Skoči na vsebino

Korona virus, napaka ali načrtno dejanje

* * * * - 27 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
30476 odgovorov v temi
Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 248
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

https://gustirnagust...kupinske-tozbe/

Mahh, to se stalno nekaj pise, pa nic od tega, enako kot z nadim ustavnim sodiscem, ki ga imamo ne vem zakaj :crazy
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 809
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

ne jaz sem neumen :) zato pa bi prosil tebe in Jodo, da mi to razložita...

po moji logiki je nekdo lahko npr nekdo, ki je v trgovini brez maske bolj DOVZETEN za virus kot tisi u masko...kaksno vezo ima tukaj cepljen / necepljen ne vem...

s tem, da ko virus vstopi v telo se pri cepljenemu proti telesa takoh začnejo boriti z njim...pri necepljenemu pa malo težje, ker jih nima...

OK, recimo da ti verjamem, zato bom napisal par besed.

Vsako cepivo (tudi klasično, in tu mRNA niso prav nič drugačna) vsebuje primesi, ki povzročijo vnetni odziv telesa in s tem pospešijo delovanje cepiva nanj, v žargonu tistih ki se vsak dan cepijo bi rekli da bolj "zadane". Zaradi tega po cepljenju ljudje dostikrat dobijo vročino, glavobol, bolečine v telesu, itd - telo takrat prepozna tujek in se bori proti zastrupitvi, aktivira se obrambni mehanizem, imunski sistem. So pa reakcije zelo različne, nekateri ne čutijo nič, pri drugih je odziv zelo močen in neprijeten. Če je človek zdrav in če je cepivo ustrezno, beri tako kot mora bit (ker pač niso vsa cepiva slaba, v osnovi gre za dobro stvar), je reakcija blaga. Problem lahko nastopi pri ljudeh ki niso zdravi, pri starejših, pri otrocih ki dobijo preveliko dozo cepiva, sicer namenjeno odraslim, itd. Pri teh ljudeh cepivo (vsaj za nekaj časa) doseže ravno obraten učinek, obrambni mehanizem telesa za tisti čas oslabi, imunost se v tem času ZMANJŠA. Tudi na korono. Če se človek v tem času (torej kmalu po cepljenju) še okuži, ima dobre šanse da težko zboli in včasih tudi umre, kar se v praksi žal veliko preveč pogosto dogaja.

To je ena stvar, s tem da tu niso zajete niti alergične reakcije na eno ali več sestavin cepiva, ker pač zdravniki tega pri pacientih pred cepljenjem ne preverjajo (preverijo samo na izrecno željo, proti plačilu), niti niso zajete reakcije ko cepivo sproži pretiran odziv telesa, ki mu strokovno pravijo citokinska nevihta. Možnih scenarijev za katastrofo je tako več, ni samo en, je pa dejstvo da se to precej dobro pokaže že po prvem cepljenju z mRNA, takrat vidiš kako se tvoje telo odziva, če se odzove pretirano nadaljevanje ni pametno (če preživiš seveda), če je odziv blag pa lahko nadaljuješ s cepljenjem, takrat ti najverjetneje tudi naslednje doze t. im. boosterjev ne bojo škodovale.

Evo, toliko z moje strani. Jaz seveda nisem doktor in lahko da sem v zgornjem zapisu kiksnil 80%, 90% ali celo 100%, lahko da nič od tega ne drži, to bi lahko potrdil kvečjemu kak zdravnik, ki pa se seveda ne bo oglasil, ker jim je tako ukazano. Znam pa brat in prepisovat, če nebi znal niti prvega razreda osnovne šole nebi naredil, tako da to je prepis tistega kar so zapisali ljudje, ki IMAJO ustrezno zdravstveno izobrazbo. Če kdo želi naj mu bo to izhodišče, da koplje naprej in se potem lažje odloči, ali je zanj cepljenje priporočljivo ali ne. Jaz zase že vem (pa ne samo zaradi tega, kar sem zgoraj zapisal).

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 693
  • Avtomobil: :(

Aja, pa pod isto streho smo bili 4je. Dva nad 60, vsi pocepljeni. Trije smo bili na koncu pozitivni, ena oseba nad 60 je smrkala dva dni brez vrocine in brez izgube okusa, partner enakih let ni dobil covida.

