Skoči na vsebino

Revolut prijava davčni, DA / NE

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 988
  • Avtomobil: Passat CC

ali ste prijavili Revolut račun davčni, če DA ,kako se to sploh naredi'

hvala

Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 065
  • Avtomobil: C5

Da, v roku 8 dni. Greš na davčno, izpolniš obrazec. Mogoče je tudi kakšna elektronska opcija, ampak je z se s tem nisem ukvarjal. Glede teh osmih dni so bili pa vsaj včasih razumevajoci in niso kaznovali za zamudo. 

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

jah minilo mi je ene tri mesece zdej,...niti ne morem ugotovit točnega datuma,...

in račun je brez prometa,.. z 10 euri gor,...

Urejal Zmago1, 05.02.2020, 08:49.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 308

Jaz tudi nisem vedel točnega datuma.

Lahko daš datum za nazaj, ni problema. Boljše je da 1 leto kasneje prijaviš kot nikoli.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

ok hvala potem grem prijavit, kolikšna pa je max kazen za prepozno prijavo?

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 106
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Jaz sem klical na Furs kak je s tem, če imaš v iban na revolut REVO moraš prijavit, če pa imaš Lloyd pa ne.

Urejal airmike, 05.02.2020, 08:54.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Ni je, tako sem jaz razumel. Dobiš samo kazen če kakih dohodkov nisi prijavil in ugotovijo da so tu gor bili.

Prikaži več možnosti

gade
gade

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 847
  • Avtomobil: Toyota

Ni je, tako sem jaz razumel. Dobiš samo kazen če kakih dohodkov nisi prijavil in ugotovijo da so tu gor bili.

Vprašanje 1: Katere račune iz tujine moram prijaviti Finančni upravi RS?

V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Plačilnih računov, ki so odprti v Republiki Sloveniji, ni potrebno prijaviti, ker jih Finančna uprava RS pridobiva po uradni dolžnosti.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem klical na Furs kak je s tem, če imaš v iban na revolut REVO moraš prijavit, če pa imaš Lloyd pa ne.

torej imam pač navaden Revolut brez prometa,...ima št IBAN in BIC,....

Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 065
  • Avtomobil: C5

Tukaj je OK razloženo

https://siol.net/nov...im-globe-514132

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Vprašanje 1: Katere račune iz tujine moram prijaviti Finančni upravi RS?

V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Plačilnih računov, ki so odprti v Republiki Sloveniji, ni potrebno prijaviti, ker jih Finančna uprava RS pridobiva po uradni dolžnosti.

Ne razumem konteksta, jaz sem odgovarjal na to da načeloma ni kazni za prepozno prijavi, ker je kazen itak samo če dobiš inšpekcijo. JAz sem prijavil račun po roku 8 dni, pa še nisem dobil kazni, je že par mescev od tega.

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 594
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

V aplikaciji gres na Dashboard-->Accounts-->Euro poscrollas do local  kjer so podakti o lastniku, ibanu in bicu, naredis screenshot.

Gres na https://edavki.durs....cni_register_fo in kliknes Elektronska prijava pod "Prijava tujih računov (DR-Račun)". Screenshot dodas kot priponko.

In ja, treba je prijaviti, stane te nic, potencialno pa lahko dobis 300eur kazni.

JAz sem prijavil račun po roku 8 dni, pa še nisem dobil kazni, je že par mescev od tega.

Tudi ce prijavis leto po odprtju in si "imel sreco", da nisi prisel pod drobnogled, kazni ne bos dobil. Kazni za nazaj ne talajo - beri kazen dobis, ce si v prekrsku v casu inspekcije. Verjetno pa, ce bos imel gor 500k EUR in prej eno leto neprijavljen racun, da te bodo se kaj dodatno vprasali.

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 658
  • Avtomobil: Z4

Jaz imam N26 bančni račun in sem jim javil, pa naj si pomagajo z njim kolikor si želijo. Neke velike koristi ne bo od tega računa :)

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Letošnje podatke o računih v tujini Furs še obdeluje. Ko inšpektorji ugotovijo, da nekdo računa ni prijavil, začnejo postopek, v okviru katerega pregledajo tudi, ali je od depozitov na tujih računih posameznik morda prejel še obresti. Te bi prav tako moral prijaviti Fursu. Samo za neprijavo računa v tujini sledi globa od 200 do 1200 evrov, ki pa se ji posameznik lahko izogne, če prehiti Furs in se prijavi sam, preden Furs z izmenjavo podatkov izve zanj. Samo v prvih sedmih mesecih leta 2019 je bilo več kot 1100 samoprijav.

