Skoči na vsebino

Korona virusi, napaka ali načrtno dejanje

* * * * - 28 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
32481 odgovorov v temi
BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 650
  • Avtomobil: F11 530d

Ne razumeš. Vidim, da je težko dojet. 

On ali pa pač kdorkoli ki ima zaposlene seveda dela za svojo plačo.. Hkrati pa dela zato, da ima firma delo, da imajo delavci delo, da ima delavec konec meseca plačo, da si lahko kupi kruh. 

Al ni vse tko črnobelo no. 

Dejstvo je pa eno... Že v osnovi ne moreta bit delodajalec in delojemalec enakovredna. Delodajalec lažje tebe zamenja kot ti njega v večini primerov. Delodajalec je tisti, ki je bil pametnejši in bolj iznajdljiv od okolice in je pridelal kar je pridelal... ter s tem zagotovil delovna mesta, da lahko nehvaležni delavci delajo....

Ne pravim, da moraš bit pohleven ko cucek... Mora pa vseeno obstajat nek odnos. Ne pravim tud da se moraš delodajalcu zahvaljevat za plačo... Več al manj se delodajalci zahvalijo delavcem z božičnicami, 13 ali 14 plačo, razdeljenim deležem dobička, Pikniki, teambuildingi..(seveda to ni povsod... je pa kar pogosto...).

Pač eno z drugim. Sej vem da je težko to dojet... sploh ker mamo to mi vse za samoumevno... ampak ni samoumevno.... In prej ko ti pripelje, lažje živiš.....in delaš..... :)

Urejal BMW4everafter, 23.09.2022, 12:21.

<p><p>e46 318i, e60 520i, e46 325Ci Cabrio, e92 325Ci, S60 D5, 2004 RX-8 R, A6 3.0TDI, e46 330CiA, Suzuki Jimny, e46 323Ci, e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8, F11 530d...no comment

Vaša ideja, naš iziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 827
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Seveda ne mores primerjat, nisem niti nikjer primerjal, samo ne pisat da se delodajalci gonijo za place zaposlenih, ker temu pac ni tako. Je pa treba zaposlene placat, ce jih hoces imet in zasluzit svoje deset/sto tisocake :)
Zaposlen si za jurja ne bo jebal zdravja pa konc. Sej sem hodu tudi sam delat z vrocino, prehladi, glavoboli itd itd...in kaj mislis, sem dobu kako pohvalo, dodaten € ipd?
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Noben ni reku da moraš bolan delat. greš na bolniško pa je rešeno. Ne vem zakaj komplicirate tolk. Sej zato pa plačujemo ZZZS, če nam že drugega ne pokrivajo naj nam vsaj to.......

Ma kako se delodajalec ne goni za plače zaposlenih? Seveda se. Ni mu primarni cilj, da boš ti živel v razkošju, mu pa je primarni cilj ohranitev in obstoj ter dobro poslovanje podjetja....  Če se ne bi gnal za to, potem podjetje ne bi imelo dela, če ne bi imelo dela, ne bi imeli za plače in, če ne bi imeli za plače ne bi bilo zaposlenih.

Simple as that. 

Sej pravim. Težko dojet... še težje se sprijaznit... 

TO je isto kot bit pijanc... najtežje je dojet in se sprijaznit... pol po tem je pa vse simpl.

Urejal BMW4everafter, 23.09.2022, 13:10.

<p><p>e46 318i, e60 520i, e46 325Ci Cabrio, e92 325Ci, S60 D5, 2004 RX-8 R, A6 3.0TDI, e46 330CiA, Suzuki Jimny, e46 323Ci, e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8, F11 530d...no comment

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako da ne, ce pa tu se joce kako privatniki to in ono, zaposlenim pa se jebe.
Nic ni tezko dojet, meni je vse jasno, sem tudi sam bil privat 5 let, brez skrbi, sicer solo, pa vseeno.
In ja, privatnik ima zaposlene ker jih rabi da tolko vec zasluzi, nic vec, nic manj.
Pa ne to jemat za slabo...sam tako pac je, ker tako tudi mora bit. Zato pa zaposlen zasluzi jurja, lastnik pa konkreten veckratnik, kar je seveda tudi prav.
Se pa morate vsi privatniki z zaposlenimi zavedat da eni druge rabimo. Zaposlen nima dela in place brez delodajalca, delodajalec pa ne bo nic naredu brez zaposlenih.
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja no kaj pa je problem pol? 

