Skoči na vsebino

Korona virus, napaka ali načrtno dejanje

* * * - - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6385 odgovorov v temi
zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Vse do koze!  :-D

Stare udbovske penzije bi mogli znižat.

A ti si tud 50 let zadaj pa jezen na vse okrog sebe pa Jajota castis... :hihi

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: ni moj:(

Vsak dan imam konference z ljudmi iz sosednjih držav (dejansko domačini, državljani). Vsake toliko jih na splošno povprašam, kakšno je stanje v državi, itd.

Danes sem dobil sledeče odgovore:
- Italija (Milano): kao te dni (danes) se govori, da naj bi situacija z okužbami te dni dosegla vrhunec (baje, da se stanje počasi stabilizira - v naslednjih dneh bo jasno)
- Avstrija (osrednja, Dunaj). Info od Avstrijske države je, da naj bi trenutni ta strogi ukrepi trajali predvidoma do 13. Aprila (velikonočni čas)
- Madžarska (Budimpešta): kao, so še na začetku krivulje (uradno pod 200 okuženih), trenutno še nimajo močno restriktivnih ukrepov (naj bi sledili), vrhunec okužb pričakujejo Junija
- Hrvaška (Zagreb): upajo, da bodo z trenutno močnimi ukrepi zajezili širjenje okužb, kao ob koncu tega tedna bodo videli, kako uspešni so
- Nemčija (München, Köln): feeling imam, da je šele te dni (včeraj, danes) folk resno začel dojemat, kaj se dogaja. Nisem uspel razbrat overall situacije...

To je samo nekaj info. Ljudje s katerimi sem v stiku niso kafanskega tipa, ampak izobraženi in naj bi bili dokaj objektivni. Bomo videli. Upam, da se v naslednjih 2 do 3 tednih krivulja okužb obrne, da se bo folk malo pomiril in se najhujši ukrepi počasi skenslajo. Mogoče pa sploh nebo tako, kdo ve
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: E46 323Ci

Tudi ce se v naslednjih 2, 3 tednih krivulja obrne bos v trenutku, ko ukines te ukrepe kao karantene spet imel totalno stalo. Ta karantena in cakanje na nek cudez ali cepivo za mene pac ni nobeno resevanje problema.
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 626
  • Avtomobil: ni moj:(

Jah, to so trenutna dejstva, na katere ne moramo vplivati. We can only try to work with it...
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: E46 323Ci

Dajmo malo spekulirat...

Cez 14 dni bo Trump
A: lock down usa in vojska na ulice
B: business as usual in pac tistih nekaj % mrtvih
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

lublancan22
lublancan22

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 285
  • Avtomobil: .

Czech schools could re-open in mid-May, says Education Minister
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 636
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Dajmo malo spekulirat...
Cez 14 dni bo Trump

Jst recem B.
Trump ne jebe. Gospodarstvo mu je pomembnejse od unih par %
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 036
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Nemski ukrepi so zaenkrat tezki 750 miljard, Slovenski 2 miljardi.

Zelo nesorazmerno s stevilom prebivalstva 40:1 in tud z Gdpjem..
Zdej al so tko u penisu al kaj?

Urejal Team Cabrio Slovenija, 25.03.2020, 23:14.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 416
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Vsak dan imam konference z ljudmi iz sosednjih držav (dejansko domačini, državljani). Vsake toliko jih na splošno povprašam, kakšno je stanje v državi, itd.

Danes sem dobil sledeče odgovore:
- Italija (Milano): kao te dni (danes) se govori, da naj bi situacija z okužbami te dni dosegla vrhunec (baje, da se stanje počasi stabilizira - v naslednjih dneh bo jasno)
- Avstrija (osrednja, Dunaj). Info od Avstrijske države je, da naj bi trenutni ta strogi ukrepi trajali predvidoma do 13. Aprila (velikonočni čas)
- Madžarska (Budimpešta): kao, so še na začetku krivulje (uradno pod 200 okuženih), trenutno še nimajo močno restriktivnih ukrepov (naj bi sledili), vrhunec okužb pričakujejo Junija
- Hrvaška (Zagreb): upajo, da bodo z trenutno močnimi ukrepi zajezili širjenje okužb, kao ob koncu tega tedna bodo videli, kako uspešni so
- Nemčija (München, Köln): feeling imam, da je šele te dni (včeraj, danes) folk resno začel dojemat, kaj se dogaja. Nisem uspel razbrat overall situacije...