Če prehitiš Furs, se izogneš globi.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 053
  • Avtomobil: /

Sploh se ocitno ne zavedate prednosti racuna v tujini :).
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Sploh se ocitno ne zavedate prednosti racuna v tujini :).

A to da furs ne ve za njega :D

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 053
  • Avtomobil: /

Seveda vedo.

Bo pa veliko tezje jim kako blokado gor dat, pa tud vsak drek na CSDju ne bo videl tvojega stanja.

Tak prijeten filing je, da lokalni gestapo nima celotnega nadzora nad tabo.

Sicer pa je bila par dni nazaj novica, da je Furs zahteval podatke od Slovencev pri Revolutu, pa so jim rekli jebite se :).

Urejal PIC, 05.02.2020, 09:18.

Prikaži več možnosti
    • sash in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Mene samo zanima kaj jim bo Crypto.com in wirex poročal. Kdaj se šteje denar na račun in kdaj ne. Verjetno ko na appu prodaš coine v € in jhi naložiš na kartico, tako bi rekel po kmečki logiki.

Prikaži več možnosti

Relanium
Relanium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 134
  • Avtomobil: E46

Če lahko kdo dobi celoten članek, bi bil hvaležen.

https://www.finance....cunih-Slovencev

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Britanski Revolut Fursu ne pošlje podatkov o računih Slovencev
Davkarji pozivajo Revolut, naj vendarle pošlje podatke o finančnih računih slovenskih rezidentov

Štiri mesece že zamuja britanska spletna banka Revolut s pošiljanjem podatkov o finančnih računih slovenskih davčnih rezidentov. Finančna uprava (Furs) poziva in čaka, a za zdaj – zaman. Preverili smo, kaj se dogaja s podatki o računih iz tujine, koga vse je Furs pozval k dodatnim pojasnilom in kakšne kazni vam grozijo, če računa v tujini ne prijavite Fursu.

Preberite tudi

Septembra lani bi morala biti končana že tretja avtomatična izmenjava podatkov o računih, ki jih imajo slovenski davčni rezidenti odprte v tujini. A podatkov finančni upravi (Furs) ne pošljejo vse tuje banke, vključene so tudi spletne oziroma druge finančne ustanove, ki bi to po sporazumu med državami OECD morale storiti.

Furs poziva Revolut: Pošljite nam že podatke!

Medtem ko je spletna banka N26 podatke o finančnih računih Slovencev že poslala, jih ni Revolut. Kako ukrepa Furs? "Zadevo urejamo. Revolut smo že pred časom uradno zaprosili za pojasnila o razlogih, zakaj niso poslali podatkov. Sicer pa smo s kolegi iz Združenega kraljestva v stikih in zadeve preverjamo. Več informacij vam v tem trenutku žal ne moremo posredovati." Torej – za zdaj Furs ni uspešen.

Pri Revolutu ima račune odprte 35 tisoč Slovencev, kot so poročali v oddaji Koda na RTV SLO. Kot smo že pisali, jih je od teh imetnikov Fursu račun prijavilo le 3.499. To so podatki iz poletja, novejših na Fursu nimajo. Račune pri N26 je imelo takrat prijavljenih nekaj več kot 9.500 Slovencev.

Kdo mora podatke pošiljati Fursu?

Finančne uprave okoli sto držav ali davčnih jurisdikcij, podpisnic mednarodnega sporazuma pri OECD, avtomatično dobivajo podatke o računih svojih davčnih rezidentov. Pošiljajo jih ustanove, torej večinoma banke, pri katerih imajo rezidenti (ali pravne osebe, katerih obvladujoče osebe, torej z več kot 25-odstotnim deležem, so rezidenti Slovenije) odprte račune. Če poenostavimo: banka iz Avstrije, Švice, Nemčije ... mora podatke o davčnem rezidentu Slovenije poslati naši finančni upravi, banka iz Slovenije pa davkarjem iz drugih držav podpisnic.

Kot pravijo na Fursu: "Vsaka finančna institucija mora sama zase presojati, ali se zaradi zahtev OECD Standarda avtomatične izmenjave informacij o finančnih računih za namene obdavčevanja in Direktive Sveta 2014/107/EU obravnava kot finančna institucija. Prav tako mora vsaka finančna institucija tudi sama presojati, ali račun, ki ga nudi komitentu, ustreza pogojem, na podlagi katerih je lahko račun uvrščen v kategorijo izključenih računov, o katerih se ne poroča. Nadzor nad učinkovitim izvajanjem in spoštovanjem postopkov poročanja in dolžne skrbnosti, kot jih predpisujeta OECD-standard in Direktiva 2014/107/EU, je v pristojnosti vsake države članice oziroma jurisdikcije."

