Skoči na vsebino

Korona virus, napaka ali načrtno dejanje

* * * * - 26 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
28011 odgovorov v temi
Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 577
  • Avtomobil: creative technologie

Meanwhile v Belgiji z visoko stopnjo precepljenosti (več kot 85% v najbolj ogroženi demografski skupini) zopet skokovito naraščajo okužbe. Ampak sem prepričan da bodo tudi zanje, tako kot za Izrael, kot napovedi Babe Vange, kjer vedno najdejo prerokbe potem ko so se zgodile, potegnili ven statistično teorijo da tam kjer je statistično manj mogoče da je nečesa več, je tega dejansko več. Ne vem, sem preveč glup ker nisem cepljen.

V srbiji kar je več kot 4 mesece od 2nd shot, bo zdaj t.i. booster. Potemtakem b v kuri kmalu spet milijon dolga vrsta, da se bo lahko v shopping hodilo.

Urejal Veljo, danes, 19:02.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 067
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Samo je skrajno neumno da mora tamala bit doma, jst, zena in tamali pa ne  :eek meni se zdi logicno, da ce mora tamala, bi mogli tudi mi, ane. Aja pa se to, danes so se komaj spomnili, da kdor je bil v cetrtek v tej skupini mora v karanteno :ok2  :napaka   :crazy :blackeye

In pol ti jemlji to zadevo resno :fight

Razsaja pa konkretno letos vidim. Pri nas v firmi je ze precej folka v karantenah. Mater, pa tolko pocepljenih in je slabse kot lani :hihi

Moram se 1x na test za protitelesa, da vidim kako je kaj stanje po 9 mesecih :cool

V bistvu pomoje če je že od unih otrok negativen je vprašanje če je karantena za sošolce (tvojo hči) res potrebna, ampak, ok, očitno so šli še "eno koleno" dalje.

Sej pravim, pri moji hčeri so po enem tednu pogruntali da mora razred v karanteno in jih dali v karanteno, za dva dni. :crazy Res so ful življenj s tema dvema dnevoma rešili.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 001
  • Avtomobil: Ni €€€

V glavnem... ta teden je umrlo 31 ljudi s kovidom,od tega jih je 30 starejših od 55 let. Kljub visoki precepljenosti starostnikov jih še vedno umre največ v starostni skupini 85+. Samo v vednost...

Ok,samo da povem. Malo prej brskam in spet naletim na to našo "nizko" precepljenost. In sem šel pogledat in premetat te njihove cifre,da vidim... Po uradnih podatkih imamo polno cepljenega prebivalstva 52,4%. Tukaj moram povedat in poudarit,da je to procent celotnega prebivalstva v SLO,torej 2.117.xxx. V starostni skupini 0-17 imamo cca.350 tisoč otrok, kar predstavlja okoli 18% celotnega prebivalstva. Če iz njihovega računa izvzamemo te otroke, med katerimi praktično ni hospitaliziranih,kaj šele umrlih, imamo precepljenost POLNOLETNIH prebivalcev 66%.
Povprečna starost hospitaliziranih je cca.70 let. Sem danes nekje zasledil ta podqtek. Mislim, da na strani NIJZ.
Če upoštevam umrljivost,ki je največja v starostnih skupinah 55+ in pri teh z naskokom vodijo starostniki 85+ in če se nekako strinjamo,da je v skupini 55+ tudi največ hospitaliziranih, potem lahko samo povem,da ta skupina predstavlja dobrih 30% vseh prebivalcev.
V glavnem, v Sloveniji je polno cepljenega prebivalstva 66%. Pika.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 729
  • Avtomobil: BMW

Ok,samo da povem. Malo prej brskam in spet naletim na to našo "nizko" precepljenost. In sem šel pogledat in premetat te njihove cifre,da vidim... Po uradnih podatkih imamo polno cepljenega prebivalstva 52,4%. Tukaj moram povedat in poudarit,da je to procent celotnega prebivalstva v SLO,torej 2.117.xxx. V starostni skupini 0-17 imamo cca.350 tisoč otrok, kar predstavlja okoli 18% celotnega prebivalstva. Če iz njihovega računa izvzamemo te otroke, med katerimi praktično ni hospitaliziranih,kaj šele umrlih, imamo precepljenost POLNOLETNIH prebivalcev 66%.
Povprečna starost hospitaliziranih je cca.70 let. Sem danes nekje zasledil ta podqtek. Mislim, da na strani NIJZ.
Če upoštevam umrljivost,ki je največja v starostnih skupinah 55+ in pri teh z naskokom vodijo starostniki 85+ in če se nekako strinjamo,da je v skupini 55+ tudi največ hospitaliziranih, potem lahko samo povem,da ta skupina predstavlja dobrih 30% vseh prebivalcev.
V glavnem, v Sloveniji je polno cepljenega prebivalstva 66%. Pika.