Torej 25% zaščita pred okužbo in 0% pred prenašanjem naprej.

In zato bi cepili otroke, da zaščitimo 60+ doma?

Dej še kakšno ironijo iz 1. roke povej. Je lepo, ko sam dokažeš smiselnost cepljenja otrok.

Ne rabiš, sem jo že našel. Need I say more?

Ubistvu je kar nekaj deset ali sto raziskav na to temo. Cepljeni dokazano manj prenašajo.

https://www.bmwslo.c...31#entry3334041

Urejal HiM, 25.11.2021, 11:24.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Milan P, penny3 in 2 ostalim je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215

OK, recimo da ti verjamem, zato bom napisal par besed.

Vsako cepivo (tudi klasično, in tu mRNA niso prav nič drugačna) vsebuje primesi, ki povzročijo vnetni odziv telesa in s tem pospešijo delovanje cepiva nanj, v žargonu tistih ki se vsak dan cepijo bi rekli da bolj "zadane". Zaradi tega po cepljenju ljudje dostikrat dobijo vročino, glavobol, bolečine v telesu, itd - telo takrat prepozna tujek in se bori proti zastrupitvi, aktivira se obrambni mehanizem, imunski sistem. So pa reakcije zelo različne, nekateri ne čutijo nič, pri drugih je odziv zelo močen in neprijeten. Če je človek zdrav in če je cepivo ustrezno, beri tako kot mora bit (ker pač niso vsa cepiva slaba, v osnovi gre za dobro stvar), je reakcija blaga. Problem lahko nastopi pri ljudeh ki niso zdravi, pri starejših, pri otrocih ki dobijo preveliko dozo cepiva, sicer namenjeno odraslim, itd. Pri teh ljudeh cepivo (vsaj za nekaj časa) doseže ravno obraten učinek, obrambni mehanizem telesa za tisti čas oslabi, imunost se v tem času ZMANJŠA. Tudi na korono. Če se človek v tem času (torej kmalu po cepljenju) še okuži, ima dobre šanse da težko zboli in včasih tudi umre, kar se v praksi žal veliko preveč pogosto dogaja.

To je ena stvar, s tem da tu niso zajete niti alergične reakcije na eno ali več sestavin cepiva, ker pač zdravniki tega pri pacientih pred cepljenjem ne preverjajo (preverijo samo na izrecno željo, proti plačilu), niti niso zajete reakcije ko cepivo sproži pretiran odziv telesa, ki mu strokovno pravijo citokinska nevihta. Možnih scenarijev za katastrofo je tako več, ni samo en, je pa dejstvo da se to precej dobro pokaže že po prvem cepljenju z mRNA, takrat vidiš kako se tvoje telo odziva, če se odzove pretirano nadaljevanje ni pametno (če preživiš seveda), če je odziv blag pa lahko nadaljuješ s cepljenjem, takrat ti najverjetneje tudi naslednje doze t. im. boosterjev ne bojo škodovale.

Evo, toliko z moje strani. Jaz seveda nisem doktor in lahko da sem v zgornjem zapisu kiksnil 80%, 90% ali celo 100%, lahko da nič od tega ne drži, to bi lahko potrdil kvečjemu kak zdravnik, ki pa se seveda ne bo oglasil, ker jim je tako ukazano. Znam pa brat in prepisovat, če nebi znal niti prvega razreda osnovne šole nebi naredil, tako da to je prepis tistega kar so zapisali ljudje, ki IMAJO ustrezno zdravstveno izobrazbo. Če kdo želi naj mu bo to izhodišče, da koplje naprej in se potem lažje odloči, ali je zanj cepljenje priporočljivo ali ne. Jaz zase že vem (pa ne samo zaradi tega, kar sem zgoraj zapisal).

hvala...se pa saj strinjava v odebeljenem delu :D

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 044
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

https://fb.watch/9vbf40cKoy/

Fojter za ovce od medijev.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 044
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Screenshot_20211125_130034_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_20211125_130038_com.facebook.orca.jpg
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

hvala...se pa saj strinjava v odebeljenem delu :D

Smejal se boš toliko časa dokler ne boš na lastni koži preveril, ali sem imel prav ali ne. Tako da glede na to da si TI v vlogi testnega morskega prašička in ne jaz, na tvojem mestu nebi preveč pametoval :)

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215

smejal se bom tvojim zgodbicam vedno :) 

jaz sem načeloma že "preveril" tako, da all good....je pa odvisno iz katerega zornega kota gledaš, glede na to, da večkrat poudariš kako si slabega zdravja itd. da ne bo štala, če slučajno zboliš za covidom...sej veš zna bit kar pizdarija :) 

da ne bo pomote nikakor ti pa to ne privoščim...čim več zdravja :ok

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 390
  • Avtomobil: /

Torej 25% zaščita pred okužbo in 0% pred prenašanjem naprej.