To je samo nekaj info. Ljudje s katerimi sem v stiku niso kafanskega tipa, ampak izobraženi in naj bi bili dokaj objektivni. Bomo videli. Upam, da se v naslednjih 2 do 3 tednih krivulja okužb obrne, da se bo folk malo pomiril in se najhujši ukrepi počasi skenslajo. Mogoče pa sploh nebo tako, kdo ve

Se pravi vsak dan se dobiš z ljudmi različnih tujih držav, ker se bojiš da od enega mogoče ne boš takoj fasal okužbe, jo boš pa od drugega ali tretjega zato sigurno :rofl

Dajmo malo spekulirat...

Cez 14 dni bo Trump

Pravilen odgovor je C, Trump bo raje tožil Kitajsko za nekaj malega drobiža:

https://www.youtube....h?v=EV5PO0L__Yg

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 416
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kitajska je brez kakršnega koli dvoma odgovorna za to, da je prišlo do epidemije koronavirusa COVID-19. Celo ime je nekdo namenoma izbral tako da nima veze s Kitajsko, saj bi ga ljudje zelo hitro poimenovali Kitajska gripa. V resnici bi se epidemija dala preprečit še preden bi se virus razširil na ostali svet, če bi Kitajci pravilno ukrepali. Spomnite se na to kako so preprečili SARS in prašičjo gripo, pa je bil vsaj en od teh dveh virusov po trditvah strokovnjakov veliko bolj nevaren kot COVID-19! Tule je kronologija dogodkov, ki priča o tem, kako je Kitajec zjebal cel svet in ga pahnil v recesijo:

https://www.youtube....h?v=kN08StvCWgU

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 366
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Po simulaciji firme v kateri delam... Na bazi celotne grupe (eu). Se postopoma zacne zagon podjetij v najboljsem scenariju nekje v sredini maja. Najbolj vrjeten scenarij pa je enkrat v juniji. Seveda je to simulacija in ni nujno da bo tako. No vsaj upam, da ne.
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 209
  • Avtomobil: e90 M3

Pol leta realno fantje. Nič manj. Oktober, november se bo začelo nekam premikat. Do takrat pomislite dobro, da ne kaže OK. Italija se že dva meseca bori s tem virusom, pa še niso na vrhu. Mi smo se komaj začeli. Kar računajt na pol leta. Upam samo, da v pol leta sprostijo odprtje nekaterih dejavnosti, ker drugače bo država obubožala. Potem že kar vidim dvig DDV in podobno. Če to naredijo, zaprem firmo in začnem mešetarit.

ah dej dej :)

italjani so sami sebe zajebali že v štartu zato pa je tako.

Ena Italija ima slab mesec po začetku okuženih že skor več kot cela Kitajska v 4 mesecih skupaj. Mrtvih x2 in hmal bo x3.... Zakaj? Naj razložim svoje mnenje.

Ker se kljub vsemu še vedno ne držijo reda, ki ga je držaba predpisala.

Saj so na TV par dni nazaj lepo povedali/pokazali, ko so šli "to the hot zone" v živo pogledat. Ljudje na ulicah, pred trgovinami in v njih se tepejo med sabo kdo bo jogurt v akciji vzel pa tak kretenizem. Zato se NE ČUDIM da imajo tako kot imajo.

Enako so mi povedali naši s katerimi sodelujem v službi... Ogromno ljudi se obnaša kot da ni nič in ne jebejo sistema... ke pa sm kakšnega karabineri pospremjo domov to je pa tud vse... Šele včeraj... po 1 mesecu so "zaprli" firme pa še to ne vse. Izključujoč iz odloka tiste ki delajo kej za medicino.

Glej ga zlomka. Pa sej vsi čudežno kar naenkrat delajo za medicino mater...

Posledično kljub temu še vedno normalno posluje večina. Tudi moji odbavitelji večinoma vsi delajo... pa ne me jebat kako so to narod, ki jih boli kurac zase pol pa jokajo, ko kej zagusti (no saj nas zgodovina uči kako in kaj...).

Dosti jjih pa tudi na svojo pest kar dela pa tvegajo kazen. Če bo bo če ne pa ne pravjo... Tudi takih imam nekaj.  Najebali so spet tisti majhni privatniki...

To je čisti odraz tega kaj se tam dogaja in se ni za čudit! V IT bo še pestro.