Koliko podatkov so na Fursu dobili v zadnjih mesecih?

Lani se je v primerjavi z letom 2018 število prejetih podatkov o finančnih računih povečalo za dobrih 85 odstotkov, pri čemer se okoli desetina prejetih podatkov nanaša tudi na prejšnja davčna leta (leti 2016 in 2017). Največ informacij o finančnih računih je bilo prejetih iz Avstrije, Nemčije, Hrvaške, s Cipra in iz Italije.

Fizične osebe, za katere so države poročale, da imajo finančne račune odprte v tujini, so imele po stanju na dan 31. decembra 2018 na računih 1,7 milijarde evrov denarnih sredstev in 872 enot zlata. O največji skupni vrednosti računov je poročala Avstrija, sledijo Švica, Nemčija, Italija in Hrvaška.

Za leto prej je podatek nekoliko drugačen: fizične osebe so imele po stanju na dan 31. decembra 2017 na računih 1,4 milijarde evrov denarnih sredstev in 1.114 enot zlata. O največji skupni vrednosti računov so poročali Avstrija, Švica, Nemčija, Kajmanski otoki in Italija.

Ali je Furs kakšno banko, državo pozval k dodatnim pojasnilom? Da. Avstrijo

Spomnimo, v intervjuju za Manager je generalni direktor Fursa Peter Jenko omenil, da je še težava pri pridobivanju nekaterih podatkov. Denimo, ko ima Slovenec podjetje na Cipru, to podjetje pa ima račun v Avstriji. Avstrijska banka pošlje podatke na ciprsko davčno upravo, teh podatkov torej na Furs ne dobijo avtomatično.

So torej na Fursu zahtevali kakšne podatke o slovenskih podjetjih, osebah od Cipra in drugih držav, tudi Avstrije, ki so vsebinsko podobni tej težavi? Katerih držav? Kakšen je odziv? Na Fursu pritrjujejo: "Za dodatne podatke smo v nekaj primerih zaprosili tudi Avstrijo, in sicer v primerih razhajanj." Gre za razhajanja med podatki, ki jih Furs dobi od slovenskih rezidentov, in podatki, ki jih dobi od bank. Furs v tem primeru najprej k izpolnitvi svojih davčnih obveznosti pozove zavezance, in sicer tako k prijavi računa kot tudi k prijavi dohodkov, ki so jih prejeli pri izplačevalcih v tujini. "Če pride do razhajanj med podatki, ki jih prejmemo iz tujine, in podatki, s katerimi razpolaga zavezanec, se lahko prek pristojnih organov poslužimo tudi medsebojne upravne pomoči. To pomeni, da pošljemo zaprosilo v državo pošiljateljico podatkov, da se dodatno pridobijo dokazne listine, ki bodisi potrdijo bodisi ovržejo mednarodno izmenjane podatke," pojasnjujejo na Fursu.

Katere podatke dobi Furs
Na Fursu avtomatično prejemajo podatke o imetnikih finančnih računov v tujini (fizičnih in pravnih osebah), vključno s:
  • podatkom o stanju ali vrednosti računa,
  • podatkom o skupnem bruto znesku obresti,
  • podatkom o dividendah, vplačanih in prepisanih na račun med koledarskim letom, ter
  • podatkom o iztržkih od prodaje ali odkupa finančnih sredstev.
Za plačilne račune, ki jih imajo zavezanci odprte v Sloveniji, zavezancem podatkov ni treba prijavljati, saj jih Furs pridobi po uradni dolžnosti. Morajo pa prijaviti plačilne račune, odprte v tujini, ne glede na to, ali nanje prejemajo dohodke ali ne. Sicer pa ni treba prijaviti prav vsega, denimo podatkov o hranilni knjižici, prav tako ne o varčevalnih ali trgovalnih računih.
Če poenostavimo: tuje finančne ustanove pošljejo Fursu podatke o tako rekoč o vseh računih in dohodkih, ki so povezani z računi, odprtimi v tujini, medtem ko mora rezident prijaviti le plačilni račun, torej TRR.
Če računa ni prijavil posameznik, pa bi ga moral, je globa med 200 in 1.200 evri. Če tega ni storil espe, je globa med 800 in 10 tisoč evri. Če pa je račun zamolčala pravna oseba, je globa od 3.200 do 30 tisoč evrov za velika in srednja podjetja oziroma od 1.200 do 15 tisoč evrov za mala. Plus plačilo dodatno ugotovljenega davka, skupaj z obrestmi in morebitnimi dodatnimi kaznimi denimo za neprijavljanje dohodka oziroma napovedi davka.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.