In zato bi cepili otroke, da zaščitimo 60+ doma?

Dej še kakšno ironijo iz 1. roke povej. Je lepo, ko sam dokažeš smiselnost cepljenja otrok.

Ne rabiš, sem jo že našel. Need I say more?

https://www.bmwslo.c...31#entry3334041

Še enkrat, iščeš zgodbo kot zgonjena kurba stranko. In te zgodbe ni.

Kje sem napisal kaj o cepljenju otrok? Aja, nisem. Sem v preteklosti že povedal, da v cepljenju otrok ne vidim smisla. Mi je pa testiranje smiselno, ker jih pobirajo potem starši ali stari starši, ki pa so ogroženi.

Številka dve. Včeraj sem v 15 min iskanja po googlu našel 2 ali 3 znanstve raziskave, ki potrjujejo manjši prenos covida, če je oseba cepljenja. Razpon je bil velik in se je razlikoval od raziskava do raziskave, hkrati pa tudi od cepiva in različice virusa. Okvirno pa je prenos manjši med 20-60%. 

Poguglaj, poišče vire in se prepričaj sam. Lahko mi tudi kontra raziskavo pošlješ.

Urejal neicheq, 25.11.2021, 14:40.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Stevilka dve. Včeraj sem v 15 min iskanja po googlu našel 2 ali 3 znanstve raziskave, ki potrjujejo manjši prenos covida, če je oseba cepljenja. Razpon je bil velik in se je razlikoval od raziskava do raziskave, hkrati pa tudi od cepiva in različice virusa. Okvirno pa je prenos manjši med 20-60%.

20 do 60? Jaz sem po 45 sekundah googlanja našel podatek da so cepiva 94% učinkovita, lol

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 390
  • Avtomobil: /

20 do 60? Jaz sem po 45 sekundah googlanja našel podatek da so cepiva 94% učinkovita, lol

Torej, ne govoriva o učinkovitosti kot takšni temveč koliko zmanjša prenos? Ker o tem js govorim... 94% cifre nisem nikjer zasledil, zgolj zgoraj omenjen razpon. 94 se tudi sliši nerealno visok procent, tudi v praksi.

Urejal neicheq, 25.11.2021, 16:10.

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

Še enkrat, iščeš zgodbo kot zgonjena kurba stranko. In te zgodbe ni.

Kje sem napisal kaj o cepljenju otrok? Aja, nisem. Sem v preteklosti že povedal, da v cepljenju otrok ne vidim smisla. Mi je pa testiranje smiselno, ker jih pobirajo potem starši ali stari starši, ki pa so ogroženi.

Številka dve. Včeraj sem v 15 min iskanja po googlu našel 2 ali 3 znanstve raziskave, ki potrjujejo manjši prenos covida, če je oseba cepljenja. Razpon je bil velik in se je razlikoval od raziskava do raziskave, hkrati pa tudi od cepiva in različice virusa. Okvirno pa je prenos manjši med 20-60%. 

Poguglaj, poišče vire in se prepričaj sam. Lahko mi tudi kontra raziskavo pošlješ.

Pa kok moreš bit naiven da bolj zaupaš medijem, kot pa lastnemu opažanju. Doma si prenesel okužbo na 75% oseb. Vsi ste bili cepljeni in 3je pozitivni. Halooo? 

A potem vidiš tudi smisel v tem da se cepljene testira ravno tako kot necepljene?

Predno rečeš: EEE če si cepljen ne moreš zbolet je to BS! S tem ko se ne testira in omejuje prenosa obsodiš na smrt 1/3 oseb pri katerih cepivo ne zaleže.