Po mojem bodo mogli z letalonosilko al pa s kakim velikim tankerjem mrtve začet vozit na Sicilijo v Etno, ker drugače ne bo šlo...

Zakaj Španija nima niti približno takih številk kot Italija pa naj bi bila "drugo" žarišče?!

Zakaj ena Nemčija nima sploh v promilih blizu ne takih številk kot Italija?!

V Italiji bo trajalo ja pol leta al pa še več, da se poberejo... Mi bomo čez slab mesec že normalno hodili okol..

Nemci, Slovenci, in ostali taki narodi v Evropi smo disciplinirani. Ne vem za Ljubljano in Maribor ter ostalih par večjih mest (in me niti ne briga kaj tam delajo dokler ne hodijo v druge kraje svinjat...) ampak če gledam našo regijo to je vse mrtvo... Kdor pa je na ulici se en drugega izogne na kilometer... Tako malo ljudi, tako malo prometa kot je zadnje dva tedna (živim ob glavni cesti) ne pomnim... Stari je rekel da je blo nazadnje tako 91. ko je bila vojna... Pa še takrat je blo več folka...

Urejal BMW4everafter, 26.03.2020, 06:31.

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 339
  • Avtomobil: F01 730xd

No ja, jaz pa mislim da bodo Španci kar tam tam z Italjani. Katalizator vsega je bla fuzbal tekma Atalanta - Valencia v Bergamu, kjer je bilo več Italjanov kot gostujočih navijačev, ki so stvar nesli potem domov, zato je v Španiji samo začetni offset drugačen...
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 127
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Pa da vidimo... Danes smo 26.3...

https://www.24ur.com...-stiri-ted.html

Infektolog Andrej Trampuž na podlagi projekcije, ki so jo naredili v Nemčiji, Sloveniji napoveduje več kot 5000 okuženih čez 10 dni in več kot 14.500 čez 14 dni. Od tega bo 10 odstotkov okuženih na intenzivni negi, kar bi pomenilo 500 ljudi na intenzivni negi čez 10 dni in 1400 čez štirinajst dni.

Sobota 4.4... 500 ljudi na intenzivni negi... 5000 okuženih

Sreda  8.8.... 1450 na intenzivni negi in 14500 okuženih...

Ajde pa da vidimo čez 14 dni...

Prikaži več možnosti
    • voodoo child je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 474
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

ah dej dej :)

italjani so sami sebe zajebali že v štartu zato pa je tako.

Ena Italija ima slab mesec po začetku okuženih že skor več kot cela Kitajska v 4 mesecih skupaj. Mrtvih x2 in hmal bo x3.... Zakaj? Naj razložim svoje mnenje.

Ker se kljub vsemu še vedno ne držijo reda, ki ga je držaba predpisala.

Saj so na TV par dni nazaj lepo povedali/pokazali, ko so šli "to the hot zone" v živo pogledat. Ljudje na ulicah, pred trgovinami in v njih se tepejo med sabo kdo bo jogurt v akciji vzel pa tak kretenizem. Zato se NE ČUDIM da imajo tako kot imajo.

Enako so mi povedali naši s katerimi sodelujem v službi... Ogromno ljudi se obnaša kot da ni nič in ne jebejo sistema... ke pa sm kakšnega karabineri pospremjo domov to je pa tud vse... Šele včeraj... po 1 mesecu so "zaprli" firme pa še to ne vse. Izključujoč iz odloka tiste ki delajo kej za medicino.

Glej ga zlomka. Pa sej vsi čudežno kar naenkrat delajo za medicino mater...

Posledično kljub temu še vedno normalno posluje večina. Tudi moji odbavitelji večinoma vsi delajo... pa ne me jebat kako so to narod, ki jih boli kurac zase pol pa jokajo, ko kej zagusti (no saj nas zgodovina uči kako in kaj...).

Dosti jjih pa tudi na svojo pest kar dela pa tvegajo kazen. Če bo bo če ne pa ne pravjo... Tudi takih imam nekaj.  Najebali so spet tisti majhni privatniki...

To je čisti odraz tega kaj se tam dogaja in se ni za čudit! V IT bo še pestro.

Po mojem bodo mogli z letalonosilko al pa s kakim velikim tankerjem mrtve začet vozit na Sicilijo v Etno, ker drugače ne bo šlo...