Številke od dnevno pozitivnih in umrlih ki jih objavljajo so itak čudne, ker če se primerja številke iz enakega lanskega obdobja ko še ni bilo cepljenja bi morali imeti sedaj ob 50% precepljenosti pol majn primerov jih pa imamo enako oziroma še več :confused

Dokler ne bojo nove primere pozitivno testiranih začeli ločevati na cepljene in necepljene je to ena velika nategancija vse skupaj

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 714
  • Avtomobil: e63, CLK cabrio

Povsod gledajo polno populacijo od 1-99 let.
Cilj je cepit tudi dojencke. Tle nima veze zdravne ali virus. Cepiti je beseda 2021

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 001
  • Avtomobil: Ni €€€

Jaz sem hotel izpostavit samo metodologijo, ki jo uporabljajo. In za moje pojme je napačna,ker se upošteva tudi otroke,ki so v bistvu najmanj rizična skupina.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

slonček_
slonček_
  • Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Avtomobil: Mardi Lampret intl.

serjem po PCT

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 180
  • Avtomobil: /

Številke od dnevno pozitivnih in umrlih ki jih objavljajo so itak čudne, ker če se primerja številke iz enakega lanskega obdobja ko še ni bilo cepljenja bi morali imeti sedaj ob 50% precepljenosti pol majn primerov jih pa imamo enako oziroma še več :confused

Dokler ne bojo nove primere pozitivno testiranih začeli ločevati na cepljene in necepljene je to ena velika nategancija vse skupaj

Ne drži. Sem šel prav preverit, ker ste nekateri govorili, kaj je bilo lani in kaj ne.

S 16. so zaprle restavracije, ni bilo eventov, koncertov, partyjev. Faksov ni bilo, za šole ne vem. S tem datumom, kjer smo zdele, so zaprle celo regije in občine.

Torej smo živeli v konkretnem lockdownu in izoliranosti.

Danes je vse ultra sproščeno. Veste, da PCT nihče ne preverja, fešte in koncerti so noro nabasani kot v predcorona časih..Dejansko se premikat ne moreš.

Se vam zdi pošteno to primerjanje? Sem prepričan, da bi cifre bile nekajkrat hujše, če bi imeli 0% cepljenih. Ampak ker "pozabite" navesti polovico dejstev, si je številke simpl predstavljat na takšen pogled, da imaš dober argument ane..

Urejal neicheq, danes, 20:41.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 932
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Clovk. Vsaj na obali so meli vsi kafici "to go", kjer smo se gnetli v vrstah kot misi v kanalizacijah, pravtako po ulicah in vsepovsod, pravtako se je folk doma in po garazah druzu na polno, privat zurke, itd itd. Uradno lockdown ja, neuradno pa enako kot sedaj, le v drugi obliki, s tem da ni blo protestov po nekaj 10k folka na kupu brez mask itd, ki bi mogli vsi pocrkat po tvoje ;)

Pa sej mas kup slik nase vlade po spletu, ko niso pred TV ipd, kjer se lepo objemckajo in druzijo brez maskic, nas pa posiljujejo s temi nagobcniki, ki so bedarija prve klase. Enako je za vse ostalo, ki rajo posiljujejo, eni jim ploskate oni se pa smejejo...."gremo se mal hecat" varjanta, ce se spomnes ;)

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in filipo uporabnikom je všeč to sporočilo

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 951
  • Avtomobil: bmw

AA2AD03F-3FB2-4056-9610-FA4A58277FDD.png
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 857
  • Avtomobil: VW

Lahko bi Kacina vrnili na mesto govorca. Strategijo cepljenja je tudi ze zafural, tko da mu zmanjkuje sihtov :)
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 729
  • Avtomobil: BMW

Ne drži. Sem šel prav preverit, ker ste nekateri govorili, kaj je bilo lani in kaj ne.

S 16. so zaprle restavracije, ni bilo eventov, koncertov, partyjev. Faksov ni bilo, za šole ne vem. S tem datumom, kjer smo zdele, so zaprle celo regije in občine.

Torej smo živeli v konkretnem lockdownu in izoliranosti.

Danes je vse ultra sproščeno. Veste, da PCT nihče ne preverja, fešte in koncerti so noro nabasani kot v predcorona časih..Dejansko se premikat ne moreš.

Se vam zdi pošteno to primerjanje? Sem prepričan, da bi cifre bile nekajkrat hujše, če bi imeli 0% cepljenih. Ampak ker "pozabite" navesti polovico dejstev, si je številke simpl predstavljat na takšen pogled, da imaš dober argument ane..

Aha, se pravi po tvoje si edino ti lahko prepričan kaj bi bilo če bi.............    vsi ostali pa nimamo pojma in delamo nefer primerjave?

Sicer pa kot kaže bo kmalu vse zaprto pa bomo takrat lahko imeli zelo primerljivo stanje! 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.