gre veliko lažje tudi cez neravnine, pa tudi teža polnega koša še dodatno pritiska dol na os. Glej tako da nima pogon na jermen, ker se tja rada zabaše stara trava in jermen pogosto drsi po jermenici...

Jaz mam jermenico pa se nič ne maši.
Perfekten bulletproof ameriški sistem, skupaj z Briggs motorjem.
Edino ohišje je zarjavelo.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.