Skoči na vsebino

Odpovedal "keyless go" na R Laguni 2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 778
  • Avtomobil: Ni avto, se pa pelje

Na Laguni 2 mi je odpovedal Keyless go. Torej odklepanje vozila, ko "primeš" kljuko, da bi odprl vrata, zaklepanje vozila, ko se s kartico oddaljiš in zagon motorja s tipko start, brez vstavljanja kartice v režo v sredinski konzoli.

Kdaj pa kdaj se zgodi, da zaklene samodejno, ko se s kartico oddaljim, da bi pa kdaj odklenila, ko primeš za kljuko ali pa zagon motorja brez vstavljanja kartice, to pa ne.

Morda kdo ve kateri pogoji morajo biti izponjeni, da Keyless deluje?

Se da sistem kako resetirati, se je morda "izklopil"?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

primoz
primoz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 069

Volvo :blabla  :laugh  :ok2

Prikaži več možnosti

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Tam se pa števce spajka za dober dan  :ok2

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 631
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Si probal še s kako drugo kartico? Vem da iz tega obdobja so Renaulti imeli težave s temi brezstičnimi "ključi".

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 850
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Si probal še s kako drugo kartico? Vem da iz tega obdobja so Renaulti imeli težave s temi brezstičnimi "ključi".

Sploh, ce se jo je shranjevalo v hlacni zep na riti. Sem ze vec tega prespajkal, in je kar dirty job. Ohisja so lepljena, hladni spoji slabo vidni,...

Se drugo kartico preizkusi. ;)

Urejal zok, 14.02.2020, 10:31.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Žal imam samo eno  :damn   :napaka   :damn

Je možno, da težava ni v kartici? Tipke vse delajo in zagon motorja, ko je kartica v reži.

Urejal Propeler2000, 14.02.2020, 10:49.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 319
  • Avtomobil: v srcu e39

Ce imas pametno kartico z tremi tipkami (lock, unlock in auto+lock) preveri stanje akumolatorja, ki je vgrajen na zgornjem delu kartice, poleg baterije spodaj pri fizičnem kljucu. Tip akumolqtorja je vl2020 (jaz sem narocil na mimovrste), ceprav mi ne pred tem ne kasneje kartica ni delovala za daljinsko centralno, lucka na kartici je utripala, avto pa "nista", edino ce sem stisnil za odklenit in autolock je nekak cudno utripnil avto... Medtem ko navadna kartica z dvema tipkama je delovala prfektno. Jaz sem po pol leta vsakodnevnega odpiranja in diagnosticiranja kartic obupal. Ce bos pa imel problem, da moras kartico zvijat da sploh prime pa mi napisi zs. Se pa da pametno kartico kupit drugo in preprogramirat, medtem ko na navadni moras prelotat čip oziroma kodo..
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Kartico imam tako:

4abdfdc152bb23c295743e9064ee602c.jpg

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 332
  • Avtomobil: E91 LCI

Been there done that, pa to ne samo enkrat. Kartico menjal skoraj tolikokrat, kot olje. Takrat je imel reno še akcijo, dobiš novo kartico za 70€. 

Drugače je lahko težava v bateriji, na kakšnem senzorju na vratah (potrebno menjati vse kljuke + ključavnico na rezervoarju, ker so nekako skodirane in nekompatibilne), meni je takrat avto takoj odklenilo, ko sem ga zaklenil. Dvakrat zaporedamo je šklocnilo in sploh ni zaklenilo nikoli. Največkrat je pa težava v kartici. Če ti je pred kratkim padla na tla ali si jo grdo pogledal, se je verjetno kaj pokvarilo. 

Kot je napisal zok, je grdo delo. Največkrat se je odlomil kontakt za baterijo, samo takrat ti nebi niti odklepalo/zaklepalo ročno, razen če jo stisneš na mestu baterije, da dobi kontakt in momentalno dela. Drugo najpogostejše je, da se odlomijo tipke (zgubijo kontakt). Tretja možnost pa je, da je vezje prelomljeno ali pa se je odlomil kontakt za anteno. 

Kakorkoli, ko bo kartica enkrat razstavljena ne bo nikoli več tako kompaktna, lepilo ponavadi hitro popusti in ti razpade v žepu.

Če boš potreboval kaj rezervnih delov imam doma še eno novo ohišje (moram preveriti ali je na eno ali dve tipke, mislim da sem narobe naročil takrat) in kup razstavljenih kartic za rezervne dele. 

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 867
  • Avtomobil: Citroen c5

Samo kot misel.. davnega leta 2005 ko je sodelavec kupil novo so bili podobni simptomi.. ne bom trdil ali se je odklenil, ali ne.. vem da ga ni mogle prižgati.. ko so miljon stvari ugotavljalli so zadnje zadeli ob senzor sklopke.. potem je stvar delala

Prikaži več možnosti

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Samo kot misel.. davnega leta 2005 ko je sodelavec kupil novo so bili podobni simptomi.. ne bom trdil ali se je odklenil, ali ne.. vem da ga ni mogle prižgati.. ko so miljon stvari ugotavljalli so zadnje zadeli ob senzor sklopke.. potem je stvar delala

Hvala za idejo, samo stikalo sklopke je izpravno, drugače zagon motorja ni mogoč (tako kot pri tvojem sodelavcu) ;)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Kartico imam tako:
4abdfdc152bb23c295743e9064ee602c.jpg

Ta kartica ni za keyless go na laguni...
Prikaži več možnosti

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Hmm, do sedaj je delalo... Možno, da ni orginalna kartica, ki je prišla iz tovarne z avtom, delala je pa zihr ;)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik

Hmm, do sedaj je delalo... Možno, da ni orginalna kartica, ki je prišla iz tovarne z avtom, delala je pa zihr ;)

kateri letnik pa je avta? možno da z faceliftom ni bilo več "auto+lock" tipke ampak za luči, tako kot je od začetka že imel ESPACE z handsfree... jaz sem imel laguno 2002 letnik pa je bila ena kartica navadna z dvema tipkama, druga pa je bila "pametna", pa imela tri tipke, ki pa seveda nikoli ni delala :rofl

Prikaži več možnosti

Propeler2000
Propeler2000

Schotterreifen fanatik

• Uporabnik

Avto je 2006...tudi tipka za luči je dejansko prižgala luči, ne kot druge, ki so imele tipko "auto+lock".

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 153
  • Avtomobil: Iščem družinsko vozilo.

Na pooblaščencu je predrago za novo kartico, na Rudniku v Leclercu imaš ključavničarja, ti zrihta za normalen denar.

Imeti otroka pomeni imeti vse.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.