Evo ti uradne cifre, če si boš vzel 5 min:

https://assets.publi...ort-week-46.pdf

STRAN 19 - absolutne cifre POTRJENIH okužb po starostnih skupinah in statusu. Delež okuženih cepljenih je v večini starostnih skupin enak deležu cepljenih v starostni skupini. Nekje celo višji (stran 23), lahko si pa preračunaš sam.

Cases reported by specimen date between week 42 and week 45 2021

Unadjusted rates among persons vaccinated with 2 doses (per 100,000)1,2

Unadjusted rates among persons not vaccinated (per 100,000)1,2

40-49 CEPLJENI 2x 2,043.5 NECEPLJENI 929.5

50-59 CEPLJENI 2x 1,442.9 NECEPLJENI 689.6

bla bla bla..glej graf naprej ne bom ti vsega prepisoval. 

Po grafu na strani pa zaenkrat učinkuje in sicer zmanjša smrtnost za 2/3. Ampak to še vedno pomeni, da ne smemo preostale 1/3 okužit. Delež zmanjšanja pa je isti praktično v vseh starostnih skupinah cca 70%.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 764
  • Avtomobil: ML, CLK cabrio, Lancia

Zakaj so star starši ranjivi če vnuk prinese korono?
Sej je cepljen ki ga varuje. Zakaj se pa je sploh cepil?
Po podatkih covid sledilnika je 85% starh cepljenih.

Če se grem cepit se zaradi zdravja da ne umrem, ne zaradi BTCja in kafane

Urejal mika2023, 25.11.2021, 17:14.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti
    • Compact-3 in MihaSpec uporabnikom je všeč to sporočilo

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako enostavno tudi ni. Cepivo zaščiti 70%, glej graf zgoraj. Kar pomeni da bi npr v SLO umrlo namesto 5k ljudi samo 1,6k.

Tako da vsekakor je pametno testirat in bit vsaj malo preventiven.

Urejal HiM, 25.11.2021, 18:41.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 963
  • Avtomobil: --------:)

Od bivše teta pa stric oba pijana,včeraj oba fasala korono..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Torej, ne govoriva o učinkovitosti kot takšni temveč koliko zmanjša prenos? Ker o tem js govorim... 94% cifre nisem nikjer zasledil, zgolj zgoraj omenjen razpon. 94 se tudi sliši nerealno visok procent, tudi v praksi.

Slabo spremljaš mainstream medije, sem mislil da si bolj napiflan:

https://www.statnews...e-90-effective/

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 963
  • Avtomobil: --------:)

Od bivše teta pa stric oba pijana,včeraj oba fasala korono..

haaa pijana :laugh ,pozitivna sem mislil..

Urejal perobmw, 26.11.2021, 09:18.

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in nixx uporabnikom je všeč to sporočilo

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 764
  • Avtomobil: ML, CLK cabrio, Lancia

evo pravkar sem se vrnil iz buffeta. Kolega ki je 74 star je od sobote ku kurcu.

Pije še lahko ampak pravi da ni isti. Roke in noge mu drevenijo.

V soboto je prejel 3 odmerek, nedeljo in ponedeljek je bil zelo slab, tudi meglen vid je imel.

Danes je petek pa pravi da je ševedno slab. Drugače je poštar in sem mu moral pomagat nesti pošto, ker skoraj ne more hodit. Z avtom sem ga peljal in ven nosil pošto.

Drugače ni najbolj zdrav ima srčno popuščanje, debel pa ni.

Urejal mika2023, 26.11.2021, 10:58.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 787
  • Avtomobil: 330 xi

Danes sem na hitro preletev cepljene na intenzivi (respirator). Oddelka sta sicer dva vendar mi enega ni našlo. 24 pacientov, dva sta bila brez podatkov , 3je cepljeni en 3x ostali ne cepljeni. Tako da najvrjetneje drži podatek 80%. Je pa na "navadnem" oddelku odstotek manjši.
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 993
  • Avtomobil: Corolla

To so bučke, da so starejši ranljivi.
Poznam eno 90 letno gospo, ki je prebolela korono brez težav.

Ranljivi so pač tisti s slabšim imunskim sistemom.

Zato zapiramo otroke in ostale zdrave ljudi?

Zato inšpektorji nadlegujejo podjetnike in jim grozijo s kaznimi??
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.