Osebno ne vidim problema v relacijah delodajalec/delojemalec. Pač ok maš fuknence take in drugačne.

Jaz sem to že dal čez. Sem bil tudi pri psihologih al psihiatrih zaradi tega, ker sem bil totalno sesut zaradi živcev.....Se ne mislim več obremenjevat ne sekirat. 

S trenutkom ko se v službi neham počutit spoštovano, gre na mizo odpoved in si jebite mater vsi po spisku.... Jaz sem z živčnarjenjem, sekiranjem zaradi odnosov, plač in podobnim sranjem zaključil 1.decembra 2021....Predlagam, da ostali ki mate težave isto naredite en presek...Obrnete nov list..... Ker drugače ne boste nikol mirni.... In če ste zaradi službe živčni in zoprni, je skrajni čas za zamenjavo službe. Ali pa nekaj mesečni premor.... Jebiga....

Sam osebno vidim največji problem v Sloveniji trenutno v tem, da se že 2 leti al celo 3 minimalc dviguje, socjalne se dvigujejo, vse ostalo, predvsem pa delavski razred tisti srednji sloj pa stagnira dobesedno na istem ne glede na inflacijo. 

Prišli bomo do tam, da bo socjalna dvignila na jurja/mesec... Dvignil se bo še minimalc ke na enga jurja NETO......Vsi mi, ki mamo tam med 1000 in 1500€ NETO bomo ostali tam kjer smo.

Vprašajmo se sedaj... Kdo od nas... je še tolko nor, da bo še hotel it delat, ko se to zgodi?

Kot sem že napisal tu ali nekje drugje...

V Sloveniji je postalo delo, poštenje, odnos do dela, delovne navade, spoštovanje do dela, spoštovanje delavskega razreda,...... vse to... je pri nas postalo totalno razvrednoteno do te mere, da se bo narodu začelo vsak čas gladko jebat.. Smo prekleto blizu tega....Ko pa pridemo do tam, bo pa veselo. 

S kadri so že danes konkretne težave... ker jih enostavno ni... Za te solde ki se ponujajo... Žal je tako. Tud delodajalci se bodo morali s tem sprijaznit, če bodo hoteli obstat na dolgi rok... Žal je tako. 

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 002
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Seveda ne mores primerjat, nisem niti nikjer primerjal, samo ne pisat da se delodajalci gonijo za place zaposlenih, ker temu pac ni tako. Je pa treba zaposlene placat, ce jih hoces imet in zasluzit svoje deset/sto tisocake :)
Zaposlen si za jurja ne bo jebal zdravja pa konc. Sej sem hodu tudi sam delat z vrocino, prehladi, glavoboli itd itd...in kaj mislis, sem dobu kako pohvalo, dodaten € ipd?

Delodajalec zrihta posel, delavec ga opravi. Če delodajalec ne zrihta posla, delavec nima dela in fimra ga ne more plačat. Prvo je delodajalec, ki je pod svoje okrilje vzel delavca, pol pride delavec, ki delo opravi za plačilo. Vedno se lahko izgovarjaš, da brez delavca ni firme. res je, samo prvo kdo zrihta delo?

To je isto mišljenje kot nova vlada. Najprej poskrbi za državljane, šele nato za podjetja. NAPAKA! In to katastrofalna. Najprej bojo levaki poskrbeli zato, da bo sociala štimala in šele nato šli na tiste, ki jim denar za vse to priskrbijo. To je isto, kot da bi šel zidat hišo iz strehe proti temeljem.

Najprej je treba poskrbet za izvor denarja, da bo ta redno pritekal, potem pa ga pravilno razporedit. 

