Skoči na vsebino

P: 1999 E39 528i + plin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 531
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Izmerjena teža na zadnjem tehničnem 1625kg. Ok priznam, da 40-60kg zraven, doda plinski tank, odvisno, koliko je poln. ampak vseeno, nima veliko manj od 1600kg tudi brez njega.

Očitno nekaj k temu doda dejstvo da je karavan, šibedah ne toliko, plin definitivno, ampak jaz bi na tvojem mestu vseeno preveril votle dele vozila, če ni v njih kdo kdaj slučajno pozabil kakih 50 kil belega... :D

Tvoja ideja, da avto ne sme vlečt težje prikolice od lastne teže, pa ne drži. Vlečt je dovoljeno toliko, kot piše v kartonu. Če je v praksi pametno toliko vlečt, je pa drugo vprašanje.

To pa ne vem kje si prebral, tega jaz nisem napisal in seveda tudi ne drži. Naletna zavora prikolicam omogoča, da so lahko tudi težje od vlečnega vozila - brez nje pa ni šans, da je prikolica težja :)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 345
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

To pa ne vem kje si prebral, tega jaz nisem napisal

Ja šlo je za nesporazum. Ker si pisal da E46 nima teže 1600kg, sem misli da hočeš s tem povedat, da zato ne more toliko vlečt.

šibedah ne toliko,

Več kot bi si mislil. Šibedah je glede na tabele vzmeti, med najtežjimi kosi opreme.

Pa ne pozabit, da je izmerjena teža na tehničnem odvisna tudi od tega, kako debel čuft dela na stezi, pa od tega, kaj imaš v prtljažniku, od tega kako poln imaš tank in tako naprej.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Več kot bi si mislil. Šibedah je glede na tabele vzmeti, med najtežjimi kosi opreme.

Bo kar držalo. So pa velike razlike tudi med šibedahi za posamezne modele, tisti za E36 je recimo peresno lahek, od E60 pa težek kot cent, s tem da je od E46 nekje vmes... da o kakih panoramah na E61 sploh ne govorimo :)

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 910
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Potrjujem @lotyjeve ugotovitve.

Šibedah je težek. Pri E39 ima zgolj steklo 7,5 kg, potem še okvir, motor, ... sigurno doda vse skupaj ene 25-30 kg.

Če gre za stahldach (kot je to pogosto pri E36) - tisto ima 5 kg, a še vseeno pripomore ostala mehanika.

Za plin ste tudi že ugotovili, da doda precej teže. Potem dodajo še strešni nosilci (~8 kg), mrežni rolo prtljažnika recimo ima 8,5 kg :izbuljenpogled

Aja, pa ločeno odpiranje zadnjega stekla...komplet zadnja vrata pri turingu tehtajo pomoje vsaj 50kg.

Pri meni recimo so uradni podatki za E39T 525i 1680kg (po DIN: teža velja za vozilo s serijsko opremo, voznikom (68kg) in prtljago (7kg))

Mislim, da to vključuje tudi gorivo.

Stehtan na TP pa je imel 1800 kg. Resda z masivnejšim operaterjem...

Torej, tako kot pri Lotyju, cca 120kg več od nazivne teže.

Zanimivost: Gola školjka E46 touringa je 30kg (oz 10%) težja od školjke E39T.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 766
  • Avtomobil: e39 528i / f11 525xD

Evo. Po homologacija lahki vleče 2 toni.
Prikaži več možnosti
    • Fleko je všeč

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 818
  • Avtomobil: -

Šibedah je težek. Pri E39 ima zgolj steklo 7,5 kg, potem še okvir, motor, ... sigurno doda vse skupaj ene 25-30 kg.

Ker imam celo kaseto in kovinski pokrov na dosegu roku sem čisto iz firbca šel zvagati, 14 kg, plus dva nosilčka sem odmontiral, cca 14,5 kg. Od tega ima kovinski pokrov 5,6 kg.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • Jerry in XIN uporabnikom je všeč to sporočilo

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 511
  • Avtomobil: Z4

Če gre za stahldach (kot je to pogosto pri E36) - tisto ima 5 kg, a še vseeno pripomore ostala mehanika.

Za plin ste tudi že ugotovili, da doda precej teže. Potem dodajo še strešni nosilci (~8 kg), mrežni rolo prtljažnika recimo ima 8,5 kg :izbuljenpogled

Aja, pa ločeno odpiranje zadnjega stekla...komplet zadnja vrata pri turingu tehtajo pomoje vsaj 50kg.

Pri meni recimo so uradni podatki za E39T 525i 1680kg (po DIN: teža velja za vozilo s serijsko opremo, voznikom (68kg) in prtljago (7kg))

Mislim, da to vključuje tudi gorivo.

Stehtan na TP pa je imel 1800 kg. Resda z masivnejšim operaterjem...

Torej, tako kot pri Lotyju, cca 120kg več od nazivne teže.

Zanimivost: Gola školjka E46 touringa je 30kg (oz 10%) težja od školjke E39T.

Jaz imam E46 318i touringa, tudi s strešnim oknom in LPG vgrajenim. Že tovarnška teža je napisana 1440kg, potem še plin in je kar revnih teh 118PS, ko jih vleče, hehe

Skupaj z voznikom 105kg in še kakšno dodatno kramo naloženo = NEPREMIČNINA :)

Urejal Zelenc, 23.02.2020, 14:50.

Prikaži več možnosti
    • XIN je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 870
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Voznik bi že moral bit vštet v teh 1440kg, ampak 76kg ne pa 105
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ker imam celo kaseto in kovinski pokrov na dosegu roku sem čisto iz firbca šel zvagati, 14 kg, plus dva nosilčka sem odmontiral, cca 14,5 kg. Od tega ima kovinski pokrov 5,6 kg.

To bo realno, ja  :ok

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 676
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Ko je ravno govora o teži avtomobilov. Touring E46 330xd automatik tehta z voznikom in polnim tankom nekaj čez 1900kg :ok2
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 910
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Ja, imaš prav. Sem napačno pogledal, seštel.

Steklena šipa in kaseta naj bi imela 12,5kg. Nosilci, vijaki, tesnila, ....dodajo še 5kg.

Skupaj torej slabih 20 kg. Ima pa blenda oz zastirka na E39 kar 1,6kg.

Jaz imam E46 318i touringa, tudi s strešnim oknom in LPG vgrajenim. Že tovarnška teža je napisana 1440kg, potem še plin in je kar revnih teh 118PS, ko jih vleče, hehe

Skupaj z voznikom 105kg in še kakšno dodatno kramo naloženo = NEPREMIČNINA :)

Da te potolažim.

Pri tebi: 1560 kg, 180Nm, Final Drive: 3,38. 1 Nm pri tebi potiska 2,56 kg teže.

Pri meni: 1800kg, 245Nm, menjan FD na 2,64. 1 Nm pri meni potiska 2,78 kg teže (sepravi mora prestavljati še več teže, kaj je potem pri meni, če je pri tebi nepremičnina).

...ampak, oba imava doma še nekaj poskočnejšega :)

Ko je ravno govora o teži avtomobilov. Touring E46 330xd automatik tehta z voznikom in polnim tankom nekaj čez 1900kg :ok2

En dobro opremljen E46 xdTA je lahko težji od ene bolj slabo opremljene 540iTA (1845kg po DINu).

E46 je torej precej gostejši :laugh

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

up - 1500eur.

Prikaži več možnosti

mihouca
mihouca

BMW fanatik

• Uporabnik

img20200223152030.jpg

img20200223152030.jpg

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.