Zakaj Španija nima niti približno takih številk kot Italija pa naj bi bila "drugo" žarišče?!

Zakaj ena Nemčija nima sploh v promilih blizu ne takih številk kot Italija?!

V Italiji bo trajalo ja pol leta al pa še več, da se poberejo... Mi bomo čez slab mesec že normalno hodili okol..

Nemci, Slovenci, in ostali taki narodi v Evropi smo disciplinirani. Ne vem za Ljubljano in Maribor ter ostalih par večjih mest (in me niti ne briga kaj tam delajo dokler ne hodijo v druge kraje svinjat...) ampak če gledam našo regijo to je vse mrtvo... Kdor pa je na ulici se en drugega izogne na kilometer... Tako malo ljudi, tako malo prometa kot je zadnje dva tedna (živim ob glavni cesti) ne pomnim... Stari je rekel da je blo nazadnje tako 91. ko je bila vojna... Pa še takrat je blo več folka...

Kar računaj pol leta. Ti lahko prej zaženeš fabrke, sam prej ko bo to vse steklo v normalen proces, bo tu oktober, november,......s tem, da ko sem rekel pol leta, sem mislil celoten sistem, tudi turizem. Ampak to je bil zelo optimističen scenarij. Kaj ti pomaga zalaufat fabrko, če odjemalec ali dobavitelj nista na voljo v tujini? Pomisli na to.

Če bo Hrvaška meja ostala zaprta, se lahko turizem obriše pod nosom. Sploh pa si ne predstavljam raznih hotelov po Sloveniji, da bi prej kot v pol leta začeli sprejemat normalno goste brez zadržkov. Pišem čisto realno. Smo komaj na začetku te pandemije. 

Ti lahko začneš normalno poslovati že čez en mesec, ampak vedi, da smo vsi v eni verigi, pa čeprav misliš, da nisi povezan z drugimi, dejansko si.

Jaz zaenkrat poslujem normalno. Naročila prihajajo, ampak vem, da bodo moji naročniki imeli težave z dobavo gradbenega materiala slej ko prej, čeprav si tega ne dajo dopovedat. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 406
  • Avtomobil: E39-525i & VAG

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5, gigika, voith in 2 ostalim je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 184
  • Avtomobil: prdalica

Ne pozabite, da je samo v letošnjih treh mesecih umrlo na SLO cestah 14 ljudi. Dam avto v karanteno? Ga raje kar zakurim, da bo za ziher?

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Cdriver in Blind uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 209
  • Avtomobil: e90 M3

Kar računaj pol leta. Ti lahko prej zaženeš fabrke, sam prej ko bo to vse steklo v normalen proces, bo tu oktober, november,......s tem, da ko sem rekel pol leta, sem mislil celoten sistem, tudi turizem. Ampak to je bil zelo optimističen scenarij. Kaj ti pomaga zalaufat fabrko, če odjemalec ali dobavitelj nista na voljo v tujini? Pomisli na to.

Če bo Hrvaška meja ostala zaprta, se lahko turizem obriše pod nosom. Sploh pa si ne predstavljam raznih hotelov po Sloveniji, da bi prej kot v pol leta začeli sprejemat normalno goste brez zadržkov. Pišem čisto realno. Smo komaj na začetku te pandemije. 

Ti lahko začneš normalno poslovati že čez en mesec, ampak vedi, da smo vsi v eni verigi, pa čeprav misliš, da nisi povezan z drugimi, dejansko si.

Jaz zaenkrat poslujem normalno. Naročila prihajajo, ampak vem, da bodo moji naročniki imeli težave z dobavo gradbenega materiala slej ko prej, čeprav si tega ne dajo dopovedat. 

To je pa drugo :) Za vse skupaj spravit v normalen tir pa seveda pol leta ali raje več. Čez poletje bo virus izginil, potem jeseni bo pa spet nova pandemija pa bo :) jovo na novo.

Ne pozabite, da je samo v letošnjih treh mesecih umrlo na SLO cestah 14 ljudi. Dam avto v karanteno? Ga raje kar zakurim, da bo za ziher?

V streach folijo ga ovij. haha

Urejal BMW4everafter, 26.03.2020, 07:05.

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 913
  • Avtomobil: --------:)

Ki te leonT je? Nic ne komentira.. Zginu ko rottie.. Hec.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

https://varna-pot.si...af_23033030.png

Bolje je bilo samo predlani.  :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.