Pa smo spet tam pri šefu in delavcu. Ni zrihtanega posla, delavec nima ne dela, ne denarja.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko ti rihtas poslov kolko ces, ce ti ga nima kdo nardit....kapis?

Ti mislis da delas nekomu uslugo, da ga hranis ipd...ni niti priblizno tako enostransko...en drugega hranita, en od drugega sta odvisna. Ti, ki si lastnik in imas malo vec sivih las pa zato kasiras bistveno vec od njega, to je pa to. Nisi ti nobebnega vzel pod svoje okrilje, samo zaposlil nekoga, ki zna opravljat zahtevano delo, ker ga ti ne mores. Ni on tebi nic dolzan, ampak ti njemu placo, ker je opravu delo, ki si mu ga dal :)

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Glih to sem ti gor napisal, da se boš dregnil in si se. Hierarhija mora bit v podjetju, drugače ni podjetja. Jaz imam normalno plačo in nič ne kasiram več kot moji sodelavci. Raje puščam denar v firmi, da bo ta na voljo ko bo priložnost za nova vlaganja. Lahko bi se vozil z Audi A6, pa se ne. Vozim se v 10 let stari Alfi. Eni samo vidite grozne bogate šefe, ki maltretirajo delavce in sami živijo v bogatiji. Ja lahko, sam to je tek na kratke proge.

Urejal veloce, 23.09.2022, 21:27.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • mic70 je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Si ti sploh prebral kar sem napisal zgoraj, kar si me citiral al se samo cutis napadenega, ne vem zakaj?

Ker s hierarhijo se jst popolnoma strinjam, tudi s tem da sef/lastnik oz. kerikoli nadrejeni kasira vec, zaradi mene miljon/mesec...dokler on ceni mene, moje delo in me placa kot dogovorjeno, ima lahko zaradi mene 6 jaht in 80 vil v Dubaju :)

Ne strinjam se pa s tem da si ti bog i batina, ki delavec brez njega ne bi imel za zivet....vsaj tako ti pises....ker ti, kot sem ti ze napisal lahko rihtas posla kolko zelis, samo ce nimas delavca, bos ravno tako ostal brez posla in denarja, ker delo ne bo opravljeno.

Imas sefe ki so top, imas sefe, ki maltretirajo...sam ves kam spadas ;)

Urejal Compact-3, 23.09.2022, 21:34.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa človek, kje sem napisal da je šef bog i batina? Ni, niti malo ne. Sam pravim da je najprej delodajalec, potem delavec. Eni smo najprej začeli sami. Komot smo se naprej sami. Sam ko se zeliš širit pač najameà delavce. Logično. Najprej sem bil sam sebi šef. Od nobenga delavca nisem bil odvisen.
Delavec je kot stroj. Rabiš ga da opravi delo namesto tebe. Zato ga plačaš. Torej v grobem (pa ne zdej spet skakat, ker samo karikiram) je delavec zamenljiv, delodajalec pa ne. Spet smo na hiedarhiji. Se pa strinjam da mora bit delavec pošteno plačan za to kar opravlja.

Urejal veloce, 23.09.2022, 21:56.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 650
  • Avtomobil: BMW E39

Ko tole berem,imate vsi trije po svoje prav...sam ne ujamete se na isto frekvenco...hehe.
Je zanimivo..sam se je oddaljilo od naslovne teme..
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Itak. Vsi mislimo prav, razlike so samo v niansah. :ok2

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko ti rihtas poslov kolko ces, ce ti ga nima kdo nardit....kapis?

Ti mislis da delas nekomu uslugo, da ga hranis ipd...ni niti priblizno tako enostransko...en drugega hranita, en od drugega sta odvisna. Ti, ki si lastnik in imas malo vec sivih las pa zato kasiras bistveno vec od njega, to je pa to. Nisi ti nobebnega vzel pod svoje okrilje, samo zaposlil nekoga, ki zna opravljat zahtevano delo, ker ga ti ne mores. Ni on tebi nic dolzan, ampak ti njemu placo, ker je opravu delo, ki si mu ga dal :)

Sta odvisna. Seveda sta en od drugega odvisna. Je pa en bolj odvisen od drugega...Delodajalec se lahko spusti v investicijo in se avtomatizira in te gladko vrže na cesto. Te ne rabi več. 

Nismo več leta 1960 ko se je rabilo ljudi... Danes si kot delavec v podjetju sam strošek in nič drugega. Če delavcev ne bo, se bodo proizvodnje avtomatizirale. Ni treba bit tako siguren, da je od delavca odvisno a bo delodajalec mel posel al ne... Delodajalec ga bo mel tako ali drugače... s tabo ali brez tebe... Če je tolko sposoben, da je postavil podjetje in ustvaril posel, je tud dost sposoben, da posel avtomatizira. 

Po vrh vsega pa te stvari niso v letu 2022 več tako nedostopne in drage kot so bile pred recimo 10 leti... 

Kaj pa je danes kupit robota, ki bo škatle sestavljal namesto delavca? 10,20,30K€? Kaj pa je danes kupit robotsko celico, ki bo sestavljala nek sklop in ga pakirala v škatle, ki jih je robot na celici pred njo sestavil? 50, 70, 100K€? To niso več pravljice. To je realnost. 

Poznam kar nekaj podjetji takih manjših, ki so se popolnoma avtomatizirale in šle iz recimo (karikiram, da se ne bo kdo vsajal v številke)... 50 zaposlenih na 5 zaposlenih... Produktivnost pa to the moon... 

Dejte se sprijaznit no, da delavec ni več nuja podjetja. Je strošek. Grdo, ampak tako je.

Pa še druga plat je... Če ti ne boš hotel delat, pa noben slovenc ne bo hotel delat... bo en afričan rade volje delal... magar tud po 2 izmene na dan brez prestanka. :) Brez skrbi

Se pa strinjam, da spoštovanje med vodstvom in zaposlenimi mora bit. Brez tega je brezveze vse. 

Urejal BMW4everafter, 24.09.2022, 09:08.

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 185
  • Avtomobil: ML, CLK cabrio, Lancia

Kater booster je v izraelu? Mavkdo podatke
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 800
  • Avtomobil: BMW x

Fonderlajna po cepivih nadaljuje s svojo demokracijo ... https://www.swissinf...t-wing/47924128

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta je huj k Hitler. Grozi kar vsepovprek. Eden jo mora skinit iz položaja in to čim prej.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 606
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... zadnje čase opažam, da je vedno več ljudi zopet pozitivnih in med tistimi, ki jih poznam so VSI najmanj 2x cepljeni....eden odgovorov je bil.... ja saj enkrat sem jo morala dobiti, ker je še nisem imela (corono) 3x cepljena drugače.
Kskšna so vaša opažanja

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 283
  • Avtomobil: F31

Ena od tajnic je na bolniški ta teden, cela slaba, boli glava,... šla na test in pozitivna... 3x cepljena... ostali max. 2x cepljeni, nobenemu nič :)

Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 668
  • Avtomobil: BMW F20

A se je kdo kdaj zavzel za Zorana Stevanovića in se kakšnih 14 dni, ob izmenjavah sogovornikov, z njim dan in noč pogovarjal o možnih prevzgojitvah.

https://necenzuriran...oc-evrov-910942

054cf1b6c2ffbc224d3a69daa0f7974e.jpeg

Frgazar
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 021
  • Avtomobil: Bmw

Hay!
... zadnje čase opažam, da je vedno več ljudi zopet pozitivnih in med tistimi, ki jih poznam so VSI najmanj 2x cepljeni....eden odgovorov je bil.... ja saj enkrat sem jo morala dobiti, ker je še nisem imela (corono) 3x cepljena drugače.
Kskšna so vaša opažanja
lp
joda

Jp. Vsi kolegi, znanci, sorodniki za katere vem da imajo trenutno koronco, so 3x spiknjeni :ok2

Hay!
Kskšna so vaša opažanja
lp
joda

Jp. Vsi kolegi, znanci, sorodniki za katere vem da imajo trenutno koronco, so 3x spiknjeni :ok2

Imajo pa lažji potek bolezni... baje :skrbast
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.