Skoči na vsebino

Ford Mondeo mk5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
mr. Dode
mr. Dode
  • Uporabnik
  • Sporočil: 43
  • Avtomobil: v prihodu

Pozdravljeni,

malo gledam tega Mondea

https://www.avto.net...asp?id=14987622

Mi lahko prosim poveste, kako se obnesejo ti motorji?
Imajo verigo ali jermen?

Hvala in lep pozdrav vsem!
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 807

Motor je PSA (peugeot, citroen). Jermen. Nisem ga imel ali vozil ampak kolega razlagal, da je bila prejsnja generacija bolj kakovostno skup sesraufana. Gostilniske debate. Veliko avtomobila za majhen denar. Tole je daljse od serije 5 in mb e klase
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 123
  • Avtomobil: 159 TI

Lepa oprema, sam dost kilometrov ima.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

ivi
ivi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 170
  • Avtomobil: Ford Mondeo 2.0 tdci

Živjo, si lastim mondea z takšnim motorjem le, da je moj letnik 2015. Tako, kot so ti že zgoraj povedali je ta motor iz grupacije PSA. Ta motor velja za trpežnega motorje brez večjih težav (preverjeno tudi pri pooblaščencu) . V moji lasti je tri leta,trenutno ima blizu 180000 prevoženih in sploh notranjost ne kaže take kilometrine, tako imenovanih čričkov ni  (mogoče mam pa samo jaz srečo) tečna je edino tista črna piano plastika na centralni konzoli.  Avtomatske luči delajo fenomenalno,senzor za dež tudi,... Avto je precej velik tako, da prostora definitivno ne bo zmanjkalo. Ne vem do katerega letnika so vgrajevali multimedijo z sync 2 sistemom in ta ima sistem, ki je na trenutke malce lagav (počasen), ki pa sicer dela normalno. Novejši sistem z sync 3 sistemom je precej boljši. Poraba se mi je ustalila pri 6 litrih. Najmanj mi je kuril 5.2 max pa 6.8 l. Napram MK4 modelu se občuti malce večja teža. Avto deluje masivno.

Hiba, tega dotičnega modela je, da je pri začetnih letnikih (2014) rad spustil hladilnik za vodo (neka serijska napaka) in seveda ta sync 2 sistem z njegovo "počasnostjo"

Sem gledal tega z linka in se mi zdi da malce zavajajo. Dotični avto sodeč po slikah nima sprednjih led žarometov pač pa klasične z h7 halogenkami, pravtako nima pomočnika pri parkiranju saj manjka gumb s katerim se to sproži. Dejansko ima sistem,kjer lahko avto sam najde in parkira vse kar moraš ti narediti je, da prestavljaš prestave in pritiskaš plin in zavoro. Odlično za tiste, ki imajo probleme z bočnim parkiranjem :) 

Priporočam ti,da vzameš takšnega, ki ima spredaj full led luči. jih povsod hvalijo,da so odlične. Dobi se tudi z ogrevanim vetrobranskim steklom (preverjeno zelo uporabna zadeva).

Pri hiši so trenutno trije fordi. 2 mondea (MK4 in MK5) in en focus (2015). Z niti enim ni problemov. 

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem že v drugi temi napisal, da so ti motorji TOP. Imamo 150 Km Hdi in 181 Hdi doma in sta res odlična motorja. Tu nimaš kaj falit.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mr. Dode
mr. Dode
  • Uporabnik

Hvala vsem za odgovore in pojasnila.

Kot je omenil @ivi, bom poiskal Mondea s full led luci.

@veloce, kako pa so avtomatiki s temi motorji? Lepo sodelujejo med sabo ali naj raje vzamem rocni menjalnik? (Sprasujem, će bi slucajno dobil kaksnega avtomatika).

Hvala in lep dan se naprej!
Prikaži več možnosti

ivi
ivi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Koliko je meni (sodeč po prebranih forumih) znano je Fordov Power Shift avtomatski menjalnik kar loterija. Lahko,da bo delal ok lahko pa da bo samo sranje z njim.Sem ga vozil za kratek čas na Poligonu varne vožnje in mi je bil ok. Prestavljal je gladko in brez cukanja pri mali hitrosti, kot ga ima dsg, res pa je da je bil avto nov. Težave se hitro začnejo kazat. če prejšnji lastnik ni delal servisa na njem. Predpisan interval menjave olja in filtra za dotični menjalnik je na 60000 km. Cena samo materiala pa nekaj čez 200 ur. Kar nekaj ljudi jamra,čez ta menjalnik v fiestah in focusih, kjer je en kup težav z njim, pa se fordu gladko j...e za to pa čeprav so avti še v garanciji. Google bo tvoj prijatelj. Napiši not ford power Shift problems pa ti bo vse jasno. Jaz bi mogoče vseeno raje izbral ročni menjalnik pa čeprav se s tem izgubi nekaj udobja predvsem v mestih. 

Prikaži več možnosti

mr. Dode
mr. Dode
  • Uporabnik

Sem malo pogledal po Googlu in je res, kar si rekel @ivi.

Bom pa iskal naprej, hvala vsem za pomoc in informacije. :)
Prikaži več možnosti

Ninok
Ninok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E60

kakšni pa so tile 1.5 TDCi motorji v fordih? Tudi neproblematični? 

https://www.avto.net...asp?id=14785147

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala vsem za odgovore in pojasnila.

Kot je omenil @ivi, bom poiskal Mondea s full led luci.

@veloce, kako pa so avtomatiki s temi motorji? Lepo sodelujejo med sabo ali naj raje vzamem rocni menjalnik? (Sprasujem, će bi slucajno dobil kaksnega avtomatika).

Hvala in lep dan se naprej!

Hdi 181Km in avtomatik 6 prestav sodelujeta odlično. Po občutku lepše kot BMW-jev 6 stopenski avtomatik. Hladen prej prestavlja in bolj gladko.

Imamo tudi MINI Countryman 2.0 SD Sport al kaj je že in je menjalnik poraz proti temu v Peugeotu.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mr. Dode
mr. Dode
  • Uporabnik

Hdi 181Km in avtomatik 6 prestav sodelujeta odlično. Po občutku lepše kot BMW-jev 6 stopenski avtomatik. Hladen prej prestavlja in bolj gladko.
Imamo tudi MINI Countryman 2.0 SD Sport al kaj je že in je menjalnik poraz proti temu v Peugeotu.

Najlepsa hvala za informacije. :)
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 271
  • Avtomobil: Mesanec

kakšni pa so tile 1.5 TDCi motorji v fordih? Tudi neproblematični? 

https://www.avto.net...asp?id=14785147

Ok so ze, sam 120 konjev za 1600kg tesko kravo je precej premalo

Prikaži več možnosti
    • Ninok je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 807

Sej 90% foruma vozi 1.6, 2.0 dizel s prilbizno toliko konji. :)  uuuu spet sem dregnll v osje gnezdo.

Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 075
  • Avtomobil: E39 530i | C250 T

Oče je imel Mondeo mk4 2.0 TDCI s powershift menjalnikom, takrat 6 prestav, in je po kakšnih 150-180 tkm menjal nijansu manj gladko, bi se opazila razlika naspram novemu. Po 200 tkm je menjalnik odpovedal, popravilo je bilo ca. 1250 €. Sedaj pa ima novega mk5 s enakim motorjem (vendar 10 KM več) in 7 prestav, pa bomo vidli kako bo se obnesel. Meni armaturka na mk5 ni vseč, vendar auto je res ogromen, udoben in motor/menjalnik super sodelujeta.

Prikaži več možnosti

Irmscher
Irmscher

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: BMW 535d

Sem gledal tega z linka in se mi zdi da malce zavajajo. Dotični avto sodeč po slikah nima sprednjih led žarometov pač pa klasične z h7 halogenkami, pravtako nima pomočnika pri parkiranju saj manjka gumb s katerim se to sproži. Dejansko ima sistem,kjer lahko avto sam najde in parkira vse kar moraš ti narediti je, da prestavljaš prestave in pritiskaš plin in zavoro. Odlično za tiste, ki imajo probleme z bočnim parkiranjem :)

tole mucek na sliki so seveda LED žarometi, pobližaj sliko in boš videl ob strani napis Ford dynamic LED.

Prikaži več možnosti

ivi
ivi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mondea se da dobit tudi z bencinskim 1,0 ecoboost motorjem. Hvalijo se kako je to oh in sploh je ta motor na papirju. Avto je enostavno pretežek za tako švoh motor, da o porabi, ki je cca 10 litrov sploh ne govorimo. Tudi 1,5 motor bo žal prešvoh. Mam 150 konjski motor z 2.0 delovne prostornine, pa se mi zdi,da bi mu bolj pasalo več konjev. Sej ne, da se ta ne pelje dober ampak teža se vseeno pozna. Sicer pa se ta motor da dobro čipirat na okoli 200 konjev, je pa vprašanje ali pogonski sklop to prenese.  

Za info na youtube kanalu je en tip, sicer malo poseben :), ki si lasti taxi službo in ima v floti samo mondeje. Objavla kako se kako stvar popravi in kakšne težave imajo z vozili.  Išči pod imenom Alan Howatt

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 220
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri Fordovem Powershiftu je baje zelo pomembno, da res delaš servise na menjalniku na predpisan interval 60kkm. Če je to urejeno so baje kar hvaležni menjalniki.

Urejal Nixxon, 17.02.2020, 10:38.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 624
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Pri Fordovem Powershiftu je baje zelo pomembno, da res delaš servise na menjalniku na predpisan interval 60kkm. Če je to urejeno so baje kar hvaležni menjalniki.

Tako je, če je zdrževan "by-the-book", potem je to super menjalnik. Drugače pa se hitro začnejo težave.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Irmscher
Irmscher

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: BMW 535d

to je tko tko, moj je mel 100kkm iz nemčije, na 60kkm kao menjano, jz sm vseeno zamenjal na 100kkm, no pri 120kkm je pa zašteku, celotna obnova menjalnika 1500 eur

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.