Skoči na vsebino

Z4 naprodaj - pozna kdo?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 469
  • Avtomobil: Mašina

ugodno za poštimati ali vzdrževati. 

Ravno včeraj naročil plastiko pod vetrobranskim steklom - 250€ - zelo ugodno   :-D Kos plastike :rofl  Gumirani del pač po 17-ih letih dobesedno razpada.

Urejal MIHOLD, 13.02.2020, 06:57.

Prikaži več možnosti
    • Octopus je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 426
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ravno včeraj naročil plastiko pod vetrobranskim steklom - 250€ - zelo ugodno   :-D Kos plastike :rofl  Gumirani del pač po 17-ih letih dobesedno razpada.

ja je poceni kar se tiče določenih sklopov ki so ident na e46, x1,... vse ostalo kar je specifično za ta avto sploh pa če je z oddelka M, je pa drago k pr norcih :) replik za določene detajle delov pa niti ni in moraš naročit oriđi.

sploh so dober pogruntal volanski drog in el. servo in vse ostalo, ter dali pod eno kataloško cifro in je cena tega preko 2200e :crazy

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: Z4

Vzemi nekaj s 6-valji, ker tale je edini, ki jih nima :)

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 947
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ni toliko stvar same cene, bolj kolikor dobiš zanjo. Gledal sem MX-5 RF (to je ta z hardtopom aka retractable fastback, ki pride cca 20k €, letnik 2016), kakor tudi e86-ko za 17k - nažalost sem bil prepočasen. Res pa je, folk, ki pozna te avtomobile, hitreje vidi, koliko je avto vreden in kateri je podrtija (tu so se forumaši že dostikrat izkazali z dobrimi nasveti, kar sem hvaležen). Pri tem primeru omenjenem zgoraj za 7k€ sem bolj oportunističen, se pravi stvar priložnosti. :) 

Kakšno izkušnjo si pa imel oz. kaj na kaj si potem še dal dodatnih 1k€? (razen, če si kupil hardtop :) )

Sam sem kupoval e85 obvezno z M54b30 motorjem. Nič drugega me ni zanimalo. Vseeno mi je bilo ali ročni ali avtomat(avtomat je super za kruzat in temu je moj avto tudi namenjen). Kupoval sem lepo ohranjenega, od znanega lastnika oz nekoga, ki ga ima že nekaj časa in ima zgodovino vzdrževanja. Dobil sem takšnega od starejšega gospoda, ki je imel avto 10 let in ga je servisiral vsa leta pri Jurčak-ku v Celju. 

Cena je bila normalna, pač takšna...da sva bila oba zadovoljna. 

Pri meni je pa tako; vsak avto, ki ga kupim, naredim celoten servis tekočin in filtrov. Četudi je imel prej vse poštimano in evidentirano. Tako sem zamenjal vse filtre, olje, hladilno tekočino, sprednje diske ATE (ki so prej že malo tresli), in pri Etoreju vsa tesnila pri motorju (pokrov ventilov, tesnilo oljnega filtra oz bloka, potem tesnilo karterja,...), z seperatorjem in vsemi cevkami na čelu. To je bilo še original in se splača po xx času to zamenjati. Pač vseskupaj je kar nekaj naneslo, samo se splača in imaš mir za kar nekaj let. Seveda obvezno vsa originalna roba....Kupil še profi zadevo za zaščititi streho in to je to. 

No letos me čaka še zamenjava motorja dvižne strehe, ki je crknil jeseni. Pač hiba vseh Z4 in slej kot prej pride do tega. Ok, zadeva niti ni tako komplicirana in resna. Obnovljen motor se dobi že za 150€ in porabi nekaj časa za zamenjavo.

To je v bistvu tudi vse.......

Prikaži več možnosti
    • Sacha je všeč

Sacha
Sacha
  • Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: Se išče

ja je poceni kar se tiče določenih sklopov ki so ident na e46, x1,... vse ostalo kar je specifično za ta avto sploh pa če je z oddelka M, je pa drago k pr norcih :) replik za določene detajle delov pa niti ni in moraš naročit oriđi.

sploh so dober pogruntal volanski drog in el. servo in vse ostalo, ter dali pod eno kataloško cifro in je cena tega preko 2200e :crazy

Japonc bi že delal harakiri.

Sam sem kupoval e85 obvezno z M54b30 motorjem. Nič drugega me ni zanimalo. Vseeno mi je bilo ali ročni ali avtomat(avtomat je super za kruzat in temu je moj avto tudi namenjen). Kupoval sem lepo ohranjenega, od znanega lastnika oz nekoga, ki ga ima že nekaj časa in ima zgodovino vzdrževanja. Dobil sem takšnega od starejšega gospoda, ki je imel avto 10 let in ga je servisiral vsa leta pri Jurčak-ku v Celju. 

Cena je bila normalna, pač takšna...da sva bila oba zadovoljna. 

Pri meni je pa tako; vsak avto, ki ga kupim, naredim celoten servis tekočin in filtrov. Četudi je imel prej vse poštimano in evidentirano. Tako sem zamenjal vse filtre, olje, hladilno tekočino, sprednje diske ATE (ki so prej že malo tresli), in pri Etoreju vsa tesnila pri motorju (pokrov ventilov, tesnilo oljnega filtra oz bloka, potem tesnilo karterja,...), z seperatorjem in vsemi cevkami na čelu. To je bilo še original in se splača po xx času to zamenjati. Pač vseskupaj je kar nekaj naneslo, samo se splača in imaš mir za kar nekaj let. Seveda obvezno vsa originalna roba....Kupil še profi zadevo za zaščititi streho in to je to. 

No letos me čaka še zamenjava motorja dvižne strehe, ki je crknil jeseni. Pač hiba vseh Z4 in slej kot prej pride do tega. Ok, zadeva niti ni tako komplicirana in resna. Obnovljen motor se dobi že za 150€ in porabi nekaj časa za zamenjavo.

To je v bistvu tudi vse.......

Nisem zasledil, kateri letnik je to. In takoj generalka-pohvalno. Upam, da ti bo dobro služil :) 

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 522
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Generalka? Prej le malo večji redni servis, to nekdo, ki sam dela na avtu zamenja tekom vikenda za veselje, začetno, preden se sploh začne vozit. Pri teh stari gajbah tesnila, ki jih je omenal- vkolikor so originalna- itak solzijo. Omenil ni niti enega dela podvozja (diski izvezeti), ki je ključno za nek užitek v vožnji s spuščeno streho po zaviti cesti.

Sedaj so gor ATE diski ali so se ate diski menjali z originalnimi?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Generalka? Prej le malo večji redni servis, to nekdo, ki sam dela na avtu zamenja tekom vikenda za veselje, začetno, preden se sploh začne vozit. Pri teh stari gajbah tesnila, ki jih je omenal- vkolikor so originalna- itak solzijo. Omenil ni niti enega dela podvozja (diski izvezeti), ki je ključno za nek užitek v vožnji s spuščeno streho po zaviti cesti.

Sedaj so gor ATE diski ali so se ate diski menjali z originalnimi?

Tako je..to je malo večji servis oz vzdrževanje. Čeprav je kar nekaj dela z menjavo tesnil in je potrebno pri določeni menjavi polosovino razdreti oz sneti itd... Delo na podvozju ni bilo potrebno, ker je v top stanju oz se je v preteklosti menjalo, kar se je moralo. Torej samo diski, ki so bili že tanki in so malo tresli. Vgradilo se je ATE. In vse napisano je daleč od generalke, vse je le obvezno vzdrževanje za nemoteno delovanje. Tesnila so bila še vsa originalna in so začela solziti. Verjetno bi se večina lastnikov vozila še nekaj časa s takšnim..ampak mene moti že vsaka najmanjša nepravilnost. Jebi ga, avto ni samo za voziti :-P

Urejal Borut30, 13.02.2020, 12:35.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Japonc bi že delal harakiri.

Nisem zasledil, kateri letnik je to. In takoj generalka-pohvalno. Upam, da ti bo dobro služil :)

2004, sicer ga imam že dve leti. Top avto za uživanje. Kar imam namen so še 19" VMR platišča in to je to

Pripete slike za predogled

• 20180712_191840.jpg

Urejal Borut30, 13.02.2020, 12:44.

Prikaži več možnosti
    • mico in crtacrta uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Jaz tudi odštevam zadnji mesec, da ga dam počasi na plano. foto preden je šel v garažo in pod pokrivalo. Bodočem kupcem pa tole, ne glejte pri teh avtih na porabo in ceno, ampak kaj vam nudi sam avto. In prvo kar je da je R6,... če ste v dilemi in skrbeh, potem to rajši preskočite, saj je avto specifika.

@borut30: se morava dobit v trebnjem na kakem kufetu ali pa če prideš mimo na pir, da vidiš še zbirko 1:18   :ok

Pripete slike za predogled

• zajc taucher.jpg

Urejal Taucher, 13.02.2020, 13:13.

Prikaži več možnosti
    • sash, crtacrta in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz tudi odštevam zadnji mesec, da ga dam počasi na plano. foto preden je šel v garažo in pod pokrivalo. Bodočem kupcem pa tole, ne glejte pri teh avtih na porabo in ceno, ampak kaj vam nudi sam avto. In prvo kar je da je R6,... če ste v dilemi in skrbeh, potem to rajši preskočite, saj je avto specifika.

@borut30: se morava dobit v trebnjem na kakem kufetu ali pa če prideš mimo na pir, da vidiš še zbirko 1:18   :ok

:ok

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: Z4

Črna mu najbolj paše, hehe :P

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

@zelenc: ti tud veš kam na pivo, tako da glej da ne boš manjkal ;)  da vidimo pospeške in posledično zavorne poti :P

p.s. ponoč je pa itaq vsaka krava črna :ok

Urejal Taucher, 13.02.2020, 14